Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Pojkar 9 (födda 2010) BORLÄNGE

Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27061000 to 27/06 09:00 to 27/06 21. 5-5 Torsångs IF 2 Färdig Ingarö IF      
27061001 to 27/06 09:40 to 27/06 21. 5-5 Kvarnsvedens IK 2 Färdig Säters IF FK      
27061002 to 27/06 10:20 to 27/06 21. 5-5 Forssa BK 1 Färdig Gustavsbergs IF Fotboll      
27061102 to 27/06 10:20 to 27/06 9. 5-5 Islingby IK 2 Färdig Hanvikens SK 2      
27060103 to 27/06 11:00 to 27/06 8. 5-5 Stuvsta IF (P10:1) Färdig IK Brage 2      
27061107 to 27/06 13:40 to 27/06 9. 5-5 Bullermyrens IK 2 Färdig Säters IF FK      
27061008 to 27/06 14:20 to 27/06 21. 5-5 IK Brage 2 Färdig Forssa BK 1      
27061109 to 27/06 15:00 to 27/06 9. 5-5 Hanvikens SK 2 Färdig IK Segro      
27060109 to 27/06 15:00 to 27/06 8. 5-5 Stuvsta IF (P10:1) Färdig Kvarnsvedens IK 2      
27061009 to 27/06 15:00 to 27/06 21. 5-5 Gustavsbergs IF Fotboll Färdig Torsångs IF 2      
28061201 fr 28/06 09:00 fr 28/06 27. 5-5 Torsångs IF 2 Färdig IK Brage 2      
28061100 fr 28/06 09:00 fr 28/06 9. 5-5 Forssa BK 1 Färdig Säters IF FK      
28060100 fr 28/06 09:00 fr 28/06 8. 5-5 Bullermyrens IK 2 Färdig Ingarö IF      
28061202 fr 28/06 09:40 fr 28/06 27. 5-5 Islingby IK 2 Färdig IK Segro      
28061101 fr 28/06 09:40 fr 28/06 9. 5-5 Hanvikens SK 2 Färdig Kvarnsvedens IK 2      
28060102 fr 28/06 10:20 fr 28/06 8. 5-5 Stuvsta IF L1 Färdig Säters IF FK      
28061102 fr 28/06 10:20 fr 28/06 9. 5-5 Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Bullermyrens IK 2      
28060103 fr 28/06 11:00 fr 28/06 8. 5-5 Stuvsta IF (P10:1) Färdig Torsångs IF 2      
28061104 fr 28/06 11:40 fr 28/06 9. 5-5 IK Segro Färdig Stuvsta IF L1      
28060104 fr 28/06 11:40 fr 28/06 8. 5-5 Gustavsbergs IF Fotboll Färdig Stuvsta IF P2010:3 (A)      
28061003 fr 28/06 13:00 fr 28/06 21. 5-5 Bullermyrens IK 2 Färdig Stuvsta IF L1      
28061107 fr 28/06 13:40 fr 28/06 9. 5-5 Säters IF FK Färdig IK Brage 2      
28061207 fr 28/06 13:40 fr 28/06 27. 5-5 IK Segro Färdig Ingarö IF      
28061108 fr 28/06 14:20 fr 28/06 9. 5-5 Gustavsbergs IF Fotboll Färdig Kvarnsvedens IK 2      
28061209 fr 28/06 15:00 fr 28/06 27. 5-5 Islingby IK 2 Färdig Torsångs IF 2      
28061109 fr 28/06 15:00 fr 28/06 9. 5-5 Stuvsta IF (P10:1) Färdig Forssa BK 1      
28061110 fr 28/06 15:40 fr 28/06 9. 5-5 Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Hanvikens SK 2      
29061200 lö 29/06 08:20 lö 29/06 27. 5-5 Stuvsta IF L1 Färdig Torsångs IF 2      
29061201 lö 29/06 09:00 lö 29/06 27. 5-5 Islingby IK 2 Färdig Stuvsta IF P2010:3 (A)      
29061100 lö 29/06 09:00 lö 29/06 9. 5-5 Forssa BK 1 Färdig Ingarö IF      
29061001 lö 29/06 09:40 lö 29/06 21. 5-5 Kvarnsvedens IK 2 Färdig Stuvsta IF L1      
29061002 lö 29/06 10:20 lö 29/06 21. 5-5 Hanvikens SK 2 Färdig Torsångs IF 2      
29061102 lö 29/06 10:20 lö 29/06 9. 5-5 IK Brage 2 Färdig Islingby IK 2      
29060104 lö 29/06 11:00 lö 29/06 8. 5-5 Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Säters IF FK      
29061104 lö 29/06 11:40 lö 29/06 9. 5-5 IK Segro Färdig Stuvsta IF (P10:1)      
29061004 lö 29/06 12:20 lö 29/06 21. 5-5 Bullermyrens IK 2 Färdig Gustavsbergs IF Fotboll      
29060109 lö 29/06 15:00 lö 29/06 8. 5-5 IK Segro Färdig Säters IF FK      
29061008 lö 29/06 15:00 lö 29/06 21. 5-5 Stuvsta IF P2010:3 (A) Färdig Ingarö IF      
29061110 lö 29/06 15:40 lö 29/06 9. 5-5 Kvarnsvedens IK 2 Färdig IK Brage 2      
29060110 lö 29/06 15:40 lö 29/06 8. 5-5 Hanvikens SK 2 Färdig Forssa BK 1      
29061214 lö 29/06 16:20 lö 29/06 27. 5-5 Stuvsta IF (P10:1) Färdig Bullermyrens IK 2      
29061111 lö 29/06 16:20 lö 29/06 9. 5-5 Gustavsbergs IF Fotboll Färdig Islingby IK 2      
30060101 sö 30/06 09:40 sö 30/06 8. 5-5 Kvarnsvedens IK 2 Färdig Ingarö IF      
30061101 sö 30/06 09:40 sö 30/06 9. 5-5 Stuvsta IF (P10:1) Färdig Islingby IK 2      
30061102 sö 30/06 10:20 sö 30/06 9. 5-5 IK Brage 2 Färdig Stuvsta IF P2010:3 (A)      
30060102 sö 30/06 10:20 sö 30/06 8. 5-5 Stuvsta IF L1 Färdig Forssa BK 1      
30061002 sö 30/06 10:20 sö 30/06 21. 5-5 Hanvikens SK 2 Färdig Bullermyrens IK 2      
30060103 sö 30/06 11:00 sö 30/06 8. 5-5 Gustavsbergs IF Fotboll Färdig IK Segro      
30061103 sö 30/06 11:00 sö 30/06 9. 5-5 Säters IF FK Färdig Torsångs IF 2      
30061204 sö 30/06 12:20 sö 30/06 27. 5-5 Ingarö IF Färdig Stuvsta IF L1