Detta är resultaten från Åhus Beach Fotboll 2018. Se de senaste resultaten från Åhus Beach Fotboll 2019 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
#fulshow Dam Aktiv
046 CREW Herr Motion
ABZOLUT Dam Aktiv
AC Kvarnby Herr Aktiv
All stars Herr Motion
Annikas team Dam Motion
Armynia Herr Motion
Arvids Vänner Herr Motion
Asarums IF FK Pojkar 13
Asarums IF FK Pojkar 14
Asarums IF FK Pojkar 15
Asarums IF FK Flickor 14
Bafana Banana BoIS Herr Aktiv
Basses Boys Herr 17-19 Öppen
Beach Cougers Dam Aktiv
Beach FF Herr Aktiv
BEN DOVER Herr 17-19 Öppen
Bjärnums GoIF Flickor 12
BK Gifflar i Fönstret Herr 17-19 Öppen
BK Höllviken Pojkar 10
BK Höllviken Pojkar 10
BK Höllviken Pojkar 13
BK Höllviken Pojkar 13
BK Höllviken Pojkar 13
BK Höllviken Pojkar 13
BK Mjölksyra Dam 17-19 Öppen
BK Solstråle Herr Motion
Black Deer Herr Aktiv
Blentarps BK Flickor 16
Bois FC Herr 17-19 Öppen
Bolltrollarna Dam Motion
Borstahusens BK Pojkar 10
Bortamatch Dam Aktiv
Bredabäcks AIS Herr Aktiv
Buktens Tunga Grabbar Herr Motion
Bänkvärmarna Herr 17-19 Öppen
Bär i Pannam Dam Aktiv
Böglarehults IF Herr Motion
BØRNES MAGASIN Herr 17-19 Öppen
Compagnia svedese di gallerie Herr Aktiv
Dalby GIF Pojkar 11
Dalby GIF Pojkar 11
Dalby GIF Flickor 12
Dalby GIF Flickor 12
Det jättestora laget Dam Aktiv
De vet du Dam 17-19 Öppen
Dipphuena Herr 17-19 Öppen
Dreamteam Dam Aktiv
Dynamo WetWilly Herr 17-19 Öppen
e by night Dam Aktiv
Eelcoast Herr 17-19 Öppen
Ekerö IK Pojkar 12
Eldorado Herr Motion
En liten bit av Polen Herr Aktiv
En påse nötter Dam 17-19 Öppen
Eslövs Betonghåltagning AB Herr Aktiv
Eslövs BK Pojkar 12
Eslövs BK Pojkar 13
Eslövs BK Pojkar 13
Eslövs BK Pojkar 15
Ett gäng stolpskott Dam 17-19 Öppen
Everöds IF Pojkar 13
Everöds IF Pojkar 16
Everöds IF Herr 17-19 Öppen
Fat Hobbits FC Herr Aktiv
FC Bakåtpass Herr 17-19 Öppen
FC Bellevue Pojkar 10
FC Bellevue Pojkar 12
FC Bellevue Pojkar 13
FC Bellevue Pojkar 13
Fc Brudar Dam Motion
FC Gräddbullarna Dam 17-19 Öppen
FC Hessleholm lila Flickor 12
FC Hessleholm Flickor 12
FC Hessleholm Flickor 12
FC Hessleholm Flickor 13
FC Hessleholm Flickor 14
FC Hessleholm Flickor 14
FC Hessleholm Flickor 15
FC Hessleholm Flickor 16
FC Hessleholm Flickor 16
FC Källargille Herr Aktiv
FC MORGAN Herr 17-19 Öppen
FC Nacksving Dam 17-19 Öppen
FC Preem Herr Motion
FC Snesurr Herr Aktiv
FC Stolpskott Dam 17-19 Öppen
FC Z Herr Aktiv
FC ÖL Dam Aktiv
Fjälkinge IF Pojkar 10
Fjälkinge IF Pojkar 15
