Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2021 här.

IFK Timrå

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27064000 to 27/06 08:00 to 27/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp A Älta IF Vit 2 - 1 IFK Timrå 2      
27061901 to 27/06 09:00 to 27/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp C Öna SK Blå 2 - 1 IFK Timrå 1      
27064503 to 27/06 10:00 to 27/06 7. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 2 Färdig Torsångs IF Gul      
27064002 to 27/06 10:00 to 27/06 6. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp B IFK Timrå 4 - 0 Ingarö IF      
27062606 to 27/06 12:00 to 27/06 3. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Kvicksunds SK Färdig IFK Timrå 1      
27062406 to 27/06 13:00 to 27/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Viljan Strängnäs 2 Färdig IFK Timrå      
27063804 to 27/06 13:50 to 27/06 28. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 0 IFK Timrå      
27061506 to 27/06 14:00 to 27/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C Irsta IF 1 - 1 IFK Timrå      
27062207 to 27/06 15:00 to 27/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp A IFK Timrå 2 0 - 7 Trysil FK      
27064007 to 27/06 15:00 to 27/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp C IFK Timrå 1 1 - 5 Katrineholm SK 2      
27063712 to 27/06 16:00 to 27/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 2 Färdig Västerhaninge IF      
27064411 to 27/06 17:10 to 27/06 25. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp C Stuvsta IF Svart Färdig IFK Timrå      
27064515 to 27/06 18:00 to 27/06 7. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 1 Färdig Torsångs IF Gul      
27061511 to 27/06 19:00 to 27/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C IFK Timrå 2 - 1 Ingarö IF      
28062200 fr 28/06 08:00 fr 28/06 4. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp B Bro IK 1 - 5 IFK Timrå      
28064402 fr 28/06 09:40 fr 28/06 25. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp C Islingby IK Färdig IFK Timrå      
28063703 fr 28/06 10:00 fr 28/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 2 Färdig Stuvsta IF 1      
28062202 fr 28/06 10:00 fr 28/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp A IFK Timrå 2 4 - 3 Norrala IF Blå      
28061803 fr 28/06 11:00 fr 28/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp C Stuvsta IF 2 - 0 IFK Timrå 1      
28064505 fr 28/06 11:20 fr 28/06 7. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B Sandvikens IF 2 Färdig IFK Timrå 1      
28063803 fr 28/06 12:40 fr 28/06 28. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Grp A IFK Timrå 2 - 2 Torsångs IF      
28061905 fr 28/06 13:00 fr 28/06 26. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp B IFK Timrå 4 - 0 Bullermyrens IK      
28063709 fr 28/06 14:00 fr 28/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 1 Färdig Kvarnsvedens IK 1      
28061307 fr 28/06 15:00 fr 28/06 17. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C IFK Timrå 3 - 0 Norrala IF      
28062409 fr 28/06 15:30 fr 28/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C IFK Timrå Färdig Järla IF FK      
28061908 fr 28/06 16:00 fr 28/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp A Swesom FC 4 - 1 IFK Timrå 2      
28062512 fr 28/06 16:00 fr 28/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 2 Färdig Alsike IF 2      
28063908 fr 28/06 18:30 fr 28/06 33. 11-11 Konstgräs F16 (f 2003) Borlänge Grp A Skogås-Trångsunds FF 0 - 1 IFK Timrå      
29061800 lö 29/06 08:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp A Essvik AIF 7 - 1 IFK Timrå 2      
29063700 lö 29/06 08:00 lö 29/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B Kvicksunds SK Färdig IFK Timrå 2      
29061801 lö 29/06 09:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp B Hässelby SK Röd 1 - 4 IFK Timrå      
29062502 lö 29/06 09:20 lö 29/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Stuvsta IF 1 Färdig IFK Timrå 1      
29064002 lö 29/06 10:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp C IFK Timrå 1 0 - 5 Strands IF Svart      
29061603 lö 29/06 11:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C IFK Timrå 2 - 1 Kvarnsvedens IK      
29062306 lö 29/06 13:00 lö 29/06 10. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C AIK Färdig IFK Timrå      
29062710 lö 29/06 14:40 lö 29/06 2. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Västerhaninge IF Färdig IFK Timrå 1      
29062207 lö 29/06 15:00 lö 29/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-32 Ås IF 1 1 - 3 IFK Timrå 2      
29062511 lö 29/06 15:20 lö 29/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Järla IF FK Färdig IFK Timrå 2      
29061309 lö 29/06 17:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Slutspel A 1/4 Final IFK Timrå 0 - 1 Hammarby IF      
29064009 lö 29/06 17:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel A 1/4 Final IFK Timrå 2 - 4 Sollentuna FK Syd Svart      
29062414 lö 29/06 19:40 lö 29/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C IFK Timrå Färdig Viggbyholms IK FF 2      
29063910 lö 29/06 19:40 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs F16 (f 2003) Borlänge Grp A Säters IF FK 0 - 1 IFK Timrå      
29061512 lö 29/06 20:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-24 IK Brage 1 1 - 0 IFK Timrå 2      
29061612 lö 29/06 20:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P13 (f 2006) Borlänge Slutspel E 17-24 IFK Timrå 1 0 - 3 P Gustafs GoIF      
30062500 sö 30/06 08:00 sö 30/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 2 Färdig Kvarnsvedens IK 1      
30062501 sö 30/06 08:40 sö 30/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B IFK Timrå 1 Färdig Järla IF FK      
30064402 sö 30/06 09:40 sö 30/06 25. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp C IFK Timrå Färdig Värmdö IF 2      
30060402 sö 30/06 10:20 sö 30/06 20. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Semifinal Ornäs BK 2 - 0 IFK Timrå      
30060505 sö 30/06 14:20 sö 30/06 18. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Bronsmatch Kvarnsvedens IK 2 3 - 2 IFK Timrå