Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2022 här.

Ingarö IF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27064500 tors 27/06 08:00 tors 27/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Torsångs IF      
27062500 tors 27/06 08:00 tors 27/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig Boo FF P08:6      
27061900 tors 27/06 08:00 tors 27/06 5. Quality Hotel Galaxen P13 (f 2006) Borlänge Grp B Gustafs GoIF 1 - 3 Ingarö IF Svart      
27060601 tors 27/06 08:50 tors 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Krylbo IF Färdig Ingarö IF Svart      
27061601 tors 27/06 09:00 tors 27/06 15. Volkswagen Borlänge F14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF 2 - 1 Kvarnsvedens IK      
27061000 tors 27/06 09:00 tors 27/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp A Torsångs IF 2 Färdig Ingarö IF      
27063602 tors 27/06 09:20 tors 27/06 7. Releasy P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Forssa BK      
27060602 tors 27/06 09:40 tors 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Bollstanäs SK 2      
27064002 tors 27/06 10:00 tors 27/06 24. XXL F13 (f 2006) Borlänge Grp B IFK Timrå 4 - 0 Ingarö IF      
27062002 tors 27/06 10:00 tors 27/06 26. renta P13 (f 2006) Borlänge Grp H Ingarö IF Gul 1 - 1 Sundsvalls FF 1      
27061502 tors 27/06 10:00 tors 27/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart 1 - 1 Arboga Södra IF      
27060303 tors 27/06 11:30 tors 27/06 18. SSAB F15 (f 2004) Borlänge Grp B Härnösands SK 2 - 0 Ingarö IF      
27062405 tors 27/06 12:10 tors 27/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp B DFK Värmbol Färdig Ingarö IF      
27062608 tors 27/06 13:20 tors 27/06 12. Tunabyggen F10 (f 2009) Borlänge Grp B Värmdö IF 2 Färdig Ingarö IF      
27062307 tors 27/06 13:50 tors 27/06 10. Norlings skylt P12 (f 2007) Borlänge Grp B Islingby IK 1 Färdig Ingarö IF Svart      
27061606 tors 27/06 14:00 tors 27/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Grp C Bullermyrens IK 0 - 5 Ingarö IF Svart      
27063710 tors 27/06 14:40 tors 27/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Stora Skedvi IK Färdig Ingarö IF Gul      
27060608 tors 27/06 14:40 tors 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Hanvikens SK 1      
27060306 tors 27/06 15:00 tors 27/06 18. SSAB F15 (f 2004) Borlänge Grp B Ingarö IF 1 - 4 Bråtens IK 04/05      
27061307 tors 27/06 15:00 tors 27/06 17. Beans in Cup P14 (f 2005) Borlänge Grp E Bråtens IK 2 - 1 Ingarö IF Gul      
27060207 tors 27/06 15:00 tors 27/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart 1 - 1 Tynset IF      
27062612 tors 27/06 16:00 tors 27/06 12. Tunabyggen P11 (f 2008) Borlänge Grp C Islingby IK Färdig Ingarö IF Svart      
27062009 tors 27/06 17:00 tors 27/06 26. renta F13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF 2 - 4 Hässelby SK Röd      
27062209 tors 27/06 17:00 tors 27/06 4. Svensk Fast P13 (f 2006) Borlänge Grp H Kvarnsvedens IK 0 - 0 Ingarö IF Gul      
27064516 tors 27/06 18:40 tors 27/06 3. GB GLACE P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK Blå      
27060613 tors 27/06 18:50 tors 27/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Älta IF Svart Färdig Ingarö IF      
27061511 tors 27/06 19:00 tors 27/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C IFK Timrå 2 - 1 Ingarö IF      
27062717 tors 27/06 19:20 tors 27/06 2. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
28063600 fre 28/06 08:00 fre 28/06 7. Releasy P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
28060200 fre 28/06 08:00 fre 28/06 13. Lokalt i F13 (f 2006) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 0 - 2 Ingarö IF      
28064401 fre 28/06 08:50 fre 28/06 2. CAP F12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Stuvsta IF Vit      
28060100 fre 28/06 09:00 fre 28/06 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Ingarö IF      
28061501 fre 28/06 09:00 fre 28/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C Irsta IF 1 - 3 Ingarö IF      
28061302 fre 28/06 10:00 fre 28/06 17. Beans in Cup P14 (f 2005) Borlänge Grp C Håbo FF Vit 2 - 2 Ingarö IF Svart      
