Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.



Lördag 30/6 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30060600 lö 30/06 08:00 lö 30/06 1. 7-7 P14 Grp B Heby AIF 1 - 4 Trysil FK      
30060100 lö 30/06 08:00 lö 30/06 11. 5-5 P15 Grp B IFK Timrå 0 - 1 Kvarnsvedens IK P03      
30061100 lö 30/06 08:00 lö 30/06 12. 5-5 P12 Grp A Hanvikens SK Grön 4 - 2 IFK Strömstad      
30061000 lö 30/06 08:00 lö 30/06 13. 5-5 P12 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 2 Islingby IK 2      
30061200 lö 30/06 08:00 lö 30/06 14. 5-5 F13 (9) Grp E Sverresborg IF 2 - 0 Valbo FF      
30061400 lö 30/06 08:00 lö 30/06 16. 9-9 P12 Grp A Järla IF 2 - 5 Alsike IF Gul      
30061500 lö 30/06 08:00 lö 30/06 17. 9-9 P14 Grp A Norrala IF Vit 0 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
30061600 lö 30/06 08:00 lö 30/06 18. 9-9 P13 Grp H Hille IF 1 - 2 Bullermyrens IK      
30061700 lö 30/06 08:00 lö 30/06 19. 9-9 F13 (9) Grp E Järla IF Vit 0 - 2 Torsångs IF 2      
30062300 lö 30/06 08:00 lö 30/06 2. 7-7 F10 Grp A Rasbo IK 3 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
30061800 lö 30/06 08:00 lö 30/06 20. 9-9 P14 Grp B Forssa BK 4 - 1 Sandvikens AIK      
30061900 lö 30/06 08:00 lö 30/06 21. 9-9 P14 Grp B Järla IF 1 - 5 Alnö IF      
30062000 lö 30/06 08:00 lö 30/06 22. 9-9 F10 Grp A Gustavsbergs IF FK 2 - 7 Skogås-Trångsunds FF      
30062100 lö 30/06 08:00 lö 30/06 23. 9-9 F13 (9) Grp D Irsta IF Vit 0 - 2 Värmdö IF      
30060200 lö 30/06 08:00 lö 30/06 24. 9-9 P14 Grp A IK Brage 5 - 0 Tynset IF      
30062200 lö 30/06 08:00 lö 30/06 25. 9-9 F10 Grp A Västerhaninge IF 4 - 0 IF Tunabro      
30060300 lö 30/06 08:00 lö 30/06 26. 11-11 P12 Grp A IF Tunabro 2 4 - 8 Arboga Södra IF 1      
30060500 lö 30/06 08:00 lö 30/06 28. 11-11 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 4 Stuvsta IF 1      
30062400 lö 30/06 08:00 lö 30/06 3. 7-7 F13 (9) Grp E Smedjebackens FK 0 - 5 Alsike IF      
30062500 lö 30/06 08:00 lö 30/06 4. 7-7 P14 Grp C Hanvikens SK 4 - 0 Fanna BK      
30062700 lö 30/06 08:00 lö 30/06 5. 7-7 F13 (9) Grp D Håbo FF 2 2 - 3 Jarlabergs IF F06      
30061300 lö 30/06 08:40 lö 30/06 15. 9-9 F9 Grp A Värmdö IF Blå 6 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30062301 lö 30/06 08:40 lö 30/06 2. 7-7 P12 Grp A Saltsjöbadens IF 2 3 - 0 Bullermyrens IK      
30062001 lö 30/06 08:40 lö 30/06 22. 9-9 P12 Grp B IK Brage 1 2 - 1 Kubikenborgs IF Svart      
30062201 lö 30/06 08:40 lö 30/06 25. 9-9 P12 Grp B Tynset IF 0 - 2 Alsike IF Svart      
30060400 lö 30/06 08:40 lö 30/06 27. 11-11 F9 Grp A IF Tunabro 2 2 - 2 Gustafs GoIF      
30060501 lö 30/06 08:40 lö 30/06 28. 11-11 F10 Grp A Värmdö IF 2 - 1 Stuvsta IF 2      
30062600 lö 30/06 08:40 lö 30/06 6. 7-7 P8 Grp A Islingby IK 2 - 3 Stora Tuna IK      
30061101 lö 30/06 08:50 lö 30/06 12. 5-5 P12 Grp C Arboga Södra IF 2 3 - 0 IF Tunabro 1      
