Detta är resultaten från Norway Cup 2018. Se de senaste resultaten från Norway Cup 2019 här.

Skeid

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
1 14 0 04 000 sö 29/07 09:00 sö 29/07 05 EK11 B14 Grp 4 Skeid 2 0 - 1 Stokke IL Stokke-Vear    
2 16 7 17 000 sö 29/07 09:00 sö 29/07 09 VA7 U Grp 17 Skeid 0 - 2 Rennebu IL      
1 13 9 23 000 sö 29/07 09:00 sö 29/07 07 VA9 B13 Grp 23 Skeid 1 6 - 0 Ullensaker/Kisa      
1 13 9 01 003 sö 29/07 09:00 sö 29/07 24EK9 B13 Grp 1 Nest-Sotra Fotball 7 - 1 Skeid Skeid 3      
1 16 0 09 001 sö 29/07 09:50 sö 29/07 06 EK11 B16 Grp 9 Ullensaker/...otball 2002 0 - 2 Skeid    
2 16 0 02 001 sö 29/07 09:50 sö 29/07 31 EK11 G16 Grp 2 Skeid 1 - 1 Hødd, IL      
2 14 7 06 001 sö 29/07 10:00 sö 29/07 06 VA7 V Grp 6 Brumunddal Fotball 1 5 - 1 Skeid      
1 11 7 03 000 sö 29/07 11:15 sö 29/07 16 EK7 B11 Grp 3 Skeid 3 2 - 4 Bækkelagets SK 3      
1 11 7 05 002 sö 29/07 12:00 sö 29/07 12 EK7 B11 Grp 5 Bækkelagets SK 4 1 - 5 Skeid 1      
1 14 0 17 000 sö 29/07 15:10 sö 29/07 01 VA11 B14 Grp 17 Ranheim IL 5 - 0 Skeid 1      
1 15 0 17 001 sö 29/07 15:10 sö 29/07 08 VA11 B15 Grp 17 Skeid 7 - 0 Figgjo IL      
1 13 9 13 001 sö 29/07 15:40 sö 29/07 07 VA9 B13 Grp 13 Åsane Fotball 0 - 6 Skeid 2      
1 11 7 03 005 sö 29/07 16:30 sö 29/07 09 EK7 B11 Grp 3 Skeid 3 2 - 2 Årvoll IL Årvoll 2      
1 11 7 05 004 sö 29/07 16:30 sö 29/07 11 EK7 B11 Grp 5 KFUM-Kam. Oslo 1 2 - 3 Skeid 1      
2 13 9 01 000 sö 29/07 17:20 sö 29/07 05 FU9 G13 Grp 1 Gjelleråsen 1 - 5 Skeid      
2 13 9 19 000 sö 29/07 18:10 sö 29/07 24EK9 G13 Grp 19 Djerv, SK 0 - 3 Skeid -tigrene    
1 12 7 02 000 må 30/07 09:00 må 30/07 10 EK7 B12 Grp 2 Skeid 2 - 4 Heggedal IL      
1 13 9 01 002 må 30/07 09:00 må 30/07 02 LA9 B13 Grp 1 Skeid Skeid 3 0 - 22 Ullern IF Ullern 1      
1 16 0 09 004 må 30/07 09:50 må 30/07 02 AB11 B16 Grp 9 Skeid 0 - 1 Haugar, SK      
2 12 7 04 001 må 30/07 10:30 må 30/07 15 EK7 G12 Grp 4 Skeid -løvene 1 - 4 Oppegård IL...rdstjernene      
1 13 9 25 000 må 30/07 10:40 må 30/07 07 VA9 B13 Grp 25 Kolbotn IL 2 2 - 2 Skeid 3      
1 14 0 17 006 må 30/07 10:50 må 30/07 06 EK11 B14 Grp 17 Skeid 1 0 - 0 Raufoss Fotball 2      
1 11 7 02 000 må 30/07 11:15 må 30/07 09 EK7 B11 Grp 2 Fjellhamar 1 1 - 1 Skeid 2      
1 13 9 13 004 må 30/07 11:30 må 30/07 03 FU9 B13 Grp 13 Skeid 2 0 - 3 Træff      
2 13 9 19 003 må 30/07 12:20 må 30/07 03 FU9 G13 Grp 19 Skeid -tigrene 0 - 7 Oppegård IL      
2 16 0 02 003 må 30/07 13:55 må 30/07 03 RU11 G16 Grp 2 Bremnes IL 1 0 - 3 Skeid      
2 12 7 04 003 må 30/07 15:00 må 30/07 15 EK7 G12 Grp 4 Skeid -løvene 1 - 7 Stange SK      
