Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2019. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Senaste resultat

Dalecarlia Cup 2019 börjar
Slut
27/6
28/6
29/6
30/6

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30060205 sö 30/06 13:10 sö 30/06 13. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel A Final AIK U 4 - 0 Sundbybergs IK 2      
30061306 sö 30/06 14:20 sö 30/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel A Final Värmdö IF Röd 1 - 0 Forssa BK      
30061304 sö 30/06 12:00 sö 30/06 17. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel B Final Edsbyns IF FF 4 - 0 Ingarö IF Svart      
30060304 sö 30/06 13:00 sö 30/06 19. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Final Forssa BK 5 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
30063804 sö 30/06 12:40 sö 30/06 28. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel B Final Katrineholms SK 3 - 0 Järla IF FK      
30060306 sö 30/06 15:40 sö 30/06 19. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Final Forssa BK 0 - 2 Gunners F.C      
30063805 sö 30/06 15:00 sö 30/06 28. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel B Final Jäders IF 4 - 2 P Fanna BK      
30060206 sö 30/06 14:20 sö 30/06 13. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel A Final Islingby IK 1 - 0 AIK      
30062205 sö 30/06 13:00 sö 30/06 4. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel B Final Sunnersta AIF 3 - 4 P Boo FF      
30061305 sö 30/06 13:10 sö 30/06 17. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Slutspel A Final Värmdö IF 3 - 1 P Hammarby IF      
30061604 sö 30/06 12:00 sö 30/06 5. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 3 - 4 P Hagaströms SK      
30060303 sö 30/06 11:40 sö 30/06 19. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Final Älvsjö AIK F04 2 - 3 Bråtens IK 04/05      
30060404 sö 30/06 12:40 sö 30/06 20. 11-11 F15 (f 2004) Borlänge Slutspel B Final Tynset IF 3 - 2 Hanvikens SK 2      
30060305 sö 30/06 14:20 sö 30/06 19. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Final Kvarnsvedens IK 1 2 - 0 Ornäs BK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30060506 sö 30/06 15:40 sö 30/06 18. 11-11 P16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Bronsmatch IK Brage 3 - 2 IFK Lidingö SYD      
30060406 sö 30/06 15:00 sö 30/06 20. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Slutspel C 13-14 Slätta SK 1 - 2 DFK Värmbol      
30060608 sö 30/06 14:40 sö 30/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C Skogås-Trångsunds FF 1 Färdig Falu BS FK 2      
30064208 sö 30/06 14:40 sö 30/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C Stuvsta IF 1 Färdig Alsike IF 2      
30060505 sö 30/06 14:20 sö 30/06 18. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Slutspel A Bronsmatch Kvarnsvedens IK 2 3 - 2 IFK Timrå      
30061406 sö 30/06 14:20 sö 30/06 16. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel A Bronsmatch Slätta SK 2 - 0 Arboga Södra IF      
30062106 sö 30/06 14:20 sö 30/06 14. 9-9 Liten F13 (f 2006) Borlänge Slutspel A Bronsmatch Upsala IF 1 - 0 Sollentuna FK Syd Svart      
30062005 sö 30/06 14:00 sö 30/06 22. 9-9 Mellan P13 (f 2006) Borlänge Slutspel C 13-14 Sundsvalls FF 2 3 - 4 Forsa IF      
30062206 sö 30/06 14:00 sö 30/06 4. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel D 15-16 Sundsvalls FF 1 4 - 3 P IK Viljan Strängnäs      
