Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
AIK Pojkar -05 (9-manna)
Alnö IF Pojkar -05 (9-manna)
Alnö IF Pojkar -04
Alsike IF Gul Pojkar -06
Alsike IF Svart Pojkar -06
Alsike IF Gul Pojkar -05 (9-manna)
Alsike IF Svart Pojkar -05 (9-manna)
Alsike IF Pojkar -03
Alsike IF Flickor -07
Alsike IF Svart Flickor -06
Alsike IF Gul Flickor -06
Alsike IF Flickor -05 (9-manna)
Arboga Södra IF Pojkar -06
Arboga Södra IF Pojkar -06
Arboga Södra IF Pojkar -05 (9-manna)
Arboga Södra IF Pojkar -04
Arboga Södra IF Flickor -06
Arboga Södra IF Flickor -05 (9-manna)
Arboga Södra IF Flickor -02
Bjursås IK Pojkar -08
Boo FF F06:2 Flickor -06
Boo FF Flickor -04
Bråtens IK Pojkar -05 (9-manna)
Bråtens IK Pojkar -02
Bråtens IK Flickor -04
Bullermyrens IK Pojkar -10
Bullermyrens IK Pojkar -06
Bullermyrens IK Pojkar -05 (9-manna)
Bullermyrens IK Svart Flickor -07
Bullermyrens IK Röd Flickor -07
Bullermyrens IK Flickor -05 (9-manna)
Danmarks IF Flickor -05 (9-manna)
Domsjö IF Blå Pojkar -05 (9-manna)
Domsjö IF Svart Pojkar -05 (9-manna)
Edsbyn IF FF Pojkar -05 (9-manna)
Essinge IK Pojkar -05 (9-manna)
Essviks AIF Pojkar -07
Falu BS Pojkar -09
Falu BS Pojkar -09
Falu BS Pojkar -09
Falu BS Pojkar -09
Falu BS Pojkar -09
Falu BS FK Pojkar -05 (9-manna)
Fanna BK Pojkar -06
Fanna BK Pojkar -05 (9-manna)
Fanna BK Pojkar -04
Fanna BK Pojkar -03
FC Gunners Pojkar -02
Forssa BK Pojkar -10
Forssa BK Pojkar -10
Forssa BK Pojkar -09
Forssa BK Pojkar -09
Forssa BK Pojkar -08
Forssa BK Pojkar -07
Forssa BK Grön Pojkar -05 (9-manna)
Forssa BK Svart Pojkar -05 (9-manna)
Forssa BK Pojkar -04
Forssa BK Pojkar -03
Garphyttans IF Flickor -06
Garphyttans IF Flickor -05 (9-manna)
Gimo IF FK Pojkar -05 (9-manna)
Gustafs GoIF Röd Pojkar -06
Gustafs GoIF Pojkar -05 (9-manna)
Gustafs GoIF Pojkar -04
Gustafs GoIF Flickor -09
Gustavsbergs IF FK Flickor -09
Gustavsbergs IF FK Flickor -08
Hagaströms SK HSK Pojkar -05 (9-manna)
Hagaströms SK Flickor -05 (9-manna)
Hagaströms SK Flickor -02
Hammarby IF FF Pojkar -08
Hanvikens SK Vit Pojkar -08
Hanvikens SK Röd Pojkar -08
Hanvikens SK Grön Pojkar -06
Hanvikens SK Vit Pojkar -06
Hanvikens SK Gul Pojkar -06
Hanvikens SK Röd Pojkar -06
Hanvikens SK Pojkar -04
Hanvikens SK Flickor -07
Hanvikens SK Hanviken Flickor -06
Hanvikens SK Hanviken 2 Flickor -06
Hanvikens SK Flickor -05 (9-manna)
Hanvikens SK Röd Flickor -04
Heby AIF Pojkar -04
Heby AIF / Morgongåva SK Flickor -04
Hertzöga BK Pojkar -02
Hille IF Pojkar -05 (9-manna)
Hille IF Pojkar -04
Håbo FF Pojkar -04
Håbo FF Röd Flickor -07
Håbo FF Svart Flickor -07
Håbo FF Röd Flickor -06
Håbo FF Flickor -05 (9-manna)
Håbo FF Flickor -05 (9-manna)
Håbo FF Flickor -04
Hälsinggårdens AIK Pojkar -04
IFK Mora Pojkar -05 (9-manna)
IFK Mora Pojkar -04
IFK Mora FK Flickor -05 (9-manna)
IFK Strömstad Pojkar -06
IFK Timrå Pojkar -04
IFK Timrå Pojkar -03
IFK Timrå Flickor -07
IFK Timrå Flickor -06
IFK Vaxholm Pojkar -04
IFK Ölme Pojkar -05 (9-manna)
IF Tunabro Pojkar -09
IF Tunabro Pojkar -08
IF Tunabro Pojkar -06
IF Tunabro Pojkar -06
IF Tunabro Flickor -09
IF Tunabro Blå Flickor -09
IF Tunabro Flickor -08
IF Tunabro Flickor -07
IF Tunabro Flickor -06
IF Tunabro Flickor -04
IF Tunabro Flickor -02
IK Brage Pojkar -10