30061001 lö 30/06 08:50 lö 30/06 13. 5-5 P12 Grp B Ingarö IF Gul 5 - 1 Saltsjöbadens IF 1      
30061401 lö 30/06 08:50 lö 30/06 16. 9-9 P12 Grp C Fanna BK 3 - 1 Saltsjöbadens IF 3      
30060301 lö 30/06 08:50 lö 30/06 26. 11-11 P12 Grp B Hanvikens SK Vit 10 - 0 Gustafs GoIF Röd      
30060601 lö 30/06 09:00 lö 30/06 1. 7-7 P14 Grp D Arboga Södra IF 2 - 0 IFK Timrå      
30060101 lö 30/06 09:00 lö 30/06 11. 5-5 P14 Grp C Hälsinggårdens AIK 0 - 1 Norrala IF Blå      
30061201 lö 30/06 09:00 lö 30/06 14. 5-5 F13 (9) Grp C Bullermyrens IK 0 - 8 Tynset IF      
30061501 lö 30/06 09:00 lö 30/06 17. 9-9 P14 Grp A Västerås IK Svart 6 - 0 IFK Mora      
30061601 lö 30/06 09:00 lö 30/06 18. 9-9 F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 6 - 0 IFK Mora FK      
30061701 lö 30/06 09:00 lö 30/06 19. 9-9 F13 (9) Grp C Söråker FF 0 - 1 Irsta IF Grön      
30061801 lö 30/06 09:00 lö 30/06 20. 9-9 P14 Grp D Stuvsta IF 3 - 1 Håbo FF      
30061901 lö 30/06 09:00 lö 30/06 21. 9-9 P14 Grp E Gustafs GoIF 1 - 2 IFK Vaxholm      
30062101 lö 30/06 09:00 lö 30/06 23. 9-9 F13 (9) Grp B Garphyttans IF 0 - 3 Saltsjö-Boo IF      
30060201 lö 30/06 09:00 lö 30/06 24. 9-9 P15 Grp B Sandvikens AIK 7 - 0 Öna SK      
30062401 lö 30/06 09:00 lö 30/06 3. 7-7 F13 (9) Grp C Ingarö IF 1 - 0 SK Iron      
30062501 lö 30/06 09:00 lö 30/06 4. 7-7 P16 Grp B Korsnäs IF 0 - 1 Kvarnsvedens IK      
30062701 lö 30/06 09:00 lö 30/06 5. 7-7 F13 (9) Grp B Torsångs IF 1 1 - 0 Danmarks IF      
30061301 lö 30/06 09:20 lö 30/06 15. 9-9 F9 Grp A Gustavsbergs IF FK 2 - 1 Värmdö IF Röd      
30060401 lö 30/06 09:20 lö 30/06 27. 11-11 P9 Grp A Skogås-Trångsunds FF 1 12 - 0 Islingby IK      
30060502 lö 30/06 09:20 lö 30/06 28. 11-11 P11 Grp B IK Brage 2 1 - 1 Värmdö IF 2      
30062601 lö 30/06 09:20 lö 30/06 6. 7-7 P8 Grp A Bullermyrens IK 2 - 3 Forssa BK 2      
30062302 lö 30/06 09:30 lö 30/06 2. 7-7 P11 Grp B Sandvikens IF Röd 4 - 1 Säters IF FK      
30062002 lö 30/06 09:30 lö 30/06 22. 9-9 P11 Grp B Islingby IK 2 4 - 2 Skogås-Trångsunds FF Röd      
30062202 lö 30/06 09:30 lö 30/06 25. 9-9 P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30061102 lö 30/06 09:40 lö 30/06 12. 5-5 P11 Grp B Forssa BK 12 - 0 Tynset IF      
30061002 lö 30/06 09:40 lö 30/06 13. 5-5 P12 Grp C Krylbo IF 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30061402 lö 30/06 09:40 lö 30/06 16. 9-9 P11 Grp B Kvarnsvedens IK Vit 1 - 0 Ingarö IF Gul      
30060302 lö 30/06 09:40 lö 30/06 26. 11-11 P12 Grp B Hanvikens SK Gul 3 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
30060602 lö 30/06 10:00 lö 30/06 1. 7-7 F14 Grp B Västerås BK 30 2 - 0 Öna SK      
30060102 lö 30/06 10:00 lö 30/06 11. 5-5 F14 Grp A Bråtens IK 3 - 0 Västerhaninge IF      
30061202 lö 30/06 10:00 lö 30/06 14. 5-5 F13 (9) Grp A Kvicksunds SK 3 - 0 Arboga Södra IF      
