Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.



Fredag 29/6 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29060600 fr 29/06 08:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 F14 Grp C Boo FF 2 - 1 Täby FK Blå      
29060100 fr 29/06 08:00 fr 29/06 11. 5-5 F15/16 Grp C Kvarnsvedens IK 2 0 - 7 Nordre Trysil IL      
29061100 fr 29/06 08:00 fr 29/06 12. 5-5 F12 Grp B Hanvikens SK Hanviken 2 2 - 1 Alsike IF Svart      
29061000 fr 29/06 08:00 fr 29/06 13. 5-5 F12 Grp A Ingarö IF Vit 0 - 4 Järla IF 1      
29061200 fr 29/06 08:00 fr 29/06 14. 5-5 F13 (9) Grp A Järla IF Svart 1 0 - 1 Kvarnsvedens IK      
29061400 fr 29/06 08:00 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F12 Grp B Kvarnsvedens IK 1 1 - 0 Värmdö IF      
29061500 fr 29/06 08:00 fr 29/06 17. 9-9 72x55 F14 Grp B Värmdö IF 3 - 0 Öna SK      
29061600 fr 29/06 08:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 3 - 0 Irsta IF Vit      
29061700 fr 29/06 08:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 F13 (9) Grp A Norrala IF 0 - 4 Kvicksunds SK      
29062300 fr 29/06 08:00 fr 29/06 2. 7-7 55x35 F12 Grp A Stuvsta IF 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
29061800 fr 29/06 08:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 P15 Grp B Valbo FF 0 - 1 Fanna BK      
29061900 fr 29/06 08:00 fr 29/06 21. 9-9 70x50 F15/16 Grp A Kvarnsvedens IK 1 7 - 0 Ornäs BK      
29062000 fr 29/06 08:00 fr 29/06 22. 9-9 70x50 F12 Grp A Hanvikens SK Hanviken 6 - 3 Tynset IF      
29062100 fr 29/06 08:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 F13 (9) Grp B Danmarks IF 3 - 0 Hanvikens SK      
29062200 fr 29/06 08:00 fr 29/06 25. 9-9 65x50 F12 Grp A IFK Timrå 1 - 4 Norrala IF      
29060500 fr 29/06 08:00 fr 29/06 28. 11-11 F12 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 3 Garphyttans IF      
29062400 fr 29/06 08:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 0 - 2 Håbo FF 1      
29060300 fr 29/06 08:00 fr 29/06 31. 11-11 F12 Grp A Alsike IF Gul 4 - 2 IF Tunabro      
29062500 fr 29/06 08:00 fr 29/06 4. 7-7 55x35 F15/16 Grp B IF Tunabro 1 - 2 New Mill Indians      
29062700 fr 29/06 08:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 F13 (9) Grp B Saltsjö-Boo IF 0 - 0 Torsångs IF 1      
29061300 fr 29/06 08:40 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp A Stora Tuna IK 4 - 5 IF Tunabro      
29060400 fr 29/06 08:40 fr 29/06 32. 11-11 P9 Grp B Skogås-Trångsunds FF 2 7 - 0 Falu BS 5      
29062600 fr 29/06 08:40 fr 29/06 6. 7-7 55x35 F9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 5 - 2 IF Tunabro Blå      
29061101 fr 29/06 08:50 fr 29/06 12. 5-5 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 5 - 3 IF Tunabro      
29061001 fr 29/06 08:50 fr 29/06 13. 5-5 F12 Grp B Håbo FF Röd 3 - 2 Ingarö IF Gul      
29061401 fr 29/06 08:50 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F12 Grp B Boo FF F06:2 1 - 5 Rasbo IK      
29062301 fr 29/06 08:50 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P10 Grp A Hanvikens SK Vit 6 - 3 Ingarö IF Gul      
29062001 fr 29/06 08:50 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P10 Grp A Forssa BK 7 - 0 Hammarby IF FF      
29062201 fr 29/06 08:50 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp B Torsångs IF 3 - 5 Stuvsta IF      
