Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2018. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2019 her.

Ingarö IF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
28061200 to 28/06 08:00 to 28/06 27. P13 Grp G Trysil FK 0 - 3 Ingarö IF Svart      
28062101 to 28/06 09:00 to 28/06 14. Bilmetro P13 Grp A Krylbo IF 2 - 0 Ingarö IF Gul      
28062502 to 28/06 10:00 to 28/06 1. Trevligt Folk F14 Grp D Kvarnsvedens IK 3 - 0 Ingarö IF      
28061405 to 28/06 11:30 to 28/06 16. SELECT P10 Grp A Ingarö IF Gul 1 - 5 Forssa BK      
28061005 to 28/06 11:40 to 28/06 21. F11 Grp B Hanvikens SK 9 - 0 Ingarö IF      
28062005 to 28/06 11:40 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp A Ingarö IF Vit 2 - 6 Hanvikens SK Hanviken      
28061204 to 28/06 12:00 to 28/06 27. F13 (9) Grp C Ingarö IF 17 - 0 Bullermyrens IK      
28060304 to 28/06 12:10 to 28/06 19. SSAB Valsverket P12 Grp A Alsike IF Gul 3 - 3 Ingarö IF Svart      
28060204 to 28/06 12:20 to 28/06 13. Xlent P15 Grp B Kvarnsvedens IK P03 4 - 1 Ingarö IF      
28061006 to 28/06 12:20 to 28/06 21. P12 Grp B IK Brage 1 2 - 4 Ingarö IF Gul      
28060506 to 28/06 12:20 to 28/06 18. AB Karl Hedin P10 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 2 Hanvikens SK Röd      
28062306 to 28/06 12:30 to 28/06 10. Svensk Cater P12 Grp C Ingarö IF Vit 2 - 1 Saltsjöbadens IF 3      
28062006 to 28/06 12:30 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp A Ingarö IF Svart 3 - 0 IF Tunabro      
28061007 to 28/06 13:10 to 28/06 21. P11 Grp A Ingarö IF Svart 4 - 0 Islingby IK 1      
28062007 to 28/06 13:20 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp B Ingarö IF Gul 3 - 8 Hanvikens SK Hanviken 2      
28061409 to 28/06 14:20 to 28/06 16. SELECT P11 Grp B Tynset IF 2 - 3 Ingarö IF Gul      
28062209 to 28/06 14:40 to 28/06 4. SSAB Stålverket F12 Grp A Öna SK 2 - 1 Ingarö IF Vit      
28061110 to 28/06 15:00 to 28/06 9. F12 Grp A Alsike IF Gul 6 - 3 Ingarö IF Svart      
28060607 to 28/06 15:20 to 28/06 12. RIX FM F14 Grp D Ingarö IF 4 - 1 Tynset IF      
28061411 to 28/06 15:40 to 28/06 16. SELECT F11 Grp B Ingarö IF 0 - 1 Torsångs IF      
28062708 to 28/06 16:00 to 28/06 2. Bra Hus P13 Grp G Ingarö IF Svart 0 - 5 Kvicksunds SK      
28061112 to 28/06 16:30 to 28/06 9. P11 Grp B Ingarö IF Gul 0 - 5 Forssa BK      
28060310 to 28/06 16:30 to 28/06 19. SSAB Valsverket F12 Grp B Ingarö IF Gul 3 - 8 Torsångs IF      
28062212 to 28/06 17:00 to 28/06 4. SSAB Stålverket P10 Grp A Västerhaninge IF 1 - 2 Ingarö IF Gul      
28061113 to 28/06 17:10 to 28/06 9. P12 Grp A Ingarö IF Svart 5 - 0 Bullermyrens IK      
28062313 to 28/06 17:40 to 28/06 10. Svensk Cater P10 Grp B Ingarö IF Svart 4 - 5 Värmdö IF Vit      
28061414 to 28/06 17:40 to 28/06 16. SELECT P11 Grp A IK Brage 1 3 - 1 Ingarö IF Svart      
28061014 to 28/06 18:00 to 28/06 21. P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 4 Ingarö IF Vit      
28061909 to 28/06 18:50 to 28/06 26. Kupolen P15 Grp B IFK Timrå 4 - 1 Ingarö IF      
