Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

IF Tunabro

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28061400 to 28/06 08:00 to 28/06 16. SELECT F11 Grp B IF Tunabro 2 - 4 Bullermyrens IK Röd      
28061401 to 28/06 08:40 to 28/06 16. SELECT P10 Grp B IF Tunabro 1 - 3 Stuvsta IF      
28062001 to 28/06 08:40 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F10 Grp A Stuvsta IF 2 5 - 1 IF Tunabro      
28061901 to 28/06 10:10 to 28/06 26. Kupolen F14 Grp C Trysil FK 2 - 6 IF Tunabro      
28060403 to 28/06 10:40 to 28/06 20. Dt P9 Grp A IF Tunabro 0 - 5 Stuvsta IF 1      
28060103 to 28/06 11:20 to 28/06 8. F15/16 Grp B Torsångs IF 1 4 - 1 IF Tunabro      
28062305 to 28/06 11:40 to 28/06 10. Svensk Cater P12 Grp A Saltsjöbadens IF 2 2 - 1 IF Tunabro 2      
28061106 to 28/06 12:10 to 28/06 9. P12 Grp C IF Tunabro 1 0 - 3 IK Brage 2      
28062006 to 28/06 12:30 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp A Ingarö IF Svart 3 - 0 IF Tunabro      
28062606 to 28/06 12:40 to 28/06 3. Tunabyggen F9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 6 - 1 IF Tunabro 2      
28062607 to 28/06 13:20 to 28/06 3. Tunabyggen F9 Grp A IF Tunabro Blå 0 - 10 Värmdö IF Blå      
28062008 to 28/06 14:10 to 28/06 22. Rolf Ericson Bil F10 Grp A Gustavsbergs IF FK 6 - 1 IF Tunabro      
28061309 to 28/06 14:40 to 28/06 17. Dala-Demokraten P9 Grp A Falu BS 2 4 - 3 IF Tunabro      
28061410 to 28/06 15:00 to 28/06 16. SELECT F11 Grp B IF Tunabro 1 - 1 Järla IF      
28060309 to 28/06 15:40 to 28/06 19. SSAB Valsverket F12 Grp A IF Tunabro 0 - 4 IFK Timrå      
28062611 to 28/06 16:00 to 28/06 3. Tunabyggen F9 Grp A IF Tunabro 2 1 - 5 Värmdö IF Blå      
28060412 to 28/06 16:40 to 28/06 20. Dt F9 Grp A Gustavsbergs IF FK 5 - 2 IF Tunabro Blå      
28062213 to 28/06 17:40 to 28/06 4. SSAB Stålverket P10 Grp B IF Tunabro 2 - 1 Kvarnsvedens IK 3      
28062510 to 28/06 18:10 to 28/06 1. Trevligt Folk F15/16 Grp B IF Tunabro 6 - 0 Ljusdals IF      
28060610 to 28/06 18:20 to 28/06 12. RIX FM F14 Grp C IF Tunabro 0 - 1 Boo FF      
28060313 to 28/06 18:50 to 28/06 19. SSAB Valsverket P12 Grp A Järla IF 2 - 2 IF Tunabro 2      
28060515 to 28/06 19:00 to 28/06 18. AB Karl Hedin P12 Grp C IF Tunabro 1 1 - 2 Islingby IK 1      
29060300 fr 29/06 08:00 fr 29/06 19. SSAB Valsverket F12 Grp A Alsike IF Gul 4 - 2 IF Tunabro      
29062500 fr 29/06 08:00 fr 29/06 1. Trevligt Folk F15/16 Grp B IF Tunabro 1 - 2 New Mill Indians      
29062600 fr 29/06 08:40 fr 29/06 3. Tunabyggen F9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 5 - 2 IF Tunabro Blå      
29061300 fr 29/06 08:40 fr 29/06 17. Dala-Demokraten P9 Grp A Stora Tuna IK 4 - 5 IF Tunabro      
29061101 fr 29/06 08:50 fr 29/06 9. F10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 5 - 3 IF Tunabro      
29060601 fr 29/06 09:00 fr 29/06 12. RIX FM F14 Grp C Håbo FF 2 - 0 IF Tunabro      
29062602 fr 29/06 10:00 fr 29/06 3. Tunabyggen F9 Grp A IF Tunabro 2 0 - 3 Gustavsbergs IF FK      
29062003 fr 29/06 10:10 fr 29/06 22. Rolf Ericson Bil P10 Grp B Bjursås IK 4 - 3 IF Tunabro      
29060403 fr 29/06 10:40 fr 29/06 20. Dt F9 Grp A Värmdö IF Blå 3 - 2 IF Tunabro Blå      
29062004 fr 29/06 10:50 fr 29/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Grp A IF Tunabro 2 1 - 7 Hanvikens SK Grön      
29061104 fr 29/06 11:10 fr 29/06 9. P12 Grp C Krylbo IF 0 - 10 IF Tunabro 1      
29062606 fr 29/06 12:40 fr 29/06 3. Tunabyggen P9 Grp A IF Tunabro 2 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
29061408 fr 29/06 13:50 fr 29/06 16. SELECT F12 Grp A IF Tunabro 2 - 2 Ingarö IF Vit      
29062308 fr 29/06 13:50 fr 29/06 10. Svensk Cater F11 Grp B Värmdö IF 2 1 - 1 IF Tunabro      
29060408 fr 29/06 14:00 fr 29/06 20. Dt F9 Grp A Värmdö IF Röd 3 - 0 IF Tunabro 2      
29061906 fr 29/06 14:20 fr 29/06 26. Kupolen F14 Grp C IF Tunabro 0 - 0 Ås IF      
