Prenumerera på
KUALA LUMPUR CUP and Cup Manager offer you the opportunity to be notified via SMS after every match your team finishes and when they proceed in the tournament. And it's free!
Du måste ha med landskoden till telefonnummret du skrev in Ogiltigt telefonnummer Kommunikationsfel
Send melding
Avbryt |
Søndag 8/3 (Dag 2)
Kampnr | Tid | Bane | Gruppe | Runde | Hjemmelag | Resultat | Bortelag | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
08030100 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Plj A | TSS FC U7 | 2 - 1 | KL Rovers | ||||||
08030300 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Plj A | FCKL U7 Eagles | 0 - 0 | AirAsia Set...gsa Rangers | ||||||
08030400 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Cup | 1/8 Final | FIFA Farmel 3 | 0 - 1 | FCKL U10 1 | |||||
08030500 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Cup | 1/8 Final | Kacung FC | 2 - 1 | FCKL EDP 1 | |||||
08030600 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Bowl | 1/8 Final | FCKL EDP 2 | 1 - 2 | Melawati Junior Tigers | |||||
08030700 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Bowl | 1/8 Final | Hira FA | 1 - 2 | La Stallion | |||||
08030800 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Cup | 1/8 Final | FCKL U10 2 | 0 - 1 | JSA A | |||||
08030900 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Cup | 1/8 Final | Raisuri Warriors | 1 - 0 | FCKL U9 | |||||
08030200 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Cup | 1/4 Final | JSA | 1 - 0 | EFSA Jabar Al Ma'soem | |||||
08031000 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Cup | 1/4 Final | Lynx FA | 2 - 0 | Euro Soccer Academy | |||||
08031100 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Cup | 1/4 Final | Prima Soccer Indonesia | 0 - 2 | KL Youth Soccer | |||||
08031200 | søn. 08/03 08:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Cup | 1/4 Final | FCKL U14 | 1 - 0 | Superkids | |||||
08030101 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Plj A | SJCSC Supergirls | 0 - 4 | JSA | ||||||
08030301 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Plj B | La Stallion | 0 - 3 | FCKL U8 | ||||||
08030401 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Bowl | 1/8 Final | Euro Soccer Academy B | 2 - 0 | FCKL U9 EDP | |||||
08030501 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Cup | 1/8 Final | TSS FC | 3 - 0 | Young Tigers SPT | |||||
08030601 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Bowl | 1/8 Final | AirAsia Set...gsa Rangers | 7 - 1 | Saujana Imp...otball Club | |||||
08030701 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Bowl | 1/8 Final | Inspire BudakBola | 3 - 0 | SJCSC Supergirls | |||||
08030801 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Cup | 1/8 Final | NFDP ATPP U10 | 2 - 1 | Wangsa Wolves | |||||
08030901 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Bowl | 1/8 Final | AB Harimau Remaja | 1 - 2 | Subang City Jr | |||||
08030201 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Bowl | 1/4 Final | Tim Pelajar Fopssi | 2 - 0 | OFA | |||||
08031001 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Bowl | 1/4 Final | Tim Pelajar...i Selection | 2 - 0 | POWIIS A | |||||
08031101 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Bowl | 1/4 Final | SSB Al-Azhar Medan | 0 - 3 W | FCKL U13 2 | |||||
08031201 | søn. 08/03 08:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Bowl | 1/4 Final | Talenta Aceh FA | 1 - 0 | AB Harimau Remaja | |||||
08030102 | søn. 08/03 08:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Plj B | Euro Soccer Academy | 8 - 0 | FCKL U7 Falcons | ||||||
08030302 | søn. 08/03 08:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Plj B | AB Harimau Remaja | 0 - 0 | Raisuri Warriors | ||||||
08030502 | søn. 08/03 08:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Cup | 1/8 Final | FIFA Farmel 1 | 2 - 1 | JSA B | |||||
08030902 | søn. 08/03 08:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Cup | 1/8 Final | ATBTR Seahawks | 5 - 4 | Euro Soccer Academy | |||||
