Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2021 här.

IK Brage

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28061100 to 28/06 08:00 to 28/06 9. 5-5 P11 Grp B Tynset IF 2 - 4 IK Brage 2      
28062400 to 28/06 08:00 to 28/06 29. 7-7 Stor P13 Grp C IK Brage 2 4 - 2 IFK Ölme      
28060600 to 28/06 08:00 to 28/06 12. 7-7 Stor P14 Grp A Norrala IF Vit 0 - 8 IK Brage      
28061500 to 28/06 08:00 to 28/06 24. 9-9 Stor P15 Grp A Forssa BK 4 - 0 IK Brage      
28062600 to 28/06 08:40 to 28/06 3. 7-7 Stor P8 Grp A Stuvsta IF 14 - 1 IK Brage 2      
28060400 to 28/06 08:40 to 28/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 1 3 - 2 Forssa BK 2      
28060501 to 28/06 08:50 to 28/06 18. 11-11 P10 Grp A IK Brage 2 8 - 1 Säters IF FK      
28061701 to 28/06 09:00 to 28/06 30. 9-9 Mellan P13 Grp D Säters IF FK 2 - 2 IK Brage 1      
28061303 to 28/06 10:40 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A IK Brage 1 5 - 3 Falu BS 2      
28061404 to 28/06 10:50 to 28/06 16. 9-9 Stor P11 Grp A Stuvsta IF P07:1 6 - 0 IK Brage 1      
28061104 to 28/06 10:50 to 28/06 9. 5-5 P10 Grp A IK Brage 2 6 - 1 Leksands IF FK Blå      
28061803 to 28/06 11:10 to 28/06 15. 9-9 Mellan P16 Grp A IK Brage 9 - 1 Bråtens IK      
28062604 to 28/06 11:20 to 28/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B Stuvsta IF 2 0 - 5 IK Brage 2      
28061106 to 28/06 12:10 to 28/06 9. 5-5 P12 Grp C IF Tunabro 1 0 - 3 IK Brage 2      
28061006 to 28/06 12:20 to 28/06 21. 5-5 P12 Grp B IK Brage 1 2 - 4 Ingarö IF Gul      
28061307 to 28/06 13:20 to 28/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 6 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
28061408 to 28/06 13:40 to 28/06 16. 9-9 Stor P10 Grp B IK Brage 1 2 - 2 Värmdö IF Vit      
28061706 to 28/06 14:00 to 28/06 30. 9-9 Mellan P13 Grp D Skogås-Trångsunds FF Vit 5 - 0 IK Brage 1      
28060408 to 28/06 14:00 to 28/06 20. 11-11 P9 Grp B IK Brage 2 7 - 2 Skogås-Trångsunds FF 2      
28061308 to 28/06 14:00 to 28/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Segro 3 - 4 IK Brage 2      
28062406 to 28/06 14:00 to 28/06 29. 7-7 Stor P13 Grp C IK Brage 2 6 - 0 Gustafs GoIF      
28061905 to 28/06 14:20 to 28/06 26. 9-9 Mellan P15 Grp A IK Brage 3 - 2 Norrstrands IF      
28060308 to 28/06 15:00 to 28/06 19. 11-11 P10 Grp A Värmdö IF Blå 2 - 2 IK Brage 2      
28061310 to 28/06 15:20 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Islingby IK 2 - 0 IK Brage 1      
28060107 to 28/06 15:30 to 28/06 8. 5-5 P14 Grp A Skogås-Trångsunds FF 2 - 3 IK Brage      
28061111 to 28/06 15:50 to 28/06 9. 5-5 P11 Grp B IK Brage 2 2 - 10 Sandvikens IF Röd      