29062506 fr 29/06 14:30 fr 29/06 1. Trevligt Folk F15/16 Grp B IF Tunabro 1 - 1 Stöde IF      
29062310 fr 29/06 15:20 fr 29/06 10. Svensk Cater P10 Grp B Värmdö IF Vit 6 - 0 IF Tunabro      
29061411 fr 29/06 16:10 fr 29/06 16. SELECT P12 Grp A IF Tunabro 2 1 - 4 IFK Strömstad      
29060512 fr 29/06 16:40 fr 29/06 18. AB Karl Hedin F10 Grp A IF Tunabro 1 - 6 Stuvsta IF 1      
29061112 fr 29/06 17:00 fr 29/06 9. P12 Grp C IF Tunabro 1 5 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
29060515 fr 29/06 18:50 fr 29/06 18. AB Karl Hedin F11 Grp B IF Tunabro 2 - 1 Kvarnsvedens IK Vit      
30062200 lö 30/06 08:00 lö 30/06 4. SSAB Stålverket F10 Grp A Västerhaninge IF 4 - 0 IF Tunabro      
30060300 lö 30/06 08:00 lö 30/06 19. SSAB Valsverket P12 Grp A IF Tunabro 2 4 - 8 Arboga Södra IF 1      
30060400 lö 30/06 08:40 lö 30/06 20. Dt F9 Grp A IF Tunabro 2 2 - 2 Gustafs GoIF      
30061101 lö 30/06 08:50 lö 30/06 9. P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 0 IF Tunabro 1      
30061902 lö 30/06 10:00 lö 30/06 26. Kupolen F14 Grp C IF Tunabro 0 - 5 Täby FK Blå      
30062604 lö 30/06 11:20 lö 30/06 3. Tunabyggen P9 Grp A IF Tunabro 3 - 3 Falu BS 3      
30061405 lö 30/06 11:40 lö 30/06 16. SELECT F12 Grp A Norrala IF 3 - 1 IF Tunabro      
30062605 lö 30/06 12:00 lö 30/06 3. Tunabyggen F9 Grp A Gustafs GoIF 6 - 1 IF Tunabro Blå      
30060205 lö 30/06 13:00 lö 30/06 13. Xlent F15/16 Grp B Järla IF 6 - 1 IF Tunabro      
30060508 lö 30/06 13:40 lö 30/06 18. AB Karl Hedin P10 Grp B IF Tunabro 4 - 3 Torsångs IF      
30062008 lö 30/06 13:40 lö 30/06 22. Rolf Ericson Bil F10 Grp A IF Tunabro 3 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
30061108 lö 30/06 13:50 lö 30/06 9. P12 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 2 IF Tunabro 2      
30061308 lö 30/06 14:00 lö 30/06 17. Dala-Demokraten F9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 5 - 0 IF Tunabro 2      
30062608 lö 30/06 14:00 lö 30/06 3. Tunabyggen F9 Grp A IF Tunabro Blå 0 - 9 Värmdö IF Vit      
30062011 lö 30/06 15:50 lö 30/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp A IF Tunabro 2 - 4 Garphyttans IF      
30061011 lö 30/06 16:20 lö 30/06 21. P12 Grp C IF Tunabro 1 3 - 2 Saltsjöbadens IF 3      
30062508 lö 30/06 16:30 lö 30/06 1. Trevligt Folk F14 Slutspel B 1/4 Final Hanvikens SK Röd 1 - 0 IF Tunabro      
30061112 lö 30/06 17:00 lö 30/06 9. P10 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 1 IF Tunabro      
30061314 lö 30/06 18:00 lö 30/06 17. Dala-Demokraten P9 Grp A IF Tunabro 0 - 2 Skogås-Trångsunds FF 1      
30060316 lö 30/06 20:00 lö 30/06 19. SSAB Valsverket F11 Grp B IF Tunabro 0 - 1 Hanvikens SK      
01071800 sö 01/07 08:00 sö 01/07 15. Beans in Cup F15/16 Slutspel C 5-6 Hagaströms SK 5 - 2 P IF Tunabro      
01070501 sö 01/07 08:40 sö 01/07 18. AB Karl Hedin F11 Grp B Ingarö IF 2 - 1 IF Tunabro      
01071101 sö 01/07 08:50 sö 01/07 9. P12 Grp C IF Tunabro 1 1 - 7 Hanvikens SK Röd      
01070503 sö 01/07 10:00 sö 01/07 18. AB Karl Hedin F12 Grp A IF Tunabro 2 - 0 Järla IF 1      
01072303 sö 01/07 10:10 sö 01/07 10. Svensk Cater P12 Grp A IF Tunabro 2 1 - 4 Alsike IF Gul      
01071003 sö 01/07 10:10 sö 01/07 21. F10 Grp A IF Tunabro 1 - 1 Rasbo IK      
01070401 sö 01/07 10:20 sö 01/07 20. Dt F9 Grp A IF Tunabro Blå 0 - 3 Värmdö IF Röd      
01070505 sö 01/07 11:30 sö 01/07 18. AB Karl Hedin P10 Grp B Leksands IF FK Vit 0 - 0 IF Tunabro      
01070405 sö 01/07 13:00 sö 01/07 20. Dt F9 Grp A Värmdö IF Vit 3 - 0 IF Tunabro 2      
01072607 sö 01/07 14:20 sö 01/07 3. Tunabyggen F9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 10 - 4 IF Tunabro Blå      
01071307 sö 01/07 14:20 sö 01/07 17. Dala-Demokraten P9 Grp A Falu BS 1 2 - 2 IF Tunabro      
01070509 sö 01/07 14:20 sö 01/07 18. AB Karl Hedin F11 Grp B IF Tunabro 1 - 2 Tynset IF