Detta är resultaten från Åhus Beachhandboll Festival 2018. Se de senaste resultaten från Åhus Beachhandboll Festival 2019 här.

Motionsklass Herrar



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
22072425 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 4 1/16 Final AIK Färlöv 9 - 7 Gudruns Söner    
22072525 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 5 1/16 Final SuperDABs 6 - 7 B2B Ronneby    
22072625 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 6 1/16 Final IFK TYLÖ 11 - 6 Stiffes änglar    
22072725 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 7 1/16 Final BTHB 9 - 7 Tri Poloski    
22072825 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 8 1/16 Final Vi är tillbaka 12 - 6 Daddy Cool    
22072924 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 9 1/16 Final Heeeeman 10 - 11 Ha d’ gött    
22073125 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 10 1/16 Final Sommarpågarna 10 - 13 WickieZ Änglar    
22073225 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 11 1/16 Final Bygg & Vent i Syd AB 11 - 6 Utile Dulci    
22073325 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 12 1/16 Final Strömberg HC 8 - 9 IFK Kristia...Gentlemen 1    
22073423 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 13 1/16 Final DankGang 8 - 5 MATS    
22073614 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 15 1/16 Final Ekes 7 - 4 Ölchf    
22073714 sö 22/07 15:15 sö 22/07 Bana 16 1/16 Final Mmm Tacos 11 - 7 A Laget    
22072426 sö 22/07 15:30 sö 22/07 Bana 4 1/16 Final Svetten Rinner 13 - 4 PP Pilsnerpojkarna    
22072526 sö 22/07 15:30 sö 22/07 Bana 5 1/16 Final Dösjöbro IF 12 - 11 222 Kursen ...ärhögskolan    
22072626 sö 22/07 15:30 sö 22/07 Bana 6 1/16 Final Genföreningen H43 11 - 10 Enter Sandman    
22072726 sö 22/07 15:30 sö 22/07 Bana 7 1/16 Final Spiken & hans 7 lärjungar 10 - 11 Cobran    
22072430 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 4 1/8 Final AIK Färlöv 12 - 6 B2B Ronneby    
22072530 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 5 1/8 Final IFK TYLÖ 14 - 5 BTHB    
22072630 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 6 1/8 Final Vi är tillbaka 11 - 6 Ha d’ gött    
22072730 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 7 1/8 Final WickieZ Änglar 6 - 8 Bygg & Vent i Syd AB    
22072830 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 8 1/8 Final IFK Kristia...Gentlemen 1 7 - 11 DankGang    
22072929 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 9 1/8 Final Mmm Tacos 13 - 9 Ekes    
22073130 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 10 1/8 Final Svetten Rinner 13 - 8 Dösjöbro IF    
22073230 sö 22/07 16:30 sö 22/07 Bana 11 1/8 Final Genföreningen H43 9 - 4 Cobran    
22072434 sö 22/07 17:30 sö 22/07 Bana 4 1/4 Final AIK Färlöv 9 - 8 IFK TYLÖ    
22072534 sö 22/07 17:30 sö 22/07 Bana 5 1/4 Final Vi är tillbaka 7 - 10 Bygg & Vent i Syd AB    
22072634 sö 22/07 17:30 sö 22/07 Bana 6 1/4 Final DankGang 4 - 7 Mmm Tacos    
22072734 sö 22/07 17:30 sö 22/07 Bana 7 1/4 Final Svetten Rinner 7 - 6 Genföreningen H43    
22072638 sö 22/07 18:30 sö 22/07 Bana 6 Semifinal Mmm Tacos 7 - 9 Svetten Rinner    
22073138 sö 22/07 18:30 sö 22/07 Bana 10 Semifinal AIK Färlöv 6 - 12 Bygg & Vent i Syd AB    
22072541 sö 22/07 19:15 sö 22/07 Bana 5 Final Bygg & Vent i Syd AB 9 - 7 Svetten Rinner