Dette er resultatet fra Selected TEAM Cup September 2016. Se de seneste resultater fra Selected TEAM Cup September 2017 her.
Abonner på
Selected TEAM Cup September og Cup Manager giver dig mulighed for at få en sms, når dit hold har færdigspillet en kamp, samt info om næste kamp. Det er gratis !
Du skal angive landekoden til det oplyste telefonummer (f.eks. 0045) Ugyldigt telefonnummer Kommunikationsfejl
Send meddelelse
Afbryd |
Lørdag 17/9 (Dag 2)
Kampnr | Tid | Bane | Række | Runde | Hjemmehold | Resultat | Udehold | Live | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17090100 | lør. 17/09 09:00 lør. 17/09 | Colorama Arena | P02 Grp A | Skoghall IBK | 7 - 7 | NOR 92 Inne... NOR 92 IBK | ||||||
17090200 | lør. 17/09 09:00 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P02 Grp B | EräViikingit C2 | 4 - 5 | Ingarö IF P02 | ||||||
17090300 | lør. 17/09 09:00 lør. 17/09 | Stavdal Arena | P02 Grp B | Hultsbergsskolan/Björkås | 3 - 4 | IK Sirius IBK P02 | ||||||
17090101 | lør. 17/09 10:15 lør. 17/09 | Colorama Arena | P02 Grp A | Vendelsö | 4 - 3 | Ankarsvik B...svik BK P02 | ||||||
17090201 | lør. 17/09 10:15 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P01 Grp B | Kristinehamns IBF | 5 - 3 | Gävle GIK | ||||||
17090301 | lør. 17/09 10:15 lør. 17/09 | Stavdal Arena | P01 Grp B | ÖSK UNGDOM ÖSK UNGDOM U | 1 - 4 | Bele Barkarby IF | ||||||
17090102 | lør. 17/09 11:30 lør. 17/09 | Colorama Arena | P01 Grp A | FBC Lerum | 5 - 10 | Karlstad IBF | ||||||
17090202 | lør. 17/09 11:30 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P01 Grp A | Storvreta IBK | 1 - 0 | Åkersberga IBF 1 | ||||||
17090103 | lør. 17/09 12:45 lør. 17/09 | Colorama Arena | P02 Grp B | Hultsbergsskolan/Björkås | 0 - 6 | EräViikingit C2 | ||||||
17090203 | lør. 17/09 12:45 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P02 Grp B | IK Sirius IBK P02 | 6 - 7 | Ingarö IF P02 | ||||||
17090104 | lør. 17/09 14:00 lør. 17/09 | Colorama Arena | P01 Grp B | Gävle GIK | 2 - 6 | Bele Barkarby IF | ||||||
17090204 | lør. 17/09 14:00 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P02 Grp A | NOR 92 Inne... NOR 92 IBK | 2 - 4 | Vendelsö | ||||||
17090302 | lør. 17/09 14:00 lør. 17/09 | Stavdal Arena | P02 Grp A | Skoghall IBK | 2 - 5 | Ankarsvik B...svik BK P02 | ||||||
17090105 | lør. 17/09 15:15 lør. 17/09 | Colorama Arena | P01 Grp B | Kristinehamns IBF | 0 - 8 | ÖSK UNGDOM ÖSK UNGDOM U | ||||||
17090205 | lør. 17/09 15:15 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P01 Grp A | FBC Lerum | 4 - 7 | Åkersberga IBF 1 | ||||||
17090303 | lør. 17/09 15:15 lør. 17/09 | Stavdal Arena | P01 Grp A | Karlstad IBF | 9 - 3 | Storvreta IBK | ||||||
17090106 | lør. 17/09 17:00 lør. 17/09 | Colorama Arena | P02 Slutspel | 1/4 Final | Ingarö IF P02 | 17 - 0 | NOR 92 Inne... NOR 92 IBK | |||||
17090206 | lør. 17/09 17:00 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P02 Slutspel | 1/4 Final | Ankarsvik B...svik BK P02 | 5 - 1 | Hultsbergsskolan/Björkås | |||||
17090304 | lør. 17/09 17:00 lør. 17/09 | Stavdal Arena | P02 Slutspel | 1/4 Final | Vendelsö | 4 - 3 P | IK Sirius IBK P02 | |||||
17090107 | lør. 17/09 18:30 lør. 17/09 | Colorama Arena | P01 Slutspel | 1/4 Final | Karlstad IBF | 5 - 1 | Kristinehamns IBF | |||||
17090207 | lør. 17/09 18:30 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P01 Slutspel | 1/4 Final | Storvreta IBK | 4 - 2 | Gävle GIK | |||||
17090305 | lør. 17/09 18:30 lør. 17/09 | Stavdal Arena | P02 Slutspel | 1/4 Final | EräViikingit C2 | 9 - 7 | Skoghall IBK | |||||
17090108 | lør. 17/09 20:00 lør. 17/09 | Colorama Arena | P01 Slutspel | 1/4 Final | Bele Barkarby IF | 6 - 5 | FBC Lerum | |||||
17090208 | lør. 17/09 20:00 lør. 17/09 | Klubbhuset Arena | P01 Slutspel | 1/4 Final | ÖSK UNGDOM ÖSK UNGDOM U | 2 - 1 | Åkersberga IBF 1 |