Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2018. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2019 her.

Arboga Södra IF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
28061600 to 28/06 08:00 to 28/06 5. LB Maskiner P13 Grp E Arboga Södra IF 4 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
28062002 to 28/06 09:20 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp A Arboga Södra IF 1 10 - 0 Bullermyrens IK      
28061002 to 28/06 09:30 to 28/06 21. P12 Grp C Hanvikens SK Röd 4 - 3 Arboga Södra IF 2      
28060202 to 28/06 10:00 to 28/06 13. Xlent F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 1 Ornäs BK      
28061703 to 28/06 11:00 to 28/06 30. Kök Nyström F13 (9) Grp A Kvarnsvedens IK 4 - 2 Arboga Södra IF      
28062504 to 28/06 12:00 to 28/06 1. Trevligt Folk P14 Grp D Håbo FF 1 - 1 Arboga Södra IF      
28062707 to 28/06 15:00 to 28/06 2. Bra Hus P13 Grp E Arboga Södra IF 4 - 2 Fanna BK      
28061010 to 28/06 15:10 to 28/06 21. F12 Grp B Kvarnsvedens IK 1 1 - 3 Arboga Södra IF      
28061508 to 28/06 16:20 to 28/06 24. Siljan Buss P14 Grp D Arboga Södra IF 2 - 0 Stuvsta IF      
28061014 to 28/06 18:00 to 28/06 21. P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 4 Ingarö IF Vit      
28061710 to 28/06 18:00 to 28/06 30. Kök Nyström F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 0 - 0 Norrala IF      
28062314 to 28/06 18:20 to 28/06 10. Svensk Cater P12 Grp A Arboga Södra IF 1 2 - 0 Islingby IK 2      
28062015 to 28/06 19:30 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp B Arboga Södra IF 2 - 1 Värmdö IF      
29062400 fr 29/06 08:00 fr 29/06 29. Annonsbladet F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 0 - 2 Håbo FF 1      
29061901 fr 29/06 09:10 fr 29/06 26. Kupolen F15/16 Grp A Säters IF FK 2 - 1 Arboga Södra IF      
29061102 fr 29/06 09:30 fr 29/06 9. F12 Grp B Islingby IK 5 - 1 Arboga Södra IF      
29062304 fr 29/06 10:50 fr 29/06 10. Svensk Cater P12 Grp A Arboga Södra IF 1 3 - 2 Saltsjöbadens IF 2      
29062005 fr 29/06 11:40 fr 29/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Arboga Södra IF 2      
29062104 fr 29/06 12:00 fr 29/06 14. Bilmetro P13 Grp E Kubikenborgs IF 3 - 0 Arboga Södra IF      
29062504 fr 29/06 12:30 fr 29/06 1. Trevligt Folk P14 Grp D Islingby IK 0 - 5 Arboga Södra IF      
29061409 fr 29/06 14:40 fr 29/06 16. SELECT F12 Grp B Rasbo IK 1 - 1 Arboga Södra IF      
29060106 fr 29/06 14:40 fr 29/06 8. F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 6 Kvarnsvedens IK 1      
29061207 fr 29/06 15:00 fr 29/06 27. F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 3 - 1 Järla IF Svart 1      
29062213 fr 29/06 17:30 fr 29/06 4. SSAB Stålverket P12 Grp C Arboga Södra IF 2 7 - 2 IK Brage 2      
29062014 fr 29/06 18:10 fr 29/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 3 Arboga Södra IF 1      
29062711 fr 29/06 19:00 fr 29/06 2. Bra Hus P13 Grp E Forssa BK Svart 1 - 2 Arboga Södra IF      
30060300 lø 30/06 08:00 lø 30/06 19. SSAB Valsverket P12 Grp A IF Tunabro 2 4 - 8 Arboga Södra IF 1      
30061101 lø 30/06 08:50 lø 30/06 9. P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 0 IF Tunabro 1      
30060601 lø 30/06 09:00 lø 30/06 12. RIX FM P14 Grp D Arboga Södra IF 2 - 0 IFK Timrå      
30061202 lø 30/06 10:00 lø 30/06 27. F13 (9) Grp A Kvicksunds SK 3 - 0 Arboga Södra IF      
30060104 lø 30/06 12:00 lø 30/06 8. F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 4 Tynset IF      
30062306 lø 30/06 12:20 lø 30/06 10. Svensk Cater F12 Grp B Arboga Södra IF 1 - 4 Hanvikens SK Hanviken 2      
30061705 lø 30/06 13:00 lø 30/06 30. Kök Nyström P13 Grp E Skogås-Trångsunds FF Blå 1 - 3 Arboga Södra IF      
30062207 lø 30/06 13:20 lø 30/06 4. SSAB Stålverket P12 Grp A Arboga Södra IF 1 4 - 5 Hanvikens SK Grön      
30061807 lø 30/06 15:20 lø 30/06 15. Beans in Cup P14 Slutspel A 1/4 Final Trysil FK 2 - 1 Arboga Södra IF      
30061410 lø 30/06 15:30 lø 30/06 16. SELECT P12 Grp C Krylbo IF 2 - 2 Arboga Södra IF 2      
30060512 lø 30/06 16:20 lø 30/06 18. AB Karl Hedin F12 Grp B Arboga Södra IF 0 - 5 Västerhaninge IF Blå      
30061609 lø 30/06 17:00 lø 30/06 5. LB Maskiner F13 (9) Slutspel C 3-10 Norrala IF 1 - 0 Arboga Södra IF      
30061709 lø 30/06 17:00 lø 30/06 30. Kök Nyström P13 Slutspel B 1/4 Final Arboga Södra IF 1 - 0 Ingarö IF Gul      
30062215 lø 30/06 19:10 lø 30/06 4. SSAB Stålverket F12 Grp B Arboga Södra IF 0 - 6 Järla IF 2      
01071500 sø 01/07 08:00 sø 01/07 24. Siljan Buss F15/16 Slutspel D 9-10 Stöde IF 3 - 4 P Arboga Södra IF      
01071601 sø 01/07 09:00 sø 01/07 5. LB Maskiner P13 Slutspel B Semifinal Arboga Södra IF 0 - 1 Bråtens IK      
01071002 sø 01/07 09:20 sø 01/07 21. P12 Grp A Arboga Södra IF 1 1 - 1 Järla IF      
01071804 sø 01/07 12:20 sø 01/07 15. Beans in Cup F15/16 Slutspel D 9-10 Torsångs IF 2 1 - 0 Arboga Södra IF      
01071106 sø 01/07 12:40 sø 01/07 9. P12 Grp C Arboga Södra IF 2 5 - 1 Fanna BK      
01071406 sø 01/07 12:40 sø 01/07 16. SELECT F12 Grp B Arboga Södra IF 4 - 2 Ingarö IF Gul