Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2018. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2019 her.

Pojkar -08

Group B




  Kampnr Tid Hal Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
28061401 to 28/06 08:40 to 28/06 16. SELECT IF Tunabro 1 - 3 Stuvsta IF      
28062203 to 28/06 10:10 to 28/06 9. SSAB Stålverket Kvarnsvedens IK 3 2 - 1 Leksands IF FK Vit      
28061003 to 28/06 10:20 to 28/06 21. Kvarnsvedens IK 2 2 - 3 Torsångs IF      
28060506 to 28/06 12:20 to 28/06 18. AB Karl Hedin Ingarö IF Svart 1 - 2 Hanvikens SK Röd      
28061408 to 28/06 13:40 to 28/06 16. SELECT IK Brage 1 2 - 2 Värmdö IF Vit      
28061011 to 28/06 16:00 to 28/06 21. Kvarnsvedens IK 2 2 - 5 Bjursås IK      
28060512 to 28/06 16:40 to 28/06 18. AB Karl Hedin Torsångs IF 0 - 13 Sickla IF 1      
28062012 to 28/06 17:10 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil Leksands IF FK Vit 1 - 8 Hanvikens SK Röd      
28060311 to 28/06 17:20 to 28/06 19. SSAB Valsverket Stuvsta IF 2 - 1 IK Brage 1      
28062313 to 28/06 17:40 to 28/06 10. Svensk Cater Ingarö IF Svart 4 - 5 Värmdö IF Vit      
28062213 to 28/06 17:40 to 28/06 9. SSAB Stålverket IF Tunabro 2 - 1 Kvarnsvedens IK 3      
28060516 to 28/06 19:50 to 28/06 18. AB Karl Hedin Bjursås IK 1 - 4 Sickla IF 1      
29062201 fr 29/06 08:50 fr 29/06 9. SSAB Stålverket Torsångs IF 3 - 5 Stuvsta IF      
29062202 fr 29/06 09:30 fr 29/06 9. SSAB Stålverket Sickla IF 1 7 - 2 Ingarö IF Svart      
29061002 fr 29/06 09:40 fr 29/06 21. IK Brage 1 5 - 0 Kvarnsvedens IK 3      
29060302 fr 29/06 09:40 fr 29/06 19. SSAB Valsverket Värmdö IF Vit 1 - 3 Hanvikens SK Röd      
29062003 fr 29/06 10:10 fr 29/06 22. Rolf Ericson Bil Bjursås IK 4 - 3 IF Tunabro      
29060503 fr 29/06 10:10 fr 29/06 18. AB Karl Hedin Leksands IF FK Vit 2 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
29061109 fr 29/06 14:40 fr 29/06 9. Hanvikens SK Röd 2 - 1 IK Brage 1      
29061009 fr 29/06 15:00 fr 29/06 21. Kvarnsvedens IK 3 1 - 2 Torsångs IF      
29060309 fr 29/06 15:00 fr 29/06 19. SSAB Valsverket Leksands IF FK Vit 0 - 2 Ingarö IF Svart      
29062310 fr 29/06 15:20 fr 29/06 10. Svensk Cater Värmdö IF Vit 6 - 0 IF Tunabro      
29061410 fr 29/06 15:30 fr 29/06 16. SELECT Stuvsta IF 4 - 0 Bjursås IK      
29062211 fr 29/06 16:00 fr 29/06 9. SSAB Stålverket Sickla IF 1 7 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
30061407 lø 30/06 13:10 lø 30/06 16. SELECT Stuvsta IF 1 - 7 Sickla IF 1      
30062307 lø 30/06 13:10 lø 30/06 10. Svensk Cater IK Brage 1 5 - 1 Leksands IF FK Vit      
30061107 lø 30/06 13:10 lø 30/06 9. Hanvikens SK Röd 3 - 0 Kvarnsvedens IK 3      
30060508 lø 30/06 13:40 lø 30/06 18. AB Karl Hedin IF Tunabro 4 - 3 Torsångs IF      
30061008 lø 30/06 14:00 lø 30/06 21. Ingarö IF Svart 1 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
30060308 lø 30/06 14:20 lø 30/06 19. SSAB Valsverket Bjursås IK 1 - 2 Värmdö IF Vit      
30061112 lø 30/06 17:00 lø 30/06 9. Ingarö IF Svart 1 - 1 IF Tunabro      
30061412 lø 30/06 17:00 lø 30/06 16. SELECT Hanvikens SK Röd 8 - 2 Torsångs IF      
30061113 lø 30/06 17:40 lø 30/06 9. Stuvsta IF 4 - 0 Kvarnsvedens IK 3      
30061413 lø 30/06 17:40 lø 30/06 16. SELECT Bjursås IK 0 - 5 IK Brage 1      
30061013 lø 30/06 17:50 lø 30/06 21. Sickla IF 1 7 - 2 Leksands IF FK Vit      
30061114 lø 30/06 18:20 lø 30/06 9. Värmdö IF Vit 3 - 3 Kvarnsvedens IK 2      
01071000 sø 01/07 08:00 sø 01/07 21. Stuvsta IF 12 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
01071400 sø 01/07 08:00 sø 01/07 16. SELECT Värmdö IF Vit 1 - 4 Sickla IF 1      
01070500 sø 01/07 08:00 sø 01/07 18. AB Karl Hedin Torsångs IF 2 - 6 IK Brage 1      
01071001 sø 01/07 08:40 sø 01/07 21. Kvarnsvedens IK 3 0 - 2 Ingarö IF Svart      
01072003 sø 01/07 10:10 sø 01/07 22. Rolf Ericson Bil Hanvikens SK Röd 2 - 1 Bjursås IK      
01070505 sø 01/07 11:30 sø 01/07 18. AB Karl Hedin Leksands IF FK Vit 0 - 0 IF Tunabro