Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2022 här.

IF Tunabro

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27062200 tors 27/06 08:00 tors 27/06 4. Svensk Fast P13 (f 2006) Borlänge Grp K Nackdala AIS 4 - 1 IF Tunabro 2      
27062000 tors 27/06 08:00 tors 27/06 26. renta P13 (f 2006) Borlänge Grp D IF Tunabro 1 3 - 2 Forsa IF      
27063601 tors 27/06 08:40 tors 27/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp B IF Tunabro 1 Färdig Hanvikens SK 1      
27061100 tors 27/06 09:00 tors 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium P8 (f 2011) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig Forssa BK 2      
27063702 tors 27/06 09:20 tors 27/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig Stuvsta IF 2      
27062703 tors 27/06 10:00 tors 27/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Djurmo Sifferbo IF      
27060102 tors 27/06 10:20 tors 27/06 8. Kurt Risberg Park F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Blå Färdig Västerhaninge IF      
27062505 tors 27/06 11:20 tors 27/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C IF Tunabro 2 Färdig Värmdö IF P08 Vit3      
27062005 tors 27/06 13:00 tors 27/06 26. renta F13 (f 2006) Borlänge Grp G IF Tunabro 1 - 4 Upsala IF      
27061805 tors 27/06 13:00 tors 27/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Grp D Fanna BK 1 - 8 IF Tunabro 1      
27061006 tors 27/06 13:00 tors 27/06 21. Hushagen P8 (f 2011) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig Kvarnsvedens IK      
27060106 tors 27/06 13:00 tors 27/06 8. Kurt Risberg Park F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Röd Färdig IF Tunabro Vit      
27064406 tors 27/06 13:00 tors 27/06 2. CAP F12 (f 2007) Borlänge Grp B Stuvsta IF Vit Färdig IF Tunabro      
27063608 tors 27/06 13:20 tors 27/06 7. Releasy F10 (f 2009) Borlänge Grp B Gustavsbergs IF FK 2 Färdig IF Tunabro      
27060206 tors 27/06 14:00 tors 27/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Grp K Norrala IF Svart 2 - 3 IF Tunabro 2      
27061108 tors 27/06 14:20 tors 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Vit Färdig Leksands IF FK      
27063611 tors 27/06 15:20 tors 27/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp B IF Tunabro 1 Färdig Hammarby IF lag 4      
27063612 tors 27/06 16:00 tors 27/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp C IF Tunabro 2 Färdig Säters IF FK      
27060111 tors 27/06 16:20 tors 27/06 8. Kurt Risberg Park F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Röd Färdig IF Tunabro Blå      
27061013 tors 27/06 17:40 tors 27/06 21. Hushagen F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Blå Färdig Kvarnsvedens IK 1      
27062515 tors 27/06 18:00 tors 27/06 1. Granitor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Falu BS FK BS Blå Färdig IF Tunabro      
27062615 tors 27/06 18:00 tors 27/06 12. Tunabyggen F11 (f 2008) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig SK Iron      
27061911 tors 27/06 19:00 tors 27/06 5. Quality Hotel Galaxen F13 (f 2006) Borlänge Grp G Arboga Södra IF 2 - 2 IF Tunabro      
27062717 tors 27/06 19:20 tors 27/06 2. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
27062314 tors 27/06 19:40 tors 27/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Skogås-Trångsunds FF      
28063600 fre 28/06 08:00 fre 28/06 7. Releasy P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
28062401 fre 28/06 08:50 fre 28/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp B Hanvikens SK 1 Färdig IF Tunabro      
28063702 fre 28/06 09:20 fre 28/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig Tynset IF      
28063604 fre 28/06 10:40 fre 28/06 7. Releasy F10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Kvarnsvedens IK 4      
28061804 fre 28/06 12:00 fre 28/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Grp D IF Tunabro 1 1 - 1 Älta IF Gul      
28062706 fre 28/06 12:00 fre 28/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig IF Tunabro 1      
28061106 fre 28/06 13:00 fre 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium F9 (f 2010) Borlänge Grp A Västerhaninge IF Färdig IF Tunabro Vit      
28060205 fre 28/06 13:00 fre 28/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Grp K IF Tunabro 2 2 - 1 IK Frej Gul      
28062508 fre 28/06 13:20 fre 28/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig IF Tunabro 2      
28064511 fre 28/06 15:20 fre 28/06 3. GB GLACE P10 (f 2009) Borlänge Grp B Insjöns BK IF Färdig IF Tunabro      
28063611 fre 28/06 15:20 fre 28/06 7. Releasy F10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Värmdö IF 2      
28062309 fre 28/06 15:30 fre 28/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp B Bråtens IK F 07/08 Blå Färdig IF Tunabro      
28063712 fre 28/06 16:00 fre 28/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A Stuvsta IF 3 Färdig IF Tunabro      
28062108 fre 28/06 16:00 fre 28/06 14. Borlänge Tidning F13 (f 2006) Borlänge Grp G Stuvsta IF 1 - 0 IF Tunabro      
28061211 fre 28/06 16:20 fre 28/06 27. Evert Mellström Arena F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Vit Färdig Värmdö IF Vit      