IK Brage Pojkar -10
IK Brage Pojkar -09
IK Brage Pojkar -09
IK Brage Pojkar -08
IK Brage Pojkar -08
IK Brage Pojkar -07
IK Brage Pojkar -07
IK Brage Pojkar -06
IK Brage Pojkar -06
IK Brage Pojkar -05 (9-manna)
IK Brage Pojkar -05 (9-manna)
IK Brage Pojkar -04
IK Brage Pojkar -03
IK Brage Pojkar -02
IK Brage Flickor -10
IK Frej Täby Flickor -04
IK Segro Pojkar -10
Ingarö IF Pojkar -09
Ingarö IF Svart Pojkar -08
Ingarö IF Gul Pojkar -08
Ingarö IF Svart Pojkar -07
Ingarö IF Gul Pojkar -07
Ingarö IF Svart Pojkar -06
Ingarö IF Vit Pojkar -06
Ingarö IF Gul Pojkar -06
Ingarö IF Svart Pojkar -05 (9-manna)
Ingarö IF Gul Pojkar -05 (9-manna)
Ingarö IF Pojkar -03
Ingarö IF Flickor -07
Ingarö IF Gul Flickor -06
Ingarö IF Svart Flickor -06
Ingarö IF Vit Flickor -06
Ingarö IF Flickor -05 (9-manna)
Ingarö IF Flickor -04
Insjöns IF BK Pojkar -09
Irsta IF Pojkar -04
Irsta IF Vit Flickor -05 (9-manna)
Irsta IF Grön Flickor -05 (9-manna)
Islingby IK Pojkar -10
Islingby IK Pojkar -09
Islingby IK Pojkar -08
Islingby IK Pojkar -07
Islingby IK Pojkar -07
Islingby IK Pojkar -06
Islingby IK Pojkar -06
Islingby IK Pojkar -05 (9-manna)
Islingby IK Pojkar -05 (9-manna)
Islingby IK Pojkar -04
Islingby IK Flickor -07
Islingby IK Flickor -06
Islingby IK F06/07 Flickor -05 (9-manna)
Jarlabergs IF F06 Flickor -05 (9-manna)
Järla IF Pojkar -07
Järla IF Pojkar -06
Järla IF Pojkar -04
Järla IF Flickor -07
Järla IF Flickor -06
Järla IF Flickor -06
Järla IF Svart Flickor -05 (9-manna)
Järla IF Vit Flickor -05 (9-manna)
Järla IF Flickor -02
Korsnäs IF Pojkar -02
Krylbo IF Pojkar -06
Krylbo IF Pojkar -05 (9-manna)
Kubikenborgs IF Svart Pojkar -06
Kubikenborgs IF Pojkar -05 (9-manna)
Kvarnsvedens IK Pojkar -10
Kvarnsvedens IK Pojkar -10
Kvarnsvedens IK Röd Pojkar -09
Kvarnsvedens IK Vit Pojkar -09
Kvarnsvedens IK Pojkar -08
Kvarnsvedens IK Pojkar -08
Kvarnsvedens IK Pojkar -08
Kvarnsvedens IK Röd Pojkar -07
Kvarnsvedens IK Vit Pojkar -07
Kvarnsvedens IK Pojkar -06
Kvarnsvedens IK Pojkar -06
Kvarnsvedens IK Vit Pojkar -05 (9-manna)
Kvarnsvedens IK Röd Pojkar -05 (9-manna)
Kvarnsvedens IK Pojkar -04
Kvarnsvedens IK P03 Pojkar -03
Kvarnsvedens IK Pojkar -02
Kvarnsvedens IK Flickor -10
Kvarnsvedens IK Flickor -09
Kvarnsvedens IK Flickor -09
Kvarnsvedens IK Flickor -08
Kvarnsvedens IK Flickor -08
Kvarnsvedens IK Vit Flickor -07
Kvarnsvedens IK Röd Flickor -07
Kvarnsvedens IK Flickor -06
Kvarnsvedens IK Flickor -06
Kvarnsvedens IK Flickor -05 (9-manna)
Kvarnsvedens IK Flickor -04
Kvarnsvedens IK Flickor -02
Kvarnsvedens IK Flickor -02
Kvicksunds SK Pojkar -05 (9-manna)
Kvicksunds SK Flickor -05 (9-manna)
Leksands IF FK Vit Pojkar -08
Leksands IF FK Blå Pojkar -08
Ljusdals IF Flickor -02
New Mill Indians Flickor -02
Nordre Trysil IL Flickor -02
Norrala IF Vit Pojkar -04
Norrala IF Blå Pojkar -04
Norrala IF Pojkar -03
Norrala IF Flickor -06
Norrala IF Flickor -05 (9-manna)
Norrstrands IF Pojkar -03
Ornäs BK Flickor -02
Rasbo IK Flickor -08
Rasbo IK Flickor -06
Rönninge Salem Fotboll Pojkar -05 (9-manna)
Rönninge Salem Fotboll Flickor -07
Saltsjöbadens IF Pojkar -06
Saltsjöbadens IF Pojkar -06
Saltsjöbadens IF Pojkar -06
Saltsjö-Boo IF Flickor -05 (9-manna)
Sandvikens AIK Pojkar -04
Sandvikens AIK Pojkar -03
