You are viewing the results for Future Cup 2018. View the current results for Future Cup 2019 here.

List of registered teams

Club Team name Category
AIK U Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
AIK FF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
AIK FF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Akropolis IF Lag 1 Akropolis IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Ale United Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Alingsås kik Flickor 12 födda 1/1 2006
Angered MBIK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Askim FK Pojkar 16- födda 1/1 2002
Askims IK Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
Azalea BK Azalea Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003
B.93 Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
B93 Copenhagen B93 Copenhagen Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
B93 Copenhagen 2 Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
Bjärreds IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
BK Forward Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
BK Häcken Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
BK Häcken Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
BK Häcken P05 Gul Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
BK Häcken P05 Svart Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
BK Höllviken Röd Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
BK Höllviken Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
BK Höllviken Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
BK Höllviken Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
BK Olympic Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
BK Olympic Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Boldklubben frem Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Boo FF P07:10 Pojkar 11 födda 1/1 2007
Boo FF 04:1 Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Boo FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Boo FF Lag 1 Pojkar 16- födda 1/1 2002
Boo FF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Boo FF P05:1 P05:1 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Brøndby IF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Drøbak Frogn IL Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Eika-Kambo Eika-Kambo Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Eriksbergs IF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Eskilsminne IF Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Eskilsminne IF Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
Eslövs BK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Espergærde IF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
FA 2000 FA 2000 Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
FA 2000 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Farum Boldklub Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
FBK Karlstad Pojkar 17-födda 1/1 2001
FC Rosengård Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
FC Rosengård F14 Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
FK Karlskrona Orange Pojkar 11 födda 1/1 2007
Floda BoIF F02 Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Fornebu FK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Fredrikstad FK Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Fredrikstad FK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Fredrikstad FK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Fredrikstad Fotballklubb FK 2 Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
GAIS Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
GAIS GAIS Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
GIF Sundsvall Pojkar 16- födda 1/1 2002
Gislaveds IS Röd Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Gistrup LKB Pojkar 16- födda 1/1 2002
Gunnared KIF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Gunnared KIF Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
gunnilse is Pojkar 11 födda 1/1 2007
gunnilse is P14 Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Götaholm BK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Haldenalliansen Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Haldenalliansen Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Halmstads BK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Halmstads BK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Halvorstorps IS Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Herfölge BK Pojkar 17-födda 1/1 2001
Herfølge BK Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Herfølge BK Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Herfølge BK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Herfølge BK Pojkar 16- födda 1/1 2002
HGH Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Hisingsbacka FC Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Hisingsbacka FC Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Hisingsbacka FC Pojkar 16- födda 1/1 2002
Hovås Billdal Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Hovås Billdal IF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Hässleholms IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Högaborgs BK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Högaborgs BK Pojkar 17-födda 1/1 2001
IF Brommapojkarna P06-3 Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
IF Brommapojkarna BP J15 Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
IF Brommapojkarna P03-3 Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
IF Brommapojkarna J16 Pojkar 16- födda 1/1 2002
IF Brommapojkarna BP F03-A Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
IF Brommapojkarna P05:2 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
IFK Aspudden Tellus Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG Pojkar 11 födda 1/1 2007
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
IFK Göteborg IFK Göteborg Flickor 12 födda 1/1 2006
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
IFK Göteborg IFK GÖTEBORG/KGFC Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
IFK Haninge Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
IFK Lidingö FK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
IFK Lidingö FK Flickor 12 födda 1/1 2006
IFK Nyköping Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
IFK Stocksund Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
IFK Stocksund Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
IFK Trollhättan Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Ifk Uddevalla Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Ifk Uddevalla U15 Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
IFK Österåker Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
If Warta Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003
IF Väster Orange Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
IF Väster Pojkar 16- födda 1/1 2002
IF Väster Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
IK Sleipner Pojkar 16- födda 1/1 2002
IK Wormo Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Jarlabergs IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Jitex Mölndal BK Lila Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
Jitex Mölndal BK Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Jonsereds IF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Jonsereds IF Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Jonsereds IF Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Järfälla FF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Jönköpings Södra Pojkar 16- födda 1/1 2002
Jönköpings Södra IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Kalmar FF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Kalmar FF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Kalmar FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Karlslunds IF HFK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Karlslunds IF HFK Pojkar 17-födda 1/1 2001
Karlslunds IF HFK U16 Pojkar 16- födda 1/1 2002
KF Velebit Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003
Kinna IF P05 Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Kinna IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Kulladals FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Kungsbacka IF Kungsbacka IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Kungälvs FotbollsFlickor KFF Grön Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
Kållered Kållered sk Pojkar 17-födda 1/1 2001
Kärra Dragons FC Pojkar 11 födda 1/1 2007
Kärra KIF Flickor 13 Svår födda 1/1 2005
Køge Boldklub Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Køge Boldklub Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Køge Boldklub Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Køge Boldklub Pojkar 16- födda 1/1 2002
Landskrona Bois Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Landskrona Bois Landskona BoIS Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Landskrona Bois Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003
LB07 LB07 Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
LB07 LB07 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Lerum IS Lila Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Lerums IS Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Lerums IS Två Flickor 12 födda 1/1 2006
Lerums IS Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Lunden ÖBK Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Mölnlycke IF Mölnlycke IF Gul Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003
Näsets SK Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Onsala BK Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Onsala BK Pojkar 17-födda 1/1 2001
Onsala BK 1 Vit Flickor 12 födda 1/1 2006
Onsala BK 2 Blå Flickor 12 födda 1/1 2006
Onsala BK Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
Oppsal IF Oppsal G02 Elite Pojkar 16- födda 1/1 2002
Oskarshamns AIK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Oskarshamns AIK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Oskarshamns AIK Pojkar 16- födda 1/1 2002
Qviding FIF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Raklev GI Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Rödeby AIF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Skoftebyns IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Solängens BK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
stenkullen goik stenkullen goik Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00
Sävedalens if Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Södra Sandby IF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Torslanda IK Röd Pojkar 11 födda 1/1 2007
Torslanda IK Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Torslanda IK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Torslanda IK Pojkar 16- födda 1/1 2002
Trelleborgs FF Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003
Trelleborgs FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Täby FK P07:FA Pojkar 11 födda 1/1 2007
Täby FK Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Täby FK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Täby FK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Täby FK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Täby FK Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Tölö if Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Tölö if Pojkar 16- födda 1/1 2002
Tønder Sportsklubb Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Tønder Sportsklubb Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Vanløse IF Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Vasalunds IF Akademi Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Vellinge IF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Vendelsö IK Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006
Västra Frölunda IF Pojkar 11 födda 1/1 2007
Västra Frölunda IF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Västra Frölunda IF VF Grön Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004
Växjö DFF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003
Ystads IF FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Årvoll IL FC Oslogutta Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005
Åsa if Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Åsa if Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
Älvsborgs FF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006
Ängelholms FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003
Örgrte IS FF ÖIS Röd/Blå Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005
Örgryte IS FF Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004
Ølstykke FC Ølstykke FC (A) Flickor 14 Svår födda 1/1 2004
Ølstykke FC (B) Flickor 14 Svår födda 1/1 2004