30061302 lö 30/06 10:00 lö 30/06 15. 9-9 P8 Grp A Torsångs IF 1 3 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
30061502 lö 30/06 10:00 lö 30/06 17. 9-9 F14 Grp B Åland United 04 2 - 2 Värmdö IF      
30061602 lö 30/06 10:00 lö 30/06 18. 9-9 F13 (9) Grp B Hagaströms SK 2 - 1 Hanvikens SK      
30061702 lö 30/06 10:00 lö 30/06 19. 9-9 F13 (9) Grp A Norrala IF 1 - 3 Kvarnsvedens IK      
30061802 lö 30/06 10:00 lö 30/06 20. 9-9 F14 Grp C Trysil FK 0 - 3 Håbo FF      
30061902 lö 30/06 10:00 lö 30/06 21. 9-9 F14 Grp C IF Tunabro 0 - 5 Täby FK Blå      
30062102 lö 30/06 10:00 lö 30/06 23. 9-9 P13 Grp C Hagaströms SK HSK 0 - 1 IFK Ölme      
30060202 lö 30/06 10:00 lö 30/06 24. 9-9 F14 Grp A Skogås-Trångsunds FF 0 - 3 Selånger FK      
30060402 lö 30/06 10:00 lö 30/06 27. 11-11 P9 Grp A Falu BS 1 4 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
30060503 lö 30/06 10:00 lö 30/06 28. 11-11 P11 Grp A Skogås-Trångsunds FF Blå 2 - 1 Sandvikens IF Vit      
30062402 lö 30/06 10:00 lö 30/06 3. 7-7 F13 (9) Grp A Håbo FF 1 0 - 1 Järla IF Svart 1      
30062702 lö 30/06 10:00 lö 30/06 5. 7-7 P13 Grp C Gustafs GoIF 0 - 18 Gimo IF FK      
30062602 lö 30/06 10:00 lö 30/06 6. 7-7 P9 Grp A Stora Tuna IK 4 - 2 Falu BS 2      
30062303 lö 30/06 10:10 lö 30/06 2. 7-7 P11 Grp A Stora Tuna IK 0 - 5 Islingby IK 1      
30062003 lö 30/06 10:10 lö 30/06 22. 9-9 P11 Grp A Värmdö IF 1 1 - 1 IK Brage 1      
30062502 lö 30/06 10:10 lö 30/06 4. 7-7 P14 Grp E Hille IF 5 - 0 Kvarnsvedens IK      
30061103 lö 30/06 10:20 lö 30/06 12. 5-5 F11 Grp B Stuvsta IF 1 2 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
30061403 lö 30/06 10:20 lö 30/06 16. 9-9 P11 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 4 Stuvsta IF P07:1      
30062203 lö 30/06 10:20 lö 30/06 25. 9-9 P11 Grp A Järla IF 1 - 1 Torsångs IF      
30061003 lö 30/06 10:30 lö 30/06 13. 5-5 P11 Grp A Essviks AIF 4 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
30060303 lö 30/06 10:30 lö 30/06 26. 11-11 P12 Grp C Hanvikens SK Röd 10 - 1 IK Brage 2      
30061303 lö 30/06 10:40 lö 30/06 15. 9-9 P8 Grp A Säters IF FK 5 - 4 Torsångs IF 2      
30060403 lö 30/06 10:40 lö 30/06 27. 11-11 P8 Grp A IK Segro 1 - 4 Islingby IK      
30060504 lö 30/06 10:40 lö 30/06 28. 11-11 F11 Grp B Värmdö IF 2 0 - 2 Tynset IF      
30062603 lö 30/06 10:40 lö 30/06 6. 7-7 P9 Grp B Forssa BK 1 7 - 3 Insjöns IF BK      
30062304 lö 30/06 10:50 lö 30/06 2. 7-7 F11 Grp B Järla IF 1 - 5 Håbo FF Röd      
30062004 lö 30/06 10:50 lö 30/06 22. 9-9 F11 Grp B Torsångs IF 0 - 1 Hanvikens SK      
30060603 lö 30/06 11:00 lö 30/06 1. 7-7 P15 Grp A Sandvikens IF 4 - 0 Alsike IF      
30060103 lö 30/06 11:00 lö 30/06 11. 5-5 F14 Grp D Kvarnsvedens IK 2 - 1 Heby AIF / Morgongåva SK      
