Dette er resultatet fra Norway Cup 2018. Se de seneste resultater fra Norway Cup 2019 her.

Skeid

Import into your calendar
Show referees
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
1 14 0 04 000 sø 29/07 09:00 sø 29/07 05 EK11 B14 Pulje 4 Skeid 2 0 - 1 Stokke IL Stokke-Vear    
2 16 7 17 000 sø 29/07 09:00 sø 29/07 09 VA7 U Pulje 17 Skeid 0 - 2 Rennebu IL      
1 13 9 23 000 sø 29/07 09:00 sø 29/07 07 VA9 B13 Pulje 23 Skeid 1 6 - 0 Ullensaker/Kisa      
1 13 9 01 003 sø 29/07 09:00 sø 29/07 24EK9 B13 Pulje 1 Nest-Sotra Fotball 7 - 1 Skeid Skeid 3      
1 16 0 09 001 sø 29/07 09:50 sø 29/07 06 EK11 B16 Pulje 9 Ullensaker/...otball 2002 0 - 2 Skeid    
2 16 0 02 001 sø 29/07 09:50 sø 29/07 31 EK11 G16 Pulje 2 Skeid 1 - 1 Hødd, IL      
2 14 7 06 001 sø 29/07 10:00 sø 29/07 06 VA7 V Pulje 6 Brumunddal Fotball 1 5 - 1 Skeid      
1 11 7 03 000 sø 29/07 11:15 sø 29/07 16 EK7 B11 Pulje 3 Skeid 3 2 - 4 Bækkelagets SK 3      
1 11 7 05 002 sø 29/07 12:00 sø 29/07 12 EK7 B11 Pulje 5 Bækkelagets SK 4 1 - 5 Skeid 1      
1 14 0 17 000 sø 29/07 15:10 sø 29/07 01 VA11 B14 Pulje 17 Ranheim IL 5 - 0 Skeid 1      
1 15 0 17 001 sø 29/07 15:10 sø 29/07 08 VA11 B15 Pulje 17 Skeid 7 - 0 Figgjo IL      
1 13 9 13 001 sø 29/07 15:40 sø 29/07 07 VA9 B13 Pulje 13 Åsane Fotball 0 - 6 Skeid 2      
1 11 7 03 005 sø 29/07 16:30 sø 29/07 09 EK7 B11 Pulje 3 Skeid 3 2 - 2 Årvoll IL Årvoll 2      
1 11 7 05 004 sø 29/07 16:30 sø 29/07 11 EK7 B11 Pulje 5 KFUM-Kam. Oslo 1 2 - 3 Skeid 1      
2 13 9 01 000 sø 29/07 17:20 sø 29/07 05 FU9 G13 Pulje 1 Gjelleråsen 1 - 5 Skeid      
2 13 9 19 000 sø 29/07 18:10 sø 29/07 24EK9 G13 Pulje 19 Djerv, SK 0 - 3 Skeid -tigrene    
1 12 7 02 000 ma 30/07 09:00 ma 30/07 10 EK7 B12 Pulje 2 Skeid 2 - 4 Heggedal IL      
1 13 9 01 002 ma 30/07 09:00 ma 30/07 02 LA9 B13 Pulje 1 Skeid Skeid 3 0 - 22 Ullern IF Ullern 1      
1 16 0 09 004 ma 30/07 09:50 ma 30/07 02 AB11 B16 Pulje 9 Skeid 0 - 1 Haugar, SK      
2 12 7 04 001 ma 30/07 10:30 ma 30/07 15 EK7 G12 Pulje 4 Skeid -løvene 1 - 4 Oppegård IL...rdstjernene      
1 13 9 25 000 ma 30/07 10:40 ma 30/07 07 VA9 B13 Pulje 25 Kolbotn IL 2 2 - 2 Skeid 3      
1 14 0 17 006 ma 30/07 10:50 ma 30/07 06 EK11 B14 Pulje 17 Skeid 1 0 - 0 Raufoss Fotball 2      
1 11 7 02 000 ma 30/07 11:15 ma 30/07 09 EK7 B11 Pulje 2 Fjellhamar 1 1 - 1 Skeid 2      
1 13 9 13 004 ma 30/07 11:30 ma 30/07 03 FU9 B13 Pulje 13 Skeid 2 0 - 3 Træff      
2 13 9 19 003 ma 30/07 12:20 ma 30/07 03 FU9 G13 Pulje 19 Skeid -tigrene 0 - 7 Oppegård IL      
2 16 0 02 003 ma 30/07 13:55 ma 30/07 03 RU11 G16 Pulje 2 Bremnes IL 1 0 - 3 Skeid      