08030402 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Plate | 1/4 Final | FCKL EDP 1 | 0 - 2 | FCKL U9 | |||||
08030702 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Cup | 1/4 Final | FCKL U10 1 | 1 - 2 | Raisuri Warriors | |||||
08030802 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Bowl | 1/4 Final | Internation...uala Lumpur | 1 - 0 | La Stallion | |||||
08030202 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Plate | 1/4 Final | Prima Soccer Indonesia | 1 - 2 | Tim Asska Kaltim | |||||
08031002 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Plate | 1/4 Final | Euro Soccer Academy | 0 - 1 | FCKL U13 1 | |||||
08031102 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Plate | 1/4 Final | Superkids | 3 - 2 | SSB Tumpass Deli Serdang | |||||
08031202 | søn. 08/03 09:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Plate | 1/4 Final | EFSA Jabar Al Ma'soem | 3 - 2 | FCKL EDP | |||||
08030103 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Cup | 1/4 Final | JSA | 1 - 0 | Raisuri Warriors | |||||
08030303 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Cup | 1/4 Final | FCKL U8 | 3 - 0 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030403 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Shield | 1/4 Final | AB Harimau Remaja | 3 - 0 W | Hira FA | |||||
08030503 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Shield | 1/4 Final | FCKL U9 EDP | 0 - 2 | FCKL EDP 2 | |||||
08030602 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Cup | 1/4 Final | Kacung FC | 1 - 3 | NFDP ATPP U10 | |||||
08030703 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Bowl | 1/4 Final | Melawati Junior Tigers | 0 - 4 | Euro Soccer Academy B | |||||
08030803 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Cup | 1/4 Final | TSS FC | 3 - 0 | JSA A | |||||
08030903 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Bowl | 1/4 Final | AirAsia Set...gsa Rangers | 2 - 0 | Inspire BudakBola | |||||
08030203 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Bowl | Semifinale | FCKL U13 2 | 0 - 4 | Tim Pelajar Fopssi | |||||
08031003 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Bowl | Semifinale | Tim Pelajar...i Selection | 2 - 0 | Talenta Aceh FA | |||||
08031103 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Bowl Play off | 3-6 | POWIIS A | 0 - 1 | OFA | |||||
08031203 | søn. 08/03 09:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Cup | Semifinale | Lynx FA | 1 - 2 | KL Youth Soccer | |||||
08030104 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Cup | 1/4 Final | Euro Soccer Academy | 2 - 1 | KL Rovers | |||||
08030304 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Cup | 1/4 Final | TSS FC U7 | 2 - 0 | La Stallion | |||||
08030404 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Bowl | 1/4 Final | KL Rovers | 3 - 4 | Subang City Jr | |||||
08030504 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Plate | 1/4 Final | Euro Soccer Academy | 1 - 0 | FCKL U10 2 | |||||
08030603 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Plate | 1/4 Final | Wangsa Wolves | 0 - 1 | FIFA Farmel 3 | |||||
08030804 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Cup | 1/4 Final | ATBTR Seahawks | 2 - 0 | FIFA Farmel 1 | |||||
08030904 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Plate | 1/4 Final | JSA B | 4 - 2 | Young Tigers SPT | |||||
08031004 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Cup | Semifinale | FCKL U14 | 1 - 0 | JSA | |||||
08031104 | søn. 08/03 09:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Bowl Play off | 3-6 | AB Harimau Remaja | 3 - 0 W | SSB Al-Azhar Medan | |||||
08030105 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Bowl | Semifinale | AB Harimau Remaja | 1 - 0 | SJCSC Supergirls | |||||
08030305 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Bowl | Semifinale | FCKL U7 Eagles | 1 - 2 | FCKL U7 Falcons | |||||
08030505 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Cup Playoff | 5-8 | JSA A | 0 - 3 | FCKL U10 1 | |||||