Fjälkinge IF Pojkar 16
Fjälkinge IF Flickor 13
Fjälkinge IF Flickor 14
Fjälkinge IF Mix 8-9
FK Karlskrona Flickor 13
Flames BK Herr Motion
Fortuna FF Flickor 16
FRAM Herr Aktiv
Furulunds IK Pojkar 13
Furulunds IK Pojkar 13
Furulunds IK Dam Aktiv
Förstaklass Herr Motion
GOF IF Pojkar 13
GOF IF Flickor 14
Grill-Anders Gossar Herr 17-19 Öppen
Groggisarna Dam 17-19 Öppen
Gråbo Academy Dam 17-19 Öppen
Gärds Köpinge IF Pojkar 11
Gärsnäs AIS Pojkar 12
Gärsnäs AIS Pojkar 13
Gärsnäs AIS Pojkar 14
Gärsnäs AIS Pojkar 16
Gärsnäs AIS Flickor 12
Gärsnäs AIS Flickor 14
Gärsnäs AIS Flickor 14
Göingeflickorna Dam Motion
Halmstads BK Fotboll för Alla
Hammarby IF FF Pojkar 14
Hanawood Angels Dam Aktiv
Harlösa IF Pojkar 11
Harlösa IF Pojkar 11
Harlösa IF Pojkar 14
Harlösa IF Dam Aktiv
Harlösa IF Mix 8-9
Harlösa IF/Veberöds AIF Flickor 14
Harlösa IF/Veberöds AIF Flickor 14
Hawaiibeachboys Herr Aktiv
Haverikommissionen Dam Aktiv
Helenas änglar Dam 17-19 Öppen
Hibbis stolthet Dam 17-19 Öppen
HIK Kick Off Fotboll för Alla
Hittarps IK Flickor 16
Hjältar som Tältar Herr Motion
Huddinge IF Pojkar 15
Hällevik FC Pojkar 16
Hällsviks Hjältar Dam Motion
Hässleholms IF Pojkar 10
Hässleholms IF Pojkar 12
Hässleholms IF Pojkar 12
Hässleholms IF Pojkar 12
Hässleholms IF Pojkar 15
Hässleholms IF Pojkar 15
Hässleholms IF Pojkar 16
Hässleholms IF Herr 17-19 Öppen
Hässleholms IF Lag 2 Mix 8-9
Hässleholms IF Lag 3 Mix 8-9
Hässleholms IF Lag 1 Mix 8-9
Högadals IS Pojkar 13
Hökarängen Herr Motion
Hörby Beach Boys Herr 17-19 Öppen
Hörby FF Pojkar 14
IBK Sticket Herr Motion
IF Brommapojkarna Pojkar 12
IF Brommapojkarna Pojkar 16
IF Brommapojkarna Pojkar 16
IF Brommapojkarna Flickor 14
IFK Fjärås Flickor 15
IFK Fjärås Dam 17-19 Öppen
IFK Fjärås Dam 17-19 Öppen
IFK Halvmiss Dam 17-19 Öppen
IFK Hässleholm Pojkar 14
IFK Hässleholm Pojkar 15
IFK Hässleholm Pojkar 15
IFK Hässleholm Pojkar 16
IFK Osby Pojkar 11
IFK Osby Pojkar 11
IFK Osby Pojkar 11
IFK Osby Pojkar 15
IFK Osby Flickor 12
IFK Osby Flickor 12
IFK Osby Flickor 13
IFK Osby Flickor 13
IFK Osby Flickor 15
IFK Osby Flickor 15
IFK Stocksund Pojkar 14
IFK Ystad FK Pojkar 13
Ifö Bromölla IF Flickor 14
Ifö Bromölla IF Flickor 16
Incredibirds Dam Motion
Incredible 10 Herr 17-19 Öppen
Jelzin United Herr Motion
Kalle KK Herr 17-19 Öppen
Kallinge SK Flickor 16
Kiaby IF Pojkar 13
Kisslowski Dam Aktiv
Kiviks AIF Flickor 12
Komigen nu BOIS Herr 17-19 Öppen
Kristianstad FC Pojkar 11