28061808 to 28/06 16:40 to 28/06 15. 9-9 Mellan P16 Grp A Värmdö IF 0 - 10 IK Brage      
28060311 to 28/06 17:20 to 28/06 19. 11-11 P10 Grp B Stuvsta IF 2 - 1 IK Brage 1      
28061414 to 28/06 17:40 to 28/06 16. 9-9 Stor P11 Grp A IK Brage 1 3 - 1 Ingarö IF Svart      
28061114 to 28/06 18:00 to 28/06 9. 5-5 P11 Grp B IK Brage 2 2 - 5 Stuvsta IF 2      
28061314 to 28/06 18:00 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A IK Brage 1 6 - 1 Falu BS 1      
28060514 to 28/06 18:10 to 28/06 18. 11-11 P12 Grp B Alsike IF Svart 4 - 2 IK Brage 1      
28060314 to 28/06 19:40 to 28/06 19. 11-11 P12 Grp C IK Brage 2 3 - 1 Saltsjöbadens IF 3      
29061002 fr 29/06 09:40 fr 29/06 21. 5-5 P10 Grp B IK Brage 1 5 - 0 Kvarnsvedens IK 3      
29060602 fr 29/06 10:00 fr 29/06 12. 7-7 Stor P15 Grp A IK Brage 2 - 1 Sandvikens IF      
29061403 fr 29/06 10:20 fr 29/06 16. 9-9 Stor P12 Grp C Fanna BK 1 - 2 IK Brage 2      
29062103 fr 29/06 11:00 fr 29/06 14. 9-9 Liten P13 Grp C Gimo IF FK 2 - 0 IK Brage 2      
29060304 fr 29/06 11:10 fr 29/06 19. 11-11 P12 Grp B Saltsjöbadens IF 1 1 - 2 IK Brage 1      
29060203 fr 29/06 12:00 fr 29/06 13. 9-9 Liten P14 Grp A Västerås IK Svart 0 - 2 IK Brage      
29061105 fr 29/06 12:00 fr 29/06 9. 5-5 P11 Grp A Skogås-Trångsunds FF Blå 4 - 0 IK Brage 1      
29061704 fr 29/06 12:00 fr 29/06 30. 9-9 Mellan P13 Grp D Edsbyn IF FF 1 - 4 IK Brage 1      
29060405 fr 29/06 12:00 fr 29/06 20. 11-11 P8 Grp A Torsångs IF 2 1 - 0 IK Brage 1      
29060406 fr 29/06 12:40 fr 29/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 5 - 3 Kvarnsvedens IK 2      
29060205 fr 29/06 14:10 fr 29/06 13. 9-9 Liten P16 Grp A FC Gunners 3 - 0 IK Brage      
29061109 fr 29/06 14:40 fr 29/06 9. 5-5 P10 Grp B Hanvikens SK Röd 2 - 1 IK Brage 1      
29061507 fr 29/06 15:20 fr 29/06 24. 9-9 Stor P14 Grp A IK Brage 4 - 2 IFK Mora      
29062608 fr 29/06 15:20 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A Falu BS 3 6 - 0 IK Brage 1      
29062210 fr 29/06 15:20 fr 29/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A Västerhaninge IF 1 - 5 IK Brage 2      
29061908 fr 29/06 16:30 fr 29/06 26. 9-9 Mellan P15 Grp A IK Brage 2 - 0 Alsike IF      
29062610 fr 29/06 16:40 fr 29/06 3. 7-7 Stor P8 Grp A Torsångs IF 1 4 - 1 IK Brage 2      
29061312 fr 29/06 16:40 fr 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Bullermyrens IK 3 - 2 IK Brage 1      
29061012 fr 29/06 17:20 fr 29/06 21. 5-5 P12 Grp B IK Brage 1 3 - 1 Hanvikens SK Vit      
29062611 fr 29/06 17:20 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B Falu BS 5 0 - 3 IK Brage 2      
29062213 fr 29/06 17:30 fr 29/06 4. 9-9 Liten P12 Grp C Arboga Södra IF 2 7 - 2 IK Brage 2      