08030204 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Plate Play off | 5-8 | Prima Soccer Indonesia | 2 - 1 | FCKL EDP | |||||
08031005 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Plate | Semifinale | FCKL U13 1 | 0 - 1 | EFSA Jabar Al Ma'soem | |||||
08031105 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Plate Play off | 5-8 | SSB Tumpass Deli Serdang | 0 - 2 | Euro Soccer Academy | |||||
08031204 | søn. 08/03 10:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Plate | Semifinale | Tim Asska Kaltim | 1 - 0 | Superkids | |||||
08030106 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Cup | Semifinale | JSA | 1 - 0 | FCKL U8 | |||||
08030306 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Cup | Semifinale | Euro Soccer Academy | 1 - 2 | TSS FC U7 | |||||
08030405 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Cup Playoff | 5-8 | Kacung FC | 3 - 2 | FIFA Farmel 1 | |||||
08030506 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Bowl Play off | 5-8 | La Stallion | 0 - 1 | Inspire BudakBola | |||||
08030604 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Shield | Semifinale | SJCSC Supergirls | 1 - 2 | FCKL EDP 2 | |||||
08030704 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Shield | Semifinale | Saujana Imp...otball Club | 1 - 0 | AB Harimau Remaja | |||||
08030805 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Cup | Semifinale | TSS FC | 2 - 0 | Raisuri Warriors | |||||
08030905 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Bowl | Semifinale | Internation...uala Lumpur | 1 - 0 | Euro Soccer Academy B | |||||
08031106 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Bowl | Finale | Tim Pelajar...i Selection | 0 - 1 | Tim Pelajar Fopssi | |||||
08031205 | søn. 08/03 10:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Bowl | Bronsekamp | Talenta Aceh FA | 3 - 0 | FCKL U13 2 | |||||
08030107 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Plate | Semifinale | La Stallion | 0 - 1 | Raisuri Warriors | |||||
08030307 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Plate | Semifinale | KL Rovers | 1 - 2 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030406 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Plate | Semifinale | FIFA Farmel 3 | 2 - 1 | Euro Soccer Academy | |||||
08030507 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Plate | Semifinale | FCKL U9 | 0 - 2 | JSA B | |||||
08030605 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Bowl Play off | 5-8 | Melawati Junior Tigers | 0 - 1 | KL Rovers | |||||
08030705 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Plate Playoff | 5-8 | FCKL EDP 1 | 0 - 3 | FCKL U10 2 | |||||
08030806 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Plate Playoff | 5-8 | Young Tigers SPT | 0 - 1 | Wangsa Wolves | |||||
08030906 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Cup | Semifinale | NFDP ATPP U10 | 0 - 1 | ATBTR Seahawks | |||||
08030205 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Cup | Finale | FCKL U14 | 1 - 0 | KL Youth Soccer | |||||
08031006 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Bowl Play off | 3-4 | OFA | 1 - 3 | AB Harimau Remaja | |||||
08031107 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Cup | Bronsekamp | JSA | 2 - 1 | Lynx FA | |||||
08031206 | søn. 08/03 10:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Bowl Play off | 5-6 | POWIIS A | 3 - 0 | SSB Al-Azhar Medan | |||||
08030108 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Bowl | Bronsekamp | FCKL U7 Eagles | 2 - 0 | SJCSC Supergirls | |||||
08030308 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Bowl | Finale | FCKL U7 Falcons | 2 - 1 | AB Harimau Remaja | |||||
08030606 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Bowl | Semifinale | Subang City Jr | 4 - 3 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030807 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Shield Playoff | 5-6 | FCKL U9 EDP | 3 - 0 W | Hira FA | |||||
08030206 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U14 Plate | Bronsekamp | Superkids | 5 - 6 | FCKL U13 1 | |||||
