Detta är resultaten från Skadevi Cup 2017. Se de senaste resultaten från Skadevi Cup 2019 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
Adolfsbergs IK Pojkar 12 Adolfsbergs IK
Adolfsbergs IK Övre Pojkar 13 11-manna Adolfsbergs IK Övre
Ahlafors IF Pojkar 12 Ahlafors IF
Ahlafors IF Pojkar 13 9-manna Ahlafors IF
AIK FF Flickor 14-15 AIK FF
Alingsås IF Pojkar 15 Alingsås IF
Alingsås KIK Flickor 13 Alingsås KIK
Askims IK Pojkar 15 Askims IK
Asmundtorps IF/Billeberga GIF Pojkar 12 Asmundtorps IF/Billeberga GIF
Asmundtorps IF/Billeberga GIF Pojkar 13 9-manna Asmundtorps IF/Billeberga GIF
Asmundtorps IF/Billeberga GIF Flickor 13 Asmundtorps IF/Billeberga GIF
Backatorp IF Pojkar 13 9-manna Backatorp IF
Bankeryds SK Pojkar 13 9-manna Bankeryds SK
Bele Barkarby FF Pojkar 16-17 Bele Barkarby FF
Bergums IF Pojkar 13 9-manna Bergums IF 1
Bergums IF Pojkar 13 9-manna Bergums IF 2
Bergums IF Pojkar 14 Bergums IF
Bjuvstorps FF Pojkar 13 9-manna Bjuvstorps FF
BK Derby Flickor 13 BK Derby
Bollebygds IF Pojkar 12 Bollebygds IF
Bollebygds IF Pojkar 13 9-manna Bollebygds IF
Boo FF Flickor 13 Boo FF
Byttorps IF Pojkar 15 Byttorps IF
Carlstad United Pojkar 14 Carlstad United
Degerfors IF Ungdom Pojkar 14 Degerfors IF Ungdom
Ekerö IK Flickor 12 Ekerö IK
Emmaboda Kombination Pojkar 13 9-manna Emmaboda Kombination
Emmaboda Kombination Flickor 13 Emmaboda Kombination
Enskede IK Pojkar 13 11-manna Enskede IK P04 Svart
Eskilstuna Södra FF Pojkar 12 Eskilstuna Södra FF
Fagersanna IF/Tibro AIK Pojkar 13 9-manna Fagersanna IF/Tibro AIK
Falköpings KIK Flickor 14-15 Falköpings KIK
Fanna BK Pojkar 13 9-manna Fanna BK Svart
Fanna BK Pojkar 13 9-manna Fanna BK Vit
FBK Karlstad Pojkar 16-17 FBK Karlstad
Fjellhamar FK Pojkar 15 Fjellhamar FK
Floda BoIF Pojkar 13 9-manna Floda BoIF
Floda BoIF Pojkar 14 Floda BoIF
Floda BoIF Flickor 13 Floda BoIF
Fristad/Sparsör/Borgstena Flickor 13 Fristad/Sparsör/Borgstena
Fristad/Sparsör/Borgstena Flickor 14-15 Fristad/Sparsör/Borgstena 2
Fristad/Sparsör/Borgstena Flickor 14-15 Fristad/Sparsör/Borgstena 1
FUB Borås Handikapp FUB Borås
Fässbergs IF Pojkar 12 Fässbergs IF 1
Fässbergs IF Pojkar 12 Fässbergs IF 2
Gnosjö IF Flickor 13 Gnosjö IF
Grimsås IF Pojkar 13 9-manna Grimsås IF
Halvorstorps IS Pojkar 13 9-manna Halvorstorps IS 1
Halvorstorps IS Pojkar 13 9-manna Halvorstorps IS 2