28061211 to 28/06 19:00 to 28/06 27. F13 (9) Grp C Irsta IF Grön 0 - 7 Ingarö IF      
28061116 to 28/06 19:30 to 28/06 9. P12 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 5 Hanvikens SK Vit      
28062112 to 28/06 20:00 to 28/06 14. Bilmetro P13 Grp A Ingarö IF Gul 2 - 2 Upsala IF 2      
29061000 fr 29/06 08:00 fr 29/06 21. F12 Grp A Ingarö IF Vit 0 - 4 Järla IF 1      
29060500 fr 29/06 08:00 fr 29/06 18. AB Karl Hedin F12 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 3 Garphyttans IF      
29061001 fr 29/06 08:50 fr 29/06 21. F12 Grp B Håbo FF Röd 3 - 2 Ingarö IF Gul      
29062301 fr 29/06 08:50 fr 29/06 10. Svensk Cater P10 Grp A Hanvikens SK Vit 6 - 3 Ingarö IF Gul      
29062401 fr 29/06 09:00 fr 29/06 29. Annonsbladet F13 (9) Grp C Tynset IF 0 - 1 Ingarö IF      
29062202 fr 29/06 09:30 fr 29/06 4. SSAB Stålverket P10 Grp B Sickla IF 1 7 - 2 Ingarö IF Svart      
29062102 fr 29/06 10:00 fr 29/06 14. Bilmetro P13 Grp A Ingarö IF Gul 3 - 1 Strands IF Svart      
29061003 fr 29/06 10:20 fr 29/06 21. P12 Grp A Ingarö IF Svart 4 - 1 Järla IF      
29061803 fr 29/06 11:00 fr 29/06 15. Beans in Cup F14 Grp D Heby AIF / Morgongåva SK 1 - 2 Ingarö IF      
29062604 fr 29/06 11:20 fr 29/06 3. Tunabyggen P9 Grp B Ingarö IF 6 - 3 Falu BS 5      
29062205 fr 29/06 11:40 fr 29/06 4. SSAB Stålverket P12 Grp C Kvarnsvedens IK 1 3 - 2 Ingarö IF Vit      
29062305 fr 29/06 11:40 fr 29/06 10. Svensk Cater P12 Grp B Tynset IF 2 - 2 Ingarö IF Gul      
29062206 fr 29/06 12:30 fr 29/06 4. SSAB Stålverket P11 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 2 Islingby IK 2      
29062306 fr 29/06 12:30 fr 29/06 10. Svensk Cater P11 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
29061106 fr 29/06 12:40 fr 29/06 9. P10 Grp A Säters IF FK 1 - 5 Ingarö IF Gul      
29062105 fr 29/06 13:00 fr 29/06 14. Bilmetro P13 Grp G Ingarö IF Svart 0 - 2 Falu BS FK      
29060307 fr 29/06 13:20 fr 29/06 19. SSAB Valsverket F12 Grp A IFK Timrå 5 - 0 Ingarö IF Svart      
29061107 fr 29/06 13:20 fr 29/06 9. F11 Grp B Ingarö IF 3 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
29060407 fr 29/06 13:20 fr 29/06 20. Dt P9 Grp B Ingarö IF 4 - 5 Forssa BK 1      
29061408 fr 29/06 13:50 fr 29/06 16. SELECT F12 Grp A IF Tunabro 2 - 2 Ingarö IF Vit      
29062209 fr 29/06 14:30 fr 29/06 4. SSAB Stålverket F12 Grp B Ingarö IF Gul 2 - 1 Islingby IK      
29060309 fr 29/06 15:00 fr 29/06 19. SSAB Valsverket P10 Grp B Leksands IF FK Vit 0 - 2 Ingarö IF Svart      
29061310 fr 29/06 15:20 fr 29/06 17. Dala-Demokraten P9 Grp B Stuvsta IF 2 0 - 3 Ingarö IF      
29061708 fr 29/06 16:00 fr 29/06 30. Kök Nyström F13 (9) Grp C Ingarö IF 7 - 0 Söråker FF      
29061011 fr 29/06 16:30 fr 29/06 21. P12 Grp C Ingarö IF Vit 1 - 1 Hanvikens SK Röd      
29060108 fr 29/06 17:00 fr 29/06 8. P15 Grp B Ingarö IF 2 - 2 Valbo FF      
29062109 fr 29/06 17:00 fr 29/06 14. Bilmetro P13 Grp A Domsjö IF Svart 1 - 2 Ingarö IF Gul      
