Detta är resultaten från [INSTÄLLD]Selected TEAM Cup April 2016. Se de senaste resultaten från [INSTÄLLD]Selected TEAM Cup April 2017 här.

Senaste resultat

[INSTÄLLD]Selected TEAM Cup April 2016 börjar
Slut
22/4
23/4
24/4
29/4
30/4
1/5

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01050602 sö 01/05 11:00 sö 01/05 Colorama Arena P03 Slutspel Final Hertzöga BK 1 - 10 Nykvarns IF    
01050603 sö 01/05 12:30 sö 01/05 Colorama Arena P02 Slutspel Final Ankarsvik BK 6 - 5 P Skälby IBK    
24040603 sö 24/04 12:30 sö 24/04 Colorama Arena P01 Slutspel Final Karlstad innebandy p01 1 - 3 Ingarö IF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01050803 sö 01/05 11:45 sö 01/05 Stavdal Arena P02 Placering 9-10 9-10 Sarpsborg IBK 3 - 6 IK Sirius IBK    
01050702 sö 01/05 11:00 sö 01/05 Klubbhuset Arena P02 Placering 5-6 5-6 IBK Tygriket 99 5 - 4 M-Team    
01050802 sö 01/05 10:30 sö 01/05 Stavdal Arena P02 Placering 7-8 7-8 Skoghall IBK 2 - 4 TPS Salibandy ry    
01050601 sö 01/05 09:30 sö 01/05 Colorama Arena P02 Slutspel Semifinal Tapanilan Erä 5 - 6 Ankarsvik BK    
01050701 sö 01/05 09:30 sö 01/05 Klubbhuset Arena P02 Slutspel Semifinal Skälby IBK 3 - 1 Vendelsö IK    
01050801 sö 01/05 09:15 sö 01/05 Stavdal Arena P03 Plac. 5/7 - A 3-4 Team Thorengruppen SK 3 - 2 IBF Offensiv Lidingö    
01050600 sö 01/05 08:00 sö 01/05 Colorama Arena P03 Slutspel Semifinal Höllvikens IBF 3 - 4 P Hertzöga BK    
01050700 sö 01/05 08:00 sö 01/05 Klubbhuset Arena P03 Slutspel Semifinal Tikkurilan tiikerit Tykit 4 - 7 Nykvarns IF    
01050800 sö 01/05 08:00 sö 01/05 Stavdal Arena P03 Plac. 5/7 - B 5-6 Farsta IBK 6 - 8 Hultsberg/Björkås IBF    
30040610 lö 30/04 20:40 lö 30/04 Colorama Arena P02 Grp B M-Team 5 - 6 Ankarsvik BK    
30040710 lö 30/04 20:40 lö 30/04 Klubbhuset Arena P02 Grp A Tapanilan Erä 8 - 5 IBK Tygriket 99    
30040609 lö 30/04 19:30 lö 30/04 Colorama Arena P03 Slutspel 1/4 Final Höllvikens IBF 11 - 1 Team Thorengruppen SK    
30040709 lö 30/04 19:30 lö 30/04 Klubbhuset Arena P03 Slutspel 1/4 Final Tikkurilan tiikerit Tykit 12 - 1 Farsta IBK    
30040608 lö 30/04 18:20 lö 30/04 Colorama Arena P03 Slutspel 1/4 Final Nykvarns IF 17 - 3 Hultsberg/Björkås IBF    
30040708 lö 30/04 18:20 lö 30/04 Klubbhuset Arena P03 Slutspel 1/4 Final Hertzöga BK 6 - 2 IBF Offensiv Lidingö    
30040607 lö 30/04 17:10 lö 30/04 Colorama Arena P02 Grp B Skälby IBK 6 - 5 Ankarsvik BK    
30040707 lö 30/04 17:10 lö 30/04 Klubbhuset Arena P02 Grp B IK Sirius IBK 1 - 7 TPS Salibandy ry    
30040606 lö 30/04 16:00 lö 30/04 Colorama Arena P02 Grp A Tapanilan Erä 4 - 3 Vendelsö IK    
30040706 lö 30/04 16:00 lö 30/04 Klubbhuset Arena P02 Grp A Sarpsborg IBK 1 - 10 Skoghall IBK    
30040605 lö 30/04 14:50 lö 30/04 Colorama Arena P03 Grp A Höllvikens IBF 11 - 1 Hultsberg/Björkås IBF    
30040705 lö 30/04 14:50 lö 30/04 Klubbhuset Arena P03 Grp A Tikkurilan tiikerit Tykit 3 - 4 IBF Offensiv Lidingö    
30040604 lö 30/04 13:40 lö 30/04 Colorama Arena P03 Grp B Team Thorengruppen SK 4 - 3 Hertzöga BK    
30040704 lö 30/04 13:40 lö 30/04 Klubbhuset Arena P03 Grp B Farsta IBK 3 - 8 Nykvarns IF    
30040803 lö 30/04 13:40 lö 30/04 Stavdal Arena P02 Grp B IK Sirius IBK 7 - 5 M-Team    
30040603 lö 30/04 12:30 lö 30/04 Colorama Arena P02 Grp A Skoghall IBK 3 - 5 IBK Tygriket 99    
30040703 lö 30/04 12:30 lö 30/04 Klubbhuset Arena P02 Grp A Vendelsö IK 12 - 0 Sarpsborg IBK    
30040802 lö 30/04 12:30 lö 30/04 Stavdal Arena P02 Grp B TPS Salibandy ry 2 - 3 Skälby IBK    
30040602 lö 30/04 11:20 lö 30/04 Colorama Arena P03 Grp A Höllvikens IBF 2 - 5 Tikkurilan tiikerit Tykit    
30040702 lö 30/04 11:20 lö 30/04 Klubbhuset Arena P03 Grp A Hultsberg/Björkås IBF 5 - 4 IBF Offensiv Lidingö    
30040601 lö 30/04 10:10 lö 30/04 Colorama Arena P03 Grp B Hertzöga BK 8 - 4 Farsta IBK    
30040701 lö 30/04 10:10 lö 30/04 Klubbhuset Arena P03 Grp B Nykvarns IF 12 - 1 Team Thorengruppen SK