08031007 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U14 Plate Play off | 5-6 | Prima Soccer Indonesia | 1 - 0 | Euro Soccer Academy | |||||
08031108 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U14 Plate Play off | 7-8 | FCKL EDP | 0 - 1 | SSB Tumpass Deli Serdang | |||||
08031207 | søn. 08/03 11:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U14 Plate | Finale | Tim Asska Kaltim | 0 - 1 | EFSA Jabar Al Ma'soem | |||||
08030109 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Plate | Finale | Raisuri Warriors | 1 - 0 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030309 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Plate | Bronsekamp | La Stallion | 1 - 0 | KL Rovers | |||||
08030407 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Bowl Play off | 7-8 | La Stallion | 2 - 1 | Melawati Junior Tigers | |||||
08030508 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Shield | Bronsekamp | SJCSC Supergirls | 0 - 1 | AB Harimau Remaja | |||||
08030607 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Cup Playoff | 5-6 | FCKL U10 1 | 2 - 0 | Kacung FC | |||||
08030706 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Shield | Finale | FCKL EDP 2 | 0 - 1 | Saujana Imp...otball Club | |||||
08030808 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Plate Playoff | 7-8 | FCKL EDP 1 | 2 - 3 | Young Tigers SPT | |||||
08030907 | søn. 08/03 11:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Plate Playoff | 5-6 | FCKL U10 2 | 2 - 3 | Wangsa Wolves | |||||
08030110 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U8 Cup | Bronsekamp | FCKL U8 | 0 - 1 | Euro Soccer Academy | |||||
08030310 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U8 Cup | Finale | JSA | 1 - 0 | TSS FC U7 | |||||
08030408 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U10 Cup | Bronsekamp | NFDP ATPP U10 | 0 - 1 | Raisuri Warriors | |||||
08030509 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U10 Cup | Finale | ATBTR Seahawks | 0 - 3 | TSS FC | |||||
08030608 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U10 Plate | Finale | JSA B | 0 - 3 | FIFA Farmel 3 | |||||
08030707 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U10 Plate | Bronsekamp | FCKL U9 | 4 - 5 | Euro Soccer Academy | |||||
08030809 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Bowl Play off | 5-6 | Inspire BudakBola | 1 - 0 | KL Rovers | |||||
08030908 | søn. 08/03 11:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Cup Playoff | 7-8 | JSA A | 0 - 1 | FIFA Farmel 1 | |||||
08030810 | søn. 08/03 12:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U10 Bowl | Bronsekamp | Euro Soccer Academy B | 2 - 1 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030909 | søn. 08/03 12:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U10 Bowl | Finale | Internation...uala Lumpur | 0 - 1 | Subang City Jr | |||||
08030207 | søn. 08/03 12:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Cup | 1/4 Final | Mutiara Impian | 4 - 3 | KL Youth Soccer | |||||
08031008 | søn. 08/03 12:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Cup | 1/4 Final | FCKL U16 1 | 2 - 0 | FCKL U16 2 | |||||
08031109 | søn. 08/03 12:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Cup | 1/4 Final | Euro Soccer Academy | 3 - 1 | FC SSB Al-Azhar Medan | |||||
08031208 | søn. 08/03 12:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Cup | 1/4 Final | Diklat Merdan | 1 - 0 | Superkids City | |||||
08030208 | søn. 08/03 12:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Bowl | 1/4 Final | Superkids United | 3 - 0 | SSB Al-Azhar Medan | |||||
08031009 | søn. 08/03 12:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Bowl | 1/4 Final | SMKDU Tigers | 2 - 0 | FCKL EDP 2 | |||||
08031110 | søn. 08/03 12:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Bowl | 1/4 Final | Westside Sports | 1 - 0 | FCKL EDP 1 | |||||
08031209 | søn. 08/03 12:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Bowl | 1/4 Final | POWIIS B | 0 - 6 | Tim Pelajar...ssi Lampung | |||||
