Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2021 här.

Ingarö IF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27064500 to 27/06 08:00 to 27/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Torsångs IF      
27062500 to 27/06 08:00 to 27/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig Boo FF P08:6      
27061900 to 27/06 08:00 to 27/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp B Gustafs GoIF 1 - 3 Ingarö IF Svart      
27060601 to 27/06 08:50 to 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Krylbo IF Färdig Ingarö IF Svart      
27061601 to 27/06 09:00 to 27/06 5. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF 2 - 1 Kvarnsvedens IK      
27061000 to 27/06 09:00 to 27/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Torsångs IF 2 Färdig Ingarö IF      
27063602 to 27/06 09:20 to 27/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Forssa BK      
27060602 to 27/06 09:40 to 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Bollstanäs SK 2      
27064002 to 27/06 10:00 to 27/06 6. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp B IFK Timrå 4 - 0 Ingarö IF      
27062002 to 27/06 10:00 to 27/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp H Ingarö IF Gul 1 - 1 Sundsvalls FF 1      
27061502 to 27/06 10:00 to 27/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart 1 - 1 Arboga Södra IF      
27060303 to 27/06 11:30 to 27/06 19. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Härnösands SK 2 - 0 Ingarö IF      
27062405 to 27/06 12:10 to 27/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B DFK Värmbol Färdig Ingarö IF      
27062608 to 27/06 13:20 to 27/06 3. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B Värmdö IF 2 Färdig Ingarö IF      
27062307 to 27/06 13:50 to 27/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Islingby IK 1 Färdig Ingarö IF Svart      
27061606 to 27/06 14:00 to 27/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Bullermyrens IK 0 - 5 Ingarö IF Svart      
27063710 to 27/06 14:40 to 27/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Stora Skedvi IK Färdig Ingarö IF Gul      
27060608 to 27/06 14:40 to 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Hanvikens SK 1      
27060306 to 27/06 15:00 to 27/06 19. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Ingarö IF 1 - 4 Bråtens IK 04/05      
27061307 to 27/06 15:00 to 27/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Bråtens IK 2 - 1 Ingarö IF Gul      
27060207 to 27/06 15:00 to 27/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart 1 - 1 Tynset IF      
27062612 to 27/06 16:00 to 27/06 3. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Islingby IK Färdig Ingarö IF Svart      
27062009 to 27/06 17:00 to 27/06 22. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF 2 - 4 Hässelby SK Röd      
27062209 to 27/06 17:00 to 27/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp H Kvarnsvedens IK 0 - 0 Ingarö IF Gul      
27064516 to 27/06 18:40 to 27/06 7. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK Blå      
27060613 to 27/06 18:50 to 27/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Älta IF Svart Färdig Ingarö IF      
27061511 to 27/06 19:00 to 27/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C IFK Timrå 2 - 1 Ingarö IF      
27062717 to 27/06 19:20 to 27/06 2. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
28063600 fr 28/06 08:00 fr 28/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
28060200 fr 28/06 08:00 fr 28/06 13. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 0 - 2 Ingarö IF      
28064401 fr 28/06 08:50 fr 28/06 25. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Stuvsta IF Vit      
28060100 fr 28/06 09:00 fr 28/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Ingarö IF      
28061501 fr 28/06 09:00 fr 28/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C Irsta IF 1 - 3 Ingarö IF      
28061302 fr 28/06 10:00 fr 28/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Håbo FF Vit 2 - 2 Ingarö IF Svart      
28061802 fr 28/06 10:00 fr 28/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp B Torsby IF 1 - 0 Ingarö IF Svart      
28062303 fr 28/06 10:30 fr 28/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Sandvikens IF P07      
28063704 fr 28/06 10:40 fr 28/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Stuvsta IF 2      
28060403 fr 28/06 11:30 fr 28/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Ingarö IF 0 - 5 Tynset IF      
28062706 fr 28/06 12:00 fr 28/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig IF Tunabro 1      
28062405 fr 28/06 12:10 fr 28/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart Färdig Hanvikens SK 2      
28061605 fr 28/06 13:00 fr 28/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Ingarö IF Gul 0 - 1 Sala FF      
28062508 fr 28/06 13:20 fr 28/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig IF Tunabro 2      
28061207 fr 28/06 13:40 fr 28/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Segro Färdig Ingarö IF      
28062408 fr 28/06 14:40 fr 28/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Hagaströms SK Färdig Ingarö IF      
28062611 fr 28/06 15:20 fr 28/06 3. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Gustafs GoIF      
28062514 fr 28/06 17:20 fr 28/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Falu BS FK BS Blå      
28060408 fr 28/06 17:20 fr 28/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Hammarby IF FF 05-1 2 - 0 Ingarö IF      
28060210 fr 28/06 18:00 fr 28/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp H Arboga Södra IF 1 - 4 Ingarö IF Gul      
28062715 fr 28/06 18:00 fr 28/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Alsike IF Svart Färdig Ingarö IF Gul      