29060501 fr 29/06 08:50 fr 29/06 28. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 0 - 3 Sickla IF 2      
29060301 fr 29/06 08:50 fr 29/06 31. 11-11 F12 Grp B Västerhaninge IF Blå 3 - 1 Torsångs IF      
29060601 fr 29/06 09:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 F14 Grp C Håbo FF 2 - 0 IF Tunabro      
29061201 fr 29/06 09:00 fr 29/06 14. 5-5 F13 (9) Grp C SK Iron 2 - 0 Irsta IF Grön      
29061501 fr 29/06 09:00 fr 29/06 17. 9-9 72x55 F14 Grp B Hanvikens SK Röd 10 - 2 Åland United 04      
29061601 fr 29/06 09:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 F13 (9) Grp E Torsångs IF 2 4 - 0 Skogås-Trån...F S-TFF F05      
29061701 fr 29/06 09:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 F13 (9) Grp C Söråker FF 4 - 0 Bullermyrens IK      
29061801 fr 29/06 09:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F14 Grp A Västerhaninge IF 0 - 3 Selånger FK      
29062101 fr 29/06 09:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 F13 (9) Grp D Jarlabergs IF F06 5 - 0 IFK Mora FK      
29060200 fr 29/06 09:00 fr 29/06 24. 9-9 65x50 P15 Grp A Alsike IF 0 - 3 Forssa BK      
29062401 fr 29/06 09:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 F13 (9) Grp C Tynset IF 0 - 1 Ingarö IF      
29062701 fr 29/06 09:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 F13 (9) Grp D Värmdö IF 3 - 0 Håbo FF 2      
29060101 fr 29/06 09:10 fr 29/06 11. 5-5 F15/16 Grp C Hagaströms SK 2 - 1 Vendelsö IK      
29061901 fr 29/06 09:10 fr 29/06 21. 9-9 70x50 F15/16 Grp A Säters IF FK 2 - 1 Arboga Södra IF      
29062501 fr 29/06 09:10 fr 29/06 4. 7-7 55x35 F15/16 Grp B Stöde IF 0 - 3 Torsångs IF 1      
29061301 fr 29/06 09:20 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp A Skogås-Trångsunds FF 1 7 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
29060401 fr 29/06 09:20 fr 29/06 32. 11-11 P9 Grp B Stuvsta IF 2 3 - 0 Insjöns IF BK      
29062601 fr 29/06 09:20 fr 29/06 6. 7-7 55x35 F9 Grp A Gustafs GoIF 5 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
29061102 fr 29/06 09:30 fr 29/06 12. 5-5 F12 Grp B Islingby IK 5 - 1 Arboga Södra IF      
29062302 fr 29/06 09:30 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P10 Grp A Säters IF FK 2 - 4 Skogås-Trångsunds FF Blå      
29062002 fr 29/06 09:30 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P10 Grp A Leksands IF FK Blå 2 - 2 Västerhaninge IF      
29062202 fr 29/06 09:30 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp B Sickla IF 1 7 - 2 Ingarö IF Svart      
29060502 fr 29/06 09:30 fr 29/06 28. 11-11 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 2 Värmdö IF Blå      
29061002 fr 29/06 09:40 fr 29/06 13. 5-5 P10 Grp B IK Brage 1 5 - 0 Kvarnsvedens IK 3      
29061402 fr 29/06 09:40 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F10 Grp A Gustavsbergs IF FK 1 - 7 Stuvsta IF 1      
29060302 fr 29/06 09:40 fr 29/06 31. 11-11 P10 Grp B Värmdö IF Vit 1 - 3 Hanvikens SK Röd      
29060602 fr 29/06 10:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 P15 Grp A IK Brage 2 - 1 Sandvikens IF      
29061202 fr 29/06 10:00 fr 29/06 14. 5-5 F13 (9) Grp E Alsike IF 2 - 0 Järla IF Vit      
29061302 fr 29/06 10:00 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp A Falu BS 2 0 - 3 Islingby IK      