Halvorstorps IS Flickor 14-15 Halvorstorps IS
Hammarby IF Pojkar 12 Hammarby IF
Hammarby IF FF Pojkar 13 11-manna Hammarby IF FF P04.9
Hermansby IF Pojkar 13 9-manna Hermansby IF
Hermansby IF Flickor 13 Hermansby IF
Hertzöga BK Pojkar 13 9-manna Hertzöga BK
Hertzöga BK Flickor 13 Hertzöga BK
Hisingsbacka FC Pojkar 13 11-manna Hisingsbacka FC
Hjulsbro IK Pojkar 14 Hjulsbro IK
Hjulsbro IK Pojkar 15 Hjulsbro IK
Holmalunds IF Pojkar 12 Holmalunds IF
Hovås Billdal IF Pojkar 12 Hovås Billdal IF
Huddinge IF Pojkar 14 Huddinge IF 2
Huddinge IF Pojkar 14 Huddinge IF 1
Hyllie IK Pojkar 14 Hyllie IK
Hönö Hjuvik Flickor 16-17 Hönö Hjuvik
Hörnebo SK Flickor 13 Hörnebo SK
IF Fregatten Handikapp IF Fregatten
IFK Falköping FF Pojkar 14 IFK Falköping FF 2
IFK Falköping FF Pojkar 14 IFK Falköping FF 1
IFK Falköping FF Pojkar 15 IFK Falköping FF
IFK Hjo Pojkar 16-17 IFK Hjo
IFK Mariestad Pojkar 13 9-manna IFK Mariestad
IFK Mariestad Pojkar 16-17 IFK Mariestad
IFK Skövde FK Pojkar 12 IFK Skövde FK 1
IFK Skövde FK Pojkar 12 IFK Skövde FK 2
IFK Skövde FK Pojkar 13 11-manna IFK Skövde FK
IFK Skövde FK Pojkar 13 9-manna IFK Skövde FK 2
IFK Skövde FK Pojkar 13 9-manna IFK Skövde FK 1
IFK Skövde FK Pojkar 14 IFK Skövde FK 1
IFK Skövde FK Pojkar 14 IFK Skövde FK 2
IFK Skövde FK Pojkar 15 IFK Skövde FK 1
IFK Skövde FK Pojkar 15 IFK Skövde FK 2
IFK Skövde FK Pojkar 16-17 IFK Skövde FK 2
IFK Skövde FK Pojkar 16-17 IFK Skövde FK 1
IFK Skövde FK Pojkar 16-17 IFK Skövde FK 3
IFK Uddevalla Pojkar 14 IFK Uddevalla
IFK Viksjö Flickor 14-15 IFK Viksjö
IFK Viksjö Flickor 16-17 IFK Viksjö
IFK Värsås/Vretens BK Pojkar 16-17 IFK Värsås/Vretens BK
IFK Västervik Pojkar 13 9-manna IFK Västervik
IFK Västervik Pojkar 15 IFK Västervik
IF Väster Flickor 14-15 IF Väster
IK Arvika Fotboll Pojkar 14 IK Arvika Fotboll
IK Frej Täby Pojkar 12 IK Frej Täby 2
IK Frej Täby Pojkar 12 IK Frej Täby 1
IK Oddevold Pojkar 13 11-manna IK Oddevold
IK Rössö Flickor 14-15 IK Rössö
IK Sturehov Pojkar 13 11-manna IK Sturehov
IK Viljan Strängnäs Pojkar 12 IK Viljan Strängnäs 2
IK Viljan Strängnäs Pojkar 12 IK Viljan Strängnäs 1
IK Viljan Strängnäs Pojkar 13 9-manna IK Viljan Strängnäs 2
IK Viljan Strängnäs Pojkar 13 9-manna IK Viljan Strängnäs 1
IK Viljan Strängnäs Pojkar 14 IK Viljan Strängnäs
IK Viljan Strängnäs Pojkar 15 IK Viljan Strängnäs
IK Viljan Strängnäs Flickor 12 IK Viljan Strängnäs
