Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.



Lördag 29/6 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29062500 lö 29/06 08:00 lö 29/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig Värmdö IF      
29062300 lö 29/06 08:00 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Bollstanäs SK 1 Färdig Hanvikens SK 2      
29064200 lö 29/06 08:00 lö 29/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp B Stora Tuna IK Färdig Ingarö IF Svart      
29060600 lö 29/06 08:00 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Ängby IF 1 Färdig IK Viljan Strängnäs 1      
29060200 lö 29/06 08:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp I Hanvikens SK Röd 8 - 0 Saltsjöbadens IF VIT      
29062100 lö 29/06 08:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp H Ingarö IF Gul 0 - 2 Sundbybergs IK 2      
29061800 lö 29/06 08:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp A Essvik AIF 7 - 1 IFK Timrå 2      
29061400 lö 29/06 08:00 lö 29/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp D Alsike IF Gul 0 - 3 Kvarnsvedens IK      
29061300 lö 29/06 08:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp D Arameisk-Syrianska IF 1 - 0 Sundsvalls FF      
29060500 lö 29/06 08:00 lö 29/06 18. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Bråtens IK 04/05 2 - 0 Hammarby IF FF 05-1      
29060300 lö 29/06 08:00 lö 29/06 19. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp C Hanvikens SK 1 1 - 4 Slätta SK      
29062700 lö 29/06 08:00 lö 29/06 2. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp A SK Iron Färdig Stuvsta IF 2      
29060400 lö 29/06 08:00 lö 29/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp C Sandvikens IF 2 - 5 Spånga IS FK      
29062000 lö 29/06 08:00 lö 29/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp H Kvarnsvedens IK 1 - 1 Arboga Södra IF      
29063600 lö 29/06 08:00 lö 29/06 23. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A Sandvikens IF 1 Färdig IF Tunabro      
29061500 lö 29/06 08:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Arboga Södra IF 2 - 0 Håbo FF Vit      
29064400 lö 29/06 08:00 lö 29/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp B Kvarnsvedens IK Röd Färdig Hanvikens SK 3      
29061900 lö 29/06 08:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E Katrineholm SK 1 6 - 4 Strands IF Vit      
29063800 lö 29/06 08:00 lö 29/06 28. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp A Älvsjö AIK F04 6 - 0 Kvarnsvedens IK      
29062400 lö 29/06 08:00 lö 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Södra Trögds IK Färdig Järla IF FK 2      
29062600 lö 29/06 08:00 lö 29/06 3. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp A Tynset IF Färdig Torsångs IF Blå      
29061700 lö 29/06 08:00 lö 29/06 30. 9-9 Mellan P14 (f 2005) Borlänge Grp B Forssa BK 3 - 1 Ås IF      
29063700 lö 29/06 08:00 lö 29/06 31. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B Kvicksunds SK Färdig IFK Timrå 2      
29064100 lö 29/06 08:00 lö 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IK Brage 2 Färdig Ingarö IF      
29063900 lö 29/06 08:00 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs F16 (f 2003) Borlänge Grp A Torsångs IF 0 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
29062200 lö 29/06 08:00 lö 29/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp I Vaksala SK P06 Svart 1 - 3 Islingby IK      
29061600 lö 29/06 08:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart 3 - 1 Avesta AIK      
29064000 lö 29/06 08:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G Sundsvalls FF 2 3 - 1 IK Brage 1      
29064500 lö 29/06 08:00 lö 29/06 7. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A Stuvsta IF 3 Färdig Alsike IF 1      
29061200 lö 29/06 08:20 lö 29/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF L1 Färdig Torsångs IF 2      
29060100 lö 29/06 08:20 lö 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Torsångs IF 1 Färdig Stuvsta IF L2      
