OFK Menn Kursdommers matcher under Norway Cup 2019


  Matchnr Tid Spelplan Omgång Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag Domare  
2 14 0 08 002 sö 28/07 17:10 sö 28/07 04 EK11 G14 Grp 8 KFUM-Kam. Oslo 1 4 - 0 Strindheim IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 06 001 sö 28/07 17:10 sö 28/07 27 EK11 B15 Grp 6 Elverum Fotball Svart 1 - 6 Langevåg IL - Fotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 14 0 13 002 sö 28/07 17:10 sö 28/07 05 EK11 G14 Grp 13 Kolbotn IL 2 - 0 Haugar, SK 1 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 29 000 sö 28/07 17:10 sö 28/07 06 EK11 B16 Grp 29 Tertnes Fotball Herrer 3 - 2 Tromsø IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 15 0 11 001 sö 28/07 18:10 sö 28/07 04 EK11 G15 Grp 11 Gruben IL 1 - 2 Rosendal TL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 10 002 sö 28/07 18:10 sö 28/07 05 EK11 G16 Grp 10 Sogndal IL 0 - 4 Surnadal IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 17 0 06 001 sö 28/07 18:10 sö 28/07 06 EK11 B17 Grp 6 Spjelkavik IL 1 - 0 Østsiden Askøy FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 19 0 05 000 sö 28/07 19:25 sö 28/07 04 EK11 G19 Grp 5 Tynset IF 7 - 0 Modum Fotballklubb FK U19 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 19 0 16 002 sö 28/07 19:25 sö 28/07 05 EK11 B 18/19 Grp 16 Vestfossen IF 4 - 1 Team Askøy 1 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 19 0 04 001 sö 28/07 19:25 sö 28/07 06 EK11 G19 Grp 4 Kolbotn IL 1 - 1 Valur OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 02 005 må 29/07 17:10 må 29/07 01 RU11 B15 Grp 2 Ready 1 1 - 0 Brumunddal Fotball G15 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 13 003 må 29/07 17:10 må 29/07 03 RU11 B15 Grp 13 Vestli IL 0 - 14 Follese FK 1 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 18 003 må 29/07 17:10 må 29/07 04 RU11 B15 Grp 18 Tertnes Fotball Herrer 2 - 3 Ekholt BK 1 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 04 001 må 29/07 17:10 må 29/07 05 RU11 B16 Grp 4 Gjelleråsen 3 - 2 Åsane Fotball 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 19 0 15 002 må 29/07 18:10 må 29/07 01 RU11 B 18/19 Grp 15 Dombås IL / Lesja IL 9 - 0 KFUM-Kam. Oslo 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 04 008 må 29/07 18:10 må 29/07 03 RU11 G17 Grp 4 Vang FL 3 - 0 Charlottenl...klubb CSK 1 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 10 003 må 29/07 18:10 må 29/07 04 RU11 G16 Grp 10 Lambertseter IF 4 - 0 Nord, SK - Fotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 29 002 må 29/07 18:10 må 29/07 05 RU11 B14 Grp 29 Austevoll IK 2 1 - 4 Kongsberg IF 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 19 0 15 003 må 29/07 19:25 må 29/07 01 RU11 B 18/19 Grp 15 Bremnes IL 3 - 0 KIL/Hemne Fotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 03 002 må 29/07 19:25 må 29/07 03 RU11 G17 Grp 3 Kongsvinger IL Fotball 2 - 0 Radøy FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 23 002 må 29/07 19:25 må 29/07 04 RU11 B16 Grp 23 Austevoll IK 1 - 1 Molde FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 14 003 må 29/07 19:25 må 29/07 05 RU11 B14 Grp 14 Gjøvik-Lyn, FK 2 9 - 0 Lyn Fotball 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 14 0 03 006 ti 30/07 10:50 ti 30/07 29 EK11 G14 Grp 3 Molde FK 1 - 0 Grue IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 14 0 14 004 ti 30/07 10:50 ti 30/07 30 EK11 G14 Grp 14 