Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2022 här.

Älta IF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27062100 tors 27/06 08:00 tors 27/06 14. Borlänge Tidning P13 (f 2006) Borlänge Grp D Älta IF Gul 4 - 1 Fanna BK      
27064000 tors 27/06 08:00 tors 27/06 24. XXL P13 (f 2006) Borlänge Grp A Älta IF Vit 2 - 1 IFK Timrå 2      
27060202 tors 27/06 10:00 tors 27/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Grp G IK Brage 1 1 - 3 Älta IF Svart      
27063902 tors 27/06 10:20 tors 27/06 30. Gulan Berglund P16 (f 2003) Borlänge Grp A Älta IF 2 - 0 Fanna BK      
27062303 tors 27/06 10:30 tors 27/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp A Älta IF Gul Färdig Stuvsta IF Grön      
27064504 tors 27/06 10:40 tors 27/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 3 Färdig Älta IF 2      
27063704 tors 27/06 10:40 tors 27/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Skogås-Trångsunds FF Färdig Älta IF 1      
27062504 tors 27/06 10:40 tors 27/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Säters IF FK Färdig Älta IF 3      
27060606 tors 27/06 13:00 tors 27/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Hagaströms SK Färdig Älta IF Svart      
27062708 tors 27/06 13:20 tors 27/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 2 Färdig Skogås-Trångsunds FF      
27064006 tors 27/06 14:00 tors 27/06 24. XXL P13 (f 2006) Borlänge Grp A Norrala IF Blå 2 - 6 Älta IF Vit      
27062006 tors 27/06 14:00 tors 27/06 26. renta P13 (f 2006) Borlänge Grp D Älta IF Gul 1 - 4 IK Frej Svart      
27062709 tors 27/06 14:00 tors 27/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A Hammarby IF lag 23 Färdig Älta IF 1      
27062510 tors 27/06 14:40 tors 27/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Älta IF 3 Färdig Värmdö IF P08 Vit3      
27062107 tors 27/06 15:00 tors 27/06 14. Borlänge Tidning P13 (f 2006) Borlänge Grp G Älta IF Svart 1 - 4 Sandvikens IF P07      
27064412 tors 27/06 18:00 tors 27/06 2. CAP F12 (f 2007) Borlänge Grp A Alsike IF Färdig Älta IF Gul      
27063808 tors 27/06 18:30 tors 27/06 29. DSEG P16 (f 2003) Borlänge Grp A Älta IF 0 - 5 IK Brage      
27060613 tors 27/06 18:50 tors 27/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Älta IF Svart Färdig Ingarö IF      
28064400 fre 28/06 08:00 fre 28/06 2. CAP F12 (f 2007) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig Älta IF Gul      
28062301 fre 28/06 08:50 fre 28/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp B DFK Värmbol Färdig Älta IF Svart      
28063902 fre 28/06 10:20 fre 28/06 30. Gulan Berglund P16 (f 2003) Borlänge Grp A Älta IF 0 - 5 Gunners F.C      
28064003 fre 28/06 11:00 fre 28/06 24. XXL P13 (f 2006) Borlänge Grp A Älta IF Vit 1 - 4 Essvik AIF      
28062505 fre 28/06 11:20 fre 28/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp A Forssa BK 2 Färdig Älta IF 2      
28063606 fre 28/06 12:00 fre 28/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Älta IF 1      
28061700 fre 28/06 12:00 fre 28/06 30. Quick P13 (f 2006) Borlänge Grp G Hanvikens SK Blå 6 - 0 Älta IF Svart      
28061804 fre 28/06 12:00 fre 28/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Grp D IF Tunabro 1 1 - 1 Älta IF Gul      
28064507 fre 28/06 12:40 fre 28/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp C IF Brommapojkarna Färdig Älta IF 3      
28060608 fre 28/06 14:40 fre 28/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp A Älta IF Gul Färdig Säters IF FK      
28064209 fre 28/06 15:30 fre 28/06 23. CRAMO F12 (f 2007) Borlänge Grp B Älta IF Svart Färdig Kvarnsvedens IK 1      
28062208 fre 28/06 16:00 fre 28/06 4. Svensk Fast P13 (f 2006) Borlänge Grp G Sundsvalls FF 2 0 - 1 Älta IF Svart      