2 14 7 06 002 må 30/07 15:15 må 30/07 20 EK7 V Grp 6 Havdur, IL 1 - 1 Skeid      
1 11 7 02 002 må 30/07 15:45 må 30/07 12 EK7 B11 Grp 2 Abildsø IL 2 3 - 4 Skeid 2      
1 14 0 04 003 må 30/07 16:10 må 30/07 28 EK11 B14 Grp 4 Vard Haugesund, SK 1 3 - 0 Skeid 2      
1 15 0 17 003 må 30/07 17:00 må 30/07 02 VA11 B15 Grp 17 Honningsvåg T&IF Turn 0 - 5 Skeid      
2 16 7 17 003 må 30/07 17:15 må 30/07 25 EK7 U Grp 17 Sauland IL 1 - 6 Skeid      
2 13 9 01 003 må 30/07 18:10 må 30/07 04 FU9 G13 Grp 1 Skeid 3 - 0 Kolbu/KK Fotball      
1 12 7 02 007 må 30/07 18:10 må 30/07 08 EK7 B12 Grp 2 Lyn Fotball 1 4 - 3 Skeid      
1 13 9 23 004 må 30/07 19:00 må 30/07 07 VA9 B13 Grp 23 Sem IF 1 - 9 Skeid 1      
1 13 9 25 003 må 30/07 19:50 må 30/07 41 EK9 B13 Grp 25 Skeid 3 1 - 7 Tromsø IL T...05 Fagereng    
1 14 0 17 003 ti 31/07 08:55 ti 31/07 04 AB11 B14 Grp 17 Sandviken, IL 2 - 1 Skeid 1      
1 14 0 04 005 ti 31/07 09:00 ti 31/07 04 RU11 B14 Grp 4 Våg FK 5 - 0 Skeid 2      
2 16 0 02 004 ti 31/07 09:50 ti 31/07 37 EK11 G16 Grp 2 Skeid 1 - 1 Kallhälls FF    
1 13 9 23 002 ti 31/07 09:50 ti 31/07 40 EK9 B13 Grp 23 Lyngbø SK 2 - 8 Skeid 1    
1 13 9 01 068 ti 31/07 09:50 ti 31/07 41 EK9 B13 Grp 1 Skeid Skeid 3 0 - 3 Djerv 1919 -2      
1 11 7 03 008 ti 31/07 12:00 ti 31/07 13 EK7 B11 Grp 3 Søndre Høland Shiul G11 1 - 3 Skeid 3      
2 13 9 19 004 ti 31/07 12:20 ti 31/07 02 LA9 G13 Grp 19 Kvass/Ulvungen FK 1 - 0 Skeid -tigrene      
1 11 7 05 008 ti 31/07 12:45 ti 31/07 08 EK7 B11 Grp 5 Skeid 1 5 - 1 Nordstrand IF C      
1 15 0 17 005 ti 31/07 13:55 ti 31/07 04 RU11 B15 Grp 17 Skeid 7 - 0 Vestsiden-Askøy IL      
2 13 9 01 004 ti 31/07 14:00 ti 31/07 02 LA9 G13 Grp 1 Skeid 5 - 2 Sotra Sportsklubb Blå      
2 14 7 06 005 ti 31/07 16:15 ti 31/07 18 EK7 V Grp 6 Skeid 1 - 1 Hødd, IL Blå      
1 11 7 05 010 ti 31/07 16:30 ti 31/07 15 EK7 B11 Grp 5 Skeid 1 3 - 1 Kjelsås IL 3      
1 13 9 13 005 ti 31/07 17:20 ti 31/07 24EK9 B13 Grp 13 Skeid 2 0 - 3 JK Tabasalu/Eventtents      
2 16 7 17 004 ti 31/07 18:30 ti 31/07 09 VA7 U Grp 17 Halsnøy IL 3 - 1 Skeid      
1 13 9 25 001 ti 31/07 19:00 ti 31/07 07 VA9 B13 Grp 25 Njardar/Tysnes IL 2 - 2 Skeid 3      
1 11 7 03 013 ti 31/07 19:45 ti 31/07 08 EK7 B11 Grp 3 Ski IL Fotball bestboyz 2 - 2 Skeid 3      
1 16 0 09 002 ti 31/07 20:30 ti 31/07 02 EK11 B16 Grp 9 Roterud IL 0 - 6 Skeid    
2 12 7 04 006 on 01/08 09:00 on 01/08 12 EK7 G12 Grp 4 Høybråten og Stovner IL 2 5 - 0 Skeid -løvene      
2 14 7 92 028 on 01/08 09:00 on 01/08 06 VA7 V Playoff B 1/16 Final Skeid 3 - 2 Brumunddal Fotball 2      