30061104 lö 30/06 11:00 lö 30/06 12. 5-5 F11 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 0 - 3 Rönninge Salem Fotboll      
30061203 lö 30/06 11:00 lö 30/06 14. 5-5 F13 (9) Grp E Valbo FF 1 - 0 Alsike IF      
30061404 lö 30/06 11:00 lö 30/06 16. 9-9 P10 Grp A Sickla IF 2 6 - 0 Ingarö IF Gul      
30061503 lö 30/06 11:00 lö 30/06 17. 9-9 P15 Grp A Norrala IF 1 - 5 IK Brage      
30061603 lö 30/06 11:00 lö 30/06 18. 9-9 P13 Grp C Skogås-Trångsunds FF Lila 3 - 0 IK Brage 2      
30061703 lö 30/06 11:00 lö 30/06 19. 9-9 F13 (9) Grp E Sverresborg IF 1 - 1 Torsångs IF 2      
30061803 lö 30/06 11:00 lö 30/06 20. 9-9 P15 Grp A Norrstrands IF 1 - 6 Forssa BK      
30061903 lö 30/06 11:00 lö 30/06 21. 9-9 F14 Grp D Täby FK Vit 3 - 0 Tynset IF      
30062103 lö 30/06 11:00 lö 30/06 23. 9-9 P13 Grp A Upsala IF 2 2 - 0 Domsjö IF Svart      
30060203 lö 30/06 11:00 lö 30/06 24. 9-9 P15 Grp B Kvarnsvedens IK P03 2 - 0 Valbo FF      
30062204 lö 30/06 11:00 lö 30/06 25. 9-9 F11 Grp B Ingarö IF 3 - 0 Bullermyrens IK Röd      
30062403 lö 30/06 11:00 lö 30/06 3. 7-7 F13 (9) Grp E Smedjebackens FK 0 - 1 Skogås-Trån...F S-TFF F05      
30062703 lö 30/06 11:00 lö 30/06 5. 7-7 P13 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 2 - 5 Ingarö IF Gul      
30061004 lö 30/06 11:10 lö 30/06 13. 5-5 F11 Grp A Skogås-Trångsunds FF 11 - 0 Islingby IK      
30062503 lö 30/06 11:10 lö 30/06 4. 7-7 F14 Grp C Ås IF 0 - 2 Boo FF      
30061304 lö 30/06 11:20 lö 30/06 15. 9-9 P8 Grp A Stuvsta IF 3 - 0 IK Brage 1      
30060304 lö 30/06 11:20 lö 30/06 26. 11-11 P10 Grp A Skogås-Trångsunds FF Blå 1 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
30060404 lö 30/06 11:20 lö 30/06 27. 11-11 F9 Grp A Värmdö IF Blå 2 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
30060505 lö 30/06 11:20 lö 30/06 28. 11-11 F11 Grp A Håbo FF Svart 2 - 1 Stuvsta IF 2      
30062604 lö 30/06 11:20 lö 30/06 6. 7-7 P9 Grp A IF Tunabro 3 - 3 Falu BS 3      
30062305 lö 30/06 11:30 lö 30/06 2. 7-7 F12 Grp A Hanvikens SK Hanviken 6 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
30062005 lö 30/06 11:30 lö 30/06 22. 9-9 F12 Grp A Garphyttans IF 1 - 4 Öna SK      
30061105 lö 30/06 11:40 lö 30/06 12. 5-5 F12 Grp A IFK Timrå 2 - 0 Ingarö IF Vit      
30061405 lö 30/06 11:40 lö 30/06 16. 9-9 F12 Grp A Norrala IF 3 - 1 IF Tunabro      
30062205 lö 30/06 11:40 lö 30/06 25. 9-9 F12 Grp A Stuvsta IF 1 - 7 Alsike IF Gul      
30061005 lö 30/06 11:50 lö 30/06 13. 5-5 F11 Grp A Alsike IF 1 - 0 Bullermyrens IK Svart      
30060604 lö 30/06 12:00 lö 30/06 1. 7-7 P16 Grp A IK Brage 5 - 0 Västerås IK      
30060104 lö 30/06 12:00 lö 30/06 11. 5-5 F15/16 Grp A Arboga Södra IF 0 - 4 Tynset IF      
30061204 lö 30/06 12:00 lö 30/06 14. 5-5 P13 Grp B Slätta SK 3 - 1 IFK Mora      
30061305 lö 30/06 12:00 lö 30/06 15. 9-9 P9 Grp B Forssa BK 1 3 - 2 Stuvsta IF 2      