Sandvikens IF Röd Pojkar -07
Sandvikens IF Vit Pojkar -07
Sandvikens IF Pojkar -03
Selånger FK Blå Pojkar -05 (9-manna)
Selånger FK Röd Pojkar -05 (9-manna)
Selånger FK Flickor -04
Sickla IF Pojkar -08
Sickla IF Pojkar -08
SK Iron Flickor -05 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -09
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -09
Skogås-Trångsunds FF Blå Pojkar -08
Skogås-Trångsunds FF Röd Pojkar -07
Skogås-Trångsunds FF Blå Pojkar -07
Skogås-Trångsunds FF Vit Pojkar -05 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Svart Pojkar -05 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Blå Pojkar -05 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Lila Pojkar -05 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -04
Skogås-Trångsunds FF Flickor -08
Skogås-Trångsunds FF Flickor -07
Skogås-Trångsunds FF S-TFF F05 Flickor -05 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Flickor -04
Skogås-Trångsunds FF Flickor -02
Slätta SK Pojkar -05 (9-manna)
Slätta SK Pojkar -02
Smedjebackens FK Flickor -05 (9-manna)
Stora Tuna IK Pojkar -10
Stora Tuna IK Pojkar -09
Stora Tuna IK Pojkar -07
Strands IF Svart Pojkar -05 (9-manna)
Strands IF Vit Pojkar -05 (9-manna)
Stuvsta IF Pojkar -10
Stuvsta IF Pojkar -09
Stuvsta IF Pojkar -09
Stuvsta IF Pojkar -08
Stuvsta IF 2 Pojkar -07
Stuvsta IF P07:1 Pojkar -07
Stuvsta IF Pojkar -05 (9-manna)
Stuvsta IF Pojkar -04
Stuvsta IF Flickor -08
Stuvsta IF Flickor -08
Stuvsta IF Flickor -07
Stuvsta IF Flickor -07
Stuvsta IF Flickor -06
Stöde IF Flickor -02
Sverresborg IF Flickor -05 (9-manna)
Säters IF FK Pojkar -10
Säters IF FK Pojkar -09
Säters IF FK Pojkar -08
Säters IF FK Pojkar -07
Säters IF FK Pojkar -05 (9-manna)
Säters IF FK Flickor -02
Söråker FF Flickor -05 (9-manna)
Torsångs IF Pojkar -10
Torsångs IF Pojkar -10
Torsångs IF Pojkar -09
Torsångs IF Pojkar -08
Torsångs IF Pojkar -07
Torsångs IF Flickor -07
Torsångs IF Flickor -06
Torsångs IF Flickor -05 (9-manna)
Torsångs IF Flickor -05 (9-manna)
Torsångs IF Flickor -02
Torsångs IF Flickor -02
Trysil FK Pojkar -05 (9-manna)
Trysil FK Pojkar -04
Trysil FK Flickor -04
Tynset IF Pojkar -07
Tynset IF Pojkar -06
Tynset IF Pojkar -05 (9-manna)
Tynset IF Pojkar -04
Tynset IF Flickor -07
Tynset IF Flickor -06
Tynset IF Flickor -05 (9-manna)
Tynset IF Flickor -04
Tynset IF Flickor -02
Täby FK Vit Flickor -04
Täby FK Blå Flickor -04
Upsala IF Pojkar -05 (9-manna)
Upsala IF Pojkar -05 (9-manna)
Ursvik IK Pojkar -02
Valbo FF Pojkar -03
Valbo FF Flickor -05 (9-manna)
Vendelsö IK Flickor -02
Värmdö IF Blå Pojkar -08
Värmdö IF Vit Pojkar -08
Värmdö IF Pojkar -07
Värmdö IF Pojkar -07
Värmdö IF Pojkar -02
Värmdö IF Vit Flickor -09
Värmdö IF Blå Flickor -09
Värmdö IF Röd Flickor -09
Värmdö IF Flickor -08
Värmdö IF Flickor -07
Värmdö IF Flickor -07
Värmdö IF Flickor -06
Värmdö IF Flickor -05 (9-manna)
Värmdö IF Flickor -04
Västerhaninge IF Pojkar -08
Västerhaninge IF Flickor -08
Västerhaninge IF Blå Flickor -06
Västerhaninge IF Flickor -04
Västerås BK 30 Flickor -04
Västerås IK Svart Pojkar -04
Västerås IK Gul Pojkar -04
Västerås IK Pojkar -02
Åland United 04 Flickor -04
Ås IF Flickor -04
Öna SK Pojkar -03
Öna SK Flickor -06
Öna SK Flickor -04