Detta är resultaten från Skadevi Cup 2016. Se de senaste resultaten från Skadevi Cup 2019 här.

Senaste resultat

Skadevi Cup 2016 börjar
Slut
1/7
2/7
3/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03074306 sö 03/07 15:15 sö 03/07 Lillegården E P12 A-slutspel Final Bele Barkarby FF 1 2 - 4 P Enskede IK    
03071805 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Karstorp nedre P12 B-Slutspel Final IFK Skövde FK 1 2 - 3 Brommapojkarna    
03071407 sö 03/07 15:10 sö 03/07 Lillegården C (konstgräs) P13 (11) A-slutspel Final Svalövs BK 2 - 1 Särö IK    
03072506 sö 03/07 15:15 sö 03/07 Södra Ryd P13 (11) B-Slutspel Final Vallens IF 0 - 1 Jarlabergs IF    
03074307 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården E P13 (9) A-slutspel Final Skultorps IF 1 0 - 1 Våmbs IF    
03070906 sö 03/07 15:15 sö 03/07 Karstorp övre P13 (9) B-Slutspel Final Nesodden IF 1 - 0 Hermansby IF    
03071408 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården C (konstgräs) P14 A-slutspel Final Svalövs BK 2 - 1 Varbergs GIF    
03072408 sö 03/07 17:45 sö 03/07 Södermalm B (konstgräs) P14 B-Slutspel Final Nesodden IF 5 - 6 Trosa-Vagnhärads SK    
03071409 sö 03/07 17:45 sö 03/07 Lillegården C (konstgräs) P15 A-slutspel Final Gideonsbergs IF 1 - 4 Nesodden IF    
03072507 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Igelstorp A P15 B-Slutspel Final IFK Falköping 1 1 - 0 Ulvåker/Tymer    
03070109 sö 03/07 17:45 sö 03/07 Lillegården A P16-17 A-slutspel Final Sjömarkens IF 0 - 4 Skövde AIK    
03071206 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Timmersdala A P16-17 B-Slutspel Final Våmbs IF 2 - 0 Ängby IF    
03074506 sö 03/07 15:15 sö 03/07 Lillegården G F12 A-slutspel Final Lindome GIF 1 - 7 GIF Nike    
03070907 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Karstorp övre F12 B-Slutspel Final Tölö IF 1 5 - 2 Tölö IF 2    
03074507 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården G F13 A-slutspel Final Stenkullen GoIK 0 - 1 Lerums IS    
03073406 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Timmersdala B F13 B-Slutspel Final Vallens IF 4 - 5 Ulvåkers IF    
03070107 sö 03/07 15:10 sö 03/07 Lillegården A F14-15 A-slutspel Final Västanviks AIF 1 - 3 Sjömarkens IF    
03072307 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Södermalm A F14-15 B-Slutspel Final Borens IK 4 - 1 Enskede IK    
03070108 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården A F16-17 A-slutspel Final Skultorps IF 5 - 4 Järla IF FK    
03072407 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Södermalm B (konstgräs) F16-17 B-Slutspel Final Spånga IS FK 1 - 0 Näset/Väster    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03071309 sö 03/07 17:45 sö 03/07 Lillegården B P16-17 A-slutspel Bronsmatch IFK Hjo 1 - 0 IFK Skövde FK    
03071509 sö 03/07 17:45 sö 03/07 Lillegården D (konstgräs) P15 A-slutspel Bronsmatch IFK Mariestad 1 - 4 Ängby IF    
03071308 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården B F16-17 A-slutspel Bronsmatch Skövde KIK 1 - 0 Falköpings KIK 2    
03071508 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården D (konstgräs) P14 A-slutspel Bronsmatch Kärra KIF 2 0 - 1 Trollhättans FK    
03074407 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården F P13 (9) A-slutspel Bronsmatch Örgryte IS 1 6 - 5 P Villastaden...stinehamn 1    
03074607 sö 03/07 16:30 sö 03/07 Lillegården H F13 A-slutspel Bronsmatch Enskede IK 2 - 3 Sävedalens IF    
03074406 sö 03/07 15:15 sö 03/07 Lillegården F P12 A-slutspel Bronsmatch Torslanda IK 2 4 - 0 Kungsbacka IF 1    
03074606 sö 03/07 15:15 sö 03/07 Lillegården H F12 A-slutspel Bronsmatch Vallentuna Damfotboll 2 - 0 Backatorp IF    
03071307 sö 03/07 15:10 sö 03/07 Lillegården B F14-15 A-slutspel Bronsmatch Bollstanäs SK 2 - 0 W Holmalunds IF      
03071507 sö 03/07 15:10 sö 03/07 Lillegården D (konstgräs) P13 (11) A-slutspel Bronsmatch Nässjö FF 0 - 2 Glumslövs FF    
03072306 sö 03/07 15:00 sö 03/07 Södermalm A P14 B-Slutspel Semifinal Nesodden IF 2 - 0 IF Väster    
03072406 sö 03/07 15:00 sö 03/07 Södermalm B (konstgräs) P14 B-Slutspel Semifinal Trosa-Vagnhärads SK 2 - 1 IFK Falköping 2    
03070106 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Lillegården A P16-17 A-slutspel Semifinal Sjömarkens IF 4 - 3 P IFK Hjo    
03070905 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Karstorp övre P12 B-Slutspel Semifinal Brommapojkarna 5 - 3 Tomtens IF    
03071205 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Timmersdala A P16-17 B-Slutspel Semifinal Lunds BK 6 - 7 Ängby IF    
03071306 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Lillegården B P16-17 A-slutspel Semifinal IFK Skövde FK 3 - 4 P Skövde AIK    
03071406 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Lillegården C (konstgräs) P15 A-slutspel Semifinal Gideonsbergs IF 1 - 0 IFK Mariestad    
03071506 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Lillegården D (konstgräs) P15 A-slutspel Semifinal Ängby IF 1 - 2 Nesodden IF    
03071804 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Karstorp nedre P12 B-Slutspel Semifinal Näsets SK 0 - 2 IFK Skövde FK 1    
03072305 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Södermalm A F14-15 B-Slutspel Semifinal Enskede IK 2 - 1 Lidköpings FK 1    
03072405 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Södermalm B (konstgräs) F16-17 B-Slutspel Semifinal Näset/Väster 6 - 5 P Falköpings KIK 1    
03072505 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Igelstorp A P15 B-Slutspel Semifinal Skultorps IF/Våmbs IF 8 - 9 Ulvåker/Tymer    
03073405 sö 03/07 14:00 sö 03/07 Timmersdala B F13 B-Slutspel Semifinal Ulvåkers IF 3 - 1 Onsala BK 2    
03070105 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Lillegården A P14 A-slutspel Semifinal Svalövs BK 4 - 2 Kärra KIF 2    
03070904 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Karstorp övre P13 (9) B-Slutspel Semifinal Ulvåkers IF 1 - 2 Hermansby IF    
03071204 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Timmersdala A P16-17 B-Slutspel Semifinal Våmbs IF 4 - 1 Tidaholms GIF 2    
03071305 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Lillegården B P14 A-slutspel Semifinal Trollhättans FK 1 - 2 Varbergs GIF    
03071405 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Lillegården C (konstgräs) F16-17 A-slutspel Semifinal Skultorps IF 1 - 0 Skövde KIK    
03071505 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Lillegården D (konstgräs) F16-17 A-slutspel Semifinal Falköpings KIK 2 0 - 5 Järla IF FK    
03071803 sö 03/07 13:00 sö 03/07 Karstorp nedre F12 B-Slutspel Semifinal Tölö IF 1 2 - 0 Yxhults IK