Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Flickor -07

Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28062000 to 28/06 08:00 to 28/06 22. 9-9 70x50 Skogås-Trångsunds FF 5 - 0 Bullermyrens IK Svart      
28062206 to 28/06 12:20 to 28/06 25. 9-9 65x50 Islingby IK 1 - 6 IFK Timrå      
28060305 to 28/06 13:00 to 28/06 31. 11-11 Alsike IF 0 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
28062307 to 28/06 13:20 to 28/06 2. 7-7 55x35 Stuvsta IF 2 1 - 2 Rönninge Salem Fotboll      
28060508 to 28/06 13:40 to 28/06 28. 11-11 Håbo FF Svart 1 - 1 Värmdö IF 1      
28062310 to 28/06 15:30 to 28/06 2. 7-7 55x35 Rönninge Salem Fotboll 0 - 0 Bullermyrens IK Svart      
28062210 to 28/06 15:30 to 28/06 25. 9-9 65x50 Kvarnsvedens IK Röd 0 - 7 IFK Timrå      
28062011 to 28/06 16:30 to 28/06 22. 9-9 70x50 Håbo FF Svart 2 - 4 Skogås-Trångsunds FF      
28061012 to 28/06 16:40 to 28/06 13. 5-5 Värmdö IF 1 2 - 0 Alsike IF      
28061015 to 28/06 18:50 to 28/06 13. 5-5 Stuvsta IF 2 4 - 2 Islingby IK      
29061406 fr 29/06 12:30 fr 29/06 16. 9-9 72x55 Värmdö IF 1 3 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
29060306 fr 29/06 12:40 fr 29/06 31. 11-11 Håbo FF Svart 4 - 1 Kvarnsvedens IK Röd      
29062207 fr 29/06 13:10 fr 29/06 25. 9-9 65x50 IFK Timrå 3 - 0 Bullermyrens IK Svart      
29062010 fr 29/06 15:20 fr 29/06 22. 9-9 70x50 Alsike IF 1 - 1 Stuvsta IF 2      
29060510 fr 29/06 15:20 fr 29/06 28. 11-11 Rönninge Salem Fotboll 5 - 0 Islingby IK      
29060514 fr 29/06 18:10 fr 29/06 28. 11-11 Håbo FF Svart 1 - 0 Rönninge Salem Fotboll      
29060516 fr 29/06 19:30 fr 29/06 28. 11-11 IFK Timrå 4 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
29062316 fr 29/06 19:50 fr 29/06 2. 7-7 55x35 Kvarnsvedens IK Röd 1 - 2 Värmdö IF 1      
29061416 fr 29/06 19:50 fr 29/06 16. 9-9 72x55 Stuvsta IF 2 1 - 0 Bullermyrens IK Svart      
29061116 fr 29/06 19:50 fr 29/06 12. 5-5 Alsike IF 5 - 1 Islingby IK      
30061104 lö 30/06 11:00 lö 30/06 12. 5-5 Kvarnsvedens IK Röd 0 - 3 Rönninge Salem Fotboll      
30061004 lö 30/06 11:10 lö 30/06 13. 5-5 Skogås-Trångsunds FF 11 - 0 Islingby IK      
30060505 lö 30/06 11:20 lö 30/06 28. 11-11 Håbo FF Svart 2 - 1 Stuvsta IF 2      
30061005 lö 30/06 11:50 lö 30/06 13. 5-5 Alsike IF 1 - 0 Bullermyrens IK Svart      
30060305 lö 30/06 12:00 lö 30/06 31. 11-11 Värmdö IF 1 0 - 0 IFK Timrå      
30060514 lö 30/06 17:50 lö 30/06 28. 11-11 Islingby IK 0 - 6 Värmdö IF 1      
30060313 lö 30/06 17:50 lö 30/06 31. 11-11 Alsike IF 1 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
30062213 lö 30/06 17:50 lö 30/06 25. 9-9 65x50 Bullermyrens IK Svart 0 - 3 Håbo FF Svart      
30061014 lö 30/06 18:30 lö 30/06 13. 5-5 Kvarnsvedens IK Röd 0 - 3 Stuvsta IF 2      
30062214 lö 30/06 18:30 lö 30/06 25. 9-9 65x50 IFK Timrå 2 - 0 Rönninge Salem Fotboll      
01070303 sö 01/07 10:00 sö 01/07 31. 11-11 Rönninge Salem Fotboll 0 - 1 Alsike IF      
01071403 sö 01/07 10:20 sö 01/07 16. 9-9 72x55 IFK Timrå 3 - 0 Stuvsta IF 2      
01071004 sö 01/07 10:50 sö 01/07 13. 5-5 Värmdö IF 1 4 - 0 Bullermyrens IK Svart      
01072205 sö 01/07 11:40 sö 01/07 25. 9-9 65x50 Kvarnsvedens IK Röd 0 - 4 Skogås-Trångsunds FF      
01072005 sö 01/07 11:40 sö 01/07 22. 9-9 70x50 Islingby IK 0 - 4 Håbo FF Svart