2 12 7 04 003 ma 30/07 15:00 ma 30/07 15 EK7 G12 Pulje 4 Skeid -løvene 1 - 7 Stange SK      
2 14 7 06 002 ma 30/07 15:15 ma 30/07 20 EK7 V Pulje 6 Havdur, IL 1 - 1 Skeid      
1 11 7 02 002 ma 30/07 15:45 ma 30/07 12 EK7 B11 Pulje 2 Abildsø IL 2 3 - 4 Skeid 2      
1 14 0 04 003 ma 30/07 16:10 ma 30/07 28 EK11 B14 Pulje 4 Vard Haugesund, SK 1 3 - 0 Skeid 2      
1 15 0 17 003 ma 30/07 17:00 ma 30/07 02 VA11 B15 Pulje 17 Honningsvåg T&IF Turn 0 - 5 Skeid      
2 16 7 17 003 ma 30/07 17:15 ma 30/07 25 EK7 U Pulje 17 Sauland IL 1 - 6 Skeid      
2 13 9 01 003 ma 30/07 18:10 ma 30/07 04 FU9 G13 Pulje 1 Skeid 3 - 0 Kolbu/KK Fotball      
1 12 7 02 007 ma 30/07 18:10 ma 30/07 08 EK7 B12 Pulje 2 Lyn Fotball 1 4 - 3 Skeid      
1 13 9 23 004 ma 30/07 19:00 ma 30/07 07 VA9 B13 Pulje 23 Sem IF 1 - 9 Skeid 1      
1 13 9 25 003 ma 30/07 19:50 ma 30/07 41 EK9 B13 Pulje 25 Skeid 3 1 - 7 Tromsø IL T...05 Fagereng    
1 14 0 17 003 ti 31/07 08:55 ti 31/07 04 AB11 B14 Pulje 17 Sandviken, IL 2 - 1 Skeid 1      
1 14 0 04 005 ti 31/07 09:00 ti 31/07 04 RU11 B14 Pulje 4 Våg FK 5 - 0 Skeid 2      
2 16 0 02 004 ti 31/07 09:50 ti 31/07 37 EK11 G16 Pulje 2 Skeid 1 - 1 Kallhälls FF    
1 13 9 23 002 ti 31/07 09:50 ti 31/07 40 EK9 B13 Pulje 23 Lyngbø SK 2 - 8 Skeid 1    
1 13 9 01 068 ti 31/07 09:50 ti 31/07 41 EK9 B13 Pulje 1 Skeid Skeid 3 0 - 3 Djerv 1919 -2      
1 11 7 03 008 ti 31/07 12:00 ti 31/07 13 EK7 B11 Pulje 3 Søndre Høland Shiul G11 1 - 3 Skeid 3      
2 13 9 19 004 ti 31/07 12:20 ti 31/07 02 LA9 G13 Pulje 19 Kvass/Ulvungen FK 1 - 0 Skeid -tigrene      
1 11 7 05 008 ti 31/07 12:45 ti 31/07 08 EK7 B11 Pulje 5 Skeid 1 5 - 1 Nordstrand IF C      
1 15 0 17 005 ti 31/07 13:55 ti 31/07 04 RU11 B15 Pulje 17 Skeid 7 - 0 Vestsiden-Askøy IL      
2 13 9 01 004 ti 31/07 14:00 ti 31/07 02 LA9 G13 Pulje 1 Skeid 5 - 2 Sotra Sportsklubb Blå      
2 14 7 06 005 ti 31/07 16:15 ti 31/07 18 EK7 V Pulje 6 Skeid 1 - 1 Hødd, IL Blå      
1 11 7 05 010 ti 31/07 16:30 ti 31/07 15 EK7 B11 Pulje 5 Skeid 1 3 - 1 Kjelsås IL 3      
1 13 9 13 005 ti 31/07 17:20 ti 31/07 24EK9 B13 Pulje 13 Skeid 2 0 - 3 JK Tabasalu/Eventtents      
2 16 7 17 004 ti 31/07 18:30 ti 31/07 09 VA7 U Pulje 17 Halsnøy IL 3 - 1 Skeid      
1 13 9 25 001 ti 31/07 19:00 ti 31/07 07 VA9 B13 Pulje 25 Njardar/Tysnes IL 2 - 2 Skeid 3      
1 11 7 03 013 ti 31/07 19:45 ti 31/07 08 EK7 B11 Pulje 3 Ski IL Fotball bestboyz 2 - 2 Skeid 3      
1 16 0 09 002 ti 31/07 20:30 ti 31/07 02 EK11 B16 Pulje 9 Roterud IL 0 - 6 Skeid    
2 12 7 04 006 on 01/08 09:00 on 01/08 12 EK7 G12 Pulje 4 Høybråten og Stovner IL 2 5 - 0 Skeid -løvene      