29062710 fr 29/06 18:00 fr 29/06 2. 7-7 Stor P13 Grp C Hagaströms SK HSK 2 - 1 IK Brage 2      
29061114 fr 29/06 18:30 fr 29/06 9. 5-5 P11 Grp A IK Brage 1 1 - 2 Essviks AIF      
29062215 fr 29/06 19:00 fr 29/06 4. 9-9 Liten P11 Grp B IK Brage 2 3 - 4 Ingarö IF Gul      
29062411 fr 29/06 19:00 fr 29/06 29. 7-7 Stor P13 Grp D IK Brage 1 0 - 1 Alsike IF Svart      
30060200 lö 30/06 08:00 lö 30/06 13. 9-9 Liten P14 Grp A IK Brage 5 - 0 Tynset IF      
30062001 lö 30/06 08:40 lö 30/06 22. 9-9 Mellan P12 Grp B IK Brage 1 2 - 1 Kubikenborgs IF Svart      
30060502 lö 30/06 09:20 lö 30/06 18. 11-11 P11 Grp B IK Brage 2 1 - 1 Värmdö IF 2      
30062003 lö 30/06 10:10 lö 30/06 22. 9-9 Mellan P11 Grp A Värmdö IF 1 1 - 1 IK Brage 1      
30060303 lö 30/06 10:30 lö 30/06 19. 11-11 P12 Grp C Hanvikens SK Röd 10 - 1 IK Brage 2      
30061603 lö 30/06 11:00 lö 30/06 5. 9-9 Stor P13 Grp C Skogås-Trångsunds FF Lila 3 - 0 IK Brage 2      
30061503 lö 30/06 11:00 lö 30/06 24. 9-9 Stor P15 Grp A Norrala IF 1 - 5 IK Brage      
30061304 lö 30/06 11:20 lö 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Stuvsta IF 3 - 0 IK Brage 1      
30060604 lö 30/06 12:00 lö 30/06 12. 7-7 Stor P16 Grp A IK Brage 5 - 0 Västerås IK      
30062104 lö 30/06 12:00 lö 30/06 14. 9-9 Liten P13 Grp D IK Brage 1 2 - 3 Bråtens IK      
30060405 lö 30/06 12:00 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp A Skogås-Trångsunds FF 1 3 - 3 IK Brage 1      
30061106 lö 30/06 12:30 lö 30/06 9. 5-5 P10 Grp A IK Brage 2 1 - 3 Hammarby IF FF      
30062606 lö 30/06 12:40 lö 30/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B IK Brage 2 2 - 2 Säters IF FK      
30062307 lö 30/06 13:10 lö 30/06 10. 7-7 Stor P10 Grp B IK Brage 1 5 - 1 Leksands IF FK Vit      
30060409 lö 30/06 14:40 lö 30/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 2 - 4 Säters IF FK      
30061109 lö 30/06 14:40 lö 30/06 9. 5-5 P12 Grp B Kvarnsvedens IK 2 2 - 1 IK Brage 1      
30062609 lö 30/06 14:40 lö 30/06 3. 7-7 Stor F8 Grp A Kvarnsvedens IK Färdig IK Brage      
30061309 lö 30/06 14:40 lö 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 4 - 0 Stora Tuna IK      
30062310 lö 30/06 15:20 lö 30/06 10. 7-7 Stor P11 Grp A Sandvikens IF Vit 3 - 1 IK Brage 1      
30062610 lö 30/06 15:20 lö 30/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B Ingarö IF 0 - 0 IK Brage 2      
30060607 lö 30/06 15:20 lö 30/06 12. 7-7 Stor P14 Slutspel A 1/4 Final IK Brage 2 - 0 Västerås IK Gul      
30061310 lö 30/06 15:20 lö 30/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A IK Brage 1 8 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