29061502 fr 29/06 10:00 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P14 Grp A Skogås-Trångsunds FF 4 - 0 IFK Mora      
29061602 fr 29/06 10:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 P13 Grp A Krylbo IF 0 - 1 Upsala IF 2      
29061702 fr 29/06 10:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 F13 (9) Grp B Hagaströms SK 1 - 1 Garphyttans IF      
29061802 fr 29/06 10:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F14 Grp C Ås IF 0 - 1 Trysil FK      
29062102 fr 29/06 10:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 P13 Grp A Ingarö IF Gul 3 - 1 Strands IF Svart      
29060201 fr 29/06 10:00 fr 29/06 24. 9-9 65x50 F14 Grp A IK Frej Täby 0 - 1 Bråtens IK      
29062402 fr 29/06 10:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 F13 (9) Grp E Valbo FF 2 - 0 Smedjebackens FK      
29060402 fr 29/06 10:00 fr 29/06 32. 11-11 P9 Grp B Säters IF FK 2 - 3 Forssa BK 1      
29062702 fr 29/06 10:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 P13 Grp A Domsjö IF Svart 2 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
29062602 fr 29/06 10:00 fr 29/06 6. 7-7 55x35 F9 Grp A IF Tunabro 2 0 - 3 Gustavsbergs IF FK      
29062303 fr 29/06 10:10 fr 29/06 2. 7-7 55x35 F10 Grp A Skogås-Trångsunds FF 8 - 0 Rasbo IK      
29062003 fr 29/06 10:10 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P10 Grp B Bjursås IK 4 - 3 IF Tunabro      
29062203 fr 29/06 10:10 fr 29/06 25. 9-9 65x50 F10 Grp A Värmdö IF 7 - 0 Kvarnsvedens IK 1      
29060503 fr 29/06 10:10 fr 29/06 28. 11-11 P10 Grp B Leksands IF FK Vit 2 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
29060102 fr 29/06 10:20 fr 29/06 11. 5-5 F15/16 Grp C Skogås-Trångsunds FF 1 - 0 Torsångs IF 2      
29061103 fr 29/06 10:20 fr 29/06 12. 5-5 P12 Grp B Kubikenborgs IF Svart 1 - 6 Hanvikens SK Vit      
29061003 fr 29/06 10:20 fr 29/06 13. 5-5 P12 Grp A Ingarö IF Svart 4 - 1 Järla IF      
29061403 fr 29/06 10:20 fr 29/06 16. 9-9 72x55 P12 Grp C Fanna BK 1 - 2 IK Brage 2      
29061902 fr 29/06 10:20 fr 29/06 21. 9-9 70x50 P14 Grp C Fanna BK 2 - 0 Norrala IF Blå      
29060303 fr 29/06 10:20 fr 29/06 31. 11-11 P12 Grp A Bullermyrens IK 0 - 1 Alsike IF Gul      
29062502 fr 29/06 10:20 fr 29/06 4. 7-7 55x35 F15/16 Grp B Ljusdals IF 0 - 4 Järla IF      
29061303 fr 29/06 10:40 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp A Stuvsta IF 1 3 - 1 Falu BS 3      
29060403 fr 29/06 10:40 fr 29/06 32. 11-11 F9 Grp A Värmdö IF Blå 3 - 2 IF Tunabro Blå      
29062603 fr 29/06 10:40 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P8 Grp A Islingby IK 2 - 3 Forssa BK 1      
29062304 fr 29/06 10:50 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P12 Grp A Arboga Södra IF 1 3 - 2 Saltsjöbadens IF 2      
29062004 fr 29/06 10:50 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P12 Grp A IF Tunabro 2 1 - 7 Hanvikens SK Grön      
29062204 fr 29/06 10:50 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P12 Grp B Hanvikens SK Gul 4 - 1 Alsike IF Svart      
29060504 fr 29/06 10:50 fr 29/06 28. 11-11 P12 Grp A Islingby IK 2 3 - 5 IFK Strömstad      
29060603 fr 29/06 11:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 P14 Grp B Sandvikens AIK 1 - 1 Alnö IF      
29061203 fr 29/06 11:00 fr 29/06 14. 5-5 P13 Grp B Upsala IF 1 1 - 0 Skogås-Trån...ds FF Svart      
