Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2021 här.

Falu BS FK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27062401 to 27/06 08:50 to 27/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Forssa BK      
27062602 to 27/06 09:20 to 27/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Falu BS FK BS Vit Färdig Kvarnsvedens IK Blå      
27062603 to 27/06 10:00 to 27/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Vikarby IK Färdig Falu BS FK BS Blå      
27063706 to 27/06 12:00 to 27/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Falu BS FK Gul Färdig Hanvikens SK 3      
27062306 to 27/06 13:00 to 27/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Bollstanäs SK 2      
27060610 to 27/06 16:20 to 27/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Falu BS FK 2 Färdig IK Brage 2      
27062513 to 27/06 16:40 to 27/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Falu BS FK Gul Färdig Torsångs IF      
27062614 to 27/06 17:20 to 27/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Djurmo Sifferbo IF Färdig Falu BS FK BS Vit      
27062515 to 27/06 18:00 to 27/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Falu BS FK BS Blå Färdig IF Tunabro      
28063700 fr 28/06 08:00 fr 28/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Forssa BK Färdig Falu BS FK BS Vit      
28062501 fr 28/06 08:40 fr 28/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Falu BS FK BS Blå Färdig Hanvikens SK 4      
28062702 fr 28/06 09:20 fr 28/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Åsunda IF Färdig Falu BS FK Gul      
28064203 fr 28/06 10:30 fr 28/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Hanvikens SK 1 Färdig Falu BS FK 1      
28063708 fr 28/06 13:20 fr 28/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Falu BS FK Gul Färdig IK Brage 1      
28060607 fr 28/06 13:50 fr 28/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Alsike IF 2 Färdig Falu BS FK 2      
28063613 fr 28/06 16:40 fr 28/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Hanvikens SK 1 Färdig Falu BS FK BS Vit      
28062411 fr 28/06 17:10 fr 28/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ängby IF 2 Färdig Falu BS FK 1      
28062514 fr 28/06 17:20 fr 28/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Falu BS FK BS Blå      
28064414 fr 28/06 19:40 fr 28/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C Stuvsta IF 1 Färdig Falu BS FK 2      
29063601 lö 29/06 08:40 lö 29/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Falu BS FK BS Vit      
29062302 lö 29/06 09:40 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Falu BS FK 2 Färdig IK Viljan Strängnäs 2      
29064203 lö 29/06 10:30 lö 29/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Västerhaninge IF      
29063708 lö 29/06 13:20 lö 29/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Stora Tuna IK Färdig Falu BS FK Gul      
29063608 lö 29/06 15:20 lö 29/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Falu BS FK BS Blå      
29062309 lö 29/06 15:30 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29060610 lö 29/06 16:20 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Falu BS FK 2 Färdig Funbo IF      
29062713 lö 29/06 16:40 lö 29/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Falu BS FK BS Vit Färdig Västerhaninge IF 2      
29062714 lö 29/06 17:20 lö 29/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Korsnäs IF Svart Färdig Falu BS FK BS Blå      
29062516 lö 29/06 18:40 lö 29/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Falu BS FK Gul Färdig Krylbo IF      
30063602 sö 30/06 09:20 sö 30/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Säters IF FK Färdig Falu BS FK BS Vit      
30062502 sö 30/06 09:20 sö 30/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Falu BS FK BS Blå Färdig Insjöns BK IF      
30062402 sö 30/06 09:40 sö 30/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Järla IF FK 1 Färdig Falu BS FK 2      
30064404 sö 30/06 11:20 sö 30/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Bällsta FF 3 Färdig Falu BS FK 1      
30062706 sö 30/06 12:00 sö 30/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp A Stuvsta IF Färdig Falu BS FK Gul      
30060608 sö 30/06 14:40 sö 30/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Skogås-Trångsunds FF 1 Färdig Falu BS FK 2