2 14 7 92 028 on 01/08 09:00 on 01/08 06 VA7 V Playoff B 1/16 Final Skeid 3 - 2 Brumunddal Fotball 2      
1 16 0 91 044 on 01/08 09:00 on 01/08 31 EK11 B16 Playoff A 1/32 Final Kjelsås IL 1 - 0 Skeid    
2 16 7 92 020 on 01/08 11:00 on 01/08 18 EK7 U Playoff B 1/16 Final Holum IL 1 - 0 Skeid      
1 13 9 91 057 on 01/08 12:10 on 01/08 41 EK9 B13 Playoff A 1/32 Final Skeid 1 3 - 0 Eid IL    
1 14 0 92 044 on 01/08 12:30 on 01/08 36 EK11 B14 Playoff B 1/32 Final Sogndal IL Orange 4 - 1 Skeid 2      
1 14 0 92 058 on 01/08 12:30 on 01/08 06 RU11 B14 Playoff B 1/32 Final Skeid 1 1 - 0 Årvoll IL      
1 12 7 02 011 on 01/08 12:45 on 01/08 10 EK7 B12 Pulje 2 Skeid 2 - 2 Stange SK 2      
2 12 7 04 008 on 01/08 13:30 on 01/08 12 EK7 G12 Pulje 4 Skeid -løvene 1 - 1 Varpe      
1 11 7 02 008 on 01/08 15:45 on 01/08 11 EK7 B11 Pulje 2 Skeid 2 7 - 0 Oppsal IF Fotball 1      
2 14 7 92 014 on 01/08 16:15 on 01/08 05 VA7 V Playoff B 1/8 Final Skeid 1 - 0 Åmdal-Tokke FK      
1 13 9 92 041 on 01/08 16:20 on 01/08 39 EK9 B13 Playoff B 1/32 Final Skeid 2 0 - 3 Holmen IF Holmenakademiet      
1 13 9 92 036 on 01/08 17:10 on 01/08 03 FU9 B13 Playoff B 1/32 Final Skeid 3 6 - 2 Skeid Skeid 3      
1 13 9 92 036 on 01/08 17:10 on 01/08 03 FU9 B13 Playoff B 1/32 Final Skeid 3 6 - 2 Skeid Skeid 3      
1 14 0 92 027 on 01/08 17:15 on 01/08 02 FU11 B14 Playoff B 1/16 Final Rennebu IL 1 - 0 Skeid 1      
2 13 9 91 020 on 01/08 18:50 on 01/08 03 FU9 G13 Playoff A 1/16 Final Skeid 3 - 0 Korsvoll IL 2      
1 13 9 91 027 on 01/08 19:40 on 01/08 24EK9 B13 Playoff A 1/16 Final SC Gjøa 1 - 2 Skeid 1      
1 15 0 91 016 on 01/08 20:00 on 01/08 03 AB11 B15 Playoff A 1/16 Final Elverum Fotball 0 - 3 Skeid      
1 13 9 91 013 to 02/08 08:00 to 02/08 02 LA9 B13 Playoff A 1/8 Final Grue IL 1 - 5 Skeid 1      
2 13 9 91 014 to 02/08 08:50 to 02/08 02 LA9 G13 Playoff A 1/8 Final Skeid 3 - 1 Oppegård IL      
1 13 9 92 017 to 02/08 09:40 to 02/08 41 EK9 B13 Playoff B 1/16 Final Hasle-Løren IL 2 2 - 1 Skeid 3      
1 11 7 03 016 to 02/08 10:30 to 02/08 10 EK7 B11 Pulje 3 Lyn Fotball Hvit 5 - 3 Skeid 3      
1 11 7 05 014 to 02/08 11:15 to 02/08 16 EK7 B11 Pulje 5 Langhus IL ...Fantasticos 3 - 2 Skeid 1      
2 16 0 91 020 to 02/08 11:30 to 02/08 31 EK11 G16 Playoff A 1/16 Final Skeid 2 - 3 Surnadal IL    
2 14 7 92 006 to 02/08 12:00 to 02/08 17 EK7 V Playoff B 1/4 Final Skodje IL 3 - 2 P Skeid      
2 13 9 92 028 to 02/08 12:10 to 02/08 05 FU9 G13 Playoff B 1/16 Final Lyn Fotball Hvit 5 - 1 Skeid -tigrene      
1 13 9 91 006 to 02/08 13:00 to 02/08 41 EK9 B13 Playoff A 1/4 Final Ullern IF Ullern 1 4 - 0 Skeid 1      
2 13 9 91 007 to 02/08 13:00 to 02/08 05 FU9 G13 Playoff A 1/4 Final Skeid 6 - 0 Grei, SF      