IK Viljan Strängnäs Flickor 13 IK Viljan Strängnäs
IK Viljan Strängnäs Flickor 14-15 IK Viljan Strängnäs 1
IK Viljan Strängnäs Flickor 16-17 IK Viljan Strängnäs
IK Vista Pojkar 15 IK Vista
IK Wormo Pojkar 15 IK Wormo
Jarlabergs IF Pojkar 13 11-manna Jarlabergs IF
Jarlabergs IF Pojkar 15 Jarlabergs IF
Johannesbergs LIF Handikapp Johannesbergs LIF
Jonsereds IF Pojkar 13 9-manna Jonsereds IF 1
Jonsereds IF Pojkar 13 9-manna Jonsereds IF 2
Jönköpings Södra IF Pojkar 13 9-manna Jönköpings Södra IF 2
Jönköpings Södra IF Pojkar 13 9-manna Jönköpings Södra IF 1
Jönköpings Södra IF Pojkar 16-17 Jönköpings Södra IF
Kareby/Kode Pojkar 13 9-manna Kareby/Kode 2
Kareby/Kode Pojkar 13 9-manna Kareby/Kode 1
Karlsberg United FC Pojkar 14 Karlsberg United FC Röd
Karlstad BK Pojkar 15 Karlstad BK
Kinna IF Pojkar 16-17 Kinna IF
Kullavik IF Flickor 13 Kullavik IF
Kullavägens BK Pojkar 13 9-manna Kullavägens BK 2
Kullavägens BK Pojkar 13 9-manna Kullavägens BK 1
Kungsbacka IF Pojkar 12 Kungsbacka IF 2
Kungsbacka IF Pojkar 12 Kungsbacka IF 1
Kungälvs FF Flickor 14-15 Kungälvs FF
Kågeröds Boif Pojkar 15 Kågeröds Boif
Kållereds Sportklubb Pojkar 16-17 Kållereds Sportklubb
Kärra KIF Pojkar 15 Kärra KIF
Köping FF Pojkar 13 9-manna Köping FF
Landvetter IS Pojkar 14 Landvetter IS
Lidköpings FK Pojkar 12 Lidköpings FK 2
Lidköpings FK Pojkar 12 Lidköpings FK 1
Lidköpings FK Pojkar 14 Lidköpings FK 2
Lidköpings FK Pojkar 14 Lidköpings FK 1
Lidköpings FK Pojkar 16-17 Lidköpings FK
Lidköpings FK Flickor 13 Lidköpings FK
Lidköpings FK Flickor 16-17 Lidköpings FK
Lillkyrka IF/Glanshammars IF Pojkar 13 9-manna Lillkyrka IF/Glanshammars IF 1
Lillkyrka IF/Glanshammars IF Pojkar 13 9-manna Lillkyrka IF/Glanshammars IF 2
Lindome GIF Pojkar 13 11-manna Lindome GIF
Lindome GIF Pojkar 14 Lindome GIF 2
Lindome GIF Pojkar 14 Lindome GIF 1
Linköping Kenty Flickor 16-17 Linköping Kenty
LSW IF Pojkar 15 LSW IF
Løvenstad FK Pojkar 15 Løvenstad FK
Mariestads BK Pojkar 15 Mariestads BK
Mariestads BOIS FF Flickor 14-15 Mariestads BOIS FF
Mjölby Södra IF Pojkar 15 Mjölby Södra IF
Munkedals IF Pojkar 16-17 Munkedals IF
Mälarhöjdens IK Flickor 12 Mälarhöjdens IK
Mölnlycke IF Pojkar 12 Mölnlycke IF Olympique
Mölnlycke IF Pojkar 12 Mölnlycke IF United
Mölnlycke IF Pojkar 12 Mölnlycke IF Real
Mölnlycke IF Flickor 14-15 Mölnlycke IF
Nesodden IF Pojkar 12 Nesodden IF 1