29061503 fr 29/06 11:00 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P14 Grp A Tynset IF 3 - 0 Norrala IF Vit      
29061603 fr 29/06 11:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 P13 Grp C Skogås-Trångsunds FF Lila 5 - 1 Hagaströms SK HSK      
29061703 fr 29/06 11:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 P13 Grp B Selånger FK Röd 0 - 3 Slätta SK      
29061803 fr 29/06 11:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F14 Grp D Heby AIF / Morgongåva SK 1 - 2 Ingarö IF      
29062103 fr 29/06 11:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 P13 Grp C Gimo IF FK 2 - 0 IK Brage 2      
29060202 fr 29/06 11:00 fr 29/06 24. 9-9 65x50 P15 Grp B Valbo FF 5 - 2 Öna SK      
29062403 fr 29/06 11:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 P13 Grp B IFK Mora 0 - 3 Forssa BK Grön      
29062703 fr 29/06 11:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 P13 Grp C IFK Ölme 8 - 0 Gustafs GoIF      
29061104 fr 29/06 11:10 fr 29/06 12. 5-5 P12 Grp C Krylbo IF 0 - 10 IF Tunabro 1      
29061004 fr 29/06 11:10 fr 29/06 13. 5-5 P12 Grp B Kvarnsvedens IK 2 4 - 0 Gustafs GoIF Röd      
29061404 fr 29/06 11:10 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 6 Stuvsta IF 2      
29060304 fr 29/06 11:10 fr 29/06 31. 11-11 P12 Grp B Saltsjöbadens IF 1 1 - 2 IK Brage 1      
29061304 fr 29/06 11:20 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp B Forssa BK 1 5 - 5 Falu BS 4      
29061903 fr 29/06 11:20 fr 29/06 21. 9-9 70x50 P14 Grp C Irsta IF 0 - 1 Hanvikens SK      
29060404 fr 29/06 11:20 fr 29/06 32. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 1 6 - 0 IK Segro      
29062604 fr 29/06 11:20 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P9 Grp B Ingarö IF 6 - 3 Falu BS 5      
29060103 fr 29/06 11:30 fr 29/06 11. 5-5 P14 Grp E IFK Vaxholm 6 - 1 Kvarnsvedens IK      
29062503 fr 29/06 11:30 fr 29/06 4. 7-7 55x35 P14 Grp D IFK Timrå 1 - 4 Håbo FF      
29062305 fr 29/06 11:40 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P12 Grp B Tynset IF 2 - 2 Ingarö IF Gul      
29062005 fr 29/06 11:40 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Arboga Södra IF 2      
29062205 fr 29/06 11:40 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P12 Grp C Kvarnsvedens IK 1 3 - 2 Ingarö IF Vit      
29060505 fr 29/06 11:40 fr 29/06 28. 11-11 P12 Grp C Saltsjöbadens IF 3 1 - 6 Hanvikens SK Röd      
29061405 fr 29/06 11:50 fr 29/06 16. 9-9 72x55 P11 Grp A Islingby IK 1 0 - 3 Värmdö IF 1      
29060604 fr 29/06 12:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 P14 Grp B Trysil FK 2 - 0 Forssa BK      
29061105 fr 29/06 12:00 fr 29/06 12. 5-5 P11 Grp A Skogås-Trångsunds FF Blå 4 - 0 IK Brage 1      
29061005 fr 29/06 12:00 fr 29/06 13. 5-5 P11 Grp A Stora Tuna IK 0 - 6 Torsångs IF      
29061204 fr 29/06 12:00 fr 29/06 14. 5-5 P13 Grp D Skogås-Trångsunds FF Vit 1 - 0 Alsike IF Svart      
29061305 fr 29/06 12:00 fr 29/06 15. 9-9 72x55 F9 Grp A Värmdö IF Vit 1 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
29061504 fr 29/06 12:00 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P15 Grp B Sandvikens AIK 3 - 1 IFK Timrå      
29061604 fr 29/06 12:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 P13 Grp E Skogås-Trångsunds FF Blå 1 - 2 Forssa BK Svart      