08030209 | søn. 08/03 12:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Plate | 1/4 Final | FCKL U16 2 | 0 - 2 | JSA | |||||
08031010 | søn. 08/03 12:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Plate | 1/4 Final | Superkids City | 3 - 2 | FCKL U15 | |||||
08031111 | søn. 08/03 12:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Plate | 1/4 Final | KL Youth Soccer | 1 - 0 | POWIIS A | |||||
08031210 | søn. 08/03 12:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Plate | 1/4 Final | FC SSB Al-Azhar Medan | 0 - 4 | MRSM Bentong | |||||
08030111 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Shield | 1/8 Final | SSB Banuang Taba | 3 - 1 | FCKL U11 | |||||
08030311 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Shield | 1/8 Final | Euro Soccer Academy | 3 - 0 W | FU15FA | |||||
08030409 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Shield | 1/8 Final | Sentul Steelers | 4 - 0 | FCKL EDP 2 | |||||
08030510 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Shield | 1/8 Final | Kacung FC | 2 - 1 | FCKL Girls U13 | |||||
08030609 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Shield | 1/8 Final | ATHL11 Titan | 3 - 1 | Saujana Imp...otball Club | |||||
08030708 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Shield | 1/8 Final | Lanun Kids | 1 - 2 | Titan United | |||||
08030811 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Shield | 1/8 Final | La Stallion | 1 - 0 | ATHL11 Cyborg | |||||
08030910 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Shield | 1/8 Final | AB Harimau Remaja | 0 - 3 | Tim Pelajar Fopssi | |||||
08030210 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Cup | Semifinale | FCKL U16 1 | 0 - 1 | Euro Soccer Academy | |||||
08031011 | søn. 08/03 13:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Cup | Semifinale | Mutiara Impian | 1 - 0 | Diklat Merdan | |||||
08030112 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Plate | 1/4 Final | Subang City Jr | 0 - 3 W | FCKL EDP 1 | |||||
08030312 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Bowl | 1/4 Final | Jakarta FC | 0 - 3 | Raisuri Warriors | |||||
08030410 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Bowl | 1/4 Final | FCKL U12 EAGLES | 0 - 1 | ATBTR | |||||
08030511 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Plate | 1/4 Final | Kuala Langat Junior | 2 - 0 | Hira FA | |||||
08030610 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Plate | 1/4 Final | Lynx FA | 2 - 0 | Prima Soccer Indonesia | |||||
08030709 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Cup | 1/4 Final | TSS FC RD B | 1 - 0 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030812 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Plate | 1/4 Final | Kinta All Stars | 1 - 4 | JSA B | |||||
08030911 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Bowl | 1/4 Final | JSA A | 3 - 0 | KL Youth Soccer | |||||
08030211 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Bowl | Semifinale | SMKDU Tigers | 1 - 2 | Superkids United | |||||
08031012 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Bowl | Semifinale | Tim Pelajar...ssi Lampung | 1 - 0 | Westside Sports | |||||
08031112 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Bowl Playoff | 5-8 | SSB Al-Azhar Medan | 1 - 0 | POWIIS B | |||||
08031211 | søn. 08/03 13:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Bowl Playoff | 5-8 | FCKL EDP 2 | 0 - 1 | FCKL EDP 1 | |||||
08030411 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Cup | 1/4 Final | FCKL U12 FALCONS | 3 - 4 | JDT 2 | |||||
08030512 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Cup | 1/4 Final | KL Rovers | 1 - 2 | JDT 1 | |||||
08030611 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Cup | 1/4 Final | FATTO Bandung Pro | 3 - 4 | TSS FC RD A | |||||
08030710 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Bowl | 1/4 Final | Inspire BudakBola A | 0 - 5 | Superkids ATHL | |||||
08030212 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Plate Play off | 5-8 | FC SSB Al-Azhar Medan | 0 - 1 | FCKL U15 | |||||