29060312 fr 29/06 17:10 fr 29/06 19. SSAB Valsverket P12 Grp B Hanvikens SK Gul 3 - 2 Ingarö IF Gul      
29061113 fr 29/06 17:50 fr 29/06 9. P11 Grp A Ingarö IF Svart 7 - 1 Stora Tuna IK      
29062014 fr 29/06 18:10 fr 29/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 3 Arboga Södra IF 1      
29060110 fr 29/06 19:00 fr 29/06 8. F14 Grp D Ingarö IF 1 - 0 Täby FK Vit      
29062215 fr 29/06 19:00 fr 29/06 4. SSAB Stålverket P11 Grp B IK Brage 2 3 - 4 Ingarö IF Gul      
29061015 fr 29/06 19:30 fr 29/06 21. F11 Grp B Håbo FF Röd 1 - 1 Ingarö IF      
29061511 fr 29/06 19:30 fr 29/06 24. Siljan Buss P15 Grp B Ingarö IF 3 - 1 Öna SK      
29062112 fr 29/06 20:00 fr 29/06 14. Bilmetro P13 Grp G Islingby IK 2 0 - 3 Ingarö IF Svart      
30061000 lø 30/06 08:00 lø 30/06 21. P12 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 2 Islingby IK 2      
30061001 lø 30/06 08:50 lø 30/06 21. P12 Grp B Ingarö IF Gul 5 - 1 Saltsjöbadens IF 1      
30062401 lø 30/06 09:00 lø 30/06 29. Annonsbladet F13 (9) Grp C Ingarö IF 1 - 0 SK Iron      
30061402 lø 30/06 09:40 lø 30/06 16. SELECT P11 Grp B Kvarnsvedens IK Vit 1 - 0 Ingarö IF Gul      
30061002 lø 30/06 09:40 lø 30/06 21. P12 Grp C Krylbo IF 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30061403 lø 30/06 10:20 lø 30/06 16. SELECT P11 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 4 Stuvsta IF P07:1      
30062703 lø 30/06 11:00 lø 30/06 2. Bra Hus P13 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 2 - 5 Ingarö IF Gul      
30062204 lø 30/06 11:00 lø 30/06 4. SSAB Stålverket F11 Grp B Ingarö IF 3 - 0 Bullermyrens IK Röd      
30061404 lø 30/06 11:00 lø 30/06 16. SELECT P10 Grp A Sickla IF 2 6 - 0 Ingarö IF Gul      
30061105 lø 30/06 11:40 lø 30/06 9. F12 Grp A IFK Timrå 2 - 0 Ingarö IF Vit      
30060506 lø 30/06 12:00 lø 30/06 18. AB Karl Hedin F12 Grp A Tynset IF 5 - 0 Ingarö IF Svart      
30061504 lø 30/06 12:00 lø 30/06 24. Siljan Buss P15 Grp B Ingarö IF 3 - 3 Sandvikens AIK      
30060507 lø 30/06 12:50 lø 30/06 18. AB Karl Hedin F12 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 2 Rasbo IK      
30061108 lø 30/06 13:50 lø 30/06 9. P12 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 2 IF Tunabro 2      
30062406 lø 30/06 14:00 lø 30/06 29. Annonsbladet P13 Grp G Alnö IF 0 - 1 Ingarö IF Svart      
30061008 lø 30/06 14:00 lø 30/06 21. P10 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
30062010 lø 30/06 15:00 lø 30/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp B Kubikenborgs IF Svart 3 - 2 Ingarö IF Gul      
30062610 lø 30/06 15:20 lø 30/06 3. Tunabyggen P9 Grp B Ingarö IF 0 - 0 IK Brage 2      
30062210 lø 30/06 15:40 lø 30/06 4. SSAB Stålverket P12 Grp C Islingby IK 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30060511 lø 30/06 15:40 lø 30/06 18. AB Karl Hedin P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 5 Ingarö IF Gul      
30062311 lø 30/06 16:00 lø 30/06 10. Svensk Cater P11 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 2 Torsångs IF      
