Detta är resultaten från Skadevi Cup 2017. Se de senaste resultaten från Skadevi Cup 2019 här.

Senaste resultat

Skadevi Cup 2017 börjar
Slut
30/6
1/7
2/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02071505 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Lillegården D (konstgräs) P13 (11) A-slutspel Final IK Sturehov 3 - 1 Vapnö IF  
02071205 sö 02/07 16:45 sö 02/07 Timmersdala A P13 (11) B-Slutspel Final Lindome GIF 3 - 4 Adolfsbergs IK Övre    
02074308 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Lillegården E P13 (9) A-slutspel Final Norrstrands IF 0 - 3 Våmbs IF  
02072707 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Skultorp A P13 (9) B-Slutspel Final Snöstorp Nyhem FF 2 1 - 2 Kullavägens BK 1    
02070107 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Lillegården A P14 A-slutspel Final Skultorps IF 2 - 4 P IFK Uddevalla  
02073607 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Axvall A P14 B-Slutspel Final Sickla IF 1 - 4 Näsets SK    
02071307 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Lillegården B P15 A-slutspel Final Ulvåkers IF 2 - 0 W Askims IK      
02072106 sö 02/07 17:30 sö 02/07 Södra Ryd P15 B-Slutspel Final IFK Skövde FK 1 1 - 0 Jarlabergs IF    
02070106 sö 02/07 16:30 sö 02/07 Lillegården A P16-17 A-slutspel Final Rynninge IK 0 - 4 Skövde AIK  
02072506 sö 02/07 16:30 sö 02/07 Igelstorp A P16-17 B-Slutspel Final Nesodden IF 3 - 1 IFK Skövde FK 1    
02074307 sö 02/07 16:30 sö 02/07 Lillegården E F13 A-slutspel Final Skövde KIK 1 4 - 5 Skepplanda BTK    
02073807 sö 02/07 15:15 sö 02/07 Axvall C F13 B-Slutspel Final Floda BoIF 5 - 6 P Kullavik IF    
02071405 sö 02/07 17:45 sö 02/07 Lillegården C (konstgräs) F14-15 A-slutspel Final Halvorstorps IS 0 - 1 Sävedalens IF  
02072408 sö 02/07 17:30 sö 02/07 Södermalm B (konstgräs) F14-15 B-Slutspel Final Stenstorps IF 0 - 1 Älvängens IK    
02071306 sö 02/07 16:30 sö 02/07 Lillegården B F16-17 A-slutspel Final Linköping Kenty 4 - 2 P Skövde KIK/Våmb  
02073606 sö 02/07 16:30 sö 02/07 Axvall A F16-17 B-Slutspel Final Hönö Hjuvik 1 - 0 Toarpsalliansen    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02070907 sö 02/07 16:00 sö 02/07 Karstorp övre F12 Grp 1 Ekerö IK 0 - 0 Saltsjöbadens IF Vit    
02071808 sö 02/07 16:00 sö 02/07 Karstorp nedre F12 Grp 1 IK Viljan Strängnäs 0 - 0 Skultorps IF    
02072706 sö 02/07 15:45 sö 02/07 Skultorp A P12 Avslutningsmatcher 1 IFK Skövde FK 1 0 - 2 IK Frej Täby 1    
02072806 sö 02/07 15:45 sö 02/07 Skultorp B P12 Avslutningsmatcher 2 IK Frej Täby 2 1 - 1 Våmbs IF 1    
02072905 sö 02/07 15:45 sö 02/07 Skultorp C P12 Avslutningsmatcher 3 Vendelsö IK 2 - 1 Tölö IF 2    
02073005 sö 02/07 15:45 sö 02/07 Skultorp D P12 Avslutningsmatcher 4 Älvsborg FF 2 3 - 0 Adolfsbergs IK    
02072407 sö 02/07 15:15 sö 02/07 Södermalm B (konstgräs) F14-15 B-Slutspel Semifinal Älvängens IK 1 - 0 Väring/Ulvåker    
02070906 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Karstorp övre F12 Grp 1 Torslanda IK 0 - 3 Saltsjöbadens IF Blå    
02071807 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Karstorp nedre F12 Grp 1 Sundbybergs IK 2 - 0 Mälarhöjdens IK    
02072105 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Södra Ryd P15 B-Slutspel Semifinal Nesodden IF 0 - 2 Jarlabergs IF    
02074507 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Lillegården G P12 Avslutningsmatcher 9 IK Viljan Strängnäs 2 1 - 1 IFK Skövde FK 2    
02074607 sö 02/07 15:00 sö 02/07 Lillegården H P12 Avslutningsmatcher 10 Skyllbergs IK 10 - 2 Mölnlycke IF Olympique    
02072705 sö 02/07 14:45 sö 02/07 Skultorp A P13 (9) B-Slutspel Semifinal Värnamo Södra FF 0 - 4 Snöstorp Nyhem FF 2    
02072805 sö 02/07 14:45 sö 02/07 Skultorp B P13 (9) B-Slutspel Semifinal Kullavägens BK 1 2 - 0 Onsala BK 3    
02073605 sö 02/07 14:45 sö 02/07 Axvall A P14 B-Slutspel Semifinal Sickla IF 2 - 1 Landvetter IS    
02073704 sö 02/07 14:45 sö 02/07 Axvall B P14 B-Slutspel Semifinal Näsets SK 3 - 0 Vallens IF    
02070105 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Lillegården A F14-15 A-slutspel Semifinal Tölö IF 1 - 2 Halvorstorps IS    
02071305 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Lillegården B F14-15 A-slutspel Semifinal Skultorps IF 1 - 2 Sävedalens IF    
02071404 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Lillegården C (konstgräs) P14 A-slutspel Semifinal Skultorps IF 6 - 0 Qviding FIF 1    
02071504 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Lillegården D (konstgräs) P14 A-slutspel Semifinal IK Arvika Fotboll 1 - 4 IFK Uddevalla    
02072304 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Södermalm A F14-15 B-Slutspel Semifinal Stenstorps IF 6 - 4 P Kungälvs FF    
02074306 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Lillegården E P13 (9) A-slutspel Semifinal Nässjö FF 1 3 - 4 Norrstrands IF    
02074406 sö 02/07 14:15 sö 02/07 Lillegården F P13 (9) A-slutspel Semifinal Nässjö FF 2 5 - 6 Våmbs IF    
02070905 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Karstorp övre P12 Avslutningsmatcher 6 Mölnlycke IF United 3 - 3 Fässbergs IF 2    
02071204 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Timmersdala A P13 (11) B-Slutspel Semifinal Vallens IF 2 0 - 10 Lindome GIF    
02071806 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Karstorp nedre P12 Avslutningsmatcher 5 Tölö IF 3 8 - 0 Nesodden IF 1    
02072104 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Södra Ryd P15 B-Slutspel Semifinal IFK Skövde FK 1 9 - 8 Skultorps IF    
02072406 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Södermalm B (konstgräs) P13 (11) A-slutspel Semifinal Hisingsbacka FC 1 - 3 Vapnö IF    
02072505 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Igelstorp A P15 A-slutspel Semifinal Mjölby Södra IF 0 - 2 Ulvåkers IF    
02073105 sö 02/07 14:00 sö 02/07 Värsås A P15 A-slutspel Semifinal Alingsås IF 1 - 2 Askims IK