30061504 lö 30/06 12:00 lö 30/06 17. 9-9 P15 Grp B Ingarö IF 3 - 3 Sandvikens AIK      
30061604 lö 30/06 12:00 lö 30/06 18. 9-9 P13 Grp A Krylbo IF 0 - 2 Strands IF Svart      
30061704 lö 30/06 12:00 lö 30/06 19. 9-9 P13 Grp B Selånger FK Röd 2 - 2 Skogås-Trån...ds FF Svart      
30061804 lö 30/06 12:00 lö 30/06 20. 9-9 P16 Grp A Bråtens IK 0 - 2 Värmdö IF      
30061904 lö 30/06 12:00 lö 30/06 21. 9-9 P16 Grp B Hertzöga BK 2 - 0 Slätta SK      
30062104 lö 30/06 12:00 lö 30/06 23. 9-9 P13 Grp D IK Brage 1 2 - 3 Bråtens IK      
30060204 lö 30/06 12:00 lö 30/06 24. 9-9 P15 Grp B Öna SK 0 - 5 Fanna BK      
30060305 lö 30/06 12:00 lö 30/06 26. 11-11 F11 Grp A Värmdö IF 1 0 - 0 IFK Timrå      
30060405 lö 30/06 12:00 lö 30/06 27. 11-11 P9 Grp A Skogås-Trångsunds FF 1 3 - 3 IK Brage 1      
30060506 lö 30/06 12:00 lö 30/06 28. 11-11 F12 Grp A Tynset IF 5 - 0 Ingarö IF Svart      
30062404 lö 30/06 12:00 lö 30/06 3. 7-7 P13 Grp B Forssa BK Grön 5 - 1 Upsala IF 1      
30062704 lö 30/06 12:00 lö 30/06 5. 7-7 P13 Grp D Säters IF FK 0 - 7 Skogås-Trångsunds FF Vit      
30062605 lö 30/06 12:00 lö 30/06 6. 7-7 F9 Grp A Gustafs GoIF 6 - 1 IF Tunabro Blå      
30062504 lö 30/06 12:10 lö 30/06 4. 7-7 F15/16 Grp A Ornäs BK 5 - 0 Säters IF FK      
30062306 lö 30/06 12:20 lö 30/06 2. 7-7 F12 Grp B Arboga Södra IF 1 - 4 Hanvikens SK Hanviken 2      
30062006 lö 30/06 12:20 lö 30/06 22. 9-9 P11 Grp B Stuvsta IF 2 2 - 5 Sandvikens IF Röd      
30061106 lö 30/06 12:30 lö 30/06 12. 5-5 P10 Grp A IK Brage 2 1 - 3 Hammarby IF FF      
30061006 lö 30/06 12:30 lö 30/06 13. 5-5 F12 Grp B Boo FF F06:2 2 - 5 Islingby IK      
30061406 lö 30/06 12:30 lö 30/06 16. 9-9 P10 Grp A Västerhaninge IF 4 - 2 Värmdö IF Blå      
30062206 lö 30/06 12:30 lö 30/06 25. 9-9 F12 Grp B Järla IF 2 4 - 1 Håbo FF Röd      
30061306 lö 30/06 12:40 lö 30/06 15. 9-9 P9 Grp A Stuvsta IF 1 6 - 3 Torsångs IF      
30060306 lö 30/06 12:40 lö 30/06 26. 11-11 F12 Grp B Torsångs IF 1 - 1 Värmdö IF      
30060406 lö 30/06 12:40 lö 30/06 27. 11-11 P9 Grp B Falu BS 4 1 - 5 Skogås-Trångsunds FF 2      
30062606 lö 30/06 12:40 lö 30/06 6. 7-7 P9 Grp B IK Brage 2 2 - 2 Säters IF FK      
30060507 lö 30/06 12:50 lö 30/06 28. 11-11 F12 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 2 Rasbo IK      
30061205 lö 30/06 13:00 lö 30/06 14. 5-5 P13 Grp E Forssa BK Svart 1 - 1 Kvarnsvedens IK Vit      
30061505 lö 30/06 13:00 lö 30/06 17. 9-9 F15/16 Grp B New Mill Indians 5 - 0 Stöde IF      
30061605 lö 30/06 13:00 lö 30/06 18. 9-9 P13 Grp D Edsbyn IF FF 0 - 0 Alsike IF Svart      
30061705 lö 30/06 13:00 lö 30/06 19. 9-9 P13 Grp E Skogås-Trångsunds FF Blå 1 - 3 Arboga Södra IF      
30062007 lö 30/06 13:00 lö 30/06 22. 9-9 P10 Grp A Forssa BK 1 - 2 Hanvikens SK Vit      
30062105 lö 30/06 13:00 lö 30/06 23. 9-9 P13 Grp F Strands IF Vit 3 - 0 Alsike IF Gul      