30061208 lø 30/06 16:00 lø 30/06 27. F13 (9) Slutspel A 1/4 Final Ingarö IF 2 - 0 Torsångs IF 2      
30061111 lø 30/06 16:20 lø 30/06 9. P11 Grp B Skogås-Trångsunds FF Röd 2 - 2 Ingarö IF Gul      
30060608 lø 30/06 16:20 lø 30/06 12. RIX FM P15 Grp B Fanna BK 2 - 0 Ingarö IF      
30061709 lø 30/06 17:00 lø 30/06 30. Kök Nyström P13 Slutspel B 1/4 Final Arboga Södra IF 1 - 0 Ingarö IF Gul      
30061112 lø 30/06 17:00 lø 30/06 9. P10 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 1 IF Tunabro      
30060209 lø 30/06 17:10 lø 30/06 13. Xlent F14 Slutspel A 1/4 Final Västerås BK 30 7 - 5 P Ingarö IF      
30061414 lø 30/06 18:20 lø 30/06 16. SELECT F12 Grp A Ingarö IF Vit 0 - 4 Alsike IF Gul      
30062615 lø 30/06 18:40 lø 30/06 3. Tunabyggen P9 Grp B Ingarö IF 1 - 2 Insjöns IF BK      
30062411 lø 30/06 19:00 lø 30/06 29. Annonsbladet P13 Slutspel C 3-10 Upsala IF 1 6 - 0 Ingarö IF Svart      
30060315 lø 30/06 19:10 lø 30/06 19. SSAB Valsverket F12 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 5 Stuvsta IF      
30061016 lø 30/06 20:00 lø 30/06 21. F12 Grp B Ingarö IF Gul 2 - 3 Alsike IF Svart      
01072200 sø 01/07 08:00 sø 01/07 4. SSAB Stålverket P12 Grp B Ingarö IF Gul 2 - 1 Alsike IF Svart      
01071900 sø 01/07 08:00 sø 01/07 26. Kupolen P15 Slutspel C 5-6 Alsike IF 5 - 2 Ingarö IF      
01071001 sø 01/07 08:40 sø 01/07 21. P10 Grp B Kvarnsvedens IK 3 0 - 2 Ingarö IF Svart      
01070501 sø 01/07 08:40 sø 01/07 18. AB Karl Hedin F11 Grp B Ingarö IF 2 - 1 IF Tunabro      
01071301 sø 01/07 10:20 sø 01/07 17. Dala-Demokraten P9 Grp B Skogås-Trångsunds FF 2 5 - 2 Ingarö IF      
01072004 sø 01/07 10:50 sø 01/07 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp A IFK Strömstad 1 - 1 Ingarö IF Svart      
01071703 sø 01/07 11:00 sø 01/07 30. Kök Nyström F13 (9) Slutspel A Semifinal Ingarö IF 1 - 0 Torsångs IF 1      
01071404 sø 01/07 11:00 sø 01/07 16. SELECT F12 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 1 Ingarö IF Svart      
01070306 sø 01/07 12:10 sø 01/07 19. SSAB Valsverket P12 Grp C Ingarö IF Vit 0 - 2 IK Brage 2      
01072006 sø 01/07 12:20 sø 01/07 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp A Ingarö IF Vit 0 - 2 Norrala IF      
01071406 sø 01/07 12:40 sø 01/07 16. SELECT F12 Grp B Arboga Södra IF 4 - 2 Ingarö IF Gul      
01070507 sø 01/07 13:00 sø 01/07 18. AB Karl Hedin P11 Grp A Sandvikens IF Vit 3 - 0 Ingarö IF Svart      
01071107 sø 01/07 13:30 sø 01/07 9. P10 Grp A Ingarö IF Gul 2 - 3 IK Brage 2      
01072208 sø 01/07 13:50 sø 01/07 4. SSAB Stålverket F11 Grp B Ingarö IF 1 - 1 Stuvsta IF 1      
01071706 sø 01/07 14:00 sø 01/07 30. Kök Nyström F13 (9) Slutspel A Final Ingarö IF 0 - 1 Kvicksunds SK      
01070309 sø 01/07 14:20 sø 01/07 19. SSAB Valsverket P11 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 1 Stuvsta IF 2      
01072608 sø 01/07 15:00 sø 01/07 3. Tunabyggen P9 Grp B Ingarö IF 2 - 5 Forssa BK 1