Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2018. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2023 her.

Seneste resultat

Dalecarlia Cup 2018 begynder
Slut
28/6
29/6
30/6
1/7

Finals

  Kampnr Tid Bane Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01072105 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 14. Borlänge Tidning P13 Slutspel A Final Skogås-Trångsunds FF Vit 0 - 1 Forssa BK Grön      
01072104 søn. 01/07 12:00 søn. 01/07 14. Borlänge Tidning P13 Slutspel B Final AIK 3 - 1 Bråtens IK      
01070206 søn. 01/07 14:40 søn. 01/07 13. Lokalt i P14 Slutspel A Final IK Brage 1 - 0 Hille IF      
01071806 søn. 01/07 14:30 søn. 01/07 6. Happy Homes Borlänge P14 Slutspel B Final Irsta IF 1 - 2 Håbo FF      
01070205 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 13. Lokalt i P15 Slutspel A Final IK Brage 1 - 3 Fanna BK      
01071905 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 5. Quality Hotel Galaxen P15 Slutspel B Final Sandvikens IF 3 - 0 Norrstrands IF      
01070207 søn. 01/07 15:40 søn. 01/07 13. Lokalt i P16 Slutspel A Final FC Gunners 0 - 3 IK Brage      
01071706 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 30. Quick F13 (9) Slutspel A Final Ingarö IF 0 - 1 Kvicksunds SK      
01071705 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 30. Quick F13 (9) Slutspel B Final Islingby IK F06/07 1 - 0 Jarlabergs IF F06      
01070607 søn. 01/07 15:30 søn. 01/07 12. 7-7 Stor F14 Slutspel A Final Boo FF 0 - 2 Selånger FK      
01070606 søn. 01/07 14:30 søn. 01/07 12. 7-7 Stor F14 Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 4 - 2 P Tynset IF      
01070204 søn. 01/07 12:30 søn. 01/07 13. Lokalt i F15/16 Slutspel A Final Kvarnsvedens IK 1 4 - 1 P Torsångs IF 1      
01071906 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 5. Quality Hotel Galaxen F15/16 Slutspel B Final Ornäs BK 3 - 2 Tynset IF      
  Kampnr Tid Bane Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01071309 søn. 01/07 15:40 søn. 01/07 17. Beans in Cup P9 Grp B Kvarnsvedens IK Röd 1 - 2 Forssa BK 1      
01071507 søn. 01/07 15:40 søn. 01/07 24. 9-9 Stor P16 Slutspel A Bronzekamp Västerås IK 1 - 0 Värmdö IF      
01071807 søn. 01/07 15:30 søn. 01/07 6. Happy Homes Borlänge F14 Slutspel A Bronzekamp Bråtens IK 1 - 3 Västerås BK 30      
01070408 søn. 01/07 15:00 søn. 01/07 20. AB Karl Hedin P9 Grp B Falu BS 4 1 - 7 Stuvsta IF 2      
01071308 søn. 01/07 15:00 søn. 01/07 17. Beans in Cup P8 Grp A Säters IF FK 6 - 2 Stora Tuna IK      
01072608 søn. 01/07 15:00 søn. 01/07 12. Tunabyggen P9 Grp B Ingarö IF 2 - 5 Forssa BK 1      
01071506 søn. 01/07 14:40 søn. 01/07 24. 9-9 Stor P14 Slutspel A Bronzekamp Trysil FK 4 - 6 P Hanvikens SK      
01070309 søn. 01/07 14:20 søn. 01/07 18. SSAB P11 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 1 Stuvsta IF 2      
01070407 søn. 01/07 14:20 søn. 01/07 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Torsångs IF 1 5 - 0 IK Segro      
01070509 søn. 01/07 14:20 søn. 01/07 19. Pitchers F11 Grp B IF Tunabro 1 - 2 Tynset IF      
01071307 søn. 01/07 14:20 søn. 01/07 17. Beans in Cup P9 Grp A Falu BS 1 2 - 2 IF Tunabro      
01072607 søn. 01/07 14:20 søn. 01/07 12. Tunabyggen F9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 10 - 4 IF Tunabro Blå      
01071108 søn. 01/07 14:10 søn. 01/07 9. Kjell Wahrén Stadium P11 Grp B Sandvikens IF Röd 2 - 3 Forssa BK      
01071408 søn. 01/07 14:10 søn. 01/07 16. Wangeskog F11 Grp B Kvarnsvedens IK Vit 0 - 6 Hanvikens SK      
01072308 søn. 01/07 14:10 søn. 01/07 10. Norlings skylt F11 Grp B Järla IF 1 - 3 Värmdö IF 2      
01071206 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 27. Evert Mellström Arena P13 Slutspel F 9-10 Selånger FK Röd 0 - 5 Edsbyn IF FF      
01072008 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 26. renta P11 Grp A Stuvsta IF P07:1 0 - 1 Värmdö IF 1      
01072406 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 11. #Trevligtfolk F13 (9) Slutspel A Bronzekamp Torsångs IF 1 0 - 1 Alsike IF      
01072704 søn. 01/07 14:00 søn. 01/07 2. 7-7 Stor P13 Slutspel A Bronzekamp Gimo IF FK 0 - 1 Essinge IK      
01071008 søn. 01/07 13:50 søn. 01/07 21. Hushagen F11 Grp B Torsångs IF 0 - 2 Håbo FF Röd      
01072208 søn. 01/07 13:50 søn. 01/07 4. Svensk Fast F11 Grp B Ingarö IF 1 - 1 Stuvsta IF 1      
01070308 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 18. SSAB P11 Grp B Islingby IK 2 1 - 2 Tynset IF      
01070406 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 20. AB Karl Hedin F9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 2 Gustavsbergs IF FK      
01070508 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 19. Pitchers P11 Grp B Skogås-Trångsunds FF Röd 3 - 2 IK Brage 2      
01071306 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 17. Beans in Cup P8 Grp A IK Brage 2 0 - 4 Forssa BK 1      
01071505 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 24. 9-9 Stor P15 Slutspel A Bronzekamp Kvarnsvedens IK P03 2 - 7 Forssa BK      
01072606 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 12. Tunabyggen F9 Grp A Gustafs GoIF 2 - 3 Värmdö IF Blå      
01070605 søn. 01/07 13:30 søn. 01/07 12. 7-7 Stor F14 Slutspel C 3-4 Ås IF 3 - 4 P Västerhaninge IF      
01071107 søn. 01/07 13:30 søn. 01/07 9. Kjell Wahrén Stadium P10 Grp A Ingarö IF Gul 2 - 3 IK Brage 2      
01071407 søn. 01/07 13:30 søn. 01/07 16. Wangeskog P11 Grp B Värmdö IF 2 4 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
01071805 søn. 01/07 13:30 søn. 01/07 6. Happy Homes Borlänge P14 Slutspel C 3-4 Kvarnsvedens IK 0 - 4 Heby AIF      
01072307 søn. 01/07 13:30 søn. 01/07 10. Norlings skylt P11 Grp A Stora Tuna IK 1 - 5 Kvarnsvedens IK Röd      
01071007 søn. 01/07 13:10 søn. 01/07 21. Hushagen P11 Grp A Islingby IK 1 1 - 7 Skogås-Trångsunds FF Blå      
01072007 søn. 01/07 13:10 søn. 01/07 26. renta F12 Grp A Järla IF 1 4 - 1 Garphyttans IF