29064600 lö 29/06 08:30 lö 29/06 1. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A Vallentuna BK DF VDF Vit Färdig Tungelsta IF      
29064700 lö 29/06 08:30 lö 29/06 2. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Spånga IS Färdig Grödinge SK Vit      
29064800 lö 29/06 08:30 lö 29/06 3. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Boo ff P08:07 Färdig Sollentuna FK Töjnan vit      
29064900 lö 29/06 08:30 lö 29/06 4. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Leksands IF FK 2 Färdig Grödinge SK Grön      
29062501 lö 29/06 08:40 lö 29/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Alsike IF 2 Färdig Västerhaninge IF      
29062701 lö 29/06 08:40 lö 29/06 2. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Forssa BK Färdig Västerhaninge IF 2      
29063601 lö 29/06 08:40 lö 29/06 23. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Falu BS FK BS Vit      
29062601 lö 29/06 08:40 lö 29/06 3. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Hanvikens SK 4 Färdig Insjöns BK IF      
29063701 lö 29/06 08:40 lö 29/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Säters IF FK Färdig Djurmo Sifferbo IF      
29064101 lö 29/06 08:40 lö 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Forssa BK 1 Färdig Älta IF 3      
29064501 lö 29/06 08:40 lö 29/06 7. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp B Kvarnsvedens IK Blå Färdig Hanvikens SK 1      
29062301 lö 29/06 08:50 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Stuvsta IF 1 Färdig Funbo IF      
29064201 lö 29/06 08:50 lö 29/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp B Skogås-Trångsunds FF 2 Färdig Islingby IK 1      
29060601 lö 29/06 08:50 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Krylbo IF Färdig Bällsta FF 2      
29064401 lö 29/06 08:50 lö 29/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Katrineholms SK 1      
29062401 lö 29/06 08:50 lö 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Bällsta FF 1 Färdig Kvarnsvedens IK Vit      
29060201 lö 29/06 09:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp J Ås IF 2 2 - 1 Västerhaninge IF      
29062101 lö 29/06 09:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp E Ås IF 1 1 - 4 Hanvikens SK Gul      
29061801 lö 29/06 09:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp B Hässelby SK Röd 1 - 4 IFK Timrå      
29061401 lö 29/06 09:00 lö 29/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E RönningeSalem 1 0 - 1 Sala FF      
29061301 lö 29/06 09:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp E IK Brage 1 2 - 1 Ingarö IF Gul      
29061000 lö 29/06 09:00 lö 29/06 21. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Hanvikens SK Färdig IK Segro      
29062001 lö 29/06 09:00 lö 29/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp E Alsike IF 1 4 - 1 IK Brage 2      
29061501 lö 29/06 09:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp F Slätta SK 6 - 1 IK Viljan Strängnäs Blå      
29061901 lö 29/06 09:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp F IK Viljan Strängnäs 2 - 3 Alnö IF      
29061201 lö 29/06 09:00 lö 29/06 27. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Islingby IK 2 Färdig Stuvsta IF P2010:3 (A)      
29061701 lö 29/06 09:00 lö 29/06 30. 9-9 Mellan P14 (f 2005) Borlänge Grp A IK Viljan Strängnäs Vit 0 - 1 RönningeSalem 2      
29062201 lö 29/06 09:00 lö 29/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp J Norbergs AIF 4 - 0 Krylbo IF      
29061601 lö 29/06 09:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp F Älvsjö AIK FF Vit 3 - 0 Hagaströms SK      
29064001 lö 29/06 09:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp G Hanvikens SK Blå 4 - 2 Sandvikens IF P07      
29060101 lö 29/06 09:00 lö 29/06 8. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Vit Färdig Västerhaninge IF      
29061100 lö 29/06 09:00 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Forssa BK 1 Färdig Ingarö IF      
29064701 lö 29/06 09:10 lö 29/06 2. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Tullinge FK P07 Blå Färdig Värmdö IF 2      
