Detta är resultaten från Norway Cup 2016. Se de senaste resultaten från Norway Cup 2019 här.

Skeid

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
2 13 7 08 000 sö 31/07 09:00 sö 31/07 21 EK7 P Grp 8 Motherwell Girls 2 - 2 Skeid      
1 14 0 36 000 sö 31/07 09:00 sö 31/07 02 RU11 C Grp 36 Bremnes IL 1 11 - 0 Skeid 2      
1 13 7 09 000 sö 31/07 09:00 sö 31/07 25 EK7 M Grp 9 Palestine A...ent (PACES) 18 - 0 Skeid      
1 12 7 07 000 sö 31/07 09:00 sö 31/07 15 EK7 H Grp 7 Skeid 2 3 - 1 Høybråten o...vner IL Gul      
2 12 7 05 005 sö 31/07 09:45 sö 31/07 11 EK7 X Grp 5 Skeid 1 - 4 Asker SKK      
1 11 7 15 000 sö 31/07 10:30 sö 31/07 22 EK7 I Grp 15 Bækkelagets SK 1 1 - 7 Skeid Moa      
1 19 0 01 000 sö 31/07 12:00 sö 31/07 27 EK11 A 18/19 Group 15 Skeid 1 2 - 0 Surnadal IL /Rindal      
1 11 7 11 002 sö 31/07 12:45 sö 31/07 09 EK7 I Grp 11 Lambertseter IF 1 9 - 1 Skeid Leite      
1 12 7 13 003 sö 31/07 12:45 sö 31/07 42 EK7 H Grp 13 Skeid 1 4 - 1 Austre Moland IL      
2 12 7 05 008 sö 31/07 14:15 sö 31/07 14 EK7 X Grp 5 Fjellhamar 1 7 - 1 Skeid      
1 11 7 15 002 sö 31/07 15:00 sö 31/07 08 EK7 I Grp 15 Fjellhamar 3 2 - 0 Skeid Moa      
1 13 9 17 001 sö 31/07 15:40 sö 31/07 41 EK9 D Grp 17 Vålerenga Fotball 5 5 - 9 Skeid 2      
1 16 0 50 001 sö 31/07 16:30 sö 31/07 04 AB11 B Grp 50 Store Bergan IL 1 1 - 0 Skeid      
1 13 9 31 000 sö 31/07 17:20 sö 31/07 41 EK9 D Grp 31 Skeid 1 5 - 1 Vestli IL      
1 14 0 18 003 sö 31/07 17:30 sö 31/07 02 BJ11 C Grp 18 Ranheim IL 2 0 - 2 Skeid 1      
1 19 0 05 001 sö 31/07 18:30 sö 31/07 01 RU11 A 18/19 Grp 5 Melhus IL 2 - 1 Skeid 2      
1 11 7 11 005 sö 31/07 18:45 sö 31/07 42 EK7 I Grp 11 KFUM-Kam. Oslo 4 5 - 0 Skeid Leite      
1 12 7 13 005 sö 31/07 18:45 sö 31/07 15 EK7 H Grp 13 Skeid 1 0 - 4 Nordstrand IF 3      
1 12 7 07 006 sö 31/07 19:30 sö 31/07 10 EK7 H Grp 7 Spydeberg IL 4 - 7 Skeid 2      
1 13 9 17 002 må 01/08 09:00 må 01/08 40 EK9 D Grp 17 Skeid 2 7 - 1 Kolbu/KK Fotball      
1 14 0 18 004 må 01/08 09:00 må 01/08 04 EK11 C Grp 18 Skeid 1 5 - 2 Valestrand Hjellvik FK      
2 14 0 04 003 må 01/08 10:00 må 01/08 01 VA11 S Grp 4 Skeid 1 - 2 Surnadal IL      
1 13 7 09 003 må 01/08 10:00 må 01/08 07 BJ7 M Grp 9 Teie IF 7 - 0 Skeid      
1 11 7 12 000 må 01/08 10:30 må 01/08 43 EK7 I Grp 12 Heggedal IL 2 1 - 1 Skeid Rognved      
2 13 7 08 001 må 01/08 11:00 må 01/08 05 AB7 P Grp 8 Søndre Høland 3 - 3 Skeid      
2 17 0 04 002 må 01/08 12:00 må 01/08 01 FU11 Q 17 Grp 4 Lom IL 0 - 2 Skeid      