30060205 lö 30/06 13:00 lö 30/06 24. 9-9 F15/16 Grp B Järla IF 6 - 1 IF Tunabro      
30062405 lö 30/06 13:00 lö 30/06 3. 7-7 P13 Grp E Fanna BK 0 - 7 Kubikenborgs IF      
30062705 lö 30/06 13:00 lö 30/06 5. 7-7 P13 Grp F Selånger FK Blå 0 - 4 Essinge IK      
30060605 lö 30/06 13:10 lö 30/06 1. 7-7 F15/16 Grp B Ljusdals IF 0 - 2 Torsångs IF 1      
30060105 lö 30/06 13:10 lö 30/06 11. 5-5 P14 Slutspel D 5-6 Järla IF 6 - 5 P W IFK Mora      
30061107 lö 30/06 13:10 lö 30/06 12. 5-5 P10 Grp B Hanvikens SK Röd 3 - 0 Kvarnsvedens IK 3      
30061407 lö 30/06 13:10 lö 30/06 16. 9-9 P10 Grp B Stuvsta IF 1 - 7 Sickla IF 1      
30062307 lö 30/06 13:10 lö 30/06 2. 7-7 P10 Grp B IK Brage 1 5 - 1 Leksands IF FK Vit      
30061805 lö 30/06 13:10 lö 30/06 20. 9-9 F15/16 Grp C Vendelsö IK 1 - 5 Kvarnsvedens IK 2      
30061905 lö 30/06 13:10 lö 30/06 21. 9-9 F15/16 Grp C Nordre Trysil IL 1 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
30061007 lö 30/06 13:20 lö 30/06 13. 5-5 P10 Grp A Leksands IF FK Blå 6 - 1 Islingby IK      
30061307 lö 30/06 13:20 lö 30/06 15. 9-9 F9 Grp A Värmdö IF Röd 1 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
30062207 lö 30/06 13:20 lö 30/06 25. 9-9 P12 Grp A Arboga Södra IF 1 4 - 5 Hanvikens SK Grön      
30060407 lö 30/06 13:20 lö 30/06 27. 11-11 P9 Grp B Kvarnsvedens IK Röd 5 - 1 Falu BS 5      
30062505 lö 30/06 13:20 lö 30/06 4. 7-7 F15/16 Grp C Hagaströms SK 2 - 0 Torsångs IF 2      
30062607 lö 30/06 13:20 lö 30/06 6. 7-7 P8 Grp A Torsångs IF 2 5 - 0 IK Segro      
30060307 lö 30/06 13:30 lö 30/06 26. 11-11 F12 Grp B Alsike IF Svart 6 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
30062008 lö 30/06 13:40 lö 30/06 22. 9-9 F10 Grp A IF Tunabro 3 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
30060508 lö 30/06 13:40 lö 30/06 28. 11-11 P10 Grp B IF Tunabro 4 - 3 Torsångs IF      
30061108 lö 30/06 13:50 lö 30/06 12. 5-5 P12 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 2 IF Tunabro 2      
30061408 lö 30/06 13:50 lö 30/06 16. 9-9 P12 Grp A IFK Strömstad 3 - 3 Bullermyrens IK      
30062308 lö 30/06 13:50 lö 30/06 2. 7-7 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 8 Västerhaninge IF      
30061008 lö 30/06 14:00 lö 30/06 13. 5-5 P10 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
30061206 lö 30/06 14:00 lö 30/06 14. 5-5 P13 Grp G Kvicksunds SK 1 - 0 Islingby IK 2      
30061308 lö 30/06 14:00 lö 30/06 15. 9-9 F9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 5 - 0 IF Tunabro 2      
30061606 lö 30/06 14:00 lö 30/06 18. 9-9 P13 Grp F Stuvsta IF 2 - 3 Islingby IK 1      
30061706 lö 30/06 14:00 lö 30/06 19. 9-9 P13 Grp G Trysil FK 0 - 1 Falu BS FK      
30062106 lö 30/06 14:00 lö 30/06 23. 9-9 P13 Grp H Hille IF 0 - 2 Domsjö IF Blå      
30060408 lö 30/06 14:00 lö 30/06 27. 11-11 P8 Grp A Stuvsta IF 2 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
