David Joness matcher under Norway Cup 2018


Domarschemat har än så länge bara publicerats för den 29/7,30/7,31/7,1/8,2/8,3/8,4/8. Alla matcher på någon annan turneringsdag kommer inte att visas förrän den dagen också publicerats.

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag Domare  
2 19 0 07 000 sö 29/07 13:55 sö 29/07 32 EK11 G19 Grp 7 Oppsal IF Fotball 1 - 2 Utleira IL 2 Kristoffer Harald Sontum (Huvuddomare) , Benjamin Landsvik (Assisterande 1) , Jamie Desouza (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 14 0 30 001 sö 29/07 15:10 sö 29/07 32 EK11 B14 Grp 30 Sotra Sportsklubb 6 - 3 Nord-Odal IL Benjamin Landsvik (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
1 14 0 21 001 sö 29/07 16:10 sö 29/07 32 EK11 B14 Grp 21 Belmont United SC 0 - 0 Moelven IL Per Kristian Erlandsen (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
1 16 0 03 001 sö 29/07 20:30 sö 29/07 32 EK11 B16 Grp 3 Nesbyen IL Nesbyen G16 3 - 2 Haramsøy/Nordøy FK William Rowland (Huvuddomare) , Sven Lehmann (Assisterande 1) , Remon Tulen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 15 0 10 002 må 30/07 09:50 må 30/07 02 FU11 G15 Grp 10 Stegaberg IL 0 - 11 Stabæk Fotball Mauritz Just (Huvuddomare) , Daniel Ditcham (Assisterande 1) , Chris Dorsman (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 14 0 29 002 må 30/07 10:50 må 30/07 02 FU11 B14 Grp 29 Kongsvinger IL Fotball 2 0 - 3 Manglerud S...otball,IL 1 Chris Dorsman (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
1 16 0 08 003 må 30/07 11:40 må 30/07 02 FU11 B16 Grp 8 Rosendal TL 3 - 1 Ulefoss SF ...s/Skade G16 Finn Kiszka (Huvuddomare) , Chris Dorsman (Assisterande 1) , Daniel Ditcham (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 14 0 27 002 må 30/07 16:10 må 30/07 31 EK11 B14 Grp 27 Club Santos Laguna 0 - 1 Kopervik IL Jan Åge Kiran (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
1 16 0 16 002 må 30/07 17:00 må 30/07 31 EK11 B16 Grp 16 Sykkylven I...K Sykkylven 3 - 0 Os/Nansen FGR Jeroen Bos (Huvuddomare) , Debasse Virgil Tresor Dion (Assisterande 1) , Abdul Khadir Sudi (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 19 0 20 004 må 30/07 19:15 må 30/07 06 EK11 B19-11-12 Grp 20 Skjold IL - fotball 3 - 0 Sandviken, IL Simen Albrigtsen Eilertsen (Huvuddomare) , Michael Pih (Assisterande 1) , Izaskun Munoz (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 15 0 02 004 ti 31/07 11:40 ti 31/07 04 RU11 G15 Grp 2 Hamna IL 6 - 0 Tertnes Fotball Damer Alba Covaleda (Huvuddomare) , Kanagaratnam Nagendran (Assisterande 1) , Leon Ulrich (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 15 0 10 008 ti 31/07 12:40 ti 31/07 04 RU11 B15 Grp 10 Fløy - Fotball 18 - 0 Tertnes Fotball Herrer 2 Henrik Gagnum (Huvuddomare) , Alba Covaleda (Assisterande 1) , Daniel Ditcham (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 14 0 25 005 ti 31/07 16:10 ti 31/07 31 EK11 B14 Grp 25 Urædd FK 0 - 6 Lyn Fotball Lennart Kernchen (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