29061704 fr 29/06 12:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 P13 Grp D Edsbyn IF FF 1 - 4 IK Brage 1      
29061804 fr 29/06 12:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 P15 Grp A Norrstrands IF 1 - 1 Norrala IF      
29062104 fr 29/06 12:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 P13 Grp E Kubikenborgs IF 3 - 0 Arboga Södra IF      
29060203 fr 29/06 12:00 fr 29/06 24. 9-9 65x50 P14 Grp A Västerås IK Svart 0 - 2 IK Brage      
29062404 fr 29/06 12:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 P13 Grp D Bråtens IK 4 - 2 Säters IF FK      
29060305 fr 29/06 12:00 fr 29/06 31. 11-11 P11 Grp A Stuvsta IF P07:1 3 - 2 Sandvikens IF Vit      
29060405 fr 29/06 12:00 fr 29/06 32. 11-11 P8 Grp A Torsångs IF 2 1 - 0 IK Brage 1      
29062704 fr 29/06 12:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 P13 Grp E Kvarnsvedens IK Vit 1 - 2 Fanna BK      
29062605 fr 29/06 12:00 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P8 Grp A Forssa BK 2 1 - 5 Stuvsta IF      
29061904 fr 29/06 12:20 fr 29/06 21. 9-9 70x50 F14 Grp C Täby FK Blå 4 - 0 Håbo FF      
29060104 fr 29/06 12:30 fr 29/06 11. 5-5 P14 Grp E Västerås IK Gul 2 - 0 Gustafs GoIF      
29061406 fr 29/06 12:30 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F11 Grp A Värmdö IF 1 3 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
29062306 fr 29/06 12:30 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P11 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
29062006 fr 29/06 12:30 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P11 Grp B Säters IF FK 4 - 3 Tynset IF      
29062206 fr 29/06 12:30 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P11 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 2 Islingby IK 2      
29060506 fr 29/06 12:30 fr 29/06 28. 11-11 P11 Grp A Järla IF 1 - 5 Essviks AIF      
29062504 fr 29/06 12:30 fr 29/06 4. 7-7 55x35 P14 Grp D Islingby IK 0 - 5 Arboga Södra IF      
29061106 fr 29/06 12:40 fr 29/06 12. 5-5 P10 Grp A Säters IF FK 1 - 5 Ingarö IF Gul      
29061006 fr 29/06 12:40 fr 29/06 13. 5-5 P10 Grp A Hanvikens SK Vit 1 - 0 Skogås-Trångsunds FF Blå      
29061306 fr 29/06 12:40 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P8 Grp A Forssa BK 1 2 - 5 Säters IF FK      
29060306 fr 29/06 12:40 fr 29/06 31. 11-11 F11 Grp A Håbo FF Svart 4 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
29060406 fr 29/06 12:40 fr 29/06 32. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 5 - 3 Kvarnsvedens IK 2      
29062606 fr 29/06 12:40 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P9 Grp A IF Tunabro 2 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
29060605 fr 29/06 13:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 P14 Grp B Järla IF 1 - 3 Heby AIF      
29061205 fr 29/06 13:00 fr 29/06 14. 5-5 P13 Grp F Essinge IK 4 - 0 Islingby IK 1      
29061505 fr 29/06 13:00 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P16 Grp B Kvarnsvedens IK 1 - 1 Slätta SK      
29061605 fr 29/06 13:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 P13 Grp G Trysil FK 1 - 1 Kvicksunds SK      
29061705 fr 29/06 13:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 P13 Grp F Stuvsta IF 1 - 3 Strands IF Vit      
29061805 fr 29/06 13:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F14 Grp A Västerhaninge IF 0 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
