Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Pojkar -09

Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28060402 to 28/06 10:00 to 28/06 32. 11-11 Torsångs IF 5 - 0 Islingby IK      
28061302 to 28/06 10:00 to 28/06 15. 9-9 72x55 Falu BS 3 5 - 7 Kvarnsvedens IK Vit      
28060403 to 28/06 10:40 to 28/06 32. 11-11 IF Tunabro 0 - 5 Stuvsta IF 1      
28061303 to 28/06 10:40 to 28/06 15. 9-9 72x55 IK Brage 1 5 - 3 Falu BS 2      
28062605 to 28/06 12:00 to 28/06 6. 7-7 55x35 Skogås-Trångsunds FF 1 7 - 1 Stora Tuna IK      
28060405 to 28/06 12:00 to 28/06 32. 11-11 Falu BS 3 4 - 3 Torsångs IF      
28060409 to 28/06 14:40 to 28/06 32. 11-11 Kvarnsvedens IK Vit 3 - 0 Stora Tuna IK      
28061309 to 28/06 14:40 to 28/06 15. 9-9 72x55 Falu BS 2 4 - 3 IF Tunabro      
28061310 to 28/06 15:20 to 28/06 15. 9-9 72x55 Islingby IK 2 - 0 IK Brage 1      
28062610 to 28/06 15:20 to 28/06 6. 7-7 55x35 Falu BS 1 3 - 4 Torsångs IF      
28060413 to 28/06 17:20 to 28/06 32. 11-11 Stuvsta IF 1 0 - 5 Skogås-Trångsunds FF 1      
28061314 to 28/06 18:00 to 28/06 15. 9-9 72x55 IK Brage 1 6 - 1 Falu BS 1      
29061300 fr 29/06 08:40 fr 29/06 15. 9-9 72x55 Stora Tuna IK 4 - 5 IF Tunabro      
29061301 fr 29/06 09:20 fr 29/06 15. 9-9 72x55 Skogås-Trångsunds FF 1 7 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
29061302 fr 29/06 10:00 fr 29/06 15. 9-9 72x55 Falu BS 2 0 - 3 Islingby IK      
29061303 fr 29/06 10:40 fr 29/06 15. 9-9 72x55 Stuvsta IF 1 3 - 1 Falu BS 3      
29062606 fr 29/06 12:40 fr 29/06 6. 7-7 55x35 IF Tunabro 2 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
29061307 fr 29/06 13:20 fr 29/06 15. 9-9 72x55 Islingby IK 3 - 2 Stuvsta IF 1      
29062607 fr 29/06 13:20 fr 29/06 6. 7-7 55x35 Falu BS 1 3 - 4 Stora Tuna IK      
29062608 fr 29/06 15:20 fr 29/06 6. 7-7 55x35 Falu BS 3 6 - 0 IK Brage 1      
29062609 fr 29/06 16:00 fr 29/06 6. 7-7 55x35 Falu BS 2 0 - 2 Torsångs IF      
29060413 fr 29/06 17:20 fr 29/06 32. 11-11 Falu BS 1 1 - 7 Skogås-Trångsunds FF 1      
30060401 lö 30/06 09:20 lö 30/06 32. 11-11 Skogås-Trångsunds FF 1 12 - 0 Islingby IK      
30062602 lö 30/06 10:00 lö 30/06 6. 7-7 55x35 Stora Tuna IK 4 - 2 Falu BS 2      
30060402 lö 30/06 10:00 lö 30/06 32. 11-11 Falu BS 1 4 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
30062604 lö 30/06 11:20 lö 30/06 6. 7-7 55x35 IF Tunabro 3 - 3 Falu BS 3      
30060405 lö 30/06 12:00 lö 30/06 32. 11-11 Skogås-Trångsunds FF 1 3 - 3 IK Brage 1      
30061306 lö 30/06 12:40 lö 30/06 15. 9-9 72x55 Stuvsta IF 1 6 - 3 Torsångs IF      
30061310 lö 30/06 15:20 lö 30/06 15. 9-9 72x55 IK Brage 1 8 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
30060411 lö 30/06 16:00 lö 30/06 32. 11-11 Islingby IK 1 - 2 Falu BS 1      
30060412 lö 30/06 16:40 lö 30/06 32. 11-11 Falu BS 3 4 - 3 Stora Tuna IK      
30060413 lö 30/06 17:20 lö 30/06 32. 11-11 Falu BS 2 1 - 5 Stuvsta IF 1      
30060414 lö 30/06 18:00 lö 30/06 32. 11-11 Torsångs IF 7 - 5 Kvarnsvedens IK Vit      
30061314 lö 30/06 18:00 lö 30/06 15. 9-9 72x55 IF Tunabro 0 - 2 Skogås-Trångsunds FF 1      
01071302 sö 01/07 11:00 sö 01/07 15. 9-9 72x55 Falu BS 2 4 - 7 Skogås-Trångsunds FF 1      
01072604 sö 01/07 12:20 sö 01/07 6. 7-7 55x35 Torsångs IF 4 - 3 Stora Tuna IK      
01071304 sö 01/07 12:20 sö 01/07 15. 9-9 72x55 Islingby IK 0 - 4 Falu BS 3      
01072605 sö 01/07 13:00 sö 01/07 6. 7-7 55x35 Stuvsta IF 1 8 - 4 IK Brage 1      
01071307 sö 01/07 14:20 sö 01/07 15. 9-9 72x55 Falu BS 1 2 - 2 IF Tunabro