Kristianstad FC Pojkar 11
Kristianstad FC Pojkar 11
Kristianstad FC Pojkar 11
Kristianstad FC Pojkar 12
Kristianstad FC Pojkar 12
Kristianstad FC Mix 8-9
Kristianstad FC Mix 8-9
Kyllingarna FC Dam 17-19 Öppen
Listerby IK Pojkar 10
Listerby IK Pojkar 10
Listerby IK Pojkar 11
Listerby IK Pojkar 12
Listerby IK Flickor 14
livsfarlig ledning Dam 17-19 Öppen
Locals Only Herr Motion
Loftahammars IF Herr Motion
Lukkes Playboys Herr 17-19 Öppen
Lunds BOIS Flickor 16
Lunds BOIS Dam Aktiv
Lunds HIF Fotboll för Alla
Lunds HIF Fotboll för Alla
Lämmeltåget Dam Motion
Löberöds IF Pojkar 12
Löberöds IF Pojkar 15
Löberöds IF Flickor 12
Löjligt Viktigt Möte Herr 17-19 Öppen
Lövestads IF Pojkar 10
Lövestads IF Pojkar 11
Lövestads IF Pojkar 11
Maglasäte IF Pojkar 11
Mandingo United Herr 17-19 Öppen
Mariebo IK Flickor 13
Mariebo IK Flickor 13
Mean girls Dam 17-19 Öppen
Meat is murder FC Herr Motion
Mek och Släng Herr Motion
Mjällby AIF Pojkar 14
Moffes Töser Herr 17-19 Öppen
Mormors Lejon Herr Motion
NederLaget Dam 17-19 Öppen
Nejtack FC Herr 17-19 Öppen
Net six n’chill Herr 17-19 Öppen
Nisses Grabbar Herr 17-19 Öppen
Nättraby GoIF Pojkar 10
Nättraby GoIF Pojkar 14
Olympique Qatar EMF Herr Motion
Ovesholm with friends Herr Motion
PANGsionärerna Dam Aktiv
Pansarvagnarna FC Dam 17-19 Öppen
Partypinglorna Herr 17-19 Öppen
PDL Herr Aktiv
Pelles Pågar Herr 17-19 Öppen
Peter och Heddas Doriyos Herr 17-19 Öppen
Pieboda FF Herr Aktiv
Playboys Herr 17-19 Öppen
Pmb Vinslöv Herr Motion
Pokerclub Hawaii Herr Aktiv
Pågarnaholm Herr 17-19 Öppen
Questions Herr Aktiv
Reymersholms IK Flickor 15
Reymersholms IK Flickor 15
Reymersholms IK Flickor 16
Räppe GOIF Pojkar 12
Salimia salej FC Herr 17-19 Öppen
Samba Herr 17-19 Öppen
Sandlopporna Herr Aktiv
sapnu puaS Herr 17-19 Öppen
Schlabbet Dam Aktiv
Showdellashow FC Herr 17-19 Öppen
Sillhövda AIK Herr 17-19 Öppen
Skansen academy Herr 17-19 Öppen
Skåneidrotten Herr Motion
Skällinge BK Pojkar 13
Skällinge BK Pojkar 13
Snett Inåt Bakåt Herr Motion
SoGK Charlo Flickor 14
SoGK Charlo Flickor 14
Stehags AIF Flickor 15
Sten i skon Herr Motion
Stoke City Herr 17-19 Öppen
Strandängens IF Herr 17-19 Öppen
Stress i Dress Herr 17-19 Öppen
Strövelstorps GoIF Flickor 12
Strövelstorps GoIF Flickor 12
Strövelstorps GoIF Dam Aktiv
Strövelstorps GoIF Dam Aktiv
Svarta fåren Dam 17-19 Öppen
Svenstorps IF Pojkar 15
Svenstorps IF Flickor 13
Systembo Laget Dam 17-19 Öppen
Söder Futsalklubb Herr Aktiv