29064801 lö 29/06 09:10 lö 29/06 3. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A Vendelsö IK Vit Färdig Leksands IF FK 2      
29064901 lö 29/06 09:10 lö 29/06 4. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Leksands IF FK Färdig Bollstanäs SK 1      
29065000 lö 29/06 09:10 lö 29/06 5. 7-7 Liten F12 (f 2007) Leksand Grp A Öna SK 1 Färdig Vallentuna BK DF VDF Röd      
29060501 lö 29/06 09:10 lö 29/06 18. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp A IFK Viksjö 5 - 1 Hertzöga BK      
29060301 lö 29/06 09:10 lö 29/06 19. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Härnösands SK 1 - 0 Tynset IF      
29060401 lö 29/06 09:10 lö 29/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Grp B Hanvikens SK 2 5 - 0 Ingarö IF      
29063801 lö 29/06 09:10 lö 29/06 28. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp C Hanvikens SK 3 - 0 IFK Mariefred      
29063901 lö 29/06 09:10 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs F15 (f 2004) Borlänge Grp A Trysil FK 3 - 0 Västerhaninge IF      
29064601 lö 29/06 09:20 lö 29/06 1. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Sollentuna ...öjnan svart Färdig IFK Aspudden-Tellus      
29062502 lö 29/06 09:20 lö 29/06 1. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Stuvsta IF 1 Färdig IFK Timrå 1      
29062702 lö 29/06 09:20 lö 29/06 2. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp B Kvarnsvedens IK 1 Färdig Sandvikens IF 2      
29063702 lö 29/06 09:20 lö 29/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Forssa BK 2 Färdig Västerhaninge IF      
29064102 lö 29/06 09:20 lö 29/06 32. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp B Torsångs IF Gul Färdig Järla IF FK      
29064502 lö 29/06 09:20 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 2 Färdig IK Brage 2      
29062602 lö 29/06 09:30 lö 29/06 3. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Bällsta FF 3 Färdig Sandvikens IF P07      
29062302 lö 29/06 09:40 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Falu BS FK 2 Färdig IK Viljan Strängnäs 2      
29064202 lö 29/06 09:40 lö 29/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C Järla IF FK 1 Färdig Tynset IF 2      
29060602 lö 29/06 09:40 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Islingby IK 2 Färdig Alsike IF 2      
29061001 lö 29/06 09:40 lö 29/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig Stuvsta IF L1      
29062402 lö 29/06 09:40 lö 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Säters IF FK Färdig Hanvikens SK 1      
29060102 lö 29/06 09:40 lö 29/06 8. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Blå Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29061101 lö 29/06 09:40 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Kvarnsvedens IK 1 Färdig Hanvikens SK 1      
29064602 lö 29/06 10:00 lö 29/06 1. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Irsta IF 1 Färdig Tullinge FK P07 Grön      
29064702 lö 29/06 10:00 lö 29/06 2. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A IK Fyris Färdig Leksands IF FK 1      
29064802 lö 29/06 10:00 lö 29/06 3. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Värmdö IF 1 Färdig Tullinge FK P07 Vit      
29064902 lö 29/06 10:00 lö 29/06 4. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Leksands IF FK 1 Färdig Spånga IS      
29065001 lö 29/06 10:00 lö 29/06 5. 7-7 Liten F12 (f 2007) Leksand Grp A Vallentuna BK DF VDF Vit Färdig Vendelsö IK Blå      
29062503 lö 29/06 10:00 lö 29/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A Bollstanäs SK 4 Färdig Stuvsta IF P08:3      
29060202 lö 29/06 10:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp D Forsa IF 0 - 1 Älta IF Gul      
29062102 lö 29/06 10:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp K IK Frej Gul 7 - 1 Norrala IF Svart      
29061802 lö 29/06 10:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp F AIK U 9 - 1 Öna SK Gul      
29061402 lö 29/06 10:00 lö 29/06 16. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp A DFK Värmbol 5 - 0 Sigtuna IF      