1 16 0 91 044 on 01/08 09:00 on 01/08 31 EK11 B16 Playoff A 1/32 Final Kjelsås IL 1 - 0 Skeid    
2 16 7 92 020 on 01/08 11:00 on 01/08 18 EK7 U Playoff B 1/16 Final Holum IL 1 - 0 Skeid      
1 13 9 91 057 on 01/08 12:10 on 01/08 41 EK9 B13 Playoff A 1/32 Final Skeid 1 3 - 0 Eid IL    
1 14 0 92 044 on 01/08 12:30 on 01/08 36 EK11 B14 Playoff B 1/32 Final Sogndal IL Orange 4 - 1 Skeid 2      
1 14 0 92 058 on 01/08 12:30 on 01/08 06 RU11 B14 Playoff B 1/32 Final Skeid 1 1 - 0 Årvoll IL      
1 12 7 02 011 on 01/08 12:45 on 01/08 10 EK7 B12 Grp 2 Skeid 2 - 2 Stange SK 2      
2 12 7 04 008 on 01/08 13:30 on 01/08 12 EK7 G12 Grp 4 Skeid -løvene 1 - 1 Varpe      
1 11 7 02 008 on 01/08 15:45 on 01/08 11 EK7 B11 Grp 2 Skeid 2 7 - 0 Oppsal IF Fotball 1      
2 14 7 92 014 on 01/08 16:15 on 01/08 05 VA7 V Playoff B 1/8 Final Skeid 1 - 0 Åmdal-Tokke FK      
1 13 9 92 041 on 01/08 16:20 on 01/08 39 EK9 B13 Playoff B 1/32 Final Skeid 2 0 - 3 Holmen IF Holmenakademiet      
1 13 9 92 036 on 01/08 17:10 on 01/08 03 FU9 B13 Playoff B 1/32 Final Skeid 3 6 - 2 Skeid Skeid 3      
1 13 9 92 036 on 01/08 17:10 on 01/08 03 FU9 B13 Playoff B 1/32 Final Skeid 3 6 - 2 Skeid Skeid 3      
1 14 0 92 027 on 01/08 17:15 on 01/08 02 FU11 B14 Playoff B 1/16 Final Rennebu IL 1 - 0 Skeid 1      
2 13 9 91 020 on 01/08 18:50 on 01/08 03 FU9 G13 Playoff A 1/16 Final Skeid 3 - 0 Korsvoll IL 2      
1 13 9 91 027 on 01/08 19:40 on 01/08 24EK9 B13 Playoff A 1/16 Final SC Gjøa 1 - 2 Skeid 1      
1 15 0 91 016 on 01/08 20:00 on 01/08 03 AB11 B15 Playoff A 1/16 Final Elverum Fotball 0 - 3 Skeid      
1 13 9 91 013 to 02/08 08:00 to 02/08 02 LA9 B13 Playoff A 1/8 Final Grue IL 1 - 5 Skeid 1      
2 13 9 91 014 to 02/08 08:50 to 02/08 02 LA9 G13 Playoff A 1/8 Final Skeid 3 - 1 Oppegård IL      
1 13 9 92 017 to 02/08 09:40 to 02/08 41 EK9 B13 Playoff B 1/16 Final Hasle-Løren IL 2 2 - 1 Skeid 3      
1 11 7 03 016 to 02/08 10:30 to 02/08 10 EK7 B11 Grp 3 Lyn Fotball Hvit 5 - 3 Skeid 3      
1 11 7 05 014 to 02/08 11:15 to 02/08 16 EK7 B11 Grp 5 Langhus IL ...Fantasticos 3 - 2 Skeid 1      
2 16 0 91 020 to 02/08 11:30 to 02/08 31 EK11 G16 Playoff A 1/16 Final Skeid 2 - 3 Surnadal IL    
2 14 7 92 006 to 02/08 12:00 to 02/08 17 EK7 V Playoff B 1/4 Final Skodje IL 3 - 2 P Skeid      
2 13 9 92 028 to 02/08 12:10 to 02/08 05 FU9 G13 Playoff B 1/16 Final Lyn Fotball Hvit 5 - 1 Skeid -tigrene      
1 13 9 91 006 to 02/08 13:00 to 02/08 41 EK9 B13 Playoff A 1/4 Final Ullern IF Ullern 1 4 - 0 Skeid 1      
2 13 9 91 007 to 02/08 13:00 to 02/08 05 FU9 G13 Playoff A 1/4 Final Skeid 6 - 0 Grei, SF      