Nesodden IF Pojkar 12 Nesodden IF 2
Nesodden IF Pojkar 13 9-manna Nesodden IF
Nesodden IF Pojkar 14 Nesodden IF
Nesodden IF Pojkar 15 Nesodden IF
Nesodden IF Pojkar 16-17 Nesodden IF
Norrstrands IF Pojkar 13 9-manna Norrstrands IF
Norrstrands IF Flickor 13 Norrstrands IF
Näsets SK Pojkar 14 Näsets SK
Näsets SK Flickor 13 Näsets SK
Nässjö FF Pojkar 13 9-manna Nässjö FF 2
Nässjö FF Pojkar 13 9-manna Nässjö FF 1
Nässjö FF Flickor 13 Nässjö FF 1
Onsala BK Pojkar 13 9-manna Onsala BK 3
Onsala BK Pojkar 13 9-manna Onsala BK 1
Onsala BK Pojkar 13 9-manna Onsala BK 2
Orust Fotboll Pojkar 13 9-manna Orust Fotboll 2
Orust Fotboll Pojkar 13 9-manna Orust Fotboll 1
Oskarströms IS Pojkar 13 9-manna Oskarströms IS
Pappas Pojkar Tullinge Pojkar 12 Pappas Pojkar Tullinge
Qviding FIF Pojkar 14 Qviding FIF 2
Qviding FIF Pojkar 14 Qviding FIF 1
Rynninge IK Pojkar 16-17 Rynninge IK
Råda BK Pojkar 12 Råda BK
Saltsjöbadens IF Flickor 12 Saltsjöbadens IF Blå
Saltsjöbadens IF Flickor 12 Saltsjöbadens IF Vit
Sickla IF Pojkar 14 Sickla IF
Sjövalla FK Pojkar 13 9-manna Sjövalla FK 1
Sjövalla FK Pojkar 13 9-manna Sjövalla FK 2
Skara FC Pojkar 16-17 Skara FC
Skara FC Flickor 13 Skara FC
Skarnes IL Flickor 16-17 Skarnes IL
Skepplanda BTK Pojkar 13 9-manna Skepplanda BTK
Skepplanda BTK Pojkar 15 Skepplanda BTK
Skepplanda BTK Flickor 13 Skepplanda BTK
Skepplanda BTK Flickor 14-15 Skepplanda BTK
SK Sifhälla/Säffle FF Flickor 13 SK Sifhälla/Säffle FF
Skultorps IF Pojkar 13 9-manna Skultorps IF
Skultorps IF Pojkar 14 Skultorps IF
Skultorps IF Pojkar 15 Skultorps IF
Skultorps IF Flickor 12 Skultorps IF
Skultorps IF Flickor 13 Skultorps IF
Skultorps IF Flickor 14-15 Skultorps IF
Skyllbergs IK Pojkar 12 Skyllbergs IK
Skövde AIK Pojkar 12 Skövde AIK
Skövde AIK Pojkar 15 Skövde AIK
Skövde AIK Pojkar 16-17 Skövde AIK
Skövde HIF Handikapp Skövde HIF 2 Unified
Skövde HIF Handikapp Skövde HIF
Skövde KIK Flickor 13 Skövde KIK 1
Skövde KIK Flickor 13 Skövde KIK 2
Skövde KIK Flickor 14-15 Skövde KIK
Skövde KIK/Våmb Flickor 16-17 Skövde KIK/Våmb
Snöstorp Nyhem FF Pojkar 13 9-manna Snöstorp Nyhem FF 1
Snöstorp Nyhem FF Pojkar 13 9-manna Snöstorp Nyhem FF 2
Stattena IF Flickor 13 Stattena IF
Stenkullen GoIK Pojkar 13 9-manna Stenkullen GoIK
Stenstorps IF Flickor 14-15 Stenstorps IF
Stigtomta IF Flickor 13 Stigtomta IF
Stigtomta IF Flickor 14-15 Stigtomta IF