1 11 7 14 002 må 01/08 12:00 må 01/08 42 EK7 I Grp 14 Skeid Toro 1 - 7 KFUM-Kam. Oslo 3      
1 19 0 01 002 må 01/08 12:00 må 01/08 07 EK11 A 18/19 Group 15 Fjellhamar 0 - 2 Skeid 1      
1 19 0 05 002 må 01/08 13:15 må 01/08 35 EK11 A 18/19 Grp 5 Skeid 2 3 - 0 Bremnes IL      
1 13 9 31 002 må 01/08 14:50 må 01/08 41 EK9 D Grp 31 Rælingen 5 - 2 Skeid 1      
1 11 7 12 003 må 01/08 16:30 må 01/08 43 EK7 I Grp 12 Holmlia SK 1 - 3 Skeid Rognved      
1 14 0 36 003 må 01/08 16:30 må 01/08 30 EK11 C Grp 36 Giv Akt, IL /Spangereid 2 - 1 Skeid 2      
2 11 7 02 002 må 01/08 18:00 må 01/08 15 EK7 Y Grp 2 Bøler IF 1 1 - 6 Skeid      
1 11 7 14 004 må 01/08 18:45 må 01/08 43 EK7 I Grp 14 Driv Idrettslag 2 1 - 3 Skeid Toro      
1 16 0 50 002 må 01/08 19:45 må 01/08 03 BJ11 B Grp 50 Skeid 9 - 0 Nardo FK 2      
2 17 0 04 000 må 01/08 19:45 må 01/08 05 RU11 Q 17 Grp 4 Skeid 1 - 3 Bønes      
1 19 0 05 006 må 01/08 19:45 må 01/08 01 BJ11 A 18/19 Grp 5 Fram, IL 1 - 0 Skeid 2      
2 11 7 02 005 må 01/08 20:15 må 01/08 16 EK7 Y Grp 2 Driv Idrettslag 0 - 4 Skeid      
1 14 0 36 004 ti 02/08 09:00 ti 02/08 06 EK11 C Grp 36 Skeid 2 1 - 5 Lyn Fotball 2      
2 12 7 05 011 ti 02/08 09:45 ti 02/08 43 EK7 X Grp 5 Haugfoss IF 1 - 4 Skeid      
1 13 9 17 004 ti 02/08 09:50 ti 02/08 03 FU9 D Grp 17 Blantyre Soccer Academy 2 3 - 9 Skeid 2      
2 13 7 08 002 ti 02/08 10:00 ti 02/08 07 BJ7 P Grp 8 Skeid 0 - 6 Kolbotn IL 2      
1 13 7 09 004 ti 02/08 10:00 ti 02/08 01 TØ7 M Grp 9 Skeid 1 - 7 Skade, IL      
1 16 0 50 004 ti 02/08 11:00 ti 02/08 26 EK11 B Grp 50 Frøya Fotball 0 - 9 Skeid      
1 11 7 15 006 ti 02/08 12:00 ti 02/08 43 EK7 I Grp 15 Skeid Moa 3 - 4 Tønsberg FK Rød      
2 14 0 04 001 ti 02/08 12:00 ti 02/08 04 BJ11 S Grp 4 Skeid 2 - 3 Rosendal TL...dal/Uskedal      
2 17 0 04 005 ti 02/08 12:00 ti 02/08 06 EK11 Q 17 Grp 4 Skeid 3 - 4 Herd, Spk      
1 12 7 13 007 ti 02/08 12:45 ti 02/08 12 EK7 H Grp 13 Skeid 1 4 - 1 Holmlia SK Løvene      
1 19 0 05 004 ti 02/08 13:15 ti 02/08 01 BJ11 A 18/19 Grp 5 Dombås IL 1 - 0 Skeid 2      
1 11 7 11 009 ti 02/08 13:30 ti 02/08 11 EK7 I Grp 11 Årvoll IL 4 4 - 3 Skeid Leite      
1 12 7 13 010 ti 02/08 13:30 ti 02/08 14 EK7 H Grp 13 Ready 1 - 1 Skeid 1      
1 12 7 07 012 ti 02/08 14:15 ti 02/08 08 EK7 H Grp 7 Skeid 2 0 - 3 Kolbotn IL 3      
2 12 7 05 014 ti 02/08 15:00 ti 02/08 12 EK7 X Grp 5 Skeid 2 - 2 Høybråten og Stovner IL      
1 13 9 31 005 ti 02/08 15:40 ti 02/08 04 FU9 D Grp 31 Skeid 1 2 - 0 Hødd, IL      
2 14 0 04 005 ti 02/08 16:30 ti 02/08 05 EK11 S Grp 4 Hafslo IL 1 - 2 Skeid      
