Paul Lowes matcher under Norway Cup 2019


  Matchnr Tid Spelplan Omgång Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag Domare  
2 17 0 02 000 sö 28/07 12:40 sö 28/07 32 EK11 G17 Grp 2 Bøler/Bækkelaget 0 - 4 Tynset IF Giani Codrin Pop (Huvuddomare) , Yngve Torvik (Assisterande 1) , İsmail Hakan Işık (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 17 001 sö 28/07 15:10 sö 28/07 01 HA11 B16 Grp 17 Nordreisa Idrettslag 4 - 1 Gjerpen IF Allianse Jonah Fichtner (Huvuddomare) , Itay Yerly (Assisterande 1) , Trym Enaasen (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 07 001 sö 28/07 16:10 sö 28/07 01 HA11 B16 Grp 7 Sandviken, IL 2 - 3 Søndre Land...ll - Yngres Bartosz Kasiński (Huvuddomare) , Jonah Fichtner (Assisterande 1) , Trym Enaasen (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 26 003 sö 28/07 17:10 sö 28/07 01 HA11 B16 Grp 26 Ellingsøy IL 4 - 3 Radøy FK Itay Yerly (Huvuddomare) , Bartosz Kasiński (Assisterande 1) , Snezhana Ilievska (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 19 0 01 001 sö 28/07 19:25 sö 28/07 07 EK11 B 18/19 Grp 1 Drøbak-Frogn IL 0 - 4 Kurdistan FC Bjarte Kaland Hestenes (Huvuddomare) , Benjamin Paetschke (Assisterande 1) , Adam Folvarčný (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 16 0 07 002 må 29/07 09:50 må 29/07 01 AB11 G16 Grp 7 Ørsta IL - Fotball 3 - 0 Nore Neset /Os Kerim Kushar (Huvuddomare) , Geir Totland (Assisterande 1) , Paul Daniel Johansen (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 14 0 15 002 må 29/07 10:50 må 29/07 01 AB11 B14 Grp 15 Kolbotn IL Hvit 0 - 2 Spydeberg IL G14 Geir Totland (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 25 002 må 29/07 11:40 må 29/07 01 AB11 B16 Grp 25 Vollen Ungdomslag VUL 1 - 3 Bergsøy IL Adam Folvarčný (Huvuddomare) , Kerim Kushar (Assisterande 1) , Geir Totland (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 17 0 09 003 må 29/07 15:05 må 29/07 03 EK11 G17 Grp 9 Gaular IL 2 - 3 Osterøy IL Henrik Brækhus (Huvuddomare) , Felix Mutz (Assisterande 1) , Ole Küllmey (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 14 0 37 003 må 29/07 16:10 må 29/07 02 EK11 B14 Grp 37 Heming, IL 1 - 1 Kvik Halden FK David Daniel Ensoll (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach) , Marius Obreja (Domare (Övrig))
2 16 0 06 002 må 29/07 17:10 må 29/07 28 EK11 G16 Grp 6 Super 7 FC 1 - 2 Sunndal IL Fotball Per Kristian Erlandsen (Huvuddomare) , Normann Rossow (Assisterande 1) , Hans Christian Flytøren (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 19 0 01 003 må 29/07 19:25 må 29/07 04 EK11 G19 Grp 1 Trygg/Lade, SK 2 - 0 Torvastad IL Michael Wikestad Pedersen (Huvuddomare) , Chris Rowland (Assisterande 1) , Martin Šimík (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 08 003 må 29/07 20:40 må 29/07 04 EK11 B16 Grp 8 Elverum Fotball 2 2 - 1 Korsvoll IL Emre Can Demirtas (Huvuddomare) , Chris Rowland (Assisterande 1) , Marius Obreja (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 15 0 11 004 ti 30/07 09:50 ti 30/07 32 EK11 G15 Grp 11 KFUM-Kam. Oslo 1 4 - 0 Rosendal TL Olav Martin Wibstad (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 01 005 ti 30/07 11:40 ti 30/07 32 EK11 B16 Grp 1 Djerv 1919, SK 6 - 0 Raufoss Fotball 2 Henrik Brækhus (Huvuddomare) , Martijn Kieft (Assisterande 1) , Tron Landsnes (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 17 0 11 004 ti 30/07 12:40 ti 30/07 32 EK11 B17 Grp 11 Brattvåg IL United 0 - 4 Vestsiden-Askøy IL Martijn Kieft (Huvuddomare) , Henrik Brækhus (Assisterande 1) , Kristoffer Harald Sontum (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 06 005 ti 30/07 16:10 ti 30/07 36 EK11 B16 Grp 6 Eid IL 2 - 2 Mosjøen IL 1 Bartosz Kasiński (Huvuddomare) , Eskil Bogstad (Assisterande 1) , Ulrik Stadtler Sandberg (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 16 0 10 009 ti 30/07 18:10 ti 30/07 29 EK11 G16 Grp 10 Sykkylven I...K Sykkylven 1 - 0 Nord, SK - Fotball Bjarte Eldar Steinsbu (Huvuddomare) , Morgan Conn (Assisterande 1) , Matz Vik Giske (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 14 0 35 005 ti 30/07 20:40 ti 30/07 07 EK11 B14 Grp 35 Trops FC 8 - 0 Vålerenga Fotball 05-2 Abdallah Qashua (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 13 9 91 001 on 31/07 10:30 on 31/07 39 EK9 1/32 Final B13 Playoff A Kvernbit, IL 1 1 - 5 Stag, SPKL 1 Dennis Brede Nielsen (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 14 0 92 075 on 31/07 12:30 on 31/07 02 EK11 1/32 Final B14 Playoff B SK Augur 2 - 1 Farsund IL - Fotball Per-Inia Brekke (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach) , Fredrik Klausen Turøy (Domare (Övrig))
1 14 0 91 020 on 31/07 13:30 on 31/07 31 EK11 1/32 Final B14 Playoff A Gjekstad & ...øya IF GØIF 2 - 3 Høybråten og Stovner IL Radwan Hassan (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 17 0 92 006 on 31/07 17:30 on 31/07 32 EK11 1/8 Final B17 Playoff B Gullvikmoen IL 0 - 1 Kjelsås IL Alex Bos (Huvuddomare) , Erik Laastad (Assisterande 1) , Wenliang Fu (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 92 041 on 31/07 19:00 on 31/07 04 EK11 1/16 Final B16 Playoff B Eidanger IL 2 - 1 Kattem IL Fotballklubb 2 Morgan Conn (Huvuddomare) , Marvin Schiller (Assisterande 1) , Jørgen Albrigtsen Eilertsen (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 15 0 91 017 on 31/07 20:15 on 31/07 04 EK11 1/16 Final B15 Playoff A Tromsdalen Fotball 1 - 2 HSV Fotball Bjarte Kaland Hestenes (Huvuddomare) , Bartosz Kasiński (Assisterande 1) , Wenliang Fu (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 15 0 92 012 to 01/08 08:00 to 01/08 02 AB11 1/8 Final G15 Playoff B SK Vedavåg Karmøy 4 - 2 Vestfossen .../ Kongsberg Sindre Jakobsen (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 0 91 040 to 01/08 09:15 to 01/08 02 AB11 1/16 Final B16 Playoff A IL Jotun 1 - 2 Nordhordland BK Ballklubb Bjørn Enaasen (Huvuddomare) , David A O Sullivan (Assisterande 1) , Sindre Jakobsen (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 16 7 91 015 to 01/08 13:15 to 01/08 17 EK7 1/4 Final B15/16 Playoff A Langevåg IL - Fotball 3 - 4 Nesodden IF lag 5 Denizhan Aydin (Huvuddomare) , Paul Lowe (Domarcoach)
1 15 0 91 025 to 01/08 17:00 to 01/08 44EK11 1/8 Final B15 Playoff A Langevåg IL - Fotball 0 - 4 Brage Trondenes, FK Andreas Ytredal Akse (Huvuddomare) , Raymond Aksnes Nesse (Assisterande 1) , Pablo Garbayo Ojeda (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)
2 19 0 91 001 to 01/08 19:30 to 01/08 07 EK11 1/8 Final G19 Playoff A Tiller IL 7 - 0 Østsiden Askøy FK Paul Mosley (Huvuddomare) , Giani Codrin Pop (Assisterande 1) , Oliver Leirbakk (Assisterande 2) , Paul Lowe (Domarcoach)