Senaste resultat

Dalecarlia Cup 2022 börjar
Slut
30/6
1/7
2/7
3/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03072105 sön 03/07 13:20 sön 03/07 14. Borlänge Tidning P13 (f 2009) Slutspel A Final Strands IF Vit 2 - 5 Tullinge Tr...Pojkar FK 1      
03072104 sön 03/07 12:00 sön 03/07 14. Borlänge Tidning P13 (f 2009) Slutspel B Final Tynset IF 3 - 1 Hanvikens SK 1      
03075504 sön 03/07 12:00 sön 03/07 25. Englundsbostäder P13 (f 2009) Slutspel C Final Leksands IF FK 2 - 1 Strands IF Svart      
03071802 sön 03/07 11:00 sön 03/07 6. Happy Homes Borlänge P13 (f 2009) Slutspel D Final IFK Timrå Lag 3 5 - 3 P IK Brage 2      
03072204 sön 03/07 14:00 sön 03/07 4. Svensk Fast P13 (f 2009) Slutspel E Final Krokeks IF 0 - 1 Skogås-Trångsunds FF 1      
03071305 sön 03/07 13:20 sön 03/07 17. Beans in Cup P14 (f 2008) Slutspel A Final GIF Sundsvall 1 - 0 Bollstanäs SK 1      
03071904 sön 03/07 12:00 sön 03/07 5. Quality Hotel Galaxen P14 (f 2008) Slutspel B Final Enköpings SK Esk Gul 2 - 1 Boo SK      
03071804 sön 03/07 13:00 sön 03/07 6. Happy Homes Borlänge P14 (f 2008) Slutspel C Final RCD Espanyo...y Stockholm 6 - 2 IK Brage 1      
03071906 sön 03/07 14:00 sön 03/07 5. Quality Hotel Galaxen P14 (f 2008) Slutspel D Final Stuvsta IF :02 3 - 4 Håbo FF 2      
03071905 sön 03/07 13:00 sön 03/07 5. Quality Hotel Galaxen P14 (f 2008) Slutspel E Final Grällsta IF 1 - 0 Gustavsbergs IF FK      
03075904 sön 03/07 12:50 sön 03/07 22. Svensk Cater P15 (f 2007) Slutspel A Final Falu BS FK 1 - 2 Sickla IF 1      
03070503 sön 03/07 11:30 sön 03/07 19. Pitchers P15 (f 2007) Slutspel B Final IK Brage 1 2 - 0 Bagarmossen Kärrtorp BK      
03070303 sön 03/07 11:30 sön 03/07 18. SSAB P15 (f 2007) Slutspel C Final Knarrbacken FC 2 - 1 Alnö IF 2      
03075906 sön 03/07 15:30 sön 03/07 22. Svensk Cater P16 (f 2006) Slutspel A Final F.C Gunners 5 - 0 Ingarö IF      
03070505 sön 03/07 13:50 sön 03/07 19. Pitchers P16 (f 2006) Slutspel B Final Mariebergs IK 5 - 1 Tynset IF      
03072006 sön 03/07 15:30 sön 03/07 26. renta P17 (f 2005) Slutspel A Final Kristiansund Ballklubb 1 - 0 IK Brage      
03072106 sön 03/07 14:30 sön 03/07 14. Borlänge Tidning F13 (f 2009) Slutspel A Final Kvarnsvedens IK 0 - 2 Enskede IK 2      
03075505 sön 03/07 13:00 sön 03/07 25. Englundsbostäder F13 (f 2009) Slutspel B Final IK Viljan Strängnäs 3 - 0 Hässelby SK FF      
03075506 sön 03/07 14:00 sön 03/07 25. Englundsbostäder F13 (f 2009) Slutspel C Final Skogås-Trångsunds FF Röd 1 - 7 Gustavsbergs IF FK Röd      
03071306 sön 03/07 14:30 sön 03/07 17. Beans in Cup F14 (f 2008) Slutspel A Final Eskilstuna United DFF 1 1 - 2 Sundsvalls FF Blå      
03071604 sön 03/07 14:00 sön 03/07 15. Volkswagen Borlänge F14 (f 2008) Slutspel B Final Värmdö IF 2 - 0 IFK Timrå      
03071404 sön 03/07 12:00 sön 03/07 16. Wangeskog F14 (f 2008) Slutspel C Final Ängby IF 2 2 - 1 P Enskede IK      
03075903 sön 03/07 11:30 sön 03/07 22. Svensk Cater F15 (f 2007) Slutspel A Final Ingarö IF 0 - 4 Islingby IK      