30062509 sö 30/06 14:00 sö 30/06 1. 7-7 Stor P10 (f 2009) Borlänge Grp B Korsnäs IF Svart Färdig Kvarnsvedens IK Blå      
30064509 sö 30/06 14:00 sö 30/06 7. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp A Stuvsta IF 4 Färdig Västerhaninge IF      
30060405 sö 30/06 13:50 sö 30/06 20. 11-11 F16 (f 2003) Borlänge Slutspel B 7-8 Gustafs GoIF 4 - 2 P Skogås-Trångsunds FF      
30060607 sö 30/06 13:50 sö 30/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Islingby IK 1 Färdig Hanvikens SK 2      
30062307 sö 30/06 13:50 sö 30/06 10. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Viljan Strängnäs 2 Färdig Kvarnsvedens IK Vit      
30062407 sö 30/06 13:50 sö 30/06 29. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp C IK Brage 2 Färdig Tynset IF 2      
30064207 sö 30/06 13:50 sö 30/06 11. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C Katrineholms SK 1 Färdig Funbo IF      
30064407 sö 30/06 13:50 sö 30/06 25. 7-7 Liten P12 (f 2007) Borlänge Grp C Islingby IK 2 Färdig Bällsta FF 1      
30060107 sö 30/06 13:40 sö 30/06 8. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Stuvsta IF Färdig Västerhaninge IF      
30061007 sö 30/06 13:40 sö 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK Färdig Gustafs GoIF      
30061107 sö 30/06 13:40 sö 30/06 9. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Värmdö IF Blå Färdig IF Tunabro Blå      
30061206 sö 30/06 13:40 sö 30/06 27. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A IF Tunabro Vit Färdig Hanvikens SK      
30062508 sö 30/06 13:20 sö 30/06 1. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp A Kvicksunds SK Färdig Värmdö IF 1      
30062608 sö 30/06 13:20 sö 30/06 3. 7-7 Stor F11 (f 2008) Borlänge Grp A Sandvikens IF 1 Färdig Stuvsta IF 3      
30062708 sö 30/06 13:20 sö 30/06 2. 7-7 Stor F10 (f 2009) Borlänge Grp A Värmdö IF 3 Färdig Stuvsta IF 3      
30063608 sö 30/06 13:20 sö 30/06 23. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 2 Färdig SK Iron      
30063708 sö 30/06 13:20 sö 30/06 31. 7-7 Liten F10 (f 2009) Borlänge Grp A Kvarnsvedens IK 3 Färdig Gustavsbergs IF FK 1      
30064508 sö 30/06 13:20 sö 30/06 7. 7-7 Liten F11 (f 2008) Borlänge Grp A Tynset IF Färdig Värmdö IF      
30061405 sö 30/06 13:10 sö 30/06 16. 9-9 Stor F14 (f 2005) Borlänge Slutspel A Bronsmatch DFK Värmbol 1 - 0 Sollentuna FK 1      
30062105 sö 30/06 13:10 sö 30/06 14. 9-9 Liten P13 (f 2006) Borlänge Slutspel A Bronsmatch Forssa BK 6 - 2 Hanvikens SK Blå      
30060106 sö 30/06 13:00 sö 30/06 8. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A Forssa BK 2 Färdig Islingby IK      
30060504 sö 30/06 13:00 sö 30/06 18. 11-11 P15 (f 2004) Borlänge Slutspel A Bronsmatch IK Brage 0 - 3 W Hanvikens SK      
30060606 sö 30/06 13:00 sö 30/06 12. 7-7 Stor P12 (f 2007) Borlänge Grp B Bällsta FF 2 Färdig Kvarnsvedens IK Röd      
30061006 sö 30/06 13:00 sö 30/06 21. 5-5 P8 (f 2011) Borlänge Grp A IK Brage 1 Färdig IF Tunabro      
30061106 sö 30/06 13:00 sö 30/06 9. 5-5 F9 (f 2010) Borlänge Grp A Leksands IF FK Färdig Kvarnsvedens IK 1      
30061205 sö 30/06 13:00 sö 30/06 27. 5-5 Knatteligan Grp A Leksands IF FK Färdig IK Brage      
30061504 sö 30/06 13:00 sö 30/06 24. 9-9 Stor P14 (f 2005) Borlänge Slutspel C 3-4 Valbo FF 0 - 4 Hagaströms SK