Sundbybergs IK Flickor 12 Sundbybergs IK
Sundsvalls DFF Flickor 16-17 Sundsvalls DFF
Särö IK Pojkar 15 Särö IK
Sävedalens IF Flickor 14-15 Sävedalens IF
Södra Härene IF Pojkar 12 Södra Härene IF
Sørumsand IF Pojkar 16-17 Sørumsand IF
Tibro AIK FK Pojkar 14 Tibro AIK FK
Tibro AIK FK Pojkar 15 Tibro AIK FK
Tibro AIK FK Pojkar 16-17 Tibro AIK FK
Tidaholms GIF Pojkar 14 Tidaholms GIF
Tidaholms GIF Pojkar 16-17 Tidaholms GIF
Toarpsalliansen Flickor 16-17 Toarpsalliansen
Torslanda IK Pojkar 13 9-manna Torslanda IK 2
Torslanda IK Pojkar 13 9-manna Torslanda IK 1
Torslanda IK Pojkar 14 Torslanda IK
Torslanda IK Flickor 12 Torslanda IK
Torslanda IK Flickor 13 Torslanda IK
Trollhättans BoIS Flickor 13 Trollhättans BoIS
Trollhättans FK Pojkar 15 Trollhättans FK
Tölö IF Pojkar 12 Tölö IF 2
Tölö IF Pojkar 12 Tölö IF 1
Tölö IF Pojkar 12 Tölö IF 3
Tölö IF Pojkar 13 9-manna Tölö IF
Tölö IF Pojkar 14 Tölö IF
Tölö IF Flickor 13 Tölö IF 2
Tölö IF Flickor 13 Tölö IF 1
Tölö IF Flickor 14-15 Tölö IF
Töreboda IK Flickor 13 Töreboda IK
Ulvåkers IF Pojkar 13 9-manna Ulvåkers IF
Ulvåkers IF Pojkar 14 Ulvåkers IF
Ulvåkers IF Pojkar 15 Ulvåkers IF
Vallens IF Pojkar 13 11-manna Vallens IF 1
Vallens IF Pojkar 13 11-manna Vallens IF 2
Vallens IF Pojkar 14 Vallens IF
Vallens IF Flickor 13 Vallens IF
Vallens IF Flickor 14-15 Vallens IF
Vapnö IF Pojkar 13 11-manna Vapnö IF
Vara SK parasport Handikapp Vara SK parasport
Vendelsö IK Pojkar 12 Vendelsö IK
Vidingsjö MOIF Pojkar 13 11-manna Vidingsjö MOIF
Våmbs IF Pojkar 12 Våmbs IF 1
Våmbs IF Pojkar 12 Våmbs IF 2
Våmbs IF Pojkar 13 9-manna Våmbs IF
Våmbs IF Pojkar 14 Våmbs IF
Våmbs IF Flickor 14-15 Våmbs IF 2
Våmbs IF Flickor 14-15 Våmbs IF 1
Väring/Ulvåker Flickor 14-15 Väring/Ulvåker
Värnamo Södra FF Pojkar 13 9-manna Värnamo Södra FF
Väskinde AIS Pojkar 13 9-manna Väskinde AIS
Ytterby IS Pojkar 13 9-manna Ytterby IS Vit
Ytterby IS Pojkar 13 9-manna Ytterby IS Röd
Åland United Flickor 14-15 Åland United
Åsunda IF Flickor 14-15 Åsunda IF
Älvsborg FF Pojkar 12 Älvsborg FF 2
Älvsborg FF Pojkar 12 Älvsborg FF 1
Älvsborg FF Pojkar 13 9-manna Älvsborg FF 1
Älvsborg FF Pojkar 13 9-manna Älvsborg FF 2
Älvsborgs FF Pojkar 14 Älvsborgs FF
Älvängens IK Flickor 14-15 Älvängens IK
Ängby IF Pojkar 13 9-manna Ängby IF
Örebro SK Ungdom P04 Vit Pojkar 13 11-manna Örebro SK Ungdom P04 Vit