Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2022 här.

Islingby IK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28062500 tors 28/06 08:00 tors 28/06 1. Granitor P14 Grp D Stuvsta IF 9 - 0 Islingby IK      
28060300 tors 28/06 08:00 tors 28/06 18. SSAB P11 Grp B Säters IF FK 0 - 4 Islingby IK 2      
28062100 tors 28/06 08:00 tors 28/06 14. Borlänge Tidning P13 Grp F Islingby IK 1 0 - 6 Alsike IF Gul      
28062200 tors 28/06 08:00 tors 28/06 4. Svensk Fast P11 Grp A Järla IF 3 - 4 Islingby IK 1      
28061001 tors 28/06 08:40 tors 28/06 21. Hushagen F12 Grp B Järla IF 2 1 - 6 Islingby IK      
28061601 tors 28/06 09:00 tors 28/06 15. Volkswagen Borlänge P13 Grp G Falu BS FK 7 - 1 Islingby IK 2      
28061402 tors 28/06 09:20 tors 28/06 16. Wangeskog P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 3 Krylbo IF      
28061301 tors 28/06 09:20 tors 28/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Torsångs IF 2 9 - 0 Islingby IK      
28060402 tors 28/06 10:00 tors 28/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Torsångs IF 5 - 0 Islingby IK      
28061103 tors 28/06 10:10 tors 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium P11 Grp B Islingby IK 2 2 - 4 Värmdö IF 2      
28061105 tors 28/06 11:30 tors 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium P10 Grp A Islingby IK 0 - 2 Västerhaninge IF      
28062206 tors 28/06 12:20 tors 28/06 4. Svensk Fast F11 Grp A Islingby IK 1 - 6 IFK Timrå      
28061306 tors 28/06 12:40 tors 28/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Säters IF FK 7 - 4 Islingby IK      
28061205 tors 28/06 13:00 tors 28/06 27. Evert Mellström Arena F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 1 - 1 Jarlabergs IF F06      
28061007 tors 28/06 13:10 tors 28/06 21. Hushagen P11 Grp A Ingarö IF Svart 4 - 0 Islingby IK 1      
28060205 tors 28/06 13:20 tors 28/06 13. Lokalt i P14 Grp D Islingby IK 0 - 4 IFK Timrå      
28062208 tors 28/06 13:50 tors 28/06 4. Svensk Fast P12 Grp A Hanvikens SK Grön 4 - 3 Islingby IK 2      
28061310 tors 28/06 15:20 tors 28/06 17. Beans in Cup P9 Grp A Islingby IK 2 - 0 IK Brage 1      
28060511 tors 28/06 15:50 tors 28/06 19. Pitchers F12 Grp B Islingby IK 0 - 2 Håbo FF Röd      
28061607 tors 28/06 16:00 tors 28/06 15. Volkswagen Borlänge P13 Grp G Islingby IK 2 2 - 2 Trysil FK      
28061208 tors 28/06 16:00 tors 28/06 27. Evert Mellström Arena P13 Grp F Islingby IK 1 1 - 3 Selånger FK Blå      
28062314 tors 28/06 18:20 tors 28/06 10. Norlings skylt P12 Grp A Arboga Södra IF 1 2 - 0 Islingby IK 2      
28061015 tors 28/06 18:50 tors 28/06 21. Hushagen F11 Grp A Stuvsta IF 2 4 - 2 Islingby IK      
28061610 tors 28/06 19:00 tors 28/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Värmdö IF 3 - 0 Islingby IK F06/07      
28060515 tors 28/06 19:00 tors 28/06 19. Pitchers P12 Grp C IF Tunabro 1 1 - 2 Islingby IK 1      
28062216 tors 28/06 19:50 tors 28/06 4. Svensk Fast P10 Grp A Skogås-Trångsunds FF Blå 7 - 0 Islingby IK      
29061600 fre 29/06 08:00 fre 29/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 3 - 0 Irsta IF Vit      
29060501 fre 29/06 08:50 fre 29/06 19. Pitchers P10 Grp A Islingby IK 0 - 3 Sickla IF 2      