30061110 lö 30/06 15:30 lö 30/06 9. 5-5 P12 Grp C IK Brage 2 2 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30062613 lö 30/06 17:20 lö 30/06 3. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 2 0 - 3 Bullermyrens IK      
30061413 lö 30/06 17:40 lö 30/06 16. 9-9 Stor P10 Grp B Bjursås IK 0 - 5 IK Brage 1      
30062614 lö 30/06 18:00 lö 30/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B IK Brage 2 6 - 1 Falu BS 4      
30061910 lö 30/06 18:20 lö 30/06 26. 9-9 Mellan P16 Slutspel A 1/4 Final IK Brage 6 - 0 Kvarnsvedens IK      
30060314 lö 30/06 18:30 lö 30/06 19. 11-11 P11 Grp B Säters IF FK 2 - 2 IK Brage 2      
30062412 lö 30/06 20:00 lö 30/06 29. 7-7 Stor P13 Slutspel D 5-12 IK Brage 2 5 - 4 P Skogås-Trån...ds FF Svart      
30061212 lö 30/06 20:00 lö 30/06 27. 5-5 P13 Slutspel D 5-12 Domsjö IF Svart 6 - 8 P IK Brage 1      
01071600 sö 01/07 08:00 sö 01/07 5. 9-9 Stor P13 Slutspel D 5-6 IK Brage 2 1 - 4 P IK Brage 1      
01071600 sö 01/07 08:00 sö 01/07 5. 9-9 Stor P13 Slutspel D 5-6 IK Brage 2 1 - 4 P IK Brage 1      
01072300 sö 01/07 08:00 sö 01/07 10. 7-7 Stor P10 Grp A IK Brage 2 0 - 2 Skogås-Trångsunds FF Blå      
01070500 sö 01/07 08:00 sö 01/07 18. 11-11 P10 Grp B Torsångs IF 2 - 6 IK Brage 1      
01072501 sö 01/07 09:00 sö 01/07 1. 7-7 Stor P15 Slutspel A Semifinal Kvarnsvedens IK P03 5 - 7 P IK Brage      
01071300 sö 01/07 09:40 sö 01/07 17. 9-9 Stor P9 Grp B IK Brage 2 3 - 1 Forssa BK 1      
01071902 sö 01/07 10:00 sö 01/07 26. 9-9 Mellan P14 Slutspel A Semifinal IK Brage 3 - 2 Trysil FK      
01072203 sö 01/07 10:10 sö 01/07 4. 9-9 Liten P12 Grp B Gustafs GoIF Röd 5 - 0 IK Brage 1      
01070402 sö 01/07 11:00 sö 01/07 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 1 3 - 3 Islingby IK      
01071503 sö 01/07 11:20 sö 01/07 24. 9-9 Stor P16 Slutspel A Semifinal Värmdö IF 3 - 4 IK Brage      
01072404 sö 01/07 12:00 sö 01/07 29. 7-7 Stor P13 Slutspel D 5-6 Alnö IF 1 - 0 IK Brage 1      
01070306 sö 01/07 12:10 sö 01/07 19. 11-11 P12 Grp C Ingarö IF Vit 0 - 2 IK Brage 2      
01072605 sö 01/07 13:00 sö 01/07 3. 7-7 Stor P9 Grp A Stuvsta IF 1 8 - 4 IK Brage 1      
01070307 sö 01/07 13:00 sö 01/07 19. 11-11 P11 Grp A IK Brage 1 1 - 2 Järla IF      
01071107 sö 01/07 13:30 sö 01/07 9. 5-5 P10 Grp A Ingarö IF Gul 2 - 3 IK Brage 2      
01070508 sö 01/07 13:40 sö 01/07 18. 11-11 P11 Grp B Skogås-Trångsunds FF Röd 3 - 2 IK Brage 2      
01070205 sö 01/07 13:40 sö 01/07 13. 9-9 Liten P15 Slutspel A Final IK Brage 1 - 3 Fanna BK      
01071306 sö 01/07 13:40 sö 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 0 - 4 Forssa BK 1      
01070206 sö 01/07 14:40 sö 01/07 13. 9-9 Liten P14 Slutspel A Final IK Brage 1 - 0 Hille IF      
01070207 sö 01/07 15:40 sö 01/07 13. 9-9 Liten P16 Slutspel A Final FC Gunners 0 - 3 IK Brage