Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2022 här.

Bullermyrens IK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27061600 tors 27/06 08:00 tors 27/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Grp C Bullermyrens IK 1 - 7 Håbo FF Vit      
27062203 tors 27/06 11:00 tors 27/06 4. Svensk Fast F13 (f 2006) Borlänge Grp B Hässelby SK Röd 7 - 0 Bullermyrens IK      
27061103 tors 27/06 11:00 tors 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium P9 (f 2010) Borlänge Grp B Hanvikens SK 1 Färdig Bullermyrens IK 1      
27062404 tors 27/06 11:20 tors 27/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Hanvikens SK 2      
27064507 tors 27/06 12:40 tors 27/06 3. GB GLACE F10 (f 2009) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Stuvsta IF 4      
27061107 tors 27/06 13:40 tors 27/06 9. Kjell Wahrén Stadium P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Säters IF FK      
27061606 tors 27/06 14:00 tors 27/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Grp C Bullermyrens IK 0 - 5 Ingarö IF Svart      
27062109 tors 27/06 17:00 tors 27/06 14. Borlänge Tidning F13 (f 2006) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 0 - 0 Bro IK      
27060112 tors 27/06 17:00 tors 27/06 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Färdig Kvarnsvedens IK 1      
27060612 tors 27/06 18:00 tors 27/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp A Värmdö IF 1 Färdig Bullermyrens IK      
27063717 tors 27/06 19:20 tors 27/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Västerhaninge IF      
28062400 fre 28/06 08:00 fre 28/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp A Säters IF FK Färdig Bullermyrens IK      
28060200 fre 28/06 08:00 fre 28/06 13. Lokalt i F13 (f 2006) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 0 - 2 Ingarö IF      
28060100 fre 28/06 09:00 fre 28/06 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Ingarö IF      
28061000 fre 28/06 09:40 fre 28/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp B Stuvsta IF L2 Färdig Bullermyrens IK 1      
28061102 fre 28/06 10:20 fre 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Bullermyrens IK 2      
28064504 fre 28/06 10:40 fre 28/06 3. GB GLACE F10 (f 2009) Borlänge Grp A Kvicksunds SK Färdig Bullermyrens IK      
28061604 fre 28/06 12:00 fre 28/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Grp C Avesta AIK 2 - 1 Bullermyrens IK      
28061003 fre 28/06 13:00 fre 28/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Stuvsta IF L1      
28061905 fre 28/06 13:00 fre 28/06 5. Quality Hotel Galaxen F13 (f 2006) Borlänge Grp B IFK Timrå 4 - 0 Bullermyrens IK      
28062307 fre 28/06 13:50 fre 28/06 10. Norlings skylt F12 (f 2007) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Alsike IF      
28062510 fre 28/06 14:40 fre 28/06 1. Granitor F10 (f 2009) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Gustavsbergs IF FK 1      
28060109 fre 28/06 15:00 fre 28/06 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Färdig Torsångs IF 1      
28061309 fre 28/06 17:00 fre 28/06 17. Beans in Cup P14 (f 2005) Borlänge Grp C Arboga Södra IF 2 - 0 Bullermyrens IK      
29063602 lör 29/06 10:00 lör 29/06 7. Releasy SVEA 2 Grp A Bullermyrens IK 2 1 - 1 KF Heros 1      
29061202 lör 29/06 10:00 lör 29/06 27. Evert Mellström Arena SVEA 1 Grp A Bullermyrens IK 1 - 5 Enköping SK      
29060105 lör 29/06 11:40 lör 29/06 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Färdig IK Brage 1      
29063604 lör 29/06 12:00 lör 29/06 7. Releasy SVEA 2 Grp A Bullermyrens IK 2 0 - 3 BK Sport      
29061004 lör 29/06 12:20 lör 29/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Gustavsbergs IF Fotboll      
29064507 lör 29/06 12:40 lör 29/06 3. GB GLACE F10 (f 2009) Borlänge Grp A Värmdö IF 3 Färdig Bullermyrens IK      
29062606 lör 29/06 12:50 lör 29/06 12. Tunabyggen F12 (f 2007) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Älta IF Gul      
29063606 lör 29/06 13:20 lör 29/06 7. Releasy SVEA 2 Grp A Bullermyrens IK 2 2 - 3 Uppsala HI      
29061209 lör 29/06 13:30 lör 29/06 27. Evert Mellström Arena SVEA 1 Grp A Bullermyrens IK 2 - 0 Fagersta S IK      
29061212 lör 29/06 15:00 lör 29/06 27. Evert Mellström Arena SVEA 1 Grp A Bullermyrens IK 2 - 4 Romfartuna      
29061213 lör 29/06 15:40 lör 29/06 27. Evert Mellström Arena P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Färdig Islingby IK 1      
29060208 lör 29/06 16:00 lör 29/06 13. Lokalt i F13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 7-14 Säters IF FK 4 - 2 P Bullermyrens IK      
29061214 lör 29/06 16:20 lör 29/06 27. Evert Mellström Arena P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF (P10:1) Färdig Bullermyrens IK 2      
29061011 lör 29/06 17:00 lör 29/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp B Forssa BK 2 Färdig Bullermyrens IK 1      
29064116 lör 29/06 18:40 lör 29/06 32. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Värmdö IF 1      
29064213 lör 29/06 18:50 lör 29/06 23. CRAMO F12 (f 2007) Borlänge Grp A Stuvsta IF Gul Färdig Bullermyrens IK      
30060601 sön 30/06 08:50 sön 30/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp A Viggbyholms IK FF 1 Färdig Bullermyrens IK      
30061002 sön 30/06 10:20 sön 30/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp A Hanvikens SK 2 Färdig Bullermyrens IK 2      
30063604 sön 30/06 10:40 sön 30/06 7. Releasy F10 (f 2009) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Stuvsta IF 3      
30061603 sön 30/06 11:00 sön 30/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Slutspel E 7-8 Säters IF FK 2 - 0 Bullermyrens IK