1 11 7 15 018 ti 02/08 18:00 ti 02/08 13 EK7 I Grp 15 Skeid Moa 2 - 1 Sagene IF 3      
1 12 7 07 013 ti 02/08 18:45 ti 02/08 14 EK7 H Grp 7 Blindheim IL 2 - 2 Skeid 2      
1 14 0 18 000 ti 02/08 19:45 ti 02/08 06 RU11 C Grp 18 Gjelleråsen 3 - 0 Skeid 1      
1 19 0 01 005 ti 02/08 19:45 ti 02/08 01 AB11 A 18/19 Group 15 Skeid 1 0 - 2 Osterøy IL Fotlands…      
1 11 7 11 013 ti 02/08 20:15 ti 02/08 16 EK7 I Grp 11 Skeid Leite 2 - 1 Søndre Høland      
1 16 0 91 074 on 03/08 08:00 on 03/08 35 EK11 B Playoff A 1/64 Final KFUM-Kam. Oslo 1 0 - 4 Skeid      
1 13 9 91 081 on 03/08 10:40 on 03/08 03 FU9 D Playoff A 1/64 Final Teie IF 1 1 - 5 Skeid 1      
1 14 0 92 117 on 03/08 11:00 on 03/08 04 EK11 C Playoff B 1/64 Final Langesund IF 0 - 1 Skeid 2      
1 14 0 91 073 on 03/08 11:00 on 03/08 02 AB11 C Playoff A 1/64 Final Skeid 1 2 - 0 Kvaløya SK G02      
1 11 7 14 008 on 03/08 11:15 on 03/08 43 EK7 I Grp 14 Abildsø IL 2 2 - 6 Skeid Toro      
1 11 7 12 014 on 03/08 12:00 on 03/08 43 EK7 I Grp 12 Skeid Rognved 2 - 2 Grei, SF 1      
1 19 0 91 033 on 03/08 12:00 on 03/08 01 BJ11 A 18/19 Playoff A 1/32 Final KFUM-Kam. Oslo 2 1 - 3 P Skeid 1      
1 13 7 92 021 on 03/08 12:35 on 03/08 07 RU7 M Playoff B 1/16 Final Arge Jajide Bam 7 - 0 Skeid      
2 11 7 02 009 on 03/08 14:15 on 03/08 43 EK7 Y Grp 2 Skedsmo 2 - 2 Skeid      
1 11 7 14 012 on 03/08 14:15 on 03/08 22 EK7 I Grp 14 Slitu IF 2 - 0 Skeid Toro      
2 14 0 92 020 on 03/08 14:20 on 03/08 03 AB11 S Playoff B 1/16 Final Skeid 3 - 1 Torpa IL/Nordre Land      
1 16 0 91 037 on 03/08 16:30 on 03/08 34 EK11 B Playoff A 1/32 Final Skeid 1 - 0 Oppsal IF Fotball 1      
1 11 7 12 019 on 03/08 16:30 on 03/08 23 EK7 I Grp 12 Høybråten o...er IL Lions 1 - 4 Skeid Rognved      
2 17 0 92 015 on 03/08 17:45 on 03/08 07 EK11 Q 17 Playoff B 1/8 Final Skeid 5 - 4 P Finnsnes IL      
1 13 9 91 034 on 03/08 18:50 on 03/08 41 EK9 D Playoff A 1/32 Final Skeid 2 3 - 4 Grei, SF 1      
1 14 0 91 036 on 03/08 19:00 on 03/08 03 RU11 C Playoff A 1/32 Final Bangkok Chr... College FC 4 - 3 Skeid 1      
1 14 0 92 058 on 03/08 19:00 on 03/08 02 BJ11 C Playoff B 1/32 Final Kopervik IL 4 - 2 P Skeid 2      
1 19 0 92 025 on 03/08 19:00 on 03/08 28 EK11 A 18/19 Playoff B 1/16 Final Eikelandsfjorden IL 1 - 2 Skeid 2      
2 13 7 92 009 on 03/08 19:20 on 03/08 06 AB7 P Playoff B 1/8 Final Snøgg Fotball 2 0 - 2 Skeid      
2 11 7 02 013 on 03/08 20:15 on 03/08 16 EK7 Y Grp 2 Skeid 4 - 2 KFUM-Kam. Oslo 1      
1 13 9 91 040 on 03/08 20:30 on 03/08 38 EK9 D Playoff A 1/32 Final Bærum SK 2 7 - 1 Skeid 1      
