Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

IK Brage

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27061400 to 27/06 08:00 to 27/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A Håbo FF Röd 2 - 4 IK Brage 2      
27062700 to 27/06 08:00 to 27/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Bollstanäs SK 4      
27060100 to 27/06 09:00 to 27/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Islingby IK      
27060501 to 27/06 09:10 to 27/06 18. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Västerhaninge IF 2 - 6 IK Brage      
27060101 to 27/06 09:40 to 27/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK Färdig IK Brage 2      
27060202 to 27/06 10:00 to 27/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 1 - 3 Älta IF Svart      
27061402 to 27/06 10:00 to 27/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Sala FF 0 - 0 IK Brage 1      
27062403 to 27/06 10:30 to 27/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Bällsta FF 1      
27064403 to 27/06 10:30 to 27/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Bällsta FF 4 Färdig IK Brage 1      
27060103 to 27/06 11:00 to 27/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF (P10:1) Färdig IK Brage 2      
27063903 to 27/06 11:30 to 27/06 33. 11-11 Konstgräs P16 (f 2003) Borlänge Grp A IK Brage 4 - 1 Jäders IF      
27061004 to 27/06 11:40 to 27/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Forssa BK 2 Färdig IK Brage 1      
27062204 to 27/06 12:00 to 27/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp E IK Brage 2 1 - 2 Katrineholm SK 1      
27062706 to 27/06 12:00 to 27/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Stuvsta IF      
27064506 to 27/06 12:00 to 27/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Hammarby IF lag 4 Färdig IK Brage 1      
27061105 to 27/06 12:20 to 27/06 9. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 2 Färdig IK Brage 1      
27063707 to 27/06 12:40 to 27/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Hanvikens SK 1      
27061007 to 27/06 13:40 to 27/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Färdig IK Brage 2      
27063609 to 27/06 14:00 to 27/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Västerhaninge IF Färdig IK Brage 2      
27061008 to 27/06 14:20 to 27/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Forssa BK 1      
27064408 to 27/06 14:40 to 27/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Katrineholms SK 2      
27061807 to 27/06 15:00 to 27/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E Strands IF Vit 1 - 2 IK Brage 2      
27062711 to 27/06 15:20 to 27/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B IK Brage 1 Färdig Hanvikens SK 1      
27061308 to 27/06 16:00 to 27/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A RönningeSalem 2 0 - 0 IK Brage 2      
27062008 to 27/06 16:00 to 27/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp G Saltsjöbadens IF BLÅ 0 - 2 IK Brage 1      
27061408 to 27/06 16:00 to 27/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 1 - 2 RönningeSalem 1      
27060610 to 27/06 16:20 to 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Falu BS FK 2 Färdig IK Brage 2      
27061111 to 27/06 16:20 to 27/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B IK Brage 1 Färdig Hanvikens SK 1      
27062713 to 27/06 16:40 to 27/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Åsunda IF Färdig IK Brage 1      
27062613 to 27/06 16:40 to 27/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Forssa BK Färdig IK Brage 2      
27063808 to 27/06 18:30 to 27/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A Älta IF 0 - 5 IK Brage      
27060408 to 27/06 18:30 to 27/06 20. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A IK Brage 1 - 1 Tynset IF      
28060300 fr 28/06 08:00 fr 28/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A IK Brage 4 - 1 Korsnäs IF FK      
28061200 fr 28/06 08:20 fr 28/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Stuvsta IF L2 Färdig IK Brage 1      
28064501 fr 28/06 08:40 fr 28/06 7. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Korsnäs IF Gul Färdig IK Brage 1      
28063701 fr 28/06 08:40 fr 28/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Insjöns BK IF Färdig IK Brage 2      
28061201 fr 28/06 09:00 fr 28/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Torsångs IF 2 Färdig IK Brage 2      
28061503 fr 28/06 11:00 fr 28/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A IK Brage 2 1 - 1 IK Viljan Strängnäs Vit      
28062003 fr 28/06 11:00 fr 28/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E IK Brage 2 0 - 5 Hanvikens SK Gul      
28064204 fr 28/06 11:20 fr 28/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Stuvsta IF 2 Färdig IK Brage 1      
28063606 fr 28/06 12:00 fr 28/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Älta IF 1      
28061404 fr 28/06 12:00 fr 28/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Bråtens IK 2 - 0 IK Brage 1      
28062204 fr 28/06 12:00 fr 28/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 2 - 5 Sandvikens IF P07      
28061105 fr 28/06 12:20 fr 28/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B IK Brage 1 Färdig Stuvsta IF ...:3 grön (B)      
28063607 fr 28/06 12:40 fr 28/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B IK Brage 1 Färdig Bollstanäs SK 1      
28062306 fr 28/06 13:00 fr 28/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Järla IF FK 1      
28063708 fr 28/06 13:20 fr 28/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Falu BS FK Gul Färdig IK Brage 1      
28060107 fr 28/06 13:40 fr 28/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK Färdig IK Brage 1      
28061107 fr 28/06 13:40 fr 28/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Säters IF FK Färdig IK Brage 2      
28060305 fr 28/06 13:50 fr 28/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Järla IF FK 0 - 4 IK Brage      
28060108 fr 28/06 14:20 fr 28/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Stora Tuna IK      
28064512 fr 28/06 16:00 fr 28/06 7. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Vikarby IK      
28062209 fr 28/06 17:00 fr 28/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp E IK Brage 2 1 - 2 Ås IF 1      
28061609 fr 28/06 17:00 fr 28/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A IK Brage 2 0 - 3 Näsets SK Vinröd      
28064211 fr 28/06 17:10 fr 28/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Säters IF FK      
