Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2021 här.

Falu BS

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28062602 to 28/06 10:00 to 28/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B Insjöns IF BK 2 - 3 Falu BS 4      
28061302 to 28/06 10:00 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Falu BS 3 5 - 7 Kvarnsvedens IK Vit      
28061303 to 28/06 10:40 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A IK Brage 1 5 - 3 Falu BS 2      
28060405 to 28/06 12:00 to 28/06 20. 11-11 P9 Grp A Falu BS 3 4 - 3 Torsångs IF      
28061309 to 28/06 14:40 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Falu BS 2 4 - 3 IF Tunabro      
28062610 to 28/06 15:20 to 28/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A Falu BS 1 3 - 4 Torsångs IF      
28061311 to 28/06 16:00 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp B Forssa BK 1 3 - 5 Falu BS 5      
28061312 to 28/06 16:40 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp B Falu BS 4 1 - 4 Kvarnsvedens IK Röd      
28060414 to 28/06 18:00 to 28/06 20. 11-11 P9 Grp B Forssa BK 1 5 - 3 Falu BS 5      
28061314 to 28/06 18:00 to 28/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A IK Brage 1 6 - 1 Falu BS 1      
29060400 fr 29/06 08:40 fr 29/06 20. 11-11 P9 Grp B Skogås-Trångsunds FF 2 7 - 0 Falu BS 5      
29061302 fr 29/06 10:00 fr 29/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Falu BS 2 0 - 3 Islingby IK      
29061303 fr 29/06 10:40 fr 29/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Stuvsta IF 1 3 - 1 Falu BS 3      
29061304 fr 29/06 11:20 fr 29/06 17. 9-9 Stor P9 Grp B Forssa BK 1 5 - 5 Falu BS 4      
29062604 fr 29/06 11:20 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B Ingarö IF 6 - 3 Falu BS 5      
29062607 fr 29/06 13:20 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A Falu BS 1 3 - 4 Stora Tuna IK      
29062608 fr 29/06 15:20 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A Falu BS 3 6 - 0 IK Brage 1      
29062609 fr 29/06 16:00 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A Falu BS 2 0 - 2 Torsångs IF      
29062611 fr 29/06 17:20 fr 29/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B Falu BS 5 0 - 3 IK Brage 2      
29060413 fr 29/06 17:20 fr 29/06 20. 11-11 P9 Grp A Falu BS 1 1 - 7 Skogås-Trångsunds FF 1      
30060402 lö 30/06 10:00 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp A Falu BS 1 4 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
30062602 lö 30/06 10:00 lö 30/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A Stora Tuna IK 4 - 2 Falu BS 2      
30062604 lö 30/06 11:20 lö 30/06 3. 7-7 Stor P9 Grp A IF Tunabro 3 - 3 Falu BS 3      
30060406 lö 30/06 12:40 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp B Falu BS 4 1 - 5 Skogås-Trångsunds FF 2      
30060407 lö 30/06 13:20 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp B Kvarnsvedens IK Röd 5 - 1 Falu BS 5      
30060411 lö 30/06 16:00 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp A Islingby IK 1 - 2 Falu BS 1      
30060412 lö 30/06 16:40 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp A Falu BS 3 4 - 3 Stora Tuna IK      
30060413 lö 30/06 17:20 lö 30/06 20. 11-11 P9 Grp A Falu BS 2 1 - 5 Stuvsta IF 1      
30062614 lö 30/06 18:00 lö 30/06 3. 7-7 Stor P9 Grp B IK Brage 2 6 - 1 Falu BS 4      
01072600 sö 01/07 09:40 sö 01/07 3. 7-7 Stor P9 Grp B Falu BS 5 0 - 4 Säters IF FK      
01072601 sö 01/07 10:20 sö 01/07 3. 7-7 Stor P9 Grp B Falu BS 4 1 - 10 Forssa BK 1      
01071302 sö 01/07 11:00 sö 01/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A Falu BS 2 4 - 7 Skogås-Trångsunds FF 1      
01071304 sö 01/07 12:20 sö 01/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A Islingby IK 0 - 4 Falu BS 3      
01071307 sö 01/07 14:20 sö 01/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A Falu BS 1 2 - 2 IF Tunabro      
01070408 sö 01/07 15:00 sö 01/07 20. 11-11 P9 Grp B Falu BS 4 1 - 7 Stuvsta IF 2