29061302 lö 29/06 10:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp B Krylbo IF 0 - 0 Stuvsta IF      
29062703 lö 29/06 10:00 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp A Älta IF 1 Färdig Hanvikens SK 2      
29062002 lö 29/06 10:00 lö 29/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp K IF Tunabro 2 0 - 3 Hallstahammars SK      
29063602 lö 29/06 10:00 lö 29/06 23. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A Bullermyrens IK 2 1 - 1 KF Heros 1      
29061502 lö 29/06 10:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp G Näsets SK Gul 0 - 0 Falu BS      
29064402 lö 29/06 10:00 lö 29/06 25. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A Sätra Grön 0 - 4 IK Sätra Vit      
29061902 lö 29/06 10:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF Svart 0 - 4 Alsike IF 2      
29061202 lö 29/06 10:00 lö 29/06 27. 5-5 SVEA 1 Grp A Bullermyrens IK 1 - 5 Enköping SK      
29061702 lö 29/06 10:00 lö 29/06 30. 9-9 Mellan F14 (f 2005) Borlänge Grp B Sollentuna FK 2 1 - 2 Hagaströms SK      
29063703 lö 29/06 10:00 lö 29/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Västerhaninge IF 1 Färdig Östansbo IS      
29064103 lö 29/06 10:00 lö 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Islingby IK Färdig Krylbo IF      
29062202 lö 29/06 10:00 lö 29/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp B Tynset IF 6 - 1 Gustafs GoIF      
29061602 lö 29/06 10:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp G Värmdö IF Röd 5 - 0 Säters IF FK      
29064002 lö 29/06 10:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp C IFK Timrå 1 0 - 5 Strands IF Svart      
29064503 lö 29/06 10:00 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Hammarby IF lag 23 Färdig Kvarnsvedens IK 3      
29060502 lö 29/06 10:20 lö 29/06 18. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Västerhaninge IF 2 - 1 Korsnäs IF FK      
29060302 lö 29/06 10:20 lö 29/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Sala FF 0 - 1 IK Brage      
29060402 lö 29/06 10:20 lö 29/06 20. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp A Tynset IF 1 - 6 Järla IF FK      
29061002 lö 29/06 10:20 lö 29/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Hanvikens SK 2 Färdig Torsångs IF 2      
29063802 lö 29/06 10:20 lö 29/06 28. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Grp B Brottby SK 2 - 0 Kvarnsvedens IK      
29062603 lö 29/06 10:20 lö 29/06 3. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Ingarö IF Gul      
29063902 lö 29/06 10:20 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs P15 (f 2004) Borlänge Grp C Fanna BK 1 - 1 Heby/Morgongåva      
29060103 lö 29/06 10:20 lö 29/06 8. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Segro Färdig Värmdö IF Röd      
29061102 lö 29/06 10:20 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Brage 2 Färdig Islingby IK 2      
29062303 lö 29/06 10:30 lö 29/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Stuvsta IF 2 Färdig Alsike IF 1      
29064203 lö 29/06 10:30 lö 29/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp A Falu BS FK 1 Färdig Västerhaninge IF      
29060603 lö 29/06 10:30 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Ängby IF 2 Färdig Forssa BK      
29061203 lö 29/06 10:30 lö 29/06 27. 5-5 SVEA 1 Grp A KF Heros 0 - 10 Romfartuna      
29062403 lö 29/06 10:30 lö 29/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Bollstanäs SK 2 Färdig Katrineholms SK 2      
29064903 lö 29/06 10:40 lö 29/06 4. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Tullinge FK P07 Blå Färdig Dala-Järna IK Lokalt lag      
29062504 lö 29/06 10:40 lö 29/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Hanvikens SK 1 Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29062704 lö 29/06 10:40 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Värmdö IF P08 Vit2 Färdig Hammarby IF lag 4      
29063603 lö 29/06 10:40 lö 29/06 23. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A BK Sport 3 - 1 Uppsala HI      