28061802 fre 28/06 10:00 fre 28/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Grp B Torsby IF 1 - 0 Ingarö IF Svart      
28062303 fre 28/06 10:30 fre 28/06 10. Norlings skylt P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Sandvikens IF P07      
28063704 fre 28/06 10:40 fre 28/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Stuvsta IF 2      
28060403 fre 28/06 11:30 fre 28/06 20. AB Karl Hedin F15 (f 2004) Borlänge Grp B Ingarö IF 0 - 5 Tynset IF      
28062706 fre 28/06 12:00 fre 28/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig IF Tunabro 1      
28062405 fre 28/06 12:10 fre 28/06 11. #Trevligtfolk P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart Färdig Hanvikens SK 2      
28061605 fre 28/06 13:00 fre 28/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Grp E Ingarö IF Gul 0 - 1 Sala FF      
28062508 fre 28/06 13:20 fre 28/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig IF Tunabro 2      
28061207 fre 28/06 13:40 fre 28/06 27. Evert Mellström Arena P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Segro Färdig Ingarö IF      
28062408 fre 28/06 14:40 fre 28/06 11. #Trevligtfolk F12 (f 2007) Borlänge Grp B Hagaströms SK Färdig Ingarö IF      
28062611 fre 28/06 15:20 fre 28/06 12. Tunabyggen F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Gustafs GoIF      
28062514 fre 28/06 17:20 fre 28/06 1. Granitor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Falu BS FK BS Blå      
28060408 fre 28/06 17:20 fre 28/06 20. AB Karl Hedin F15 (f 2004) Borlänge Grp B Hammarby IF FF 05-1 2 - 0 Ingarö IF      
28060210 fre 28/06 18:00 fre 28/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Grp H Arboga Södra IF 1 - 4 Ingarö IF Gul      
28062715 fre 28/06 18:00 fre 28/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Alsike IF Svart Färdig Ingarö IF Gul      
28064412 fre 28/06 18:00 fre 28/06 2. CAP P12 (f 2007) Borlänge Grp B Södra Trögds IK Färdig Ingarö IF Svart      
28064212 fre 28/06 18:00 fre 28/06 23. CRAMO P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Tynset IF 1      
28063615 fre 28/06 18:40 fre 28/06 7. Releasy P11 (f 2008) Borlänge Grp C Forssa BK 1 Färdig Ingarö IF Svart      
28061511 fre 28/06 19:00 fre 28/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E Ingarö IF Gul 2 - 0 RönningeSalem 1      
29062100 lör 29/06 08:00 lör 29/06 14. Borlänge Tidning P13 (f 2006) Borlänge Grp H Ingarö IF Gul 0 - 2 Sundbybergs IK 2      
29064100 lör 29/06 08:00 lör 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Ingarö IF      
29061600 lör 29/06 08:00 lör 29/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart 3 - 1 Avesta AIK      
29064200 lör 29/06 08:00 lör 29/06 23. CRAMO P12 (f 2007) Borlänge Grp B Stora Tuna IK Färdig Ingarö IF Svart      
29061301 lör 29/06 09:00 lör 29/06 17. Beans in Cup P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 2 - 1 Ingarö IF Gul      
29061100 lör 29/06 09:00 lör 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium P9 (f 2010) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Färdig Ingarö IF      
29060401 lör 29/06 09:10 lör 29/06 20. AB Karl Hedin F15 (f 2004) Borlänge Grp B Hanvikens SK 2 5 - 0 Ingarö IF      
29061902 lör 29/06 10:00 lör 29/06 5. Quality Hotel Galaxen P13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart 0 - 4 Alsike IF 2      
29062603 lör 29/06 10:20 lör 29/06 12. Tunabyggen P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29064504 lör 29/06 10:40 lör 29/06 3. GB GLACE P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Bollstanäs SK 2      
29061904 lör 29/06 12:00 lör 29/06 5. Quality Hotel Galaxen F13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF 0 - 1 Bro IK      
29061304 lör 29/06 12:00 lör 29/06 17. Beans in Cup F14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF 4 - 0 Norrala IF      
29062706 lör 29/06 12:00 lör 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig Stuvsta IF      
29061605 lör 29/06 13:00 lör 29/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Slutspel D 5-12 Ingarö IF Gul 0 - 2 IK Viljan Strängnäs Blå      