Raufoss Fotball 0 - 1 Heggedal IL 1 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 14 007 ti 30/07 11:40 ti 30/07 29 EK11 B15 Grp 14 Lyn Fotball 3 - 1 Kvernbit, IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 16 006 ti 30/07 11:40 ti 30/07 30 EK11 B15 Grp 16 Åkra IL - Fotball 6 - 0 Bergen Nord, FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 14 0 03 000 ti 30/07 17:10 ti 30/07 01 RU11 G14 Grp 3 Grue IL 2 - 0 Ørsta IL - Fotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 03 005 ti 30/07 17:10 ti 30/07 02 RU11 G16 Grp 3 KFUM-Kam. Oslo Kåffa J16 0 - 5 Åndalsnes IF OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 15 0 13 008 ti 30/07 17:10 ti 30/07 03 RU11 G15 Grp 13 Langevåg IL - Fotball 3 - 1 Bøler IF OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 15 005 ti 30/07 17:10 ti 30/07 04 RU11 B15 Grp 15 Nordre Fjell Fotball 0 - 3 KFUM-Kam. Oslo 3 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 19 0 14 004 ti 30/07 18:10 ti 30/07 01 RU11 B 18/19 Grp 14 Heming, IL 0 - 3 SK Vard Haugesund OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 18 004 ti 30/07 18:10 ti 30/07 02 RU11 B15 Grp 18 Tertnes Fotball Herrer 4 - 1 SK Vard Haugesund 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 09 005 ti 30/07 18:10 ti 30/07 04 RU11 G17 Grp 9 Malvik IL 5 - 3 Gaular IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 19 0 13 005 ti 30/07 19:25 ti 30/07 01 RU11 B 18/19 Grp 13 Gjelleråsen 4 - 0 Holmlia SK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 17 0 09 005 ti 30/07 19:25 ti 30/07 03 RU11 B17 Grp 9 Fron Fotball 2010 2 - 1 Ullern IF Headhunters FC OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 17 0 03 004 ti 30/07 19:25 ti 30/07 04 RU11 B17 Grp 3 Blindheim IL 6 - 0 Strindheim Toppfotball 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 91 023 on 31/07 10:15 on 31/07 35 EK11 1/32 Final B16 Playoff A Hovding, TIL 0 - 2 Eid IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 91 010 on 31/07 10:15 on 31/07 36 EK11 1/32 Final B16 Playoff A Tertnes Fotball Herrer 5 - 0 Trond, IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 91 012 on 31/07 10:15 on 31/07 44EK11 1/32 Final B16 Playoff A Club de Alf...i Cadetes A 1 - 0 Sjetne IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 92 052 on 31/07 12:30 on 31/07 35 EK11 1/32 Final B14 Playoff B Gjøvik-Lyn, FK 2 3 - 1 Moingen, IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 92 024 on 31/07 12:30 on 31/07 36 EK11 1/32 Final B14 Playoff B Fron Fotball 2010 7 - 0 Brumunddal Fotball 2 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 92 026 on 31/07 12:30 on 31/07 44EK11 1/32 Final B14 Playoff B Kongsberg IF 1 0 - 5 Herd, Spk. OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 92 035 on 31/07 19:00 on 31/07 01 AB11 1/16 Final B16 Playoff B Korsvoll IL 6 - 0 Frei FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 92 036 on 31/07 19:00 on 31/07 02 AB11 1/16 Final B16 Playoff B Vestbyen IL 3 - 0 Stordal IL - Fotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 92 044 on 31/07 19:00 on 31/07 03 AB11 1/16 Final B16 Playoff B Vestnes Varfjell IL 4 - 1 Molde FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 92 045 on 31/07 19:00 on 31/07 04 AB11 1/16 Final B16 Playoff B Sunndal IL Fotball 6 - 0 Haugar, SK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 92 009 on 31/07 20:15 on 31/07 01 AB11 1/8 Final G16 Playoff B Nordreisa Idrettslag 3 - 