Södra Sandby IF Flickor 16
Sölvesborgs GoIF Pojkar 16
Teos springpågar Herr 17-19 Öppen
Tesans Lirare Dam Motion
Toarp Herr 17-19 Öppen
Toivonens lärjungar Herr Aktiv
Tollarps IF Pojkar 10
Tollarps IF Pojkar 11
Tollarps IF Pojkar 11
Tollarps IF Pojkar 15
Tollarps IF Pojkar 16
Tollarps IF Herr 17-19 Öppen
Tollarps IF Mix 8-9
Tomelilla IF Flickor 14
Tomelilla IF Flickor 14
Tomelilla IF Mix 8-9
Tomelilla IF Mix 8-9
Topless Herr 17-19 Öppen
Tre pils Herr Aktiv
Trollenäs IF Pojkar 14
Trollenäs IF Pojkar 14
Trollenäs IF Pojkar 15
Trollenäs IF Herr 17-19 Öppen
Trollenäs IF Herr 17-19 Öppen
Trollenäs IF Flickor 14
Trollenäs IF Mix 8-9
Trollenäs IF Fotboll för Alla
Träbenen Herr Motion
Tungelsta IF Herr Aktiv
Två røda och en grøn Herr Aktiv
Tyringe IF Pojkar 14
Tyringe IF Flickor 16
Urshults IF Pojkar 12
Utbynäs SK Dam Aktiv
Vadå Herr Aktiv
Vankiva IF Pojkar 13
Vattenpojkarna Herr Motion
Veberöds AIF Pojkar 12
Veberöds AIF Pojkar 12
Veberöds AIF Pojkar 14
Veberöds AIF Pojkar 14
Vet inte Herr Aktiv
Vi anmälde oss på fyllan Dam Motion
Viby IF Pojkar 10
Viby IF Pojkar 12
Viby IF Pojkar 13
Viby IF Mix 8-9
Viby IF Mix 8-9
Videocenter/WallgårdsFärg Herr 17-19 Öppen
Vinninge BK Herr 17-19 Öppen
Vinnö IF Pojkar 13
Vinnö IF Flickor 14
Vinnö IF Flickor 14
Vinslövs Dam 17-19 Öppen
Vittskövle IF Mix 8-9
Wollsjö AIF Pojkar 10
Wollsjö AIF Pojkar 10
Wä IF Flickor 14
Wä IF Flickor 14
Wä IF Mix 8-9
Wä IF Mix 8-9
Väla FF Herr 17-19 Öppen
Växjö Norra IF Pojkar 13
Yngsjö IF Pojkar 10
Yngsjö IF Pojkar 12
YSTAD PÅGARNA Herr 17-19 Öppen
Zoégas är Fränt Herr Aktiv
Åhus Horna BK Pojkar 10
Åhus Horna BK Pojkar 10
Åhus Horna BK Pojkar 10
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Pojkar 12
Åhus Horna BK Pojkar 12
Åhus Horna BK Pojkar 12
Åhus Horna BK Pojkar 13
Åhus Horna BK Pojkar 13
Åhus Horna BK Pojkar 14
Åhus Horna BK Pojkar 14
Åhus Horna BK Pojkar 15
Åhus Horna BK Pojkar 15
Åhus Horna BK Mix 8-9
Åhus Horna BK Åhus Beachboys P9 Mix 8-9
Åhus Horna BK Mix 8-9
Åhus Horna BK Mix 8-9
Åhus Horna BK Mix 8-9
Åhus Horna BK Åhus Beachboys P9 Mix 8-9
Åhus Horna BK Åhus Beachboys P9 Mix 8-9
Åhus IF Flickor 12
Åhus IF Flickor 12
Åhus IF Flickor 13
Åhus IF Flickor 14
Åhus IF Flickor 14
Åhus IF Mix 8-9
ÅKERSBERGA Herr 17-19 Öppen
Åsums BK Pojkar 14
Åsums BK Mix 8-9
Åsums BK Mix 8-9
Ölensvänner Vol.2 Herr Motion
Ölknäpparna FC Dam 17-19 Öppen
Örby IS Pojkar 12
Örby IS Pojkar 12
Ösjö Blackhawks Herr Aktiv