Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2023 här.

Pojkar 13 (födda 2006) BORLÄNGE


Slutspel B

Matcher - Slutspel B

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29061705 lör 29/06 14:00 lör 29/06 30. Quick 11-26 Arboga Södra IF 5 - 7 P Västerhaninge IF      
29061806 lör 29/06 14:00 lör 29/06 6. Happy Homes Borlänge 11-26 Sundbybergs IK 1 4 - 3 Torsby IF      
29061906 lör 29/06 14:00 lör 29/06 5. Quality Hotel Galaxen 11-26 Strands IF Svart 2 - 0 Öna SK Blå      
29062006 lör 29/06 14:00 lör 29/06 26. renta 11-26 Älta IF Gul 0 - 2 IK Frej Svart      
29062106 lör 29/06 14:00 lör 29/06 14. Borlänge Tidning 11-26 Katrineholm SK 1 2 - 5 Älta IF Svart      
29060206 lör 29/06 14:00 lör 29/06 13. Lokalt i 11-26 Essvik AIF 1 - 3 Ingarö IF Gul      
29062206 lör 29/06 14:00 lör 29/06 4. Svensk Fast 11-26 Swesom FC 6 - 3 Hanvikens SK Röd      
29064006 lör 29/06 14:00 lör 29/06 24. XXL 11-26 Tynset IF 3 - 1 IF Tunabro 2      
29061709 lör 29/06 18:00 lör 29/06 30. Quick 11-18 Strands IF Svart 7 - 0 Swesom FC      
29061910 lör 29/06 18:00 lör 29/06 5. Quality Hotel Galaxen 11-18 Tynset IF 8 - 6 P Västerhaninge IF      
29062111 lör 29/06 19:00 lör 29/06 14. Borlänge Tidning 11-18 Ingarö IF Gul 6 - 0 Älta IF Svart      
29061312 lör 29/06 20:00 lör 29/06 17. Beans in Cup 11-18 Sundbybergs IK 1 5 - 0 IK Frej Svart      
30061801 sön 30/06 09:00 sön 30/06 6. Happy Homes Borlänge 11-12 Ingarö IF Gul 1 - 4 Sundbybergs IK 1      
30062201 sön 30/06 09:00 sön 30/06 4. Svensk Fast 11-12 Strands IF Svart 3 - 0 P Tynset IF      
30062104 sön 30/06 12:00 sön 30/06 14. Borlänge Tidning 11-12 Sundbybergs IK 1 5 - 6 P Strands IF Svart      

Slutspel C

Matcher - Slutspel C

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30061700 sön 30/06 08:00 sön 30/06 30. Quick 13-20 Forsa IF 3 - 1 Älta IF Vit      
30061900 sön 30/06 08:00 sön 30/06 5. Quality Hotel Galaxen 13-20 Alnö IF 1 - 0 IK Frej Gul      
30062200 sön 30/06 08:00 sön 30/06 4. Svensk Fast 13-20 Stuvsta IF 0 - 1 Sundsvalls FF 2      
30064000 sön 30/06 08:00 sön 30/06 24. XXL 13-20 Norbergs AIF 3 - 1 Öna SK Gul      
30061803 sön 30/06 11:00 sön 30/06 6. Happy Homes Borlänge 13-14 Alnö IF 1 - 3 Sundsvalls FF 2      
30060203 sön 30/06 11:00 sön 30/06 13. Lokalt i 13-14 Norbergs AIF 0 - 2 Forsa IF      
30062005 sön 30/06 14:00 sön 30/06 26. renta 13-14 Sundsvalls FF 2 3 - 4 Forsa IF      

Slutspel D

Matcher - Slutspel D

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30061800 sön 30/06 08:00 sön 30/06 6. Happy Homes Borlänge 15-22 Ingarö IF Svart 1 - 2 IK Brage 2      
30062000 sön 30/06 08:00 sön 30/06 26. renta 15-22 Strands IF Vit 2 - 3 IK Viljan Strängnäs      
30062100 sön 30/06 08:00 sön 30/06 14. Borlänge Tidning 15-22 Vaksala SK P06 Svart 0 - 5 Kvarnsvedens IK      
30060200 sön 30/06 08:00 sön 30/06 13. Lokalt i 15-22 Sundsvalls FF 1 8 - 0 Norrala IF Blå      
30062203 sön 30/06 11:00 sön 30/06 4. Svensk Fast 15-16 Sundsvalls FF 1 2 - 1 Kvarnsvedens IK      
30064003 sön 30/06 11:00 sön 30/06 24. XXL 15-16 IK Brage 2 0 - 5 IK Viljan Strängnäs      
30062206 sön 30/06 14:00 sön 30/06 4. Svensk Fast 15-16 Sundsvalls FF 1 4 - 3 P IK Viljan Strängnäs      

Slutspel E

Matcher - Slutspel E

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29061706 lör 29/06 15:00 lör 29/06 30. Quick 17-32 Fanna BK 4 - 3 P Saltsjöbadens IF BLÅ      
29062207 lör 29/06 15:00 lör 29/06 4. Svensk Fast 17-32 Ås IF 1 1 - 3 IFK Timrå 2      
29064007 lör 29/06 15:00 lör 29/06 24. XXL 17-32 Norrala IF Svart 1 - 0 Järla IF FK      
29062010 lör 29/06 18:00 lör 29/06 26. renta 17-24 Saltsjöbadens IF VIT 2 - 1 Norrala IF Svart      
29060211 lör 29/06 19:00 lör 29/06 13. Lokalt i 17-24 Krylbo IF 1 - 0 Fanna BK      
29061512 lör 29/06 20:00 lör 29/06 24. 9-9 Stor 17-24 IK Brage 1 1 - 0 IFK Timrå 2      
29061612 lör 29/06 20:00 lör 29/06 15. Volkswagen Borlänge 17-24 IFK Timrå 1 0 - 3 P Gustafs GoIF      
30062101 sön 30/06 09:00 sön 30/06 14. Borlänge Tidning 17-18 Saltsjöbadens IF VIT 3 - 1 Krylbo IF      
30060201 sön 30/06 09:00 sön 30/06 13. Lokalt i 17-18 IK Brage 1 0 - 4 Gustafs GoIF      
30061804 sön 30/06 12:00 sön 30/06 6. Happy Homes Borlänge 17-18 Gustafs GoIF 0 - 4 Saltsjöbadens IF VIT      

Visa alla matcher i en tabell