29062105 fr 29/06 13:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 P13 Grp G Ingarö IF Svart 0 - 2 Falu BS FK      
29060204 fr 29/06 13:00 fr 29/06 24. 9-9 65x50 P16 Grp A Västerås IK 4 - 0 Bråtens IK      
29062405 fr 29/06 13:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 P13 Grp F Alsike IF Gul 6 - 3 Selånger FK Blå      
29062705 fr 29/06 13:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 P13 Grp G Islingby IK 2 2 - 3 Alnö IF      
29061407 fr 29/06 13:10 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F11 Grp B Tynset IF 1 - 2 Torsångs IF      
29062307 fr 29/06 13:10 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P11 Grp B Forssa BK 9 - 0 Värmdö IF 2      
29062007 fr 29/06 13:10 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P11 Grp B Sandvikens IF Röd 2 - 0 Skogås-Trångsunds FF Röd      
29062207 fr 29/06 13:10 fr 29/06 25. 9-9 65x50 F11 Grp A IFK Timrå 3 - 0 Bullermyrens IK Svart      
29060507 fr 29/06 13:10 fr 29/06 28. 11-11 P11 Grp B Kvarnsvedens IK Vit 1 - 2 Stuvsta IF 2      
29061107 fr 29/06 13:20 fr 29/06 12. 5-5 F11 Grp B Ingarö IF 3 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
29061007 fr 29/06 13:20 fr 29/06 13. 5-5 F12 Grp A Alsike IF Gul 3 - 4 Hanvikens SK Hanviken      
29061307 fr 29/06 13:20 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp A Islingby IK 3 - 2 Stuvsta IF 1      
29061905 fr 29/06 13:20 fr 29/06 21. 9-9 70x50 F14 Grp D Tynset IF 8 - 1 Heby AIF / Morgongåva SK      
29060307 fr 29/06 13:20 fr 29/06 31. 11-11 F12 Grp A IFK Timrå 5 - 0 Ingarö IF Svart      
29060407 fr 29/06 13:20 fr 29/06 32. 11-11 P9 Grp B Ingarö IF 4 - 5 Forssa BK 1      
29062607 fr 29/06 13:20 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P9 Grp A Falu BS 1 3 - 4 Stora Tuna IK      
29060105 fr 29/06 13:30 fr 29/06 11. 5-5 F15/16 Grp A Säters IF FK 0 - 6 Tynset IF      
29062505 fr 29/06 13:30 fr 29/06 4. 7-7 55x35 F14 Grp C Boo FF 2 - 0 Trysil FK      
29061408 fr 29/06 13:50 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F12 Grp A IF Tunabro 2 - 2 Ingarö IF Vit      
29062308 fr 29/06 13:50 fr 29/06 2. 7-7 55x35 F11 Grp B Värmdö IF 2 1 - 1 IF Tunabro      
29062008 fr 29/06 13:50 fr 29/06 22. 9-9 70x50 F11 Grp B Bullermyrens IK Röd 0 - 1 Stuvsta IF 1      
29062208 fr 29/06 13:50 fr 29/06 25. 9-9 65x50 F11 Grp B Håbo FF Röd 1 - 4 Hanvikens SK      
29060508 fr 29/06 13:50 fr 29/06 28. 11-11 F12 Grp A Stuvsta IF 1 - 1 Öna SK      
29060606 fr 29/06 14:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 F14 Grp B Värmdö IF 1 - 2 Västerås BK 30      
29061108 fr 29/06 14:00 fr 29/06 12. 5-5 P10 Grp A Värmdö IF Blå 6 - 1 Leksands IF FK Blå      
29061206 fr 29/06 14:00 fr 29/06 14. 5-5 P13 Grp H Rönninge Salem Fotboll 1 - 1 Bullermyrens IK      
29061308 fr 29/06 14:00 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp B Säters IF FK 4 - 7 Skogås-Trångsunds FF 2      
29061606 fr 29/06 14:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 F13 (9) Grp E Järla IF Vit 0 - 0 Valbo FF      
29061706 fr 29/06 14:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 P13 Grp H Tynset IF 3 - 0 Hille IF      
29061806 fr 29/06 14:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F14 Grp A Selånger FK 1 - 0 IK Frej Täby      