0 Herd, Spk. .../Spjelkavik OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 92 010 on 31/07 20:15 on 31/07 02 AB11 1/8 Final G16 Playoff B Sogndal IL 3 - 1 Gruben IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 92 011 on 31/07 20:15 on 31/07 03 AB11 1/8 Final G16 Playoff B KFUM-Kam. Oslo Kåffa J16 1 - 3 P Nord, SK - Fotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 16 0 92 012 on 31/07 20:15 on 31/07 04 AB11 1/8 Final G16 Playoff B Fauske/Spri...K - Fotball 5 - 2 Vestsiden-Askøy IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 91 042 to 01/08 09:15 to 01/08 04 AB11 1/16 Final B16 Playoff A Sola FK 1 - 2 Tertnes Fotball Herrer OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare) , Kay Ingvald Thingstad Pedersen (Assisterande 1) , Emre Can Demirtas (Assisterande 2)
2 15 0 91 000 to 01/08 11:30 to 01/08 02 EK11 1/16 Final G15 Playoff A Djerv 1919, SK 0 - 3 P Surnadal IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare) , Bjarte Eldar Steinsbu (Domare (Övrig))
2 15 0 91 001 to 01/08 11:30 to 01/08 04 EK11 1/16 Final G15 Playoff A Skarp, IF 5 - 1 Sveio IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 16 0 91 001 to 01/08 16:45 to 01/08 26 EK11 Semifinal 16E Playoff A KFUM-Kam. Oslo 1 - 4 Strømsgodset Toppfotball OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare) , Djenan Saldo (Domarcoach)
1 15 0 91 027 to 01/08 18:30 to 01/08 27 EK11 1/8 Final B15 Playoff A KFUM-Kam. Oslo 1 3 - 4 P Herd, Spk. OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 92 020 to 01/08 19:30 to 01/08 02 EK11 Semifinal G17 Playoff B Fagernes IL 1 - 2 Ranheim IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 19 0 91 018 to 01/08 19:30 to 01/08 26 EK11 1/8 Final B 18/19 Playoff A Kurdistan FC 0 - 1 Kharis Academy OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 19 0 91 000 to 01/08 19:30 to 01/08 05 EK11 1/8 Final G19 Playoff A Kaohsiung M...ueisiang HS 0 - 2 Hallingdal FK OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 92 019 to 01/08 20:45 to 01/08 02 EK11 Semifinal G17 Playoff B Tynset IF 2 - 3 Sotra Sportsklubb J17 OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 15 0 91 028 fr 02/08 10:00 fr 02/08 05 EK11 1/4 Final B15 Playoff A Ready 1 1 - 0 Kolbotn IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 91 017 fr 02/08 12:30 fr 02/08 30 EK11 1/4 Final G17 Playoff A Langfjorden FK Træff 2 - 1 Haugar, SK OFK Menn Kursdommer (Assisterande 1) , Andreas Ytredal Akse (Assisterande 2)
1 17 0 91 018 fr 02/08 12:30 fr 02/08 32 EK11 1/4 Final B17 Playoff A Bergen Nord, FK 4 - 0 Sund Sports...Skogsvåg IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
2 17 0 92 021 fr 02/08 13:40 fr 02/08 27 EK11 Final G17 Playoff B Sotra Sportsklubb J17 4 - 1 Ranheim IL OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 91 073 fr 02/08 15:30 fr 02/08 28 EK11 Semifinal B14 Playoff A Bangkok Christian College 0 - 3 Trops FC OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare)
1 14 0 91 075 lö 03/08 08:30 lö 03/08 01 EK11 Final B14 Playoff A Ullern IF 1 0 - 6 Trops FC OFK Menn Kursdommer (Huvuddomare) , Lucas Albertus Boelé (Assisterande 1) , Sindre Jakobsen (Assisterande 2) , Hanne Marit Normann (Fjärdedomare)
2 19 0 91 009 lö 03/08 09:15 lö 03/08 03 EK11 Bronsmatch G19 Playoff A Raufoss Fotball 1 1 - 0 Skjold /Falkeid/Stegaberg Henrik Brækhus (Huvuddomare) , OFK Menn Kursdommer (Assisterande 1) , Frode Wold (Assisterande 2)