28063807 fr 28/06 17:20 fr 28/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A Gunners F.C 0 - 0 IK Brage      
28061213 fr 28/06 17:40 fr 28/06 27. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Gustafs GoIF      
28062010 fr 28/06 18:00 fr 28/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 1 - 8 Hanvikens SK Blå      
28064515 fr 28/06 18:00 fr 28/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Bollstanäs SK 2 Färdig IK Brage 1      
28062615 fr 28/06 18:00 fr 28/06 3. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Värmdö IF P08 Vit1      
28060614 fr 28/06 19:40 fr 28/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Alsike IF 2 Färdig IK Brage 2      
29064000 lö 29/06 08:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G Sundsvalls FF 2 3 - 1 IK Brage 1      
29064100 lö 29/06 08:00 lö 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Ingarö IF      
29064401 lö 29/06 08:50 lö 29/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Katrineholms SK 1      
29061301 lö 29/06 09:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 2 - 1 Ingarö IF Gul      
29062001 lö 29/06 09:00 lö 29/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E Alsike IF 1 4 - 1 IK Brage 2      
29064502 lö 29/06 09:20 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 2 Färdig IK Brage 2      
29061102 lö 29/06 10:20 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Islingby IK 2      
29060302 lö 29/06 10:20 lö 29/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Sala FF 0 - 1 IK Brage      
29062603 lö 29/06 10:20 lö 29/06 3. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29062705 lö 29/06 11:20 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Tynset IF 2 Färdig IK Brage 1      
29060403 lö 29/06 11:30 lö 29/06 20. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A IK Brage 1 - 0 Fanna BK      
29060105 lö 29/06 11:40 lö 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Färdig IK Brage 1      
29064106 lö 29/06 12:00 lö 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Hanvikens SK 2      
29060107 lö 29/06 13:00 lö 29/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Islingby IK Färdig IK Brage 2      
29060108 lö 29/06 13:40 lö 29/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Stora Tuna IK      
29061606 lö 29/06 14:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-10 Valbo FF 4 - 0 IK Brage 1      
29061607 lö 29/06 15:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-10 Näsets SK Vinröd 2 - 4 IK Brage 2      
29063805 lö 29/06 15:00 lö 29/06 28. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A 1/4 Final IK Brage 5 - 3 P Heby/Morgongåva      
29063608 lö 29/06 15:20 lö 29/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Falu BS FK BS Blå      
29061110 lö 29/06 15:40 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig IK Brage 2      
29063712 lö 29/06 16:00 lö 29/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Stuvsta IF P08:3 Färdig IK Brage 2      
29063907 lö 29/06 16:10 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A 1/4 Final IK Brage 1 - 0 Boo FF      
29062410 lö 29/06 16:20 lö 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Tynset IF 1      
29060111 lö 29/06 16:20 lö 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Västerhaninge IF Färdig IK Brage 1      
29060611 lö 29/06 17:10 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Stuvsta IF 1      
29063611 lö 29/06 17:20 lö 29/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Stora Skedvi IK Färdig IK Brage 1      
29060113 lö 29/06 17:40 lö 29/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Forssa BK 2      
29061113 lö 29/06 17:40 lö 29/06 9. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Färdig IK Brage 1      
29062614 lö 29/06 18:40 lö 29/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Spånga IS Färdig IK Brage 1      
29061512 lö 29/06 20:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-24 IK Brage 1 1 - 0 IFK Timrå 2      
30061800 sö 30/06 08:00 sö 30/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-22 Ingarö IF Svart 1 - 2 IK Brage 2      
30063600 sö 30/06 08:00 sö 30/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Torsångs IF      
30063601 sö 30/06 08:40 sö 30/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Hammarby IF lag 23      
30061000 sö 30/06 09:00 sö 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig IK Brage 2      
30061200 sö 30/06 09:00 sö 30/06 27. 5-5 Knatteligan Grp A IK Brage Färdig Djurmo Sifferbo IF      
30060201 sö 30/06 09:00 sö 30/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-18 IK Brage 1 0 - 4 Gustafs GoIF      
30060301 sö 30/06 09:10 sö 30/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Semifinal IK Brage 0 - 2 Forssa BK      
30063702 sö 30/06 09:20 sö 30/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Västerhaninge IF 2 Färdig IK Brage 2      
30061001 sö 30/06 09:40 sö 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Gustafs GoIF Färdig IK Brage 1      
30061102 sö 30/06 10:20 sö 30/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Stuvsta IF P2010:3 (A)      
30063802 sö 30/06 10:20 sö 30/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Semifinal Forssa BK 3 - 1 IK Brage      
30062704 sö 30/06 10:40 sö 30/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B IK Brage 1 Färdig Värmdö IF P08 Vit2      
30064003 sö 30/06 11:00 sö 30/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-16 IK Brage 2 0 - 5 IK Viljan Strängnäs      
30061403 sö 30/06 11:00 sö 30/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-4 Hagaströms SK 3 - 0 IK Brage 2      
30060605 sö 30/06 12:10 sö 30/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Bollstanäs SK 2      
30060105 sö 30/06 12:20 sö 30/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B IK Brage 1 Färdig Stora Tuna IK      
30061006 sö 30/06 13:00 sö 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig IF Tunabro      
30060504 sö 30/06 13:00 sö 30/06 18. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Bronsmatch IK Brage 0 - 3 W Hanvikens SK      
30061205 sö 30/06 13:00 sö 30/06 27. 5-5 Knatteligan Grp A Leksands IF FK Färdig IK Brage      
30062407 sö 30/06 13:50 sö 30/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Tynset IF 2      
30060506 sö 30/06 15:40 sö 30/06 18. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Bronsmatch IK Brage 3 - 2 IFK Lidingö SYD