29064206 lör 29/06 13:00 lör 29/06 23. CRAMO F12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29062508 lör 29/06 13:20 lör 29/06 1. Granitor F10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Viljan Strängnäs Färdig Ingarö IF      
29060405 lör 29/06 13:50 lör 29/06 20. AB Karl Hedin F15 (f 2004) Borlänge Slutspel B 1/8 Final Kvarnsvedens IK 0 - 3 Ingarö IF      
29062407 lör 29/06 13:50 lör 29/06 11. #Trevligtfolk P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart Färdig Hanvikens SK 3      
29060206 lör 29/06 14:00 lör 29/06 13. Lokalt i P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-26 Essvik AIF 1 - 3 Ingarö IF Gul      
29061008 lör 29/06 15:00 lör 29/06 21. Hushagen P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Ingarö IF      
29063711 lör 29/06 15:20 lör 29/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Gustavsbergs IF FK 2      
29062309 lör 29/06 15:30 lör 29/06 10. Norlings skylt P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29061508 lör 29/06 16:00 lör 29/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B 1/4 Final Ingarö IF Svart 3 - 1 Håbo FF Röd      
29063609 lör 29/06 16:00 lör 29/06 7. Releasy P10 (f 2009) Borlänge Grp B Hanvikens SK 1 Färdig Ingarö IF      
29060307 lör 29/06 16:10 lör 29/06 18. SSAB F15 (f 2004) Borlänge Slutspel B 1/4 Final Härnösands SK 1 - 0 Ingarö IF      
29060210 lör 29/06 18:00 lör 29/06 13. Lokalt i F13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 5-12 Hanvikens SK 2 1 - 2 Ingarö IF      
29061410 lör 29/06 18:00 lör 29/06 16. Wangeskog F14 (f 2005) Borlänge Slutspel A 1/4 Final Sollentuna FK 1 5 - 4 P Ingarö IF      
29062515 lör 29/06 18:00 lör 29/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Tynset IF 1 Färdig Ingarö IF Svart      
29062715 lör 29/06 18:00 lör 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29060613 lör 29/06 18:50 lör 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Ingarö IF      
29062111 lör 29/06 19:00 lör 29/06 14. Borlänge Tidning P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-18 Ingarö IF Gul 6 - 0 Älta IF Svart      
30061800 sön 30/06 08:00 sön 30/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-22 Ingarö IF Svart 1 - 2 IK Brage 2      
30064400 sön 30/06 08:00 sön 30/06 2. CAP F12 (f 2007) Borlänge Grp B Bråtens IK F 07/08 Blå Färdig Ingarö IF      
30063701 sön 30/06 08:40 sön 30/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK 4      
30061601 sön 30/06 09:00 sön 30/06 15. Volkswagen Borlänge P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B Semifinal Ås IF 1 - 3 Ingarö IF Svart      
30061801 sön 30/06 09:00 sön 30/06 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2006) Borlänge Slutspel B 11-12 Ingarö IF Gul 1 - 4 Sundbybergs IK 1      
30062702 sön 30/06 09:20 sön 30/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Djurmo Sifferbo IF Färdig Ingarö IF      
30060101 sön 30/06 09:40 sön 30/06 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2010) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig Ingarö IF      
30062703 sön 30/06 10:00 sön 30/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Hanvikens SK 1      
30062202 sön 30/06 10:00 sön 30/06 4. Svensk Fast F13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 5-6 Hille F06 1 - 2 Ingarö IF      
30061304 sön 30/06 12:00 sön 30/06 17. Beans in Cup P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B Final Edsbyns IF FF 4 - 0 Ingarö IF Svart      
30062204 sön 30/06 12:00 sön 30/06 4. Svensk Fast F13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 5-6 Ingarö IF 4 - 5 P Torsångs IF      
30062506 sön 30/06 12:00 sön 30/06 1. Granitor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig IF Brommapojkarna      
30064205 sön 30/06 12:10 sön 30/06 23. CRAMO P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ingarö IF Gul Färdig Alsike IF 1      
30061204 sön 30/06 12:20 sön 30/06 27. Evert Mellström Arena P9 (f 2010) Borlänge Grp A Ingarö IF Färdig Stuvsta IF L1      
30064206 sön 30/06 13:00 sön 30/06 23. CRAMO P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart Färdig Ängby IF 1