Kenneth Blixs matcher under Norway Cup 2019


  Matchnr Tid Spelplan Omgång Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag Domare  
1 14 7 03 000 sö 28/07 10:00 sö 28/07 05 VA7 B13/14 Grp 3 Fyresdal IL 5 - 0 Nordby IL 2 Kenneth Blix (Huvuddomare) , Odd-Erik Simonsen (Domare (Övrig))
1 14 7 07 000 sö 28/07 13:15 sö 28/07 05 VA7 B13/14 Grp 7 Hjelset-Kle...ive Fotball 12 - 0 Vear IF Sort Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 14 7 05 000 sö 28/07 14:15 sö 28/07 05 VA7 G13/14 Grp 5 Kaupanger IL 1 - 5 Hødd, IL - Fotball Kvit Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 11 7 04 006 må 29/07 09:00 må 29/07 10 EK7 G11 Grp 4 Koll, IL 0 - 1 Årvoll IL Leopard Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 11 7 04 000 må 29/07 11:00 må 29/07 10 EK7 B11 Grp 4 KFUM-Kam. Oslo 2 3 - 1 Nordstrand IF Lag 13 Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 11 7 10 005 må 29/07 14:00 må 29/07 10 EK7 B11 Grp 10 Abildsø IL Grønn 3 - 5 Huk FK Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 11 7 08 001 må 29/07 15:00 må 29/07 10 EK7 B11 Grp 8 Sjåstad/Vestre Lier IL 3 - 3 KFUM-Kam. Oslo Lag 8 Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 14 7 04 004 ti 30/07 09:00 ti 30/07 22 EK7 G13/14 Grp 4 Åsane Fotball 1 - 1 IL Bjørn Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 16 0 01 004 ti 30/07 13:55 ti 30/07 03 AB11 G16 Grp 1 Nordreisa Idrettslag 2 - 2 Haugar, SK Bjarte Eldar Steinsbu (Huvuddomare) , Rene Büschel (Assisterande 1) , Kenneth Blix (Assisterande 2)
1 16 0 10 005 ti 30/07 16:10 ti 30/07 44EK11 B16 Grp 10 Åsane Fotball 1 3 - 2 Raufoss Fotball 1 Giani Codrin Pop (Huvuddomare) , Preben Dypdahl (Assisterande 1) , Kenneth Blix (Assisterande 2)
1 11 7 07 006 ti 30/07 18:00 ti 30/07 10 EK7 B11 Grp 7 Nordstrand IF Lag1 2 - 2 Bækkelagets SK 2 Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 11 7 11 008 ti 30/07 19:00 ti 30/07 10 EK7 B11 Grp 11 Korsvoll IL Hvit 1 - 4 Hasle-Løren IL 1 Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 11 7 03 006 ti 30/07 20:00 ti 30/07 10 EK7 B11 Grp 3 Heming, IL 1 - 2 Gjelleråsen Grønn Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 16 0 92 019 on 31/07 09:00 on 31/07 01 FU11 1/32 Final B16 Playoff B Gjerpen IF Allianse 2 - 1 Giv Akt / Spangereid Daniel Statham (Huvuddomare) , Kenneth Blix (Assisterande 1) , Willy Furu (Assisterande 2) , Trond Stagrim (Domarcoach)
1 12 9 06 012 on 31/07 14:20 on 31/07 21EK09 B12-9 Grp 6 Skjetten 1 - 2 Bækkelagets SK 2 Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 12 9 04 011 on 31/07 15:40 on 31/07 21EK09 B12-9 Grp 4 Heming, IL 2 - 0 Skeid Blå Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 16 7 91 010 on 31/07 19:15 on 31/07 22 EK7 1/8 Final G15/16 Playoff A Åsane Fotball 6 - 0 Nore Neset /Os Kenneth Blix (Huvuddomare) , Geir-Tommy Roen-Hansen (Domarcoach)
2 16 7 92 010 on 31/07 20:15 on 31/07 22 EK7 1/8 Final G15/16 Playoff B Njardar/Tysnes 0 - 7 Vanylven Fotballklubb Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 11 7 03 011 to 01/08 09:00 to 01/08 12 EK7 G11 Grp 3 KFUM-Kam. O...åffa Løvene 1 - 4 Driv Idrett... Supergirls Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 12 7 02 016 to 01/08 11:00 to 01/08 10 EK7 G12 Grp 2 Sogndal IL 2 3 - 0 KFUM-Kam. Oslo 1 Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 11 7 03 012 to 01/08 12:00 to 01/08 10 EK7 G11 Grp 3 Oppsal IF Fotball 2 6 - 1 Hauketo IF Super Hawks Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 12 7 03 012 to 01/08 13:00 to 01/08 09 EK7 B12 Grp 3 Elnesvågen ... Idrettslag 4 - 2 Lørenskog Champions 7 Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 12 9 01 020 to 01/08 17:40 to 01/08 24EK9 G 12 -9 Grp 1 Flint Fotball 1 1 - 0 Fjellhamar Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 14 0 92 026 to 01/08 20:45 to 01/08 26 EK11 Semifinal G14 Playoff B Nittedal 2 - 0 Nordre Fjel... /Skjergard Kenneth Blix (Huvuddomare)
1 13 9 91 061 fr 02/08 11:40 fr 02/08 40 EK9 Semifinal B13 Playoff A Rival, SK 5 - 1 Nest-Sotra Fotball 1 Bjørn Tobias Eggen Solem (Huvuddomare) , Kenneth Blix (Assisterande 1) , Kristian Albrigtsen Eilertsen (Assisterande 2)
2 11 7 02 013 fr 02/08 14:00 fr 02/08 10 EK7 G11 Grp 2 Årvoll IL Tiger 5 - 1 Nesodden IF Kenneth Blix (Huvuddomare)
2 11 7 04 019 fr 02/08 15:00 fr 02/08 10 EK7 G11 Grp 4 Lambertseter IF 2 0 - 5 Årvoll IL Leopard Kenneth Blix (Huvuddomare)