08031013 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Plate | Semifinale | JSA | 1 - 0 | Superkids City | |||||
08031113 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Plate | Semifinale | MRSM Bentong | 1 - 0 | KL Youth Soccer | |||||
08031212 | søn. 08/03 13:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Plate Play off | 5-8 | POWIIS A | 1 - 0 | FCKL U16 2 | |||||
08030113 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Shield Play off 1 | 5-12 | FCKL EDP 2 | 3 - 0 W | FU15FA | |||||
08030313 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Shield | 1/4 Final | Sentul Steelers | 1 - 0 | ATHL11 Titan | |||||
08030412 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Shield | 1/4 Final | Tim Pelajar Fopssi | 3 - 4 | Euro Soccer Academy | |||||
08030513 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Shield Play off 1 | 5-12 | Saujana Imp...otball Club | 0 - 1 | AB Harimau Remaja | |||||
08030612 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Shield | 1/4 Final | SSB Banuang Taba | 2 - 0 | Titan United | |||||
08030711 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Shield Play off 1 | 5-12 | FCKL U11 | 1 - 0 | ATHL11 Cyborg | |||||
08030813 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Shield Play off 1 | 5-12 | Lanun Kids | 1 - 0 | FCKL Girls U13 | |||||
08030912 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Shield | 1/4 Final | Kacung FC | 1 - 0 | La Stallion | |||||
08031114 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Bowl Playoff | 5-6 | FCKL EDP 1 | 0 - 2 | SSB Al-Azhar Medan | |||||
08031213 | søn. 08/03 14:00 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Bowl Playoff | 7-8 | FCKL EDP 2 | 2 - 1 | POWIIS B | |||||
08030314 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Bowl | Semifinale | JSA A | 3 - 1 | ATBTR | |||||
08030413 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Plate Play off | 5-8 | Hira FA | 1 - 2 | Kinta All Stars | |||||
08030514 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Plate | Semifinale | FCKL EDP 1 | 0 - 2 | JSA B | |||||
08030613 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Plate | Semifinale | Kuala Langat Junior | 3 - 2 | Lynx FA | |||||
08030814 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Bowl Play off | 5-8 | FCKL U12 EAGLES | 3 - 0 W | Jakarta FC | |||||
08030913 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Plate Play off | 5-8 | Prima Soccer Indonesia | 3 - 0 | Subang City Jr | |||||
08030213 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Cup | Finale | Mutiara Impian | 1 - 0 | Euro Soccer Academy | |||||
08031014 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Cup | Bronsekamp | Diklat Merdan | 0 - 1 | FCKL U16 1 | |||||
08031115 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Bowl | Finale | Superkids United | 1 - 0 | Tim Pelajar...ssi Lampung | |||||
08031214 | søn. 08/03 14:20 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Bowl | Bronsekamp | SMKDU Tigers | 0 - 1 | Westside Sports | |||||
08030114 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Cup Play off | 5-8 | FCKL U12 FALCONS | 1 - 0 | KL Rovers | |||||
08030315 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Cup | Semifinale | TSS FC RD B | 0 - 2 | JDT 1 | |||||
08030614 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Cup Play off | 5-8 | FATTO Bandung Pro | 1 - 0 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030712 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Cup | Semifinale | JDT 2 | 1 - 4 | TSS FC RD A | |||||
08030815 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Bowl | Semifinale | Raisuri Warriors | 0 - 1 | Superkids ATHL | |||||
08030914 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Bowl Play off | 5-8 | KL Youth Soccer | 1 - 0 | Inspire BudakBola A | |||||
08030214 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 1 | U16 Plate Play off | 5-6 | FCKL U15 | 1 - 0 | POWIIS A | |||||
08031015 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 2 | U16 Plate | Bronsekamp | KL Youth Soccer | 0 - 1 | Superkids City | |||||