29062106 fr 29/06 14:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 F13 (9) Grp E Smedjebackens FK 1 - 3 Sverresborg IF      
29062406 fr 29/06 14:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 P13 Grp H Domsjö IF Blå 2 - 1 AIK      
29060408 fr 29/06 14:00 fr 29/06 32. 11-11 F9 Grp A Värmdö IF Röd 3 - 0 IF Tunabro 2      
29062706 fr 29/06 14:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 F13 (9) Grp E Skogås-Trån...F S-TFF F05 1 - 6 Alsike IF      
29061008 fr 29/06 14:10 fr 29/06 13. 5-5 F12 Grp B Järla IF 2 5 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
29061506 fr 29/06 14:10 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P16 Grp B Ursvik IK 2 - 1 Hertzöga BK      
29060205 fr 29/06 14:10 fr 29/06 24. 9-9 65x50 P16 Grp A FC Gunners 3 - 0 IK Brage      
29060308 fr 29/06 14:10 fr 29/06 31. 11-11 F12 Grp B Torsångs IF 1 - 1 Boo FF F06:2      
29061906 fr 29/06 14:20 fr 29/06 21. 9-9 70x50 F14 Grp C IF Tunabro 0 - 0 Ås IF      
29062309 fr 29/06 14:30 fr 29/06 2. 7-7 55x35 F12 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 4 Järla IF 1      
29062009 fr 29/06 14:30 fr 29/06 22. 9-9 70x50 F12 Grp B Alsike IF Svart 0 - 0 Värmdö IF      
29062209 fr 29/06 14:30 fr 29/06 25. 9-9 65x50 F12 Grp B Ingarö IF Gul 2 - 1 Islingby IK      
29062506 fr 29/06 14:30 fr 29/06 4. 7-7 55x35 F15/16 Grp B IF Tunabro 1 - 1 Stöde IF      
29060106 fr 29/06 14:40 fr 29/06 11. 5-5 F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 6 Kvarnsvedens IK 1      
29061109 fr 29/06 14:40 fr 29/06 12. 5-5 P10 Grp B Hanvikens SK Röd 2 - 1 IK Brage 1      
29061309 fr 29/06 14:40 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp B Forssa BK 1 2 - 1 Insjöns IF BK      
29061409 fr 29/06 14:40 fr 29/06 16. 9-9 72x55 F12 Grp B Rasbo IK 1 - 1 Arboga Södra IF      
29060509 fr 29/06 14:40 fr 29/06 28. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 0 - 4 Hammarby IF FF      
29060409 fr 29/06 14:40 fr 29/06 32. 11-11 P8 Grp A Forssa BK 2 6 - 0 Islingby IK      
29060607 fr 29/06 15:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 F14 Grp B Öna SK 0 - 4 Hanvikens SK Röd      
29061009 fr 29/06 15:00 fr 29/06 13. 5-5 P10 Grp B Kvarnsvedens IK 3 1 - 2 Torsångs IF      
29061207 fr 29/06 15:00 fr 29/06 14. 5-5 F13 (9) Grp A Arboga Södra IF 3 - 1 Järla IF Svart 1      
29061607 fr 29/06 15:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 F13 (9) Grp B Torsångs IF 1 2 - 0 Hagaströms SK      
29061707 fr 29/06 15:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 F13 (9) Grp A Håbo FF 1 0 - 0 Norrala IF      
29061807 fr 29/06 15:00 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F15/16 Grp C Kvarnsvedens IK 2 2 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
29062107 fr 29/06 15:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 F13 (9) Grp B Saltsjö-Boo IF 0 - 0 Danmarks IF      
29062407 fr 29/06 15:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 F13 (9) Grp A Kvicksunds SK 0 - 0 Kvarnsvedens IK      
29060309 fr 29/06 15:00 fr 29/06 31. 11-11 P10 Grp B Leksands IF FK Vit 0 - 2 Ingarö IF Svart      
29062707 fr 29/06 15:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 F13 (9) Grp B Garphyttans IF 1 - 1 Hanvikens SK      
29061110 fr 29/06 15:20 fr 29/06 12. 5-5 F12 Grp B Hanvikens SK Hanviken 2 4 - 0 Håbo FF Röd      