28061808 fre 28/06 16:00 fre 28/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Grp A Trysil FK 7 - 1 Älta IF Vit      
28063907 fre 28/06 17:20 fre 28/06 30. Gulan Berglund P16 (f 2003) Borlänge Grp A Jäders IF 3 - 0 Älta IF      
28062614 fre 28/06 17:20 fre 28/06 12. Tunabyggen P11 (f 2008) Borlänge Grp A Västerhaninge IF Färdig Älta IF 1      
28063714 fre 28/06 17:20 fre 28/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Bollstanäs SK 4 Färdig Älta IF 2      
28064516 fre 28/06 18:40 fre 28/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp C IF Tunabro 2 Färdig Älta IF 3      
29064101 lör 29/06 08:40 lör 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Forssa BK 1 Färdig Älta IF 3      
29064502 lör 29/06 09:20 lör 29/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 2 Färdig IK Brage 2      
29060202 lör 29/06 10:00 lör 29/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Grp D Forsa IF 0 - 1 Älta IF Gul      
29062703 lör 29/06 10:00 lör 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 1 Färdig Hanvikens SK 2      
29061903 lör 29/06 11:00 lör 29/06 5. Quality Hotel Galaxen P13 (f 2006) Borlänge Grp G Älta IF Svart 2 - 1 Saltsjöbadens IF BLÅ      
29064003 lör 29/06 11:00 lör 29/06 24. XXL P13 (f 2006) Borlänge Grp A Älta IF Vit 0 - 7 Swesom FC      
29062606 lör 29/06 12:50 lör 29/06 12. Tunabyggen F12 (f 2007) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Älta IF Gul      
29060606 lör 29/06 13:00 lör 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Älta IF Svart      
29062006 lör 29/06 14:00 lör 29/06 26. renta P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-26 Älta IF Gul 0 - 2 IK Frej Svart      
29062106 lör 29/06 14:00 lör 29/06 14. Borlänge Tidning P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-26 Katrineholm SK 1 2 - 5 Älta IF Svart      
29063610 lör 29/06 16:40 lör 29/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 1 Färdig Forssa BK 2      
29064114 lör 29/06 17:20 lör 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Hanvikens SK 2 Färdig Älta IF 2      
29064514 lör 29/06 17:20 lör 29/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp C Kvarnsvedens IK 2 Färdig Älta IF 3      
29062312 lör 29/06 18:00 lör 29/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp A Bråtens IK F 07/08 Vit Färdig Älta IF Gul      
29063909 lör 29/06 18:30 lör 29/06 30. Gulan Berglund P16 (f 2003) Borlänge Slutspel B 1/4 Final Kvarnsvedens IK 2 - 5 Älta IF      
29062413 lör 29/06 18:50 lör 29/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp B Bråtens IK F 07/08 Blå Färdig Älta IF Svart      
29062111 lör 29/06 19:00 lör 29/06 14. Borlänge Tidning P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-18 Ingarö IF Gul 6 - 0 Älta IF Svart      
30062400 sön 30/06 08:00 sön 30/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp B Skogås-Trångsunds FF Färdig Älta IF Svart      
30061700 sön 30/06 08:00 sön 30/06 30. Quick P13 (f 2006) Borlänge Slutspel C 13-20 Forsa IF 3 - 1 Älta IF Vit      
30062401 sön 30/06 08:50 sön 30/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Viljan Strängnäs 1 Färdig Älta IF Gul      
30062602 sön 30/06 09:20 sön 30/06 12. Tunabyggen P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 2 Färdig Värmdö IF P08 Vit1      
30062603 sön 30/06 10:00 sön 30/06 12. Tunabyggen P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 1 Färdig Stuvsta IF P08:3      
30063902 sön 30/06 10:20 sön 30/06 30. Gulan Berglund P16 (f 2003) Borlänge Slutspel B Semifinal Jäders IF 5 - 3 P Älta IF      
30063706 sön 30/06 12:00 sön 30/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Bollstanäs SK 3 Färdig Älta IF 3