29061102 fre 29/06 09:30 fre 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium F12 Grp B Islingby IK 5 - 1 Arboga Södra IF      
29061302 fre 29/06 10:00 fre 29/06 17. Beans in Cup P9 Grp A Falu BS 2 0 - 3 Islingby IK      
29062603 fre 29/06 10:40 fre 29/06 12. Tunabyggen P8 Grp A Islingby IK 2 - 3 Forssa BK 1      
29060504 fre 29/06 10:50 fre 29/06 19. Pitchers P12 Grp A Islingby IK 2 3 - 5 IFK Strömstad      
29062005 fre 29/06 11:40 fre 29/06 26. renta P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Arboga Södra IF 2      
29061405 fre 29/06 11:50 fre 29/06 16. Wangeskog P11 Grp A Islingby IK 1 0 - 3 Värmdö IF 1      
29062206 fre 29/06 12:30 fre 29/06 4. Svensk Fast P11 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 2 Islingby IK 2      
29062504 fre 29/06 12:30 fre 29/06 1. Granitor P14 Grp D Islingby IK 0 - 5 Arboga Södra IF      
29061205 fre 29/06 13:00 fre 29/06 27. Evert Mellström Arena P13 Grp F Essinge IK 4 - 0 Islingby IK 1      
29062705 fre 29/06 13:00 fre 29/06 2. 7-7 Stor P13 Grp G Islingby IK 2 2 - 3 Alnö IF      
29061307 fre 29/06 13:20 fre 29/06 17. Beans in Cup P9 Grp A Islingby IK 3 - 2 Stuvsta IF 1      
29062209 fre 29/06 14:30 fre 29/06 4. Svensk Fast F12 Grp B Ingarö IF Gul 2 - 1 Islingby IK      
29060509 fre 29/06 14:40 fre 29/06 19. Pitchers P10 Grp A Islingby IK 0 - 4 Hammarby IF FF      
29060409 fre 29/06 14:40 fre 29/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Forssa BK 2 6 - 0 Islingby IK      
29060510 fre 29/06 15:20 fre 29/06 19. Pitchers F11 Grp A Rönninge Salem Fotboll 5 - 0 Islingby IK      
29061608 fre 29/06 16:00 fre 29/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Håbo FF 2 1 - 5 Islingby IK F06/07      
29062212 fre 29/06 16:40 fre 29/06 4. Svensk Fast P12 Grp A Alsike IF Gul 2 - 1 Islingby IK 2      
29061412 fre 29/06 17:00 fre 29/06 16. Wangeskog P12 Grp C Fanna BK 2 - 0 Islingby IK 1      
29061413 fre 29/06 17:50 fre 29/06 16. Wangeskog P11 Grp A Islingby IK 1 4 - 3 Sandvikens IF Vit      
29060109 fre 29/06 18:00 fre 29/06 8. Kurt Risberg Park P14 Grp D Håbo FF 14 - 0 Islingby IK      
29060314 fre 29/06 18:40 fre 29/06 18. SSAB P11 Grp B Stuvsta IF 2 6 - 0 Islingby IK 2      
29061116 fre 29/06 19:50 fre 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium F11 Grp A Alsike IF 5 - 1 Islingby IK      
29062412 fre 29/06 20:00 fre 29/06 11. #Trevligtfolk P13 Grp F Strands IF Vit 3 - 1 Islingby IK 1      
29062112 fre 29/06 20:00 fre 29/06 14. Borlänge Tidning P13 Grp G Islingby IK 2 0 - 3 Ingarö IF Svart      
30061000 lör 30/06 08:00 lör 30/06 21. Hushagen P12 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 2 Islingby IK 2      
30062600 lör 30/06 08:40 lör 30/06 12. Tunabyggen P8 Grp A Islingby IK 2 - 3 Stora Tuna IK      
30061601 lör 30/06 09:00 lör 30/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 6 - 0 IFK Mora FK      
30060401 lör 30/06 09:20 lör 30/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Skogås-Trångsunds FF 1 12 - 0 Islingby IK      
30062002 lör 30/06 09:30 lör 30/06 26. renta P11 Grp B Islingby IK 2 4 - 2 Skogås-Trångsunds FF Röd      
30062202 lör 30/06 09:30 lör 30/06 4. Svensk Fast P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30062303 lör 30/06 10:10 lör 30/06 10. Norlings skylt P11 Grp A Stora Tuna IK 0 - 5 Islingby IK 1      