29063704 lö 29/06 10:40 lö 29/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp A Skogås-Trångsunds FF Färdig Värmdö IF P08 Vit1      
29064104 lö 29/06 10:40 lö 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Stora Skedvi IK Färdig IF Tunabro 1      
29064504 lö 29/06 10:40 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Ingarö IF Gul Färdig Bollstanäs SK 2      
29064603 lö 29/06 10:50 lö 29/06 1. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Bollstanäs SK 2 Färdig Envikens IF      
29064703 lö 29/06 10:50 lö 29/06 2. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Irsta IF 2 Färdig Bollstanäs SK 4      
29064803 lö 29/06 10:50 lö 29/06 3. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Bele Barkarby FF Färdig Bollstanäs SK 3      
29065002 lö 29/06 10:50 lö 29/06 5. 7-7 Liten P11 (f 2008) Leksand Grp A Grödinge SK Grön Färdig Sollentuna FK Töjnan vit      
29060203 lö 29/06 11:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp D Fanna BK 1 - 7 IK Frej Svart      
29062103 lö 29/06 11:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp F Forssa BK 5 - 0 Järla IF FK      
29061803 lö 29/06 11:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp C Katrineholm SK 2 8 - 2 Öna SK Blå      
29061403 lö 29/06 11:00 lö 29/06 16. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp A Tynset IF 2 - 0 Järla IF FK 1      
29061303 lö 29/06 11:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Grp A Näsets SK Vinröd 0 - 1 Håbo FF Röd      
29062003 lö 29/06 11:00 lö 29/06 22. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp A IK Viljan Strängnäs 1 - 0 Kvarnsvedens IK      
29061503 lö 29/06 11:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp D Enskede IK 0 - 1 SK Iron      
29061903 lö 29/06 11:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Grp G Älta IF Svart 2 - 1 Saltsjöbadens IF BLÅ      
29061204 lö 29/06 11:00 lö 29/06 27. 5-5 SVEA 1 Grp A Enköping SK 3 - 2 Sandvikens IF      
29061703 lö 29/06 11:00 lö 29/06 30. 9-9 Mellan F14 (f 2005) Borlänge Grp B Järla IF FK 2 2 - 0 Jäders IF      
29062203 lö 29/06 11:00 lö 29/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp A Norrala IF Blå 0 - 7 Trysil FK      
29061603 lö 29/06 11:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C IFK Timrå 2 - 1 Kvarnsvedens IK      
29064003 lö 29/06 11:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Grp A Älta IF Vit 0 - 7 Swesom FC      
29060104 lö 29/06 11:00 lö 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Säters IF FK      
29061103 lö 29/06 11:00 lö 29/06 9. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Leksands IF FK Färdig Värmdö IF Vit      
29062604 lö 29/06 11:10 lö 29/06 3. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C Värmdö IF 2 Färdig IK Viljan Strängnäs 2      
29062505 lö 29/06 11:20 lö 29/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Torsångs IF Färdig Alsike IF Svart      
29062304 lö 29/06 11:20 lö 29/06 10. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp A Stuvsta IF Gul Färdig Alsike IF      
29064204 lö 29/06 11:20 lö 29/06 11. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig Viggbyholms IK FF 1      
29060604 lö 29/06 11:20 lö 29/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp A Tynset IF 1 Färdig Bällsta FF 4      
29062705 lö 29/06 11:20 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp B Tynset IF 2 Färdig IK Brage 1      
29064403 lö 29/06 11:20 lö 29/06 25. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A Romfartuna 1 1 - 3 Sätra Grön      
29062404 lö 29/06 11:20 lö 29/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C Ås IF Färdig Tynset IF      
29063705 lö 29/06 11:20 lö 29/06 31. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Värmdö IF P08 Vit3 Färdig Islingby IK      
29064105 lö 29/06 11:20 lö 29/06 32. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Boo FF P08:6 Färdig IF Tunabro 2      
29064505 lö 29/06 11:20 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp B Hanvikens SK 3 Färdig Bollstanäs SK 1      
