Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2019. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2022 her.

Pojkar 14 (födda 2005) BORLÄNGE


Slutspel B

Kampe - Slutspel B

  Kampnr Tid Hal Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29061507 lør. 29/06 15:00 lør. 29/06 24. 9-9 Stor 1/4 Final Sala FF 0 - 3 P Falu BS      
29061408 lør. 29/06 16:00 lør. 29/06 16. Wangeskog 1/4 Final Edsbyns IF FF 2 - 1 Kvarnsvedens IK      
29061508 lør. 29/06 16:00 lør. 29/06 24. 9-9 Stor 1/4 Final Ingarö IF Svart 3 - 1 Håbo FF Röd      
29061608 lør. 29/06 16:00 lør. 29/06 15. Volkswagen Borlänge 1/4 Final IK Sätra 0 - 2 Ås IF      
30061501 søn. 30/06 09:00 søn. 30/06 24. 9-9 Stor Semifinal Edsbyns IF FF 3 - 2 P Falu BS      
30061601 søn. 30/06 09:00 søn. 30/06 15. Volkswagen Borlänge Semifinal Ås IF 1 - 3 Ingarö IF Svart      
30061304 søn. 30/06 12:00 søn. 30/06 17. Beans in Cup Final Edsbyns IF FF 4 - 0 Ingarö IF Svart      

Slutspel C

Kampe - Slutspel C

  Kampnr Tid Hal Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29061405 lør. 29/06 13:00 lør. 29/06 16. Wangeskog 3-10 Hagaströms SK 2 - 1 Näsets SK Gul      
29061306 lør. 29/06 14:00 lør. 29/06 17. Beans in Cup 3-10 Avesta AIK 1 - 3 Håbo FF Vit      
29061606 lør. 29/06 14:00 lør. 29/06 15. Volkswagen Borlänge 3-10 Valbo FF 4 - 0 IK Brage 1      
29061607 lør. 29/06 15:00 lør. 29/06 15. Volkswagen Borlänge 3-10 Näsets SK Vinröd 2 - 4 IK Brage 2      
30061303 søn. 30/06 11:00 søn. 30/06 17. Beans in Cup 3-4 Håbo FF Vit 0 - 2 Valbo FF      
30061403 søn. 30/06 11:00 søn. 30/06 16. Wangeskog 3-4 Hagaströms SK 3 - 0 IK Brage 2      
30061504 søn. 30/06 13:00 søn. 30/06 24. 9-9 Stor 3-4 Valbo FF 0 - 4 Hagaströms SK      

Slutspel D

Kampe - Slutspel D

  Kampnr Tid Hal Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29061305 lør. 29/06 13:00 lør. 29/06 17. Beans in Cup 5-12 Stuvsta IF 1 - 2 RönningeSalem 1      
29061505 lør. 29/06 13:00 lør. 29/06 24. 9-9 Stor 5-12 Alsike IF Svart 5 - 4 P IK Viljan Strängnäs Vit      
29061605 lør. 29/06 13:00 lør. 29/06 15. Volkswagen Borlänge 5-12 Ingarö IF Gul 0 - 2 IK Viljan Strängnäs Blå      
29061406 lør. 29/06 14:00 lør. 29/06 16. Wangeskog 5-12 Alsike IF Gul 3 - 0 Krylbo IF      
30061502 søn. 30/06 10:00 søn. 30/06 24. 9-9 Stor 5-6 IK Viljan Strängnäs Blå 4 - 2 P RönningeSalem 1      
30061602 søn. 30/06 10:00 søn. 30/06 15. Volkswagen Borlänge 5-6 Alsike IF Gul 1 - 0 Alsike IF Svart      
30061404 søn. 30/06 12:00 søn. 30/06 16. Wangeskog 5-6 IK Viljan Strängnäs Blå 1 - 2 Alsike IF Gul      

Slutspel E

Extra matcher

  Kampnr Tid Hal Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
30061603 søn. 30/06 11:00 søn. 30/06 15. Volkswagen Borlänge 7-8 Säters IF FK 2 - 0 Bullermyrens IK      
30061605 søn. 30/06 13:00 søn. 30/06 15. Volkswagen Borlänge 7-8 Sundsvalls FF 4 - 2 Säters IF FK