Detta är resultaten från Åhus Beachhandboll Festival 2018. Se de senaste resultaten från Åhus Beachhandboll Festival 2019 här.

Bana

  Matchnr Tid Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14072300 lö 14/07 09:00 lö 14/07 F07 Grp 5 Kävlinge HK 12 - 5 Gökstens BK Göksten BK 2    
14072301 lö 14/07 09:15 lö 14/07 F07 Grp 4 Ronneby HK 1 6 - 4 H43 Lund HF 4    
14072302 lö 14/07 09:30 lö 14/07 F07 Grp 2 Skuru IK 12 - 2 Alingsås HK 3    
14072303 lö 14/07 09:45 lö 14/07 F07 Grp 1 H43 Lund HF 1 8 - 0 Vetlanda HF 2    
14072304 lö 14/07 10:00 lö 14/07 P07 Grp 5 Tollarps IF 1 8 - 13 Ystads IF HF 2    
14072305 lö 14/07 10:15 lö 14/07 P07 Grp 4 Veberöds HK 2 7 - 12 HK Aranäs 2    
14072306 lö 14/07 10:30 lö 14/07 P07 Grp 2 Åhus Handboll 3 7 - 9 Tyresö Handboll 1    
14072307 lö 14/07 10:45 lö 14/07 P07 Grp 1 Åhus Handboll 1 6 - 6 Alingsås HK 1    
14072308 lö 14/07 11:00 lö 14/07 F07 Grp 4 Höörs HK H 65 1 6 - 2 Alingsås HK 1    
14072309 lö 14/07 11:15 lö 14/07 F07 Grp 2 IFK Malmö HF IFK MALMÖ 8 - 3 Alingsås HK 3    
14072310 lö 14/07 11:30 lö 14/07 F07 Grp 1 Lugi HF 2 7 - 3 Höörs HK H 65 2    
14072311 lö 14/07 11:45 lö 14/07 P07 Grp 5 Tollarps IF 1 3 - 12 Kävlinge HK 1    
14072312 lö 14/07 12:00 lö 14/07 P07 Grp 4 Veberöds HK 2 5 - 7 Lödde Vikings HK 3    
14072313 lö 14/07 12:15 lö 14/07 P07 Grp 2 Åhus Handboll 3 10 - 10 Kävlinge HK 2    
14072314 lö 14/07 12:30 lö 14/07 F07 Grp 5 Gökstens BK Göksten BK 2 10 - 1 HK Silwing/Troja    
14072315 lö 14/07 12:45 lö 14/07 F07 Grp 4 Höörs HK H 65 1 9 - 4 Ronneby HK 1    
14072316 lö 14/07 13:00 lö 14/07 F07 Grp 2 Alingsås HK 3 6 - 6 Lödde Vikings HK 2    
14072317 lö 14/07 13:15 lö 14/07 F07 Grp 1 Lugi HF 2 10 - 9 H43 Lund HF 1    
14072318 lö 14/07 13:30 lö 14/07 P07 Grp 5 Tollarps IF 1 7 - 12 Åhus Handboll 4    
14072319 lö 14/07 13:45 lö 14/07 P07 Grp 3 IK Lågan Hörby 5 - 7 Halmstad Handboll 2    
14072320 lö 14/07 14:00 lö 14/07 P07 Grp 2 Åhus Handboll 3 7 - 9 Tollarps IF 2    
14072321 lö 14/07 14:15 lö 14/07 F07 Grp 5 Gökstens BK Göksten BK 2 5 - 5 Tollarps IF    
14072322 lö 14/07 14:30 lö 14/07 F07 Grp 4 Höörs HK H 65 1 11 - 5 Rimbo HK Ro...en RHK F 07    
14072323 lö 14/07 14:45 lö 14/07 F07 Grp 2 Alingsås HK 3 6 - 8 Åhus Handboll 2    
14072324 lö 14/07 15:00 lö 14/07 P07 Grp 6 OV Helsingborg HK 1 10 - 4 Uppsala HK    
14072325 lö 14/07 15:15 lö 14/07 P07 Grp 5 Tollarps IF 1 7 - 7 Höörs HK H 65    
14072326 lö 14/07 15:30 lö 14/07 P07 Grp 3 IK Lågan Hörby 10 - 6 Alingsås HK 2    
14072327 lö 14/07 15:45 lö 14/07 P07 Grp 2 Åhus Handboll 3 13 - 6 Alingsås HK 3    
14072328 lö 14/07 16:00 lö 14/07 F08 Grp 5 H43 Lund HF 1 3 - 8 Åhus Handboll 1    
14072329 lö 14/07 16:15 lö 14/07 F08 Grp 2 Staffanstorps HK 7 - 5 Alingsås HK 2    
14072330 lö 14/07 16:30 lö 14/07 P08 Grp 5 Vinslövs HK 2 3 - 9 H43 Lund HF    
14072331 lö 14/07 16:45 lö 14/07 P08 Grp 3 H 78 Sölvesborg 1 3 - 15 Åhus Handboll 3    
14072332 lö 14/07 17:30 lö 14/07 P07 A-Slutspel 1/16 Final Halmstad Handboll 2 5 - 8 IFK Kristianstad 1    
14072333 lö 14/07 17:45 lö 14/07 F07 C-Slutspel 1/8 Final Tomelilla IF 4 - 2 H43 Lund HF 4    
14072334 lö 14/07 18:00 lö 14/07 F07 B-Slutspel 1/8 Final Kristianstad HK 3 5 - 2 H43 Lund HF 2    
14072335 lö 14/07 18:15 lö 14/07 P07 B-Slutspel 1/8 Final Kävlinge HK 2 8 - 4 Höörs HK H 65    
14072336 lö 14/07 18:30 lö 14/07 F07 A-Slutspel 1/8 Final Eslövs IK 2 7 - 2 Eslövs IK 1    
14072337 lö 14/07 18:45 lö 14/07 P07 A-Slutspel 1/8 Final Trelleborg Handbollsklubb 11 - 3 Åhus Handboll 1    
14072338 lö 14/07 19:00 lö 14/07 F07 B-Slutspel 1/4 Final Lödde Vikings HK 3 8 - 9 Huddinge HK 4    
14072339 lö 14/07 19:15 lö 14/07 P07 B-Slutspel 1/4 Final IFK Bankeryd 2 9 - 4 Vinslövs HK 1    
14072340 lö 14/07 19:30 lö 14/07 F07 A-Slutspel 1/4 Final Skuru IK 8 - 6 IFK Bankeryd 2    
14072341 lö 14/07 19:45 lö 14/07 P07 A-Slutspel 1/4 Final OV Helsingborg HK 1 7 - 6 Lödde Vikings HK 2    
14072342 lö 14/07 20:00 lö 14/07 F07 C-Slutspel Semifinal Kristianstad HK 2 7 - 5 Tomelilla IF    
14072343 lö 14/07 20:15 lö 14/07 F07 C-Slutspel Semifinal Alingsås HK 3 9 - 7 IK Lågan Hörby    
14072344 lö 14/07 20:30 lö 14/07 P07 C-Slutspel Semifinal IFK Bankeryd 1 9 - 1 Tomelilla IF    
14072345 lö 14/07 20:45 lö 14/07 P08 Grp 5 H 78 Sölvesborg 2 7 - 10 Åhus Handboll 2    
14072346 lö 14/07 21:00 lö 14/07 P08 Grp 3 Ystads IF HF 2 8 - 5 Uppsala HK    
14072347 lö 14/07 21:15 lö 14/07 P08 Grp 1 Kävlinge HK 2 5 - 6 Lugi HF 2