Detta är resultaten från Norway Cup 2018. Se de senaste resultaten från Norway Cup 2019 här.

Rising Star FA

Spara till din kalender
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
1 12 7 15 013 sö 29/07 10:30 sö 29/07 12 EK7 B12 Grp 15 Skåla IL 2 - 1 Rising Star FA Red      
1 14 0 14 004 sö 29/07 10:50 sö 29/07 04 EK11 B14 Grp 14 Årvoll IL 1 - 0 Rising Star FA    
1 16 0 02 016 sö 29/07 12:40 sö 29/07 28 EK11 B16 Grp 2 Urædd FK 1 - 0 Rising Star FA    
2 17 0 08 005 sö 29/07 12:40 sö 29/07 31 EK11 G17 Grp 8 Rising Star FA 1 - 1 Drøbak-Frogn IL    
1 12 7 15 016 sö 29/07 19:45 sö 29/07 15 EK7 B12 Grp 15 Rising Star FA Red 1 - 2 Furuset Fotball IF      
1 12 7 16 000 må 30/07 09:45 må 30/07 10 EK7 B12 Grp 16 Heming, IL 6 - 0 Rising Star FA Black      
1 14 0 14 003 må 30/07 10:50 må 30/07 31 EK11 B14 Grp 14 Rising Star FA 3 - 1 Nesbyen IL      
2 17 0 08 006 må 30/07 12:40 må 30/07 37 EK11 G17 Grp 8 Øyer-Tretten IF 0 - 1 Rising Star FA    
1 12 7 16 004 må 30/07 14:15 må 30/07 11 EK7 B12 Grp 16 Vålerenga F... Ulvene rød 3 - 2 Rising Star FA Black      
1 16 0 02 017 må 30/07 17:00 må 30/07 30 EK11 B16 Grp 2 Rising Star FA 2 - 0 Flekkefjord FK    
2 17 0 08 007 ti 31/07 12:40 ti 31/07 33 EK11 G17 Grp 8 Åsane Fotball 1 - 4 Rising Star FA    
1 16 0 02 018 ti 31/07 13:55 ti 31/07 01 EK11 B16 Grp 2 Rising Star FA 1 - 0 Fagernes IL      
1 12 7 15 017 ti 31/07 15:45 ti 31/07 10 EK7 B12 Grp 15 Frigg Oslo FK - Fotball 1 - 1 Rising Star FA Red      
1 14 0 14 001 ti 31/07 16:10 ti 31/07 04 EK11 B14 Grp 14 Rising Star FA 2 - 1 Kvaløya SK Hvit    
1 16 0 02 019 ti 31/07 17:00 ti 31/07 04 EK11 B16 Grp 2 SIF/Hessa IL - Fotball 0 - 0 Rising Star FA    
2 17 0 08 008 ti 31/07 18:00 ti 31/07 28 EK11 G17 Grp 8 Rising Star FA 2 - 0 KIL/Hemne Fotball      
1 12 7 15 018 ti 31/07 19:00 ti 31/07 10 EK7 B12 Grp 15 Rising Star FA Red 3 - 0 Ready 2      
1 16 0 91 050 on 01/08 09:00 on 01/08 37 EK11 B16 Playoff A 1/32 Final Rising Star FA 0 - 4 Seleccion Q... Cordillera      
1 12 7 16 006 on 01/08 10:30 on 01/08 11 EK7 B12 Grp 16 Rising Star FA Black 1 - 3 Vestre Akers SK Vask City      
1 14 0 91 056 on 01/08 13:30 on 01/08 04 RU11 B14 Playoff A 1/32 Final Rising Star FA 3 - 1 Herd, Spk.      
1 12 7 16 009 on 01/08 17:15 on 01/08 14 EK7 B12 Grp 16 Gjerdrum 7 - 1 Rising Star FA Black      
1 14 0 91 016 on 01/08 20:00 on 01/08 02 EK11 B14 Playoff A 1/16 Final Rising Star FA 3 - 0 P Sund Sportsklubb      
1 12 7 15 019 to 02/08 13:30 to 02/08 08 EK7 B12 Grp 15 Nesodden IF Hvit 0 - 1 Rising Star FA Red      
2 17 0 91 008 to 02/08 13:45 to 02/08 01 EK11 G17 Playoff A 1/8 Final Rising Star FA 0 - 2 Kaupanger IL      
1 12 7 15 020 to 02/08 19:45 to 02/08 13 EK7 B12 Grp 15 Rising Star FA Red 0 - 2 Bækkelagets SK 3      
1 14 0 91 008 to 02/08 20:00 to 02/08 30 EK11 B14 Playoff A 1/8 Final Kolbotn IL 1 5 - 1 Rising Star FA    
1 12 7 16 013 fr 03/08 15:45 fr 03/08 43 EK7 B12 Grp 16 Rising Star FA Black 3 - 2 Lindeberg SK