1 15 0 91 008 to 02/08 16:15 to 02/08 02 EK11 B15 Playoff A 1/8 Final Fløy - Fotball 0 - 3 Skeid      
1 12 7 02 013 fr 03/08 08:00 fr 03/08 08 EK7 B12 Pulje 2 Lavangen IF Lavangen if 0 - 2 Skeid      
1 15 0 91 004 fr 03/08 10:00 fr 03/08 05 EK11 B15 Playoff A 1/4 Final Skeid 2 - 1 Moss FK    
2 12 7 04 011 fr 03/08 10:30 fr 03/08 12 EK7 G12 Pulje 4 Kolbotn IL Tigrene 1 2 - 2 Skeid -løvene      
2 13 9 91 003 fr 03/08 11:00 fr 03/08 24EK9 G13 Playoff A Semifinal Snøgg Fotball 0 - 4 Skeid      
1 11 7 02 010 fr 03/08 11:15 fr 03/08 11 EK7 B11 Pulje 2 Skeid 2 1 - 0 Vålerenga F...l Drageenga      
1 9 3 02 005 fr 03/08 11:20 fr 03/08 4B3EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 Klemetsrud IL 3 Skeid Tigrene      
1 9 3 02 012 fr 03/08 11:50 fr 03/08 2A5EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 Skeid Tigrene 2 KFUM-Kam. Oslo 10      
1 9 3 02 027 fr 03/08 12:20 fr 03/08 4B5EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 KFUM-Kam. Oslo 11 Skeid Tigrene 2      
1 9 3 02 015 fr 03/08 12:40 fr 03/08 2A5EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 Skeid Tigrene Bækkelagets SK 3      
1 9 3 02 032 fr 03/08 13:00 fr 03/08 4B4EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 Skeid Tigrene KFUM-Kam. Oslo 1      
1 9 3 02 044 fr 03/08 13:20 fr 03/08 4B1EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 Skeid Tigrene 2 Bækkelagets SK 4      
1 12 7 02 012 fr 03/08 13:30 fr 03/08 08 EK7 B12 Pulje 2 Stridsklev IL 1 2 - 1 Skeid      
1 9 3 02 049 fr 03/08 13:40 fr 03/08 4B2EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 KFUM-Kam. Oslo 9 Skeid Tigrene      
1 9 3 02 059 fr 03/08 13:50 fr 03/08 4B4EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 Skeid Tigrene 2 KFUM-Kam. Oslo 7      
1 9 3 02 063 fr 03/08 14:10 fr 03/08 4B2EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 KFUM-Kam. Oslo 12 Skeid Tigrene      
1 9 3 02 073 fr 03/08 14:20 fr 03/08 4B6EK3v3 Boys 9 3v3 Pulje 2 KFUM-Kam. Oslo 4 Skeid Tigrene 2      
1 15 0 91 002 fr 03/08 17:00 fr 03/08 30 EK11 B15 Playoff A Semifinal Skeid 6 - 7 P Kattem IL Fotballklubb    
2 13 9 91 000 fr 03/08 18:00 fr 03/08 01 EK9 G13 Playoff A Final Hyggen IF Hyggen/Lier 0 - 7 Skeid      
1 11 7 02 014 fr 03/08 19:00 fr 03/08 10 EK7 B11 Pulje 2 Skeid 2 1 - 0 Nordstrand IF E      
1 15 0 91 000 lø 04/08 10:30 lø 04/08 03 EK11 B15 Playoff A Bronzekamp Skeid 0 - 1 Trygg/Lade, SK    
1 11 7 03 019 lø 04/08 13:00 lø 04/08 10 EK7 B11 Pulje 3 Skeid 3 0 - 6 Nordstrand IF B      
1 11 7 05 018 lø 04/08 13:45 lø 04/08 08 EK7 B11 Pulje 5 Skeid 1 2 - 1 Klemetsrud IL Leopardene