Detta är resultaten från Warbergsspelen 2016. Se de senaste resultaten från Warbergsspelen 2019 här.

Senaste resultat

Warbergsspelen 2016 börjar
Slut
2/4
3/4
8/4
9/4
10/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
10041309 sö 10/04 14:40 sö 10/04 SWC-Stadax P03 Slutspel A Final Särö seahawks 2 3 - 2 Borås IBF    
10040506 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Peder Skrivare skola P03 Slutspel B Final Skövde IBF 0 - 1 IK Zenith 2  
10040107 sö 10/04 13:40 sö 10/04 SWC-Exel P02 Slutspel A Final Varla IBK 5 - 6 P Växjö IBK Vipers 2  
10040209 sö 10/04 14:00 sö 10/04 Brearedshallen P02 Slutspel B Final Åmåls IBK 2 - 1 Warberg IBF 2  
10040109 sö 10/04 15:40 sö 10/04 SWC-Exel P01 Slutspel A Final Lindome IBK 3 - 2 Warberg IBF 2    
10041308 sö 10/04 13:40 sö 10/04 SWC-Stadax P01 Slutspel B Final Herrestads AIF P01 3 - 4 Partille IBS    
10040108 sö 10/04 14:40 sö 10/04 SWC-Exel P00 Slutspel A Final Skoghalls IBK 4 - 3 Herrestads AIF    
10040210 sö 10/04 14:40 sö 10/04 Brearedshallen P00 Slutspel B Final Mullsjö AIS 2 - 3 BK HALNA  
10040111 sö 10/04 17:40 sö 10/04 SWC-Exel P99 Slutspel A Final Warberg IBF 1 - 2 Stenungsunds IBK  
10041411 sö 10/04 16:00 sö 10/04 SWC-Dina P99 Slutspel B Final Lindås Waves IBK 2 4 - 2 Öjaby Sport    
10041310 sö 10/04 15:40 sö 10/04 SWC-Stadax F03 Slutspel A Final Lindås Waves IBK 1 - 2 Fröjereds IF    
10041406 sö 10/04 12:00 sö 10/04 SWC-Dina F03 Slutspel B Final Onsala IBK 2 3 - 1 Warberg IBF 2  
10040110 sö 10/04 16:40 sö 10/04 SWC-Exel F02 Slutspel A Final Åkersberga IBF 6 - 1 Onsala IBK 1  
10041412 sö 10/04 17:00 sö 10/04 SWC-Dina F02 Slutspel B Final Onsala IBK 2 1 - 2 Färjestadens ibk  
10041311 sö 10/04 16:40 sö 10/04 SWC-Stadax F01 Slutspel A Final Stenungsunds IBK 3 - 0 Warberg IBF    
10041410 sö 10/04 15:00 sö 10/04 SWC-Dina F01 Slutspel B Final FBC Engelholm 3 - 4 Skövde IBF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
10041409 sö 10/04 14:00 sö 10/04 SWC-Dina F02 Slutspel A Semifinal Åkersberga IBF 2 - 1 Fröjereds IF  
10040608 sö 10/04 13:40 sö 10/04 Ankarhallen P99 Slutspel A Semifinal Partille IBS p 99 2 - 4 Warberg IBF    
10040208 sö 10/04 13:20 sö 10/04 Brearedshallen P99 Slutspel B Semifinal IBK Lidköping 3 - 4 Lindås Waves IBK 2    
10041408 sö 10/04 13:20 sö 10/04 SWC-Dina P99 Slutspel A Semifinal Stenungsunds IBK 4 - 2 Hovslätts IK    
10040607 sö 10/04 13:00 sö 10/04 Ankarhallen F02 Slutspel B Semifinal Träslövsläge IF 1 - 2 Onsala IBK 2    
10041107 sö 10/04 13:00 sö 10/04 Bua Idrottshall F02 Slutspel A Semifinal Partille IBS 1 2 - 3 P Onsala IBK 1  
10040106 sö 10/04 12:40 sö 10/04 SWC-Exel P00 Slutspel A Semifinal SST NET Landskrona IBK 0 - 2 Herrestads AIF    
10040207 sö 10/04 12:40 sö 10/04 Brearedshallen P01 Slutspel A Semifinal Vinbergs IBS 2 - 3 P Warberg IBF 2  