08031116 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 3 | U16 Plate | Finale | MRSM Bentong | 0 - 1 | JSA | |||||
08031215 | søn. 08/03 14:40 søn. 08/03 | The New Camp Pitch 4 | U16 Plate Play off | 7-8 | FC SSB Al-Azhar Medan | FCKL U16 2 | ||||||
08030115 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Shield Play off 1 | 5-8 | AB Harimau Remaja | 2 - 1 | FCKL U11 | |||||
08030316 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Shield Play off 2 | 9-12 | FU15FA | 0 - 3 W | ATHL11 Cyborg | |||||
08030414 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Shield Play off 2 | 9-12 | FCKL Girls U13 | 0 - 2 | Saujana Imp...otball Club | |||||
08030515 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Shield Play off 3 | 13-16 | Titan United | 0 - 2 | La Stallion | |||||
08030615 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Shield | Semifinale | Sentul Steelers | 3 - 2 | SSB Banuang Taba | |||||
08030713 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Shield | Semifinale | Kacung FC | 0 - 3 | Euro Soccer Academy | |||||
08030816 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Shield Play off 3 | 13-16 | ATHL11 Titan | 0 - 1 | Tim Pelajar Fopssi | |||||
08030915 | søn. 08/03 15:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Shield Play off 1 | 5-8 | FCKL EDP 2 | 0 - 1 | Lanun Kids | |||||
08030116 | søn. 08/03 15:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Plate | Bronsekamp | Lynx FA | 2 - 0 | FCKL EDP 1 | |||||
08030516 | søn. 08/03 15:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Plate Play off | 5-6 | Kinta All Stars | 3 - 2 | Prima Soccer Indonesia | |||||
08030616 | søn. 08/03 15:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Plate | Finale | Kuala Langat Junior | 1 - 0 | JSA B | |||||
08030817 | søn. 08/03 15:20 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Plate Play off | 7-8 | Hira FA | 4 - 1 | Subang City Jr | |||||
08030117 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Cup Play off | 5-6 | FCKL U12 FALCONS | 1 - 3 | FATTO Bandung Pro | |||||
08030317 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Cup Play off | 7-8 | KL Rovers | 0 - 1 | AirAsia Set...gsa Rangers | |||||
08030415 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Cup | Bronsekamp | JDT 2 | 2 - 1 | TSS FC RD B | |||||
08030517 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Cup | Finale | TSS FC RD A | 1 - 0 | JDT 1 | |||||
08030617 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Bowl Play off | 7-8 | Inspire BudakBola A | 3 - 0 W | Jakarta FC | |||||
08030714 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Bowl | Bronsekamp | ATBTR | 0 - 2 | Raisuri Warriors | |||||
08030818 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Bowl | Finale | JSA A | 2 - 1 | Superkids ATHL | |||||
08030916 | søn. 08/03 15:40 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Bowl Play off | 5-6 | KL Youth Soccer | 1 - 2 | FCKL U12 EAGLES | |||||
08030118 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 1 | U12 Shield Play off 3 | 15-16 | ATHL11 Titan | 3 - 2 | Titan United | |||||
08030318 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 2 | U12 Shield | Bronsekamp | SSB Banuang Taba | 1 - 0 | Kacung FC | |||||
08030416 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 3 | U12 Shield Play off 3 | 13-14 | Tim Pelajar Fopssi | 1 - 0 | La Stallion | |||||
08030518 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 4 | U12 Shield | Finale | Sentul Steelers | 2 - 3 | Euro Soccer Academy | |||||
08030618 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 5 | U12 Shield Play off 2 | 11-12 | FU15FA | 0 - 3 W | FCKL Girls U13 | |||||
08030715 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 6 | U12 Shield Play off 1 | 5-6 | Lanun Kids | 5 - 0 | AB Harimau Remaja | |||||
08030819 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 7 | U12 Shield Play off 2 | 9-10 | ATHL11 Cyborg | 2 - 1 | Saujana Imp...otball Club | |||||
08030917 | søn. 08/03 16:00 søn. 08/03 | Ardence Arena Pitch 8 | U12 Shield Play off 1 | 7-8 | FCKL EDP 2 | 0 - 1 | FCKL U11 |