28064009 fre 28/06 17:00 fre 28/06 24. XXL P13 (f 2006) Borlänge Grp D IK Frej Svart 1 - 2 IF Tunabro 1      
28060112 fre 28/06 17:00 fre 28/06 8. Kurt Risberg Park P8 (f 2011) Borlänge Grp A Stora Tuna IK Färdig IF Tunabro      
28063614 fre 28/06 18:00 fre 28/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp B IF Tunabro 1 Färdig Värmdö IF P08 Vit2      
28064516 fre 28/06 18:40 fre 28/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp C IF Tunabro 2 Färdig Älta IF 3      
29063600 lör 29/06 08:00 lör 29/06 7. Releasy F11 (f 2008) Borlänge Grp A Sandvikens IF 1 Färdig IF Tunabro      
29063601 lör 29/06 08:40 lör 29/06 7. Releasy P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Falu BS FK BS Vit      
29062002 lör 29/06 10:00 lör 29/06 26. renta P13 (f 2006) Borlänge Grp K IF Tunabro 2 0 - 3 Hallstahammars SK      
29064104 lör 29/06 10:40 lör 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Stora Skedvi IK Färdig IF Tunabro 1      
29064105 lör 29/06 11:20 lör 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Boo FF P08:6 Färdig IF Tunabro 2      
29060606 lör 29/06 13:00 lör 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Älta IF Svart      
29061905 lör 29/06 13:00 lör 29/06 5. Quality Hotel Galaxen F13 (f 2006) Borlänge Grp G IF Tunabro 0 - 2 Hässelby SK Vit      
29061107 lör 29/06 13:40 lör 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Blå Färdig Värmdö IF Vit      
29064109 lör 29/06 14:00 lör 29/06 32. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Stuvsta IF 2 Färdig IF Tunabro      
29064006 lör 29/06 14:00 lör 29/06 24. XXL P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-26 Tynset IF 3 - 1 IF Tunabro 2      
29061007 lör 29/06 14:20 lör 29/06 21. Hushagen P8 (f 2011) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig Forssa BK 1      
29061108 lör 29/06 14:20 lör 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Blå Färdig IF Tunabro Vit      
29060207 lör 29/06 15:00 lör 29/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Slutspel A 1/8 Final Katrineholm SK 2 0 - 2 IF Tunabro 1      
29061009 lör 29/06 15:40 lör 29/06 21. Hushagen F9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF Färdig IF Tunabro Blå      
29064112 lör 29/06 16:00 lör 29/06 32. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A Värmdö IF Färdig IF Tunabro      
29061216 lör 29/06 17:40 lör 29/06 27. Evert Mellström Arena F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Blå Färdig Hanvikens SK      
29063715 lör 29/06 18:00 lör 29/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Gustafs GoIF Färdig IF Tunabro      
29064515 lör 29/06 18:00 lör 29/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp C IF Tunabro 2 Färdig Stuvsta IF      
29061114 lör 29/06 18:20 lör 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium P8 (f 2011) Borlänge Grp A Gustafs GoIF Färdig IF Tunabro      
29063716 lör 29/06 18:40 lör 29/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Tynset IF 2 Färdig IF Tunabro 1      
29060613 lör 29/06 18:50 lör 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
29064011 lör 29/06 19:00 lör 29/06 24. XXL F13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 7-14 Hässelby SK Svart 2 - 3 P IF Tunabro      
29061811 lör 29/06 19:00 lör 29/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Slutspel A 1/4 Final AIK U 8 - 0 IF Tunabro 1      
30062300 sön 30/06 08:00 sön 30/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig DFK Värmbol      
30062601 sön 30/06 08:40 sön 30/06 12. Tunabyggen P10 (f 2009) Borlänge Grp B Hanvikens SK 4 Färdig IF Tunabro      
30061000 sön 30/06 09:00 sön 30/06 21. Hushagen P8 (f 2011) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig IK Brage 2      
30064001 sön 30/06 09:00 sön 30/06 24. XXL F13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 7-8 Kvarnsvedens IK 1 - 0 IF Tunabro      
30061201 sön 30/06 09:40 sön 30/06 27. Evert Mellström Arena F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Vit Färdig Kvarnsvedens IK 2      
30063603 sön 30/06 10:00 sön 30/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp B IF Tunabro 1 Färdig Alsike IF Svart      
30064504 sön 30/06 10:40 sön 30/06 3. GB GLACE P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Vikarby IK      
30062504 sön 30/06 10:40 sön 30/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Tynset IF 1 Färdig IF Tunabro 2      
30063707 sön 30/06 12:40 sön 30/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A IF Tunabro Färdig Alsike IF 1      
30062707 sön 30/06 12:40 sön 30/06 2. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig IK Viljan Strängnäs      
30061006 sön 30/06 13:00 sön 30/06 21. Hushagen P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig IF Tunabro      
30061107 sön 30/06 13:40 sön 30/06 9. Kjell Wahrén Stadium F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Blå Färdig IF Tunabro Blå      
30061206 sön 30/06 13:40 sön 30/06 27. Evert Mellström Arena F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Vit Färdig Hanvikens SK