30060403 lör 30/06 10:40 lör 30/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A IK Segro 1 - 4 Islingby IK      
30061004 lör 30/06 11:10 lör 30/06 21. Hushagen F11 Grp A Skogås-Trångsunds FF 11 - 0 Islingby IK      
30061006 lör 30/06 12:30 lör 30/06 21. Hushagen F12 Grp B Boo FF F06:2 2 - 5 Islingby IK      
30061007 lör 30/06 13:20 lör 30/06 21. Hushagen P10 Grp A Leksands IF FK Blå 6 - 1 Islingby IK      
30061206 lör 30/06 14:00 lör 30/06 27. Evert Mellström Arena P13 Grp G Kvicksunds SK 1 - 0 Islingby IK 2      
30061606 lör 30/06 14:00 lör 30/06 15. Volkswagen Borlänge P13 Grp F Stuvsta IF 2 - 3 Islingby IK 1      
30061009 lör 30/06 14:40 lör 30/06 21. Hushagen P12 Grp A Järla IF 2 - 4 Islingby IK 2      
30061207 lör 30/06 15:00 lör 30/06 27. Evert Mellström Arena F13 (9) Slutspel B 1/4 Final Islingby IK F06/07 1 - 0 Valbo FF      
30062210 lör 30/06 15:40 lör 30/06 4. Svensk Fast P12 Grp C Islingby IK 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30060411 lör 30/06 16:00 lör 30/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Islingby IK 1 - 2 Falu BS 1      
30062211 lör 30/06 16:30 lör 30/06 4. Svensk Fast P11 Grp A Islingby IK 1 2 - 6 Stuvsta IF P07:1      
30061012 lör 30/06 17:10 lör 30/06 21. Hushagen P11 Grp B Sandvikens IF Röd 1 - 0 Islingby IK 2      
30061909 lör 30/06 17:20 lör 30/06 5. Quality Hotel Galaxen P14 Slutspel D 5-6 Islingby IK 1 - 0 Järla IF      
30060514 lör 30/06 17:50 lör 30/06 19. Pitchers F11 Grp A Islingby IK 0 - 6 Värmdö IF 1      
30060515 lör 30/06 18:30 lör 30/06 19. Pitchers P10 Grp A Hanvikens SK Vit 9 - 1 Islingby IK      
30062016 lör 30/06 19:30 lör 30/06 26. renta F12 Grp B Västerhaninge IF Blå 5 - 1 Islingby IK      
01072400 sön 01/07 08:00 sön 01/07 11. #Trevligtfolk P13 Slutspel F 9-16 Selånger FK Röd 5 - 4 P Islingby IK 2      
01071200 sön 01/07 08:00 sön 01/07 27. Evert Mellström Arena P13 Slutspel F 9-16 Islingby IK 1 1 - 0 Gustafs GoIF      
01071401 sön 01/07 08:40 sön 01/07 16. Wangeskog P12 Grp C Saltsjöbadens IF 3 4 - 3 Islingby IK 1      
01070502 sön 01/07 09:20 sön 01/07 19. Pitchers P10 Grp A Säters IF FK 2 - 0 Islingby IK      
01072702 sön 01/07 10:00 sön 01/07 2. 7-7 Stor F13 (9) Slutspel B Semifinal Islingby IK F06/07 4 - 1 Saltsjö-Boo IF      
01072703 sön 01/07 11:00 sön 01/07 2. 7-7 Stor P13 Slutspel F 9-10 Islingby IK 1 1 - 3 Selånger FK Röd      
01072304 sön 01/07 11:00 sön 01/07 10. Norlings skylt P12 Grp A Saltsjöbadens IF 2 2 - 1 Islingby IK 2      
01070402 sön 01/07 11:00 sön 01/07 20. AB Karl Hedin P8 Grp A IK Brage 1 3 - 3 Islingby IK      
01072005 sön 01/07 11:40 sön 01/07 26. renta F11 Grp A Islingby IK 0 - 4 Håbo FF Svart      
01071006 sön 01/07 12:20 sön 01/07 21. Hushagen F12 Grp B Alsike IF Svart 7 - 0 Islingby IK      
01071304 sön 01/07 12:20 sön 01/07 17. Beans in Cup P9 Grp A Islingby IK 0 - 4 Falu BS 3      
01071705 sön 01/07 13:00 sön 01/07 30. Quick F13 (9) Slutspel B Final Islingby IK F06/07 1 - 0 Jarlabergs IF F06      
01071007 sön 01/07 13:10 sön 01/07 21. Hushagen P11 Grp A Islingby IK 1 1 - 7 Skogås-Trångsunds FF Blå      
01070308 sön 01/07 13:40 sön 01/07 18. SSAB P11 Grp B Islingby IK 2 1 - 2 Tynset IF