10040706 sö 10/04 12:40 sö 10/04 Bosgårdsskolan P99 Slutspel B Semifinal Öjaby Sport 5 - 1 Floda IBK    
10041307 sö 10/04 12:40 sö 10/04 SWC-Stadax P00 Slutspel A Semifinal Skoghalls IBK 4 - 3 Partille IBS    
10041407 sö 10/04 12:40 sö 10/04 SWC-Dina F02 Slutspel B Semifinal Sarpsborg IBK 1 - 7 Färjestadens ibk  
10040105 sö 10/04 12:00 sö 10/04 SWC-Exel P02 Slutspel A Semifinal Varla IBK 1 - 0 IBK TYGRIKET 99  
10040206 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Brearedshallen F01 Slutspel A Semifinal Warberg IBF 4 - 2 FBC Viljan  
10040606 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Ankarhallen P02 Slutspel B Semifinal Marstrands IBK 2 - 7 Warberg IBF 2    
10041006 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Sparbankshallen/Arena Varberg 1 P00 Slutspel B Semifinal KFUM Norrköping IBF 1 - 3 BK HALNA  
10041106 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Bua Idrottshall P02 Slutspel B Semifinal Åmåls IBK 4 - 1 Hofterup ibf    
10041306 sö 10/04 12:00 sö 10/04 SWC-Stadax F01 Slutspel B Semifinal Skövde IBF 3 - 1 Tvååker/Träslövsläge  
10041506 sö 10/04 12:00 sö 10/04 Sparbankshallen/Arena Varberg 2 P00 Slutspel B Semifinal Mullsjö AIS 2 - 1 P Stenungsund IBK  
10040205 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Brearedshallen P01 Slutspel A 1/4 Final Vinbergs IBS 4 - 2 Kustens IF    
10040505 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Peder Skrivare skola F01 Slutspel B Semifinal FBC Engelholm 2 - 0 Partille IBS    
10040605 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Ankarhallen F02 Slutspel A 1/4 Final Åkersberga IBF 3 - 2 SST NET Landskrona IBK  
10040705 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Bosgårdsskolan P99 Slutspel B 1/4 Final Lindås Waves IBK 2 4 - 2 BK HALNA    
10041005 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Sparbankshallen/Arena Varberg 1 P02 Slutspel A Semifinal Växjö IBK Vipers 2 3 - 1 Växjö IBK Vipers 1    
10041105 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Bua Idrottshall P01 Slutspel A Semifinal Lindome IBK 3 - 2 Karlstad IBF 1    
10041305 sö 10/04 11:20 sö 10/04 SWC-Stadax P01 Slutspel B Semifinal Partille IBS 3 - 2 Nybro ibk  
10041405 sö 10/04 11:20 sö 10/04 SWC-Dina P01 Slutspel A 1/4 Final Fröjereds IF 2 - 3 Warberg IBF 2    
10041505 sö 10/04 11:20 sö 10/04 Sparbankshallen/Arena Varberg 2 P01 Slutspel B Semifinal Sandö IBK 7 - 8 Herrestads AIF P01    
10040104 sö 10/04 10:40 sö 10/04 SWC-Exel F02 Slutspel B 1/4 Final Sarpsborg IBK 5 - 4 Växjö IBK    
10040204 sö 10/04 10:40 sö 10/04 Brearedshallen P02 Slutspel A 1/4 Final Varla IBK 3 - 1 Träslövsläge IF    
10040504 sö 10/04 10:40 sö 10/04 Peder Skrivare skola F02 Slutspel B 1/4 Final Träslövsläge IF 4 - 2 Bua IF