Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2019. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2020 her.

IK Brage

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
27061400 to 27/06 08:00 to 27/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A Håbo FF Röd 2 - 4 IK Brage 2      
27062700 to 27/06 08:00 to 27/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Bollstanäs SK 4      
27060100 to 27/06 09:00 to 27/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Islingby IK      
27060501 to 27/06 09:10 to 27/06 18. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Västerhaninge IF 2 - 6 IK Brage      
27060101 to 27/06 09:40 to 27/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK Finished IK Brage 2      
27060202 to 27/06 10:00 to 27/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 1 - 3 Älta IF Svart      
27061402 to 27/06 10:00 to 27/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Sala FF 0 - 0 IK Brage 1      
27062403 to 27/06 10:30 to 27/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Finished Bällsta FF 1      
27064403 to 27/06 10:30 to 27/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Bällsta FF 4 Finished IK Brage 1      
27060103 to 27/06 11:00 to 27/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF (P10:1) Finished IK Brage 2      
27063903 to 27/06 11:30 to 27/06 33. 11-11 Konstgräs P16 (f 2003) Borlänge Grp A IK Brage 4 - 1 Jäders IF      
27061004 to 27/06 11:40 to 27/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Forssa BK 2 Finished IK Brage 1      
27062204 to 27/06 12:00 to 27/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp E IK Brage 2 1 - 2 Katrineholm SK 1      
27062706 to 27/06 12:00 to 27/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Stuvsta IF      
27064506 to 27/06 12:00 to 27/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Hammarby IF lag 4 Finished IK Brage 1      
27061105 to 27/06 12:20 to 27/06 9. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 2 Finished IK Brage 1      
27063707 to 27/06 12:40 to 27/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Finished Hanvikens SK 1      
27061007 to 27/06 13:40 to 27/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Finished IK Brage 2      
27063609 to 27/06 14:00 to 27/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Västerhaninge IF Finished IK Brage 2      
27061008 to 27/06 14:20 to 27/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Forssa BK 1      
27064408 to 27/06 14:40 to 27/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Katrineholms SK 2      
27061807 to 27/06 15:00 to 27/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E Strands IF Vit 1 - 2 IK Brage 2      
27062711 to 27/06 15:20 to 27/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B IK Brage 1 Finished Hanvikens SK 1      
27061308 to 27/06 16:00 to 27/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A RönningeSalem 2 0 - 0 IK Brage 2      
27062008 to 27/06 16:00 to 27/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp G Saltsjöbadens IF BLÅ 0 - 2 IK Brage 1      
27061408 to 27/06 16:00 to 27/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 1 - 2 RönningeSalem 1      
27060610 to 27/06 16:20 to 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Falu BS FK 2 Finished IK Brage 2      
27061111 to 27/06 16:20 to 27/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B IK Brage 1 Finished Hanvikens SK 1      
27062713 to 27/06 16:40 to 27/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Åsunda IF Finished IK Brage 1      
27062613 to 27/06 16:40 to 27/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Forssa BK Finished IK Brage 2      
27063808 to 27/06 18:30 to 27/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A Älta IF 0 - 5 IK Brage      
27060408 to 27/06 18:30 to 27/06 20. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A IK Brage 1 - 1 Tynset IF      
28060300 fr 28/06 08:00 fr 28/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A IK Brage 4 - 1 Korsnäs IF FK      
28061200 fr 28/06 08:20 fr 28/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Stuvsta IF L2 Finished IK Brage 1      
28064501 fr 28/06 08:40 fr 28/06 7. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Korsnäs IF Gul Finished IK Brage 1      
28063701 fr 28/06 08:40 fr 28/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Insjöns BK IF Finished IK Brage 2      