03070304 sön 03/07 12:40 sön 03/07 18. SSAB F15 (f 2007) Slutspel B Final Bullermyrens IK 0 - 6 Tynset IF      
03070504 sön 03/07 12:40 sön 03/07 19. Pitchers F15 (f 2007) Slutspel C Final Stuvsta IF F07 1 - 0 Fanna BK      
03075905 sön 03/07 14:10 sön 03/07 22. Svensk Cater F16 (f 2006) Slutspel A Final Alsike IF 0 - 1 Hammarby IF FF      
03070305 sön 03/07 15:00 sön 03/07 18. SSAB F16 (f 2006) Slutspel B Final IF Team Hudik 1 - 0 Håbo FF      
03072005 sön 03/07 14:10 sön 03/07 26. renta F17 (f 2005) Slutspel A Final Hammarby IF FF 3 - 4 P Stureby FF      
03070404 sön 03/07 12:40 sön 03/07 20. AB Karl Hedin F17 (f 2005) Slutspel B Final Sandvikens IF 0 - 5 Bollstanäs SK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03070112 sön 03/07 16:30 sön 03/07 8. Kurt Risberg Park P8 (f 2014) Grp A Gustafs GoIF Färdig IF Tunabro      
03071112 sön 03/07 16:30 sön 03/07 9. Kjell Wahrén Stadium F9 (f 2013) Grp A Kvarnsvedens IK 4 Färdig Säters IF FK      
03074412 sön 03/07 16:00 sön 03/07 2. CAP P10 (f 2012) Grp B Gagnefs IF Färdig Stora Tuna IK      
03074512 sön 03/07 16:00 sön 03/07 3. GB GLACE P10 (f 2012) Grp B Säters IF FK Färdig Hanvikens SK Röd/vit      
03070111 sön 03/07 15:50 sön 03/07 8. Kurt Risberg Park P9 (f 2013) Grp A Forssa BK Färdig IK Brage 1      
03071111 sön 03/07 15:50 sön 03/07 9. Kjell Wahrén Stadium P8 (f 2014) Grp A Stora Tuna IK Färdig Kvarnsvedens IK 2      
03070406 sön 03/07 15:30 sön 03/07 20. AB Karl Hedin P16 (f 2006) Slutspel A Bronsmatch Kubikenborgs IF 1 1 - 2 IFK Hallsberg FK      
03072309 sön 03/07 15:30 sön 03/07 10. Norlings skylt P11 (f 2011) Borlänge A Falu BS FK Blå Färdig Islingby IK 1      
03072409 sön 03/07 15:30 sön 03/07 11. #Trevligtfolk F10 (f 2012) Grp A Kvarnsvedens IK 1 Färdig Gagnefs IF      
03072609 sön 03/07 15:30 sön 03/07 12. Tunabyggen P10 (f 2012) Grp A IK Brage 1 Färdig IF Tunabro      
03073806 sön 03/07 15:30 sön 03/07 29. DSEG P17 (f 2005) Slutspel A Bronsmatch Falu BS FK 0 - 0 Essinge IK      
03074009 sön 03/07 15:30 sön 03/07 24. XXL P10 (f 2012) Grp A Grycksbo IF BK Färdig Stuvsta IF      
03074209 sön 03/07 15:30 sön 03/07 23. CRAMO P10 (f 2012) Grp A Hanvikens SK Röd Färdig Gustafs GoIF      
03072511 sön 03/07 15:20 sön 03/07 1. Granitor P10 (f 2012) Grp B IK Brage 2 Färdig IF Brommapojkarna Röd      
03073611 sön 03/07 15:20 sön 03/07 7. Releasy P11 (f 2011) Borlänge A Gustafs GoIF Färdig Torsångs IF      
03074411 sön 03/07 15:20 sön 03/07 2. CAP P10 (f 2012) Grp A Islingby IK Röd Färdig IF Brommapojkarna Svart      
03074511 sön 03/07 15:20 sön 03/07 3. GB GLACE P10 (f 2012) Grp A Hanvikens SK Vit/röd Färdig Älta IF 2      
03070110 sön 03/07 15:10 sön 03/07 8. Kurt Risberg Park F9 (f 2013) Grp A Islingby IK Färdig Kvarnsvedens IK 2      
03071110 sön 03/07 15:10 sön 03/07 9. Kjell Wahrén Stadium P8 (f 2014) Grp A Kvarnsvedens IK 1 Färdig Säters IF FK IF FK P8 1      
03070506 sön 03/07 15:00 sön 03/07 19. Pitchers F17 (f 2005) Slutspel B Bronsmatch Ingarö IF 0 - 3 IK Brage      
03072308 sön 03/07 14:40 sön 03/07 10. Norlings skylt P12 (f 2010) Borlänge A Mörtnäs IF Grön Färdig Grycksbo IF BK      
03072408 sön 03/07 14:40 sön 03/07 11. #Trevligtfolk P12 (f 2010) Borlänge A Torsångs IF 2 Färdig Älta IF 1      
03072510 sön 03/07 14:40 sön 03/07 1. Granitor P11 (f 2011) Borlänge C Islingby IK 2 Färdig Gustavsberg IF Lag Vit      
03072608 sön 03/07 14:40 sön 03/07 12. Tunabyggen P12 (f 2010) Borlänge C Stora Tuna IK Färdig Stuvsta IF 2 P10:3 Grön      
03073610 sön 03/07 14:40 sön 03/07 7. Releasy P11 (f 2011) Borlänge C IF Tunabro Färdig Stuvsta IF Svart      
03074008 sön 03/07 14:40 sön 03/07 24. XXL P12 (f 2010) Borlänge C Karlbergs BK Färdig Sundbybergs IK 1Grön      
03074208 sön 03/07 14:40 sön 03/07 23. CRAMO P12 (f 2010) Borlänge C Västerhaninge IF 1 Färdig Kvarnsvedens IK      
03074410 sön 03/07 14:40 sön 03/07 2. CAP P10 (f 2012) Grp B Torsångs IF Färdig Hanvikens SK Vit      
03074510 sön 03/07 14:40 sön 03/07 3. GB GLACE P11 (f 2011) Borlänge A Tynset IF 1 Färdig Mörtnäs IF Vit      
03070109 sön 03/07 14:30 sön 03/07 8. Kurt Risberg Park F9 (f 2013) Grp A Kvarnsvedens IK 4 Färdig Gustafs GoIF      
03070206 sön 03/07 14:30 sön 03/07 13. Lokalt i F13 (f 2009) Slutspel A Bronsmatch Boo FF 2 blå 0 - 1 Värmdö IF      
03071109 sön 03/07 14:30 sön 03/07 9. Kjell Wahrén Stadium P9 (f 2013) Grp A IF Tunabro 2 Färdig IF Tunabro 1      
03071406 sön 03/07 14:30 sön 03/07 16. Wangeskog F14 (f 2008) Slutspel A Bronsmatch IF Viken 08 0 - 1 Eskilstuna United DFF 2      
03070405 sön 03/07 14:10 sön 03/07 20. AB Karl Hedin F16 (f 2006) Slutspel A Bronsmatch Kvarnsvedens IK 2 3 - 1 Hanvikens SK      
03073805 sön 03/07 14:10 sön 03/07 29. DSEG F17 (f 2005) Slutspel A Bronsmatch Islingby IK 3 - 1 Åkersberga ...åker United      
03072509 sön 03/07 14:00 sön 03/07 1. Granitor P10 (f 2012) Grp B Älta IF 3 Färdig IFK Hedemora      
03073609 sön 03/07 14:00 sön 03/07 7. Releasy P11 (f 2011) Borlänge B Tynset IF 2 Färdig Järla IF      
03074409 sön 03/07 14:00 sön 03/07 2. CAP F11 (f 2011) Grp A Bullermyrens IK Färdig Samuelsdals IF      
03074509 sön 03/07 14:00 sön 03/07 3. GB GLACE P11 (f 2011) Borlänge C Mörtnäs IF Svart Färdig Alsike IF Gul      
03070108 sön 03/07 13:50 sön 03/07 8. Kurt Risberg Park P8 (f 2014) Grp A Torsångs IF Färdig IK Brage 2      
03071108 sön 03/07 13:50 sön 03/07 9. Kjell Wahrén Stadium P9 (f 2013) Grp A IK Brage 2 Färdig Kvarnsvedens IK      
03072307 sön 03/07 13:50 sön 03/07 10. Norlings skylt F12 (f 2010) Borlänge C Järla IF 2 Färdig Slätta SK 1      
03072407 sön 03/07 13:50 sön 03/07 11. #Trevligtfolk F12 (f 2010) Borlänge C Saltsjöbadens IF Svart Färdig Vaksala SK 2      
03072607 sön 03/07 13:50 sön 03/07 12. Tunabyggen F12 (f 2010) Borlänge C Stuvsta IF 2 Färdig Kvicksunds SK F10/11      
03074007 sön 03/07 13:50 sön 03/07 24. XXL P12 (f 2010) Borlänge A Tynset IF 1 Färdig Järla IF 2      
03074207 sön 03/07 13:50 sön 03/07 23. CRAMO P12 (f 2010) Borlänge A Stuvsta IF 3 P10:3 Svart Färdig Alsike IF Svart      
03070205 sön 03/07 13:20 sön 03/07 13. Lokalt i P13 (f 2009) Slutspel A Bronsmatch Värmdö IF 1 1 - 2 Forssa BK