29065003 lö 29/06 11:30 lö 29/06 5. 7-7 Liten P11 (f 2008) Leksand Grp A Dala Järna IK Färdig Leksands IF FK 2      
29060503 lö 29/06 11:30 lö 29/06 18. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp B Slätta SK 1 - 1 Kvarnsvedens IK      
29060303 lö 29/06 11:30 lö 29/06 19. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp B Ludvika FK 0 - 3 IFK Lidingö SYD      
29060403 lö 29/06 11:30 lö 29/06 20. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp A IK Brage 1 - 0 Fanna BK      
29061205 lö 29/06 11:30 lö 29/06 27. 5-5 SVEA 1 Grp A Sätra 11 - 0 KF Heros      
29063903 lö 29/06 11:30 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs P15 (f 2004) Borlänge Grp B Forssa BK 1 - 2 Skogås-Trångsunds FF      
29064604 lö 29/06 11:40 lö 29/06 1. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Boo ff P08:07 Färdig Leksands IF FK 1      
29064704 lö 29/06 11:40 lö 29/06 2. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A Tungelsta IF Färdig IK Fyris      
29064804 lö 29/06 11:40 lö 29/06 3. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A Öna SK 2 Färdig Vallentuna BK DF VDF Vit      
29061003 lö 29/06 11:40 lö 29/06 21. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 1 Färdig IK Segro      
29060105 lö 29/06 11:40 lö 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Bullermyrens IK 1 Färdig IK Brage 1      
29061104 lö 29/06 11:40 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A IK Segro Färdig Stuvsta IF (P10:1)      
29062506 lö 29/06 12:00 lö 29/06 1. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Alsike IF Vit Färdig Tynset IF 1      
29060204 lö 29/06 12:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp A Enköpings SK 2 1 - 4 Sollentuna FK Syd Vit      
29062104 lö 29/06 12:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp C SK Iron 5 - 0 Hanvikens SK 1      
29061804 lö 29/06 12:00 lö 29/06 15. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp G Arboga Södra IF 1 - 1 Stuvsta IF      
29061404 lö 29/06 12:00 lö 29/06 16. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp D Torsångs IF 1 2 - 2 Sollentuna FK 1      
29061304 lö 29/06 12:00 lö 29/06 17. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp C Ingarö IF 4 - 0 Norrala IF      
29062706 lö 29/06 12:00 lö 29/06 2. 7-7 Stor P11 (f 2008) Borlänge Grp C Ingarö IF Svart Färdig Stuvsta IF      
29062004 lö 29/06 12:00 lö 29/06 22. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp C AIK 3 - 1 Hille F06      
29063604 lö 29/06 12:00 lö 29/06 23. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A Bullermyrens IK 2 0 - 3 BK Sport      
29061504 lö 29/06 12:00 lö 29/06 24. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp E Värmdö IF 3 - 0 IF Team Hudik      
29061904 lö 29/06 12:00 lö 29/06 26. 9-9 Mellan F13 (f 2006) Borlänge Grp B Ingarö IF 0 - 1 Bro IK      
29061206 lö 29/06 12:00 lö 29/06 27. 5-5 SVEA 1 Grp A Sandvikens IF 1 - 0 Fagersta S IK      
29062605 lö 29/06 12:00 lö 29/06 3. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Bråtens IK F 07/08 Blå Färdig Hanvikens SK 1      
29061704 lö 29/06 12:00 lö 29/06 30. 9-9 Mellan F14 (f 2005) Borlänge Grp E Hammarby IF 6 - 0 IK Sätra      
29063706 lö 29/06 12:00 lö 29/06 31. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A Stuvsta IF Färdig Kvarnsvedens IK Röd      
29064106 lö 29/06 12:00 lö 29/06 32. 7-7 Liten P10 (f 2009) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig Hanvikens SK 2      
29062204 lö 29/06 12:00 lö 29/06 4. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp D Håbo FF Svart 2 - 1 Torsångs IF      
29061604 lö 29/06 12:00 lö 29/06 5. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Grp B Torsångs IF 2 2 - 0 Danmarks IF      
29064004 lö 29/06 12:00 lö 29/06 6. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp E Norrala IF 1 - 2 Enhörna IF      
29064506 lö 29/06 12:00 lö 29/06 7. 7-7 Liten P11 (f 2008) Borlänge Grp C Bollstanäs SK 3 Färdig Kvarnsvedens IK 2      