28064412 fr 28/06 18:00 fr 28/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp B Södra Trögds IK Färdig Ingarö IF Svart      
28064212 fr 28/06 18:00 fr 28/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Tynset IF 1      
28063615 fr 28/06 18:40 fr 28/06 23. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Forssa BK 1 Färdig Ingarö IF Svart      
28061511 fr 28/06 19:00 fr 28/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Ingarö IF Gul 2 - 0 RönningeSalem 1      
29062100 lö 29/06 08:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp H Ingarö IF Gul 0 - 2 Sundbybergs IK 2      
29064100 lö 29/06 08:00 lö 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Ingarö IF      
29061600 lö 29/06 08:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart 3 - 1 Avesta AIK      
29064200 lö 29/06 08:00 lö 29/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp B Stora Tuna IK Färdig Ingarö IF Svart      
29061301 lö 29/06 09:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 2 - 1 Ingarö IF Gul      
29061100 lö 29/06 09:00 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Färdig Ingarö IF      
29060401 lö 29/06 09:10 lö 29/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Hanvikens SK 2 5 - 0 Ingarö IF      
29061902 lö 29/06 10:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart 0 - 4 Alsike IF 2      
29062603 lö 29/06 10:20 lö 29/06 3. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29064504 lö 29/06 10:40 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Bollstanäs SK 2      
29061904 lö 29/06 12:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF 0 - 1 Bro IK      
29061304 lö 29/06 12:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF 4 - 0 Norrala IF      
29062706 lö 29/06 12:00 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig Stuvsta IF      
29061605 lö 29/06 13:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel D 5-12 Ingarö IF Gul 0 - 2 IK Viljan Strängnäs Blå      
29064206 lö 29/06 13:00 lö 29/06 11. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29062508 lö 29/06 13:20 lö 29/06 1. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Viljan Strängnäs Färdig Ingarö IF      
29060405 lö 29/06 13:50 lö 29/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Slutspel B 1/8 Final Kvarnsvedens IK 0 - 3 Ingarö IF      
29062407 lö 29/06 13:50 lö 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart Färdig Hanvikens SK 3      
29060206 lö 29/06 14:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-26 Essvik AIF 1 - 3 Ingarö IF Gul      
29061008 lö 29/06 15:00 lö 29/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Ingarö IF      
29063711 lö 29/06 15:20 lö 29/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Gustavsbergs IF FK 2      
29062309 lö 29/06 15:30 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29061508 lö 29/06 16:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B 1/4 Final Ingarö IF Svart 3 - 1 Håbo FF Röd      
29063609 lö 29/06 16:00 lö 29/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Hanvikens SK 1 Färdig Ingarö IF      
29060307 lö 29/06 16:10 lö 29/06 19. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Slutspel B 1/4 Final Härnösands SK 1 - 0 Ingarö IF      
29060210 lö 29/06 18:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 5-12 Hanvikens SK 2 1 - 2 Ingarö IF      
29061410 lö 29/06 18:00 lö 29/06 16. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Slutspel A 1/4 Final Sollentuna FK 1 5 - 4 P Ingarö IF      
29062515 lö 29/06 18:00 lö 29/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Tynset IF 1 Färdig Ingarö IF Svart      
29062715 lö 29/06 18:00 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29060613 lö 29/06 18:50 lö 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
29062111 lö 29/06 19:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-18 Ingarö IF Gul 6 - 0 Älta IF Svart      
30061800 sö 30/06 08:00 sö 30/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-22 Ingarö IF Svart 1 - 2 IK Brage 2      
30064400 sö 30/06 08:00 sö 30/06 25. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp B Bråtens IK F 07/08 Blå Färdig Ingarö IF      
30063701 sö 30/06 08:40 sö 30/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK 4      
30061601 sö 30/06 09:00 sö 30/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B Semifinal Ås IF 1 - 3 Ingarö IF Svart      
30061801 sö 30/06 09:00 sö 30/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-12 Ingarö IF Gul 1 - 4 Sundbybergs IK 1      
30062702 sö 30/06 09:20 sö 30/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Djurmo Sifferbo IF Färdig Ingarö IF      
30060101 sö 30/06 09:40 sö 30/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig Ingarö IF      
30062703 sö 30/06 10:00 sö 30/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Hanvikens SK 1      
30062202 sö 30/06 10:00 sö 30/06 4. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 5-6 Hille F06 1 - 2 Ingarö IF      
30061304 sö 30/06 12:00 sö 30/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B Final Edsbyns IF FF 4 - 0 Ingarö IF Svart      
30062204 sö 30/06 12:00 sö 30/06 4. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 5-6 Ingarö IF 4 - 5 P Torsångs IF      
30062506 sö 30/06 12:00 sö 30/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig IF Brommapojkarna      
30064205 sö 30/06 12:10 sö 30/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Alsike IF 1      
30061204 sö 30/06 12:20 sö 30/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Ingarö IF Färdig Stuvsta IF L1      
30064206 sö 30/06 13:00 sö 30/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart Färdig Ängby IF 1