1 15 0 91 008 to 02/08 16:15 to 02/08 02 EK11 B15 Playoff A 1/8 Final Fløy - Fotball 0 - 3 Skeid      
1 12 7 02 013 fr 03/08 08:00 fr 03/08 08 EK7 B12 Grp 2 Lavangen IF Lavangen if 0 - 2 Skeid      
1 15 0 91 004 fr 03/08 10:00 fr 03/08 05 EK11 B15 Playoff A 1/4 Final Skeid 2 - 1 Moss FK    
2 12 7 04 011 fr 03/08 10:30 fr 03/08 12 EK7 G12 Grp 4 Kolbotn IL Tigrene 1 2 - 2 Skeid -løvene      
2 13 9 91 003 fr 03/08 11:00 fr 03/08 24EK9 G13 Playoff A Semifinal Snøgg Fotball 0 - 4 Skeid      
1 11 7 02 010 fr 03/08 11:15 fr 03/08 11 EK7 B11 Grp 2 Skeid 2 1 - 0 Vålerenga F...l Drageenga      
1 9 3 02 005 fr 03/08 11:20 fr 03/08 4B3EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 Klemetsrud IL 3 Skeid Tigrene      
1 9 3 02 012 fr 03/08 11:50 fr 03/08 2A5EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 Skeid Tigrene 2 KFUM-Kam. Oslo 10      
1 9 3 02 027 fr 03/08 12:20 fr 03/08 4B5EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 KFUM-Kam. Oslo 11 Skeid Tigrene 2      
1 9 3 02 015 fr 03/08 12:40 fr 03/08 2A5EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 Skeid Tigrene Bækkelagets SK 3      
1 9 3 02 032 fr 03/08 13:00 fr 03/08 4B4EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 Skeid Tigrene KFUM-Kam. Oslo 1      
1 9 3 02 044 fr 03/08 13:20 fr 03/08 4B1EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 Skeid Tigrene 2 Bækkelagets SK 4      
1 12 7 02 012 fr 03/08 13:30 fr 03/08 08 EK7 B12 Grp 2 Stridsklev IL 1 2 - 1 Skeid      
1 9 3 02 049 fr 03/08 13:40 fr 03/08 4B2EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 KFUM-Kam. Oslo 9 Skeid Tigrene      
1 9 3 02 059 fr 03/08 13:50 fr 03/08 4B4EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 Skeid Tigrene 2 KFUM-Kam. Oslo 7      
1 9 3 02 063 fr 03/08 14:10 fr 03/08 4B2EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 KFUM-Kam. Oslo 12 Skeid Tigrene      
1 9 3 02 073 fr 03/08 14:20 fr 03/08 4B6EK3v3 Boys 9 3v3 Grp 2 KFUM-Kam. Oslo 4 Skeid Tigrene 2      
1 15 0 91 002 fr 03/08 17:00 fr 03/08 30 EK11 B15 Playoff A Semifinal Skeid 6 - 7 P Kattem IL Fotballklubb    
2 13 9 91 000 fr 03/08 18:00 fr 03/08 01 EK9 G13 Playoff A Final Hyggen IF Hyggen/Lier 0 - 7 Skeid      
1 11 7 02 014 fr 03/08 19:00 fr 03/08 10 EK7 B11 Grp 2 Skeid 2 1 - 0 Nordstrand IF E      
1 15 0 91 000 lö 04/08 10:30 lö 04/08 03 EK11 B15 Playoff A Bronsmatch Skeid 0 - 1 Trygg/Lade, SK    
1 11 7 03 019 lö 04/08 13:00 lö 04/08 10 EK7 B11 Grp 3 Skeid 3 0 - 6 Nordstrand IF B      
1 11 7 05 018 lö 04/08 13:45 lö 04/08 08 EK7 B11 Grp 5 Skeid 1 2 - 1 Klemetsrud IL Leopardene