29064904 lö 29/06 12:10 lö 29/06 4. 7-7 P11 (f 2008) Leksand Grp A Sollentuna ...öjnan svart Färdig Grödinge SK Vit      
29065004 lö 29/06 12:10 lö 29/06 5. 7-7 Liten P12 (f 2007) Leksand Grp A Dala-Järna IK Lokalt lag Färdig Värmdö IF 2      
29062305 lö 29/06 12:10 lö 29/06 10. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Stuvsta IF Vit Färdig Hagaströms SK      
29064205 lö 29/06 12:10 lö 29/06 11. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp A IK Viljan Strängnäs 1 Färdig Hanvikens SK 2      
29060605 lö 29/06 12:10 lö 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp A Säters IF FK Färdig Värmdö IF 1      
29062405 lö 29/06 12:10 lö 29/06 29. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B Skogås-Trångsunds FF Färdig DFK Värmbol      
29064605 lö 29/06 12:20 lö 29/06 1. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A Leksands IF FK 1 Färdig Vallentuna ...F VDF Svart      
29061004 lö 29/06 12:20 lö 29/06 21. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp A Bullermyrens IK 2 Färdig Gustavsbergs IF Fotboll      
29060106 lö 29/06 12:20 lö 29/06 8. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Stuvsta IF ...:3 grön (B) Färdig Stora Tuna IK      
29061105 lö 29/06 12:20 lö 29/06 9. 5-5 P9 (f 2010) Borlänge Grp B Västerhaninge IF Färdig Torsångs IF 1      
29064705 lö 29/06 12:30 lö 29/06 2. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Tullinge FK P07 Blå Färdig Bollstanäs SK 4      
29064805 lö 29/06 12:30 lö 29/06 3. 7-7 P12 (f 2007) Leksand Grp A Värmdö IF 1 Färdig Bollstanäs SK 2      
29061207 lö 29/06 12:30 lö 29/06 27. 5-5 SVEA 1 Grp A Romfartuna 5 - 1 Sätra      
29062507 lö 29/06 12:40 lö 29/06 1. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp A Västerhaninge IF Färdig Kvicksunds SK      
29060304 lö 29/06 12:40 lö 29/06 19. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Grp A Torsångs IF 1 - 3 Säters IF FK      
29062707 lö 29/06 12:40 lö 29/06 2. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp A Värmdö IF 1 Färdig Gustavsbergs IF FK 1      
29060404 lö 29/06 12:40 lö 29/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Slutspel A 1/4 Final Trysil FK 2 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
29063605 lö 29/06 12:40 lö 29/06 23. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A KF Heros 1 2 - 2 Sätra Grön      
29064404 lö 29/06 12:40 lö 29/06 25. 7-7 Liten SVEA 2 Grp A IK Sätra Vit 1 - 0 Romfartuna 1      
29063803 lö 29/06 12:40 lö 29/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Grp C Tynset IF 4 - 5 Katrineholms AIK      
29063707 lö 29/06 12:40 lö 29/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 3 Färdig Stuvsta IF 3      
29064107 lö 29/06 12:40 lö 29/06 32. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp B Värmdö IF 2 Färdig Kvarnsvedens IK 4      
29063904 lö 29/06 12:40 lö 29/06 33. 11-11 Konstgräs P16 (f 2003) Borlänge Grp A Gunners F.C 7 - 0 Jäders IF      
29064507 lö 29/06 12:40 lö 29/06 7. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp A Värmdö IF 3 Färdig Bullermyrens IK      
29062606 lö 29/06 12:50 lö 29/06 3. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp A Bullermyrens IK Färdig Älta IF Gul      
29064905 lö 29/06 13:00 lö 29/06 4. 7-7 F12 (f 2007) Leksand Grp A Leksands IF FK 2 Färdig Vallentuna BK DF VDF Röd      
29065005 lö 29/06 13:00 lö 29/06 5. 7-7 Liten F12 (f 2007) Leksand Grp A Öna SK 1 Färdig Vendelsö IK Blå      
29062306 lö 29/06 13:00 lö 29/06 10. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp C AIK Färdig IFK Timrå      
29064206 lö 29/06 13:00 lö 29/06 11. 7-7 Liten F12 (f 2007) Borlänge Grp B Ingarö IF Färdig Kvarnsvedens IK 1      
29060606 lö 29/06 13:00 lö 29/06 12. 7-7 Stor F12 (f 2007) Borlänge Grp B IF Tunabro Färdig Älta IF Svart      
29060205 lö 29/06 13:00 lö 29/06 13. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp D Ängby IF 2 - 0 Västerhaninge IF      
29062105 lö 29/06 13:00 lö 29/06 14. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Grp H Säters IF FK 0 - 2 Sollentuna FK Syd Svart      
29061805 lö 29/06 13:00