Detta är resultaten från Skadevi Cup 2014. Se de senaste resultaten från Skadevi Cup 2022 här.

IFK Skövde FK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27060600 fre 27/06 08:00 fre 27/06 Sportfältet A P12 Grp 1 IFK Uddevalla 1 0 - 1 IFK Skövde FK 1    
27062700 fre 27/06 09:00 fre 27/06 Skultorp A P16 Grp 1 IFK Skövde FK 3 - 1 Trollhättans BoIS    
27060802 fre 27/06 10:00 fre 27/06 Sportfältet C P13 (9) Grp 5 IFK Skövde FK 1 0 - 4 Trollhättans FK    
27062000 fre 27/06 10:00 fre 27/06 Claesborg B P16 Grp 2 IFK Skövde FK UN. 1 - 0 Team Nes 1    
27063103 fre 27/06 12:00 fre 27/06 Värsås A P14 Grp 5 Kambo IL 1 - 1 IFK Skövde FK    
27061804 fre 27/06 12:00 fre 27/06 Karstorp nedre P13 (9) Grp 15 IK Oddevold  1 7 - 1 IFK Skövde FK 2    
27063304 fre 27/06 13:00 fre 27/06 Fjärilsplanen P12 Grp 1 IFK Skövde FK 1 1 - 0 Solängens BK 2    
27062705 fre 27/06 14:00 fre 27/06 Skultorp A P16 Grp 1 Munkedals IF 0 - 0 IFK Skövde FK    
27061306 fre 27/06 15:00 fre 27/06 Lillegården B P15 Grp 1 Mysen IF 0 - 3 IFK Skövde FK    
27063106 fre 27/06 15:00 fre 27/06 Värsås A P14 Grp 5 IFK Skövde FK 4 - 1 Lindome GIF    
27061007 fre 27/06 17:00 fre 27/06 Skultorp E P13 (9) Grp 5 IK Zenith 2 6 - 0 IFK Skövde FK 1    
27061109 fre 27/06 17:00 fre 27/06 Sportfältet D P12 Grp 10 IFK Skövde FK 2 1 - 2 Lerkils IF    
27061909 fre 27/06 19:00 fre 27/06 Claesborg A P15 Grp 1 IFK Skövde FK 1 - 1 BK Trix    
27061309 fre 27/06 19:00 fre 27/06 Lillegården B P16 Grp 2 Sjömarken/Sandared 2 - 2 IFK Skövde FK UN.    
27061112 fre 27/06 20:00 fre 27/06 Sportfältet D P12 Grp 10 Hvetlanda GIF 1 2 - 0 IFK Skövde FK 2    
27060912 fre 27/06 20:00 fre 27/06 Karstorp övre P13 (9) Grp 15 IFK Skövde FK 2 6 - 0 IFK Österåker blå    
28060100 lör 28/06 08:00 lör 28/06 Lillegården Ö P14 Grp 5 Bergdalens IK 1 0 - 11 IFK Skövde FK    
28060801 lör 28/06 09:00 lör 28/06 Sportfältet C P13 (9) Grp 15 Vara SK 0 - 2 IFK Skövde FK 2    
28060702 lör 28/06 10:00 lör 28/06 Sportfältet B P12 Grp 1 IFK Skövde FK 1 1 - 0 Hovås Billdal IF 2    
28062102 lör 28/06 10:00 lör 28/06 Södra Ryd P13 (9) Grp 5 IFK Skövde FK 1 0 - 2 Kode IF gul    
28062502 lör 28/06 10:00 lör 28/06 Igelstorp A P15 Grp 1 AFK Linköping 4 - 3 IFK Skövde FK    
28062702 lör 28/06 10:00 lör 28/06 Skultorp A P16 Grp 1 Sommarro IF 2 - 1 IFK Skövde FK    
28062402 lör 28/06 10:00 lör 28/06 Södermalm B (kg) P16 Grp 2 IFK Österåker 3 - 0 IFK Skövde FK UN.    
28061804 lör 28/06 11:50 lör 28/06 Karstorp nedre P12 Grp 10 IFK Skövde FK 2 2 - 5 IK Kongahälla 2    
28061906 lör 28/06 14:00 lör 28/06 Claesborg A P14 A-slutspel 1/16 Final IFK Skövde FK 2 - 0 Landvetter IS    
28061106 lör 28/06 14:00 lör 28/06 Sportfältet D P13 (9) A-slutspel 1/16 Final Trollhättans FK 2 - 3 IFK Skövde FK 2    
28062707 lör 28/06 15:00 lör 28/06 Skultorp A P16 Grp 1 IFK Skövde FK 1 - 0 Karlbergs BK    
28060708 lör 28/06 16:00 lör 28/06 Sportfältet B P13 (9) B-Slutspel 1/16 Final Finlandia/Pallo AIF 2 - 3 IFK Skövde FK 1    
28060909 lör 28/06 17:00 lör 28/06 Karstorp övre P12 B-Slutspel 1/16 Final Skultorps IF Gul 1 - 0 IFK Skövde FK 2    
28061110 lör 28/06 18:00 lör 28/06 Sportfältet D P13 (9) A-slutspel 1/8 Final IFK Skövde FK 2 0 - 1 Ingarö IF    
28061111 lör 28/06 19:00 lör 28/06 Sportfältet D P12 A-slutspel 1/8 Final IFK Skövde FK 1 4 - 2 Skultorps IF Svart    
28060111 lör 28/06 19:00 lör 28/06 Lillegården Ö P14 A-slutspel 1/8 Final IK Östria Lambohov 0 - 2 IFK Skövde FK    
28063207 lör 28/06 20:00 lör 28/06 Värsås B P15 A-slutspel 1/8 Final Landvetter IS 2 - 1 IFK Skövde FK    
28060713 lör 28/06 20:50 lör 28/06 Sportfältet B P13 (9) B-Slutspel 1/8 Final Eda United 4 - 5 IFK Skövde FK 1    
29061900 sön 29/06 08:00 sön 29/06 Claesborg A P14 A-slutspel 1/4 Final IFK Skövde FK 4 - 2 Kållered SK    
29060801 sön 29/06 09:00 sön 29/06 Sportfältet C P12 A-slutspel 1/4 Final IFK Skövde FK 1 1 - 3 Askim IK    
29061001 sön 29/06 09:00 sön 29/06 Skultorp E P13 (9) B-Slutspel 1/4 Final Kode IF svart 4 - 1 IFK Skövde FK 1    
29060102 sön 29/06 10:00 sön 29/06 Lillegården Ö P16 A-slutspel 1/4 Final Trollhättans FK 