30062406 lö 30/06 14:00 lö 30/06 3. 7-7 P13 Grp G Alnö IF 0 - 1 Ingarö IF Svart      
30062706 lö 30/06 14:00 lö 30/06 5. 7-7 P13 Grp H AIK 2 - 1 Rönninge Salem Fotboll      
30062608 lö 30/06 14:00 lö 30/06 6. 7-7 F9 Grp A IF Tunabro Blå 0 - 9 Värmdö IF Vit      
30060106 lö 30/06 14:10 lö 30/06 11. 5-5 P14 Slutspel C 3-10 Norrala IF Blå 1 - 4 Heby AIF      
30061506 lö 30/06 14:10 lö 30/06 17. 9-9 P14 Slutspel C 3-10 Tynset IF 1 - 6 Fanna BK      
30060206 lö 30/06 14:10 lö 30/06 24. 9-9 P14 Slutspel C 3-10 Alnö IF 4 - 2 Gustafs GoIF      
30062208 lö 30/06 14:10 lö 30/06 25. 9-9 P12 Grp B Tynset IF 0 - 3 Hanvikens SK Gul      
30060606 lö 30/06 14:20 lö 30/06 1. 7-7 P14 Slutspel B 1/4 Final Irsta IF 4 - 2 IFK Timrå      
30061806 lö 30/06 14:20 lö 30/06 20. 9-9 P14 Slutspel B 1/4 Final IFK Vaxholm 0 - 3 Sandvikens AIK      
30061906 lö 30/06 14:20 lö 30/06 21. 9-9 P14 Slutspel B 1/4 Final Håbo FF 2 - 1 Hälsinggårdens AIK      
30062009 lö 30/06 14:20 lö 30/06 22. 9-9 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 0 Rasbo IK      
30060308 lö 30/06 14:20 lö 30/06 26. 11-11 P10 Grp B Bjursås IK 1 - 2 Värmdö IF Vit      
30060509 lö 30/06 14:20 lö 30/06 28. 11-11 F10 Grp A Stuvsta IF 1 1 - 1 Värmdö IF      
30062309 lö 30/06 14:30 lö 30/06 2. 7-7 P12 Grp B Alsike IF Svart 5 - 1 Gustafs GoIF Röd      
30062506 lö 30/06 14:30 lö 30/06 4. 7-7 P14 Slutspel B 1/4 Final Stuvsta IF 2 - 0 Västerås IK Svart      
30061109 lö 30/06 14:40 lö 30/06 12. 5-5 P12 Grp B Kvarnsvedens IK 2 2 - 1 IK Brage 1      
30061009 lö 30/06 14:40 lö 30/06 13. 5-5 P12 Grp A Järla IF 2 - 4 Islingby IK 2      
30061309 lö 30/06 14:40 lö 30/06 15. 9-9 P8 Grp A IK Brage 1 4 - 0 Stora Tuna IK      
30061409 lö 30/06 14:40 lö 30/06 16. 9-9 P12 Grp B Hanvikens SK Vit 7 - 0 Saltsjöbadens IF 1      
30060409 lö 30/06 14:40 lö 30/06 27. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 2 - 4 Säters IF FK      
30062609 lö 30/06 14:40 lö 30/06 6. 7-7 F8 Grp A Kvarnsvedens IK Färdig IK Brage      
30061207 lö 30/06 15:00 lö 30/06 14. 5-5 F13 (9) Slutspel B 1/4 Final Islingby IK F06/07 1 - 0 Valbo FF      
30061607 lö 30/06 15:00 lö 30/06 18. 9-9 P13 Grp H Tynset IF 5 - 0 Bullermyrens IK      
30061707 lö 30/06 15:00 lö 30/06 19. 9-9 F13 (9) Slutspel B 1/4 Final Danmarks IF 6 - 4 P Håbo FF 1      
30062010 lö 30/06 15:00 lö 30/06 22. 9-9 P12 Grp B Kubikenborgs IF Svart 3 - 2 Ingarö IF Gul      
30062107 lö 30/06 15:00 lö 30/06 23. 9-9 F13 (9) Slutspel B 1/4 Final Jarlabergs IF F06 1 - 0 Tynset IF      
30062209 lö 30/06 15:00 lö 30/06 25. 9-9 P10 Grp A Värmdö IF Blå 7 - 2 Säters IF FK      
30060309 lö 30/06 15:00 lö 30/06 26. 11-11 P12 Grp A Saltsjöbadens IF 2 6 - 2 Alsike IF Gul      
30060510 lö 30/06 15:00 lö 30/06 28. 11-11 F10 Grp A Stuvsta IF 2 4 - 2 Gustavsbergs IF FK      