1 15 0 16 004 ti 31/07 17:00 ti 31/07 06 EK11 B15 Grp 16 Bækkelagets SK 1 - 1 Bossmo & Ytteren IL Remon Tulen (Huvuddomare) , Marcos Cordeiro (Assisterande 1) , Kenneth Kjelaas (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 17 0 07 004 ti 31/07 19:15 ti 31/07 34 EK11 G17 Grp 7 Strindheim IL 2 1 - 4 Havdur, IL Aleksander Skjold Vermundsen (Huvuddomare) , Edvard Norøm Spolén (Assisterande 1) , Kristian Albrigtsen Eilertsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 16 0 10 004 ti 31/07 20:30 ti 31/07 36 EK11 G16 Grp 10 Bøler IF 0 - 3 Djerv 1919 Thomas Hood (Huvuddomare) , Oliver Bjørsnøs Bakke (Assisterande 1) , Sindre Mathias Ekren Jakobsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 15 0 92 039 on 01/08 08:00 on 01/08 03 AB11 1/32 Final B15 Playoff B Mjølner, FK 3 - 1 Kongsberg IF Muhammet Furkan Kaya (Huvuddomare) , Rasoul Mohamed Abdulzahra (Assisterande 1) , Daniel Amundsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 16 0 91 053 on 01/08 09:00 on 01/08 03 AB11 1/32 Final B16 Playoff A Lyn Fotball 1 1 - 0 Os TF 1 Anastasios Paraskevas (Huvuddomare) , Danielle Knight (Assisterande 1) , Daniel Amundsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 19 0 92 024 on 01/08 15:30 on 01/08 31 EK11 1/16 Final B19-11-12 Playoff B Rindal IL 1 - 4 Skjold IL - fotball Snezhana Ilievska (Huvuddomare) , Markus Rotvold (Assisterande 1) , Martin Røed Knudsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 15 0 92 017 on 01/08 17:15 on 01/08 35 EK11 1/16 Final G15 Playoff B Odda FK 0 - 1 KFUM-Kam. Oslo Kieran Clarke (Huvuddomare) , Ahmed Assadi (Assisterande 1) , Marius Sundt Brynhildsvoll (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 16 0 92 024 on 01/08 18:45 on 01/08 04 EK11 1/16 Final B16 Playoff B Oppdal IL 3 - 1 Hakadal Jelle Besselsen (Huvuddomare) , Matz Vik Giske (Assisterande 1) , Morgan Conn (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 14 0 91 029 on 01/08 20:00 on 01/08 36 EK11 1/16 Final B14 Playoff A Vard Haugesund, SK 1 0 - 1 Club Santos Laguna Nils Jorulf Dale (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
2 15 0 91 017 to 02/08 11:30 to 02/08 04 EK11 1/16 Final G15 Playoff A IL Bjørn 4 - 2 Røa IL Brage Nygård (Huvuddomare) , Bjørn Tore Tvedt (Assisterande 1) , Kim Andre Wollertsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 14 0 91 018 to 02/08 12:45 to 02/08 04 EK11 1/16 Final G14 Playoff A Kopervik IL 0 - 1 Fossum IF Kerim Leshker Kushar (Huvuddomare) , David Jones (Domarcoach)
1 17 0 91 013 to 02/08 13:45 to 02/08 04 EK11 1/8 Final B17 Playoff A Stjørdals-Blink Fotball 6 - 0 Gratangen Idrettslag Bjørn Tore Tvedt (Huvuddomare) , Brage Nygård (Assisterande 1) , Kerim Leshker Kushar (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
1 16 0 91 014 to 02/08 15:00 to 02/08 29 EK11 1/8 Final B16 Playoff A Klebe SK 3 - 0 Spjelkavik IL - Fotball Marcel Schüler (Huvuddomare) , Simon Andreas Laugsand (Assisterande 1) , Abdurezak Kemar (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 14 0 91 013 to 02/08 20:00 to 02/08 28 EK11 1/8 Final G14 Playoff A Haukar 0 - 2 Kolbotn IL Abdul Khadir Sudi (Huvuddomare) , Casper Rodrigo Sivertsen (Assisterande 1) , Håvard Hole Styve Mjelde (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)
2 16 0 91 006 fr 03/08 11:15 fr 03/08 31 EK11 1/4 Final G16 Playoff A Fjellhamar 4 - 3 Fagernes IL William Rowland (Huvuddomare) , Samitanan Wannayut (Assisterande 1) , Øyvind Svendsen (Assisterande 2) , David Jones (Domarcoach)