28061201 fr 28/06 09:00 fr 28/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Torsångs IF 2 Finished IK Brage 2      
28061503 fr 28/06 11:00 fr 28/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A IK Brage 2 1 - 1 IK Viljan Strängnäs Vit      
28062003 fr 28/06 11:00 fr 28/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E IK Brage 2 0 - 5 Hanvikens SK Gul      
28064204 fr 28/06 11:20 fr 28/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Stuvsta IF 2 Finished IK Brage 1      
28063606 fr 28/06 12:00 fr 28/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Älta IF 1      
28061404 fr 28/06 12:00 fr 28/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Bråtens IK 2 - 0 IK Brage 1      
28062204 fr 28/06 12:00 fr 28/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 2 - 5 Sandvikens IF P07      
28061105 fr 28/06 12:20 fr 28/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B IK Brage 1 Finished Stuvsta IF ...:3 grön (B)      
28063607 fr 28/06 12:40 fr 28/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B IK Brage 1 Finished Bollstanäs SK 1      
28062306 fr 28/06 13:00 fr 28/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Finished Järla IF FK 1      
28063708 fr 28/06 13:20 fr 28/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Falu BS FK Gul Finished IK Brage 1      
28060107 fr 28/06 13:40 fr 28/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK Finished IK Brage 1      
28061107 fr 28/06 13:40 fr 28/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Säters IF FK Finished IK Brage 2      
28060305 fr 28/06 13:50 fr 28/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Järla IF FK 0 - 4 IK Brage      
28060108 fr 28/06 14:20 fr 28/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Stora Tuna IK      
28064512 fr 28/06 16:00 fr 28/06 7. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Finished Vikarby IK      
28062209 fr 28/06 17:00 fr 28/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp E IK Brage 2 1 - 2 Ås IF 1      
28061609 fr 28/06 17:00 fr 28/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A IK Brage 2 0 - 3 Näsets SK Vinröd      
28064211 fr 28/06 17:10 fr 28/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Säters IF FK      
28063807 fr 28/06 17:20 fr 28/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A Gunners F.C 0 - 0 IK Brage      
28061213 fr 28/06 17:40 fr 28/06 27. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Gustafs GoIF      
28062010 fr 28/06 18:00 fr 28/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 1 - 8 Hanvikens SK Blå      
28064515 fr 28/06 18:00 fr 28/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Bollstanäs SK 2 Finished IK Brage 1      
28062615 fr 28/06 18:00 fr 28/06 3. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Värmdö IF P08 Vit1      
28060614 fr 28/06 19:40 fr 28/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Alsike IF 2 Finished IK Brage 2      
29064000 lø 29/06 08:00 lø 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G Sundsvalls FF 2 3 - 1 IK Brage 1      
29064100 lø 29/06 08:00 lø 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Finished Ingarö IF      
29064401 lø 29/06 08:50 lø 29/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Finished Katrineholms SK 1      
29061301 lø 29/06 09:00 lø 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 2 - 1 Ingarö IF Gul      
29062001 lø 29/06 09:00 lø 29/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E Alsike IF 1 4 - 1 IK Brage 2      
29064502 lø 29/06 09:20 lø 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 2 Finished IK Brage 2      
29061102 lø 29/06 10:20 lø 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Islingby IK 2      
29060302 lø 29/06 10:20 lø 29/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Sala FF 0 - 1 IK Brage      
29062603 lø 29/06 10:20 lø 29/06 3. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Ingarö IF Gul      
29062705 lø 29/06 11:20 lø 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Tynset IF 2 Finished IK Brage 1      
29060403 lø 29/06 11:30 lø 29/06 20. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A IK Brage 1 - 0 Fanna BK      
29060105 lø 29/06 11:40 lø 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Finished IK Brage 1      
29064106 lø 29/06 12:00 lø 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Hanvikens SK 2      
29060107 lø 29/06 13:00 lø 29/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Islingby IK Finished IK Brage 2      