30062407 lö 30/06 15:00 lö 30/06 3. 7-7 F13 (9) Slutspel B 1/4 Final Saltsjö-Boo IF 3 - 1 Sverresborg IF      
30062707 lö 30/06 15:00 lö 30/06 5. 7-7 F13 (9) Slutspel C 3-10 Irsta IF Grön 3 - 2 P Irsta IF Vit      
30060107 lö 30/06 15:10 lö 30/06 11. 5-5 F14 Slutspel C 3-10 Öna SK 0 - 2 Trysil FK      
30061507 lö 30/06 15:10 lö 30/06 17. 9-9 P15 Grp B Kvarnsvedens IK P03 5 - 2 Sandvikens AIK      
30060207 lö 30/06 15:10 lö 30/06 24. 9-9 P14 Slutspel C 3-10 Kvarnsvedens IK 2 - 1 Norrala IF Vit      
30060607 lö 30/06 15:20 lö 30/06 1. 7-7 P14 Slutspel A 1/4 Final IK Brage 2 - 0 Västerås IK Gul      
30061310 lö 30/06 15:20 lö 30/06 15. 9-9 P9 Grp A IK Brage 1 8 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
30062310 lö 30/06 15:20 lö 30/06 2. 7-7 P11 Grp A Sandvikens IF Vit 3 - 1 IK Brage 1      
30061807 lö 30/06 15:20 lö 30/06 20. 9-9 P14 Slutspel A 1/4 Final Trysil FK 2 - 1 Arboga Södra IF      
30061907 lö 30/06 15:20 lö 30/06 21. 9-9 P14 Slutspel A 1/4 Final Hille IF 8 - 0 Forssa BK      
30060410 lö 30/06 15:20 lö 30/06 27. 11-11 P8 Grp A Forssa BK 2 3 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30062610 lö 30/06 15:20 lö 30/06 6. 7-7 P9 Grp B Ingarö IF 0 - 0 IK Brage 2      
30061110 lö 30/06 15:30 lö 30/06 12. 5-5 P12 Grp C IK Brage 2 2 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30061010 lö 30/06 15:30 lö 30/06 13. 5-5 F12 Grp A IFK Timrå 4 - 0 Järla IF 1      
30061410 lö 30/06 15:30 lö 30/06 16. 9-9 P12 Grp C Krylbo IF 2 - 2 Arboga Södra IF 2      
30062507 lö 30/06 15:30 lö 30/06 4. 7-7 P14 Slutspel A 1/4 Final Hanvikens SK 6 - 5 P Skogås-Trångsunds FF      
30062210 lö 30/06 15:40 lö 30/06 25. 9-9 P12 Grp C Islingby IK 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30060511 lö 30/06 15:40 lö 30/06 28. 11-11 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 5 Ingarö IF Gul      
30062011 lö 30/06 15:50 lö 30/06 22. 9-9 F12 Grp A IF Tunabro 2 - 4 Garphyttans IF      
30060310 lö 30/06 15:50 lö 30/06 26. 11-11 P11 Grp B Säters IF FK 1 - 6 Forssa BK      
30061208 lö 30/06 16:00 lö 30/06 14. 5-5 F13 (9) Slutspel A 1/4 Final Ingarö IF 2 - 0 Torsångs IF 2      
30061311 lö 30/06 16:00 lö 30/06 15. 9-9 P9 Grp B Skogås-Trångsunds FF 2 6 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
30061608 lö 30/06 16:00 lö 30/06 18. 9-9 F13 (9) Slutspel C 3-10 Hagaströms SK 0 - 2 Järla IF Vit      
30061708 lö 30/06 16:00 lö 30/06 19. 9-9 F13 (9) Slutspel A 1/4 Final Kvicksunds SK 2 - 0 Kvarnsvedens IK      
30062311 lö 30/06 16:00 lö 30/06 2. 7-7 P11 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 2 Torsångs IF      
30062108 lö 30/06 16:00 lö 30/06 23. 9-9 F13 (9) Slutspel A 1/4 Final Alsike IF 4 - 2 SK Iron      
30060411 lö 30/06 16:00 lö 30/06 27. 11-11 P9 Grp A Islingby IK 1 - 2 Falu BS 1      
30062408 lö 30/06 16:00 lö 30/06 3. 7-7 F13 (9) Slutspel A 1/4 Final