Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Arboga Södra IF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28061600 to 28/06 08:00 to 28/06 5. 9-9 Stor P13 Grp E Arboga Södra IF 4 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
28062002 to 28/06 09:20 to 28/06 22. 9-9 Mellan P12 Grp A Arboga Södra IF 1 10 - 0 Bullermyrens IK      
28061002 to 28/06 09:30 to 28/06 21. 5-5 P12 Grp C Hanvikens SK Röd 4 - 3 Arboga Södra IF 2      
28060202 to 28/06 10:00 to 28/06 13. 9-9 Liten F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 1 Ornäs BK      
28061703 to 28/06 11:00 to 28/06 30. 9-9 Mellan F13 (9) Grp A Kvarnsvedens IK 4 - 2 Arboga Södra IF      
28062504 to 28/06 12:00 to 28/06 1. 7-7 Stor P14 Grp D Håbo FF 1 - 1 Arboga Södra IF      
28062707 to 28/06 15:00 to 28/06 2. 7-7 Stor P13 Grp E Arboga Södra IF 4 - 2 Fanna BK      
28061010 to 28/06 15:10 to 28/06 21. 5-5 F12 Grp B Kvarnsvedens IK 1 1 - 3 Arboga Södra IF      
28061508 to 28/06 16:20 to 28/06 24. 9-9 Stor P14 Grp D Arboga Södra IF 2 - 0 Stuvsta IF      
28061014 to 28/06 18:00 to 28/06 21. 5-5 P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 4 Ingarö IF Vit      
28061710 to 28/06 18:00 to 28/06 30. 9-9 Mellan F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 0 - 0 Norrala IF      
28062314 to 28/06 18:20 to 28/06 10. 7-7 Stor P12 Grp A Arboga Södra IF 1 2 - 0 Islingby IK 2      
28062015 to 28/06 19:30 to 28/06 22. 9-9 Mellan F12 Grp B Arboga Södra IF 2 - 1 Värmdö IF      
29062400 fr 29/06 08:00 fr 29/06 29. 7-7 Stor F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 0 - 2 Håbo FF 1      
29061901 fr 29/06 09:10 fr 29/06 26. 9-9 Mellan F15/16 Grp A Säters IF FK 2 - 1 Arboga Södra IF      
29061102 fr 29/06 09:30 fr 29/06 9. 5-5 F12 Grp B Islingby IK 5 - 1 Arboga Södra IF      
29062304 fr 29/06 10:50 fr 29/06 10. 7-7 Stor P12 Grp A Arboga Södra IF 1 3 - 2 Saltsjöbadens IF 2      
29062005 fr 29/06 11:40 fr 29/06 22. 9-9 Mellan P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Arboga Södra IF 2      
29062104 fr 29/06 12:00 fr 29/06 14. 9-9 Liten P13 Grp E Kubikenborgs IF 3 - 0 Arboga Södra IF      
29062504 fr 29/06 12:30 fr 29/06 1. 7-7 Stor P14 Grp D Islingby IK 0 - 5 Arboga Södra IF      
29061409 fr 29/06 14:40 fr 29/06 16. 9-9 Stor F12 Grp B Rasbo IK 1 - 1 Arboga Södra IF      
29060106 fr 29/06 14:40 fr 29/06 8. 5-5 F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 6 Kvarnsvedens IK 1      
29061207 fr 29/06 15:00 fr 29/06 27. 5-5 F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 3 - 1 Järla IF Svart 1      
29062213 fr 29/06 17:30 fr 29/06 4. 9-9 Liten P12 Grp C Arboga Södra IF 2 7 - 2 IK Brage 2      
29062014 fr 29/06 18:10 fr 29/06 22. 9-9 Mellan P12 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 3 Arboga Södra IF 1      
29062711 fr 29/06 19:00 fr 29/06 2. 7-7 Stor P13 Grp E Forssa BK Svart 1 - 2 Arboga Södra IF      
30060300 lö 30/06 08:00 lö 30/06 19. 11-11 P12 Grp A IF Tunabro 2 4 - 8 Arboga Södra IF 1      
30061101 lö 30/06 08:50 lö 30/06 9. 5-5 P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 0 IF Tunabro 1      
30060601 lö 30/06 09:00 lö 30/06 12. 7-7 Stor P14 Grp D Arboga Södra IF 2 - 0 IFK Timrå      
30061202 lö 30/06 10:00 lö 30/06 27. 5-5 F13 (9) Grp A Kvicksunds SK 3 - 0 Arboga Södra IF      
30060104 lö 30/06 12:00 lö 30/06 8. 5-5 F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 4 Tynset IF      
30062306 lö 30/06 12:20 lö 30/06 10. 7-7 Stor F12 Grp B Arboga Södra IF 1 - 4 Hanvikens SK Hanviken 2      
30061705 lö 30/06 13:00 lö 30/06 30. 9-9 Mellan P13 Grp E Skogås-Trångsunds FF Blå 1 - 3 Arboga Södra IF      
30062207 lö 30/06 13:20 lö 30/06 4. 9-9 Liten P12 Grp A Arboga Södra IF 1 4 - 5 Hanvikens SK Grön      
30061807 lö 30/06 15:20 lö 30/06 15. 9-9 Mellan P14 Slutspel A 1/4 Final Trysil FK 2 - 1 Arboga Södra IF      
30061410 lö 30/06 15:30 lö 30/06 16. 9-9 Stor P12 Grp C Krylbo IF 2 - 2 Arboga Södra IF 2      
30060512 lö 30/06 16:20 lö 30/06 18. 11-11 F12 Grp B Arboga Södra IF 0 - 5 Västerhaninge IF Blå      
30061609 lö 30/06 17:00 lö 30/06 5. 9-9 Stor F13 (9) Slutspel C 3-10 Norrala IF 1 - 0 Arboga Södra IF      
30061709 lö 30/06 17:00 lö 30/06 30. 9-9 Mellan P13 Slutspel B 1/4 Final Arboga Södra IF 1 - 0 Ingarö IF Gul      
30062215 lö 30/06 19:10 lö 30/06 4. 9-9 Liten F12 Grp B Arboga Södra IF 0 - 6 Järla IF 2      
01071500 sö 01/07 08:00 sö 01/07 24. 9-9 Stor F15/16 Slutspel D 9-10 Stöde IF 3 - 4 P Arboga Södra IF      
01071601 sö 01/07 09:00 sö 01/07 5. 9-9 Stor P13 Slutspel B Semifinal Arboga Södra IF 0 - 1 Bråtens IK      
01071002 sö 01/07 09:20 sö 01/07 21. 5-5 P12 Grp A Arboga Södra IF 1 1 - 1 Järla IF      
01071804 sö 01/07 12:20 sö 01/07 15. 9-9 Mellan F15/16 Slutspel D 9-10 Torsångs IF 2 1 - 0 Arboga Södra IF      
01071106 sö 01/07 12:40 sö 01/07 9. 5-5 P12 Grp C Arboga Södra IF 2 5 - 1 Fanna BK      
01071406 sö 01/07 12:40 sö 01/07 16. 9-9 Stor F12 Grp B Arboga Södra IF 4 - 2 Ingarö IF Gul