29060108 lø 29/06 13:40 lø 29/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Stora Tuna IK      
29061606 lø 29/06 14:00 lø 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-10 Valbo FF 4 - 0 IK Brage 1      
29061607 lø 29/06 15:00 lø 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-10 Näsets SK Vinröd 2 - 4 IK Brage 2      
29063805 lø 29/06 15:00 lø 29/06 28. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A 1/4 Final IK Brage 5 - 3 P Heby/Morgongåva      
29063608 lø 29/06 15:20 lø 29/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Finished Falu BS FK BS Blå      
29061110 lø 29/06 15:40 lø 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Finished IK Brage 2      
29063712 lø 29/06 16:00 lø 29/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Stuvsta IF P08:3 Finished IK Brage 2      
29063907 lø 29/06 16:10 lø 29/06 33. 11-11 Konstgräs P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A 1/4 Final IK Brage 1 - 0 Boo FF      
29062410 lø 29/06 16:20 lø 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Tynset IF 1      
29060111 lø 29/06 16:20 lø 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Västerhaninge IF Finished IK Brage 1      
29060611 lø 29/06 17:10 lø 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Finished Stuvsta IF 1      
29063611 lø 29/06 17:20 lø 29/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Stora Skedvi IK Finished IK Brage 1      
29060113 lø 29/06 17:40 lø 29/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Forssa BK 2      
29061113 lø 29/06 17:40 lø 29/06 9. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Finished IK Brage 1      
29062614 lø 29/06 18:40 lø 29/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Spånga IS Finished IK Brage 1      
29061512 lø 29/06 20:00 lø 29/06 24. 9-9 Stor P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-24 IK Brage 1 1 - 0 IFK Timrå 2      
30061800 sø 30/06 08:00 sø 30/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-22 Ingarö IF Svart 1 - 2 IK Brage 2      
30063600 sø 30/06 08:00 sø 30/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Torsångs IF      
30063601 sø 30/06 08:40 sø 30/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Hammarby IF lag 23      
30061000 sø 30/06 09:00 sø 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IF Tunabro Finished IK Brage 2      
30061200 sø 30/06 09:00 sø 30/06 27. 5-5 Knatteligan Grp A IK Brage Finished Djurmo Sifferbo IF      
30060201 sø 30/06 09:00 sø 30/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-18 IK Brage 1 0 - 4 Gustafs GoIF      
30060301 sø 30/06 09:10 sø 30/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Semifinal IK Brage 0 - 2 Forssa BK      
30063702 sø 30/06 09:20 sø 30/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Västerhaninge IF 2 Finished IK Brage 2      
30061001 sø 30/06 09:40 sø 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Gustafs GoIF Finished IK Brage 1      
30061102 sø 30/06 10:20 sø 30/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Finished Stuvsta IF P2010:3 (A)      
30063802 sø 30/06 10:20 sø 30/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Semifinal Forssa BK 3 - 1 IK Brage      
30062704 sø 30/06 10:40 sø 30/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B IK Brage 1 Finished Värmdö IF P08 Vit2      
30064003 sø 30/06 11:00 sø 30/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-16 IK Brage 2 0 - 5 IK Viljan Strängnäs      
30061403 sø 30/06 11:00 sø 30/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-4 Hagaströms SK 3 - 0 IK Brage 2      
30060605 sø 30/06 12:10 sø 30/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished Bollstanäs SK 2      
30060105 sø 30/06 12:20 sø 30/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B IK Brage 1 Finished Stora Tuna IK      
30061006 sø 30/06 13:00 sø 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Finished IF Tunabro      
30060504 sø 30/06 13:00 sø 30/06 18. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Bronzekamp IK Brage 0 - 3 W Hanvikens SK      
30061205 sø 30/06 13:00 sø 30/06 27. 5-5 Knatteligan Grp A Leksands IF FK Finished IK Brage      
30062407 sø 30/06 13:50 sø 30/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Finished Tynset IF 2      
30060506 sø 30/06 15:40 sø 30/06 18. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Bronzekamp IK Brage 3 - 2 IFK Lidingö SYD