29061310 fr 29/06 15:20 fr 29/06 15. 9-9 72x55 P9 Grp B Stuvsta IF 2 0 - 3 Ingarö IF      
29061507 fr 29/06 15:20 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P14 Grp A IK Brage 4 - 2 IFK Mora      
29062310 fr 29/06 15:20 fr 29/06 2. 7-7 55x35 P10 Grp B Värmdö IF Vit 6 - 0 IF Tunabro      
29061907 fr 29/06 15:20 fr 29/06 21. 9-9 70x50 F15/16 Grp C Nordre Trysil IL 6 - 1 Hagaströms SK      
29062010 fr 29/06 15:20 fr 29/06 22. 9-9 70x50 F11 Grp A Alsike IF 1 - 1 Stuvsta IF 2      
29060206 fr 29/06 15:20 fr 29/06 24. 9-9 65x50 P14 Grp A Tynset IF 0 - 3 Skogås-Trångsunds FF      
29062210 fr 29/06 15:20 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp A Västerhaninge IF 1 - 5 IK Brage 2      
29060510 fr 29/06 15:20 fr 29/06 28. 11-11 F11 Grp A Rönninge Salem Fotboll 5 - 0 Islingby IK      
29060410 fr 29/06 15:20 fr 29/06 32. 11-11 P8 Grp A IK Segro 1 - 5 Stora Tuna IK      
29062608 fr 29/06 15:20 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P9 Grp A Falu BS 3 6 - 0 IK Brage 1      
29061410 fr 29/06 15:30 fr 29/06 16. 9-9 72x55 P10 Grp B Stuvsta IF 4 - 0 Bjursås IK      
29061010 fr 29/06 15:40 fr 29/06 13. 5-5 P12 Grp A Hanvikens SK Grön 8 - 0 Saltsjöbadens IF 2      
29060310 fr 29/06 15:40 fr 29/06 31. 11-11 F10 Grp A Värmdö IF 0 - 3 Västerhaninge IF      
29062507 fr 29/06 15:40 fr 29/06 4. 7-7 55x35 P15 Grp B Öna SK 1 - 6 Kvarnsvedens IK P03      
29060107 fr 29/06 15:50 fr 29/06 11. 5-5 F15/16 Grp B New Mill Indians 6 - 0 Ljusdals IF      
29060608 fr 29/06 16:00 fr 29/06 1. 7-7 55x35 P14 Grp C Fanna BK 1 - 3 Hälsinggårdens AIK      
29061208 fr 29/06 16:00 fr 29/06 14. 5-5 F13 (9) Grp C Tynset IF 1 - 2 SK Iron      
29061311 fr 29/06 16:00 fr 29/06 15. 9-9 72x55 F9 Grp A Gustavsbergs IF FK 2 - 4 Värmdö IF Blå      
29061608 fr 29/06 16:00 fr 29/06 18. 9-9 70x50 F13 (9) Grp D Håbo FF 2 1 - 5 Islingby IK F06/07      
29061708 fr 29/06 16:00 fr 29/06 19. 9-9 70x50 F13 (9) Grp C Ingarö IF 7 - 0 Söråker FF      
29062311 fr 29/06 16:00 fr 29/06 2. 7-7 55x35 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 3 - 6 Gustavsbergs IF FK      
29062011 fr 29/06 16:00 fr 29/06 22. 9-9 70x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 4 Sickla IF 2      
29062108 fr 29/06 16:00 fr 29/06 23. 9-9 65x50 F13 (9) Grp D Värmdö IF 0 - 2 Jarlabergs IF F06      
29062211 fr 29/06 16:00 fr 29/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp B Sickla IF 1 7 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
29060511 fr 29/06 16:00 fr 29/06 28. 11-11 F10 Grp A Rasbo IK 1 - 4 Stuvsta IF 2      
29062408 fr 29/06 16:00 fr 29/06 3. 7-7 55x35 F13 (9) Grp C Bullermyrens IK 0 - 9 Irsta IF Grön      
29060411 fr 29/06 16:00 fr 29/06 32. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 4 Torsångs IF 2      
29062708 fr 29/06 16:00 fr 29/06 5. 7-7 55x35 F13 (9) Grp D Irsta IF Vit 0 - 1 IFK Mora FK      
29062609 fr 29/06 16:00 fr 29/06 6. 7-7 55x35 P9 Grp A Falu BS 2 0 - 2 Torsångs IF      
29061111 fr 29/06 16:10 fr 29/06 12. 5-5 P12 Grp A Järla IF 2 - 1 Bullermyrens IK      
29061411 fr 29/06 16:10 fr 29/06 16. 9-9 72x55 P12 Grp A IF Tunabro 2 1 - 4 IFK Strömstad      
29061808 fr 29/06 16:10 fr 29/06 20. 9-9 70x50 F15/16 Grp C Vendelsö IK 0 - 1 Torsångs IF 2      
29061508 fr 29/06 16:20 fr 29/06 17. 9-9 72x55 P14 Grp B Trysil FK 2 - 1 Sandvikens AIK