2 13 7 92 004 to 04/08 08:55 to 04/08 17 EK7 P Playoff B 1/4 Final Dundee United SC 3 - 2 Skeid      
1 12 7 13 015 to 04/08 09:00 to 04/08 12 EK7 H Grp 13 Rælingen Panthers 5 - 2 Skeid 1      
1 16 0 91 018 to 04/08 09:00 to 04/08 01 FU11 B Playoff A 1/16 Final Kolbotn IL 0 - 3 Skeid      
1 12 7 07 015 to 04/08 09:50 to 04/08 22 EK7 H Grp 7 Skeid 2 4 - 4 Rælingen Sharks      
2 14 0 92 010 to 04/08 11:15 to 04/08 05 BJ11 S Playoff B 1/8 Final Skeid 3 - 2 Ranheim IL 2      
1 19 0 91 016 to 04/08 11:15 to 04/08 02 VA11 A 18/19 Playoff A 1/16 Final Dombås IL 0 - 1 Skeid 1      
1 11 7 15 010 to 04/08 11:15 to 04/08 16 EK7 I Grp 15 Skeid Moa 1 - 3 Huk FK      
1 12 7 13 018 to 04/08 12:00 to 04/08 42 EK7 H Grp 13 Tønsberg FK Rød 3 - 2 Skeid 1      
1 11 7 11 016 to 04/08 12:00 to 04/08 08 EK7 I Grp 11 Skeid Leite 2 - 8 Lizzy Football Club      
2 17 0 92 007 to 04/08 13:30 to 04/08 01 RU11 Q 17 Playoff B 1/4 Final KIL/Hemne Fotball 2 - 3 Skeid      
1 16 0 91 009 to 04/08 13:30 to 04/08 03 AB11 B Playoff A 1/8 Final Skeid 10 - 11 P Lillestrøm SK 1      
1 19 0 92 012 to 04/08 14:45 to 04/08 01 AB11 A 18/19 Playoff B 1/8 Final Norborg/Ravn/Harøy IL 3 - 0 Skeid 2      
1 12 7 07 020 to 04/08 15:00 to 04/08 43 EK7 H Grp 7 Ready Rangers 2 - 5 Skeid 2      
2 14 0 92 005 to 04/08 16:00 to 04/08 03 AB11 S Playoff B 1/4 Final Skeid 0 - 2 Heming, IL      
1 11 7 11 017 to 04/08 17:15 to 04/08 42 EK7 I Grp 11 Skeid Leite 1 - 2 Oppegård IL 1      
1 19 0 91 008 to 04/08 17:15 to 04/08 05 EK11 A 18/19 Playoff A 1/8 Final Skeid 1 0 - 2 Skjold IL      
2 12 7 05 003 to 04/08 18:45 to 04/08 14 EK7 X Grp 5 Skeid 2 - 4 Tønsberg FK 3      
2 17 0 92 003 to 04/08 19:30 to 04/08 28 EK11 Q 17 Playoff B Semifinal DUNFERMLINE...LETIC GIRLS 0 - 3 Skeid      
1 11 7 15 014 to 04/08 20:15 to 04/08 16 EK7 I Grp 15 Vålerenga Fotball 1 2 - 3 Skeid Moa      
2 11 7 02 016 fr 05/08 09:45 fr 05/08 10 EK7 Y Grp 2 Skeid 2 - 0 Rælingen      
1 11 7 12 009 fr 05/08 12:00 fr 05/08 11 EK7 I Grp 12 Skeid Rognved 5 - 1 Rælingen 3      
1 11 7 14 018 fr 05/08 13:30 fr 05/08 10 EK7 I Grp 14 Skeid Toro 2 - 4 Skedsmo      
2 17 0 92 001 fr 05/08 16:00 fr 05/08 26 EK11 Q 17 Playoff B Final Verdal IL 2 - 0 Skeid      
1 11 7 12 011 fr 05/08 16:30 fr 05/08 13 EK7 I Grp 12 Skeid Rognved 5 - 3 Tønsberg FK Blå      
1 11 7 14 019 fr 05/08 19:30 fr 05/08 43 EK7 I Grp 14 Skeid Toro 2 - 4 Høybråten o...IL Fighters      
2 11 7 02 017 fr 05/08 20:15 fr 05/08 11 EK7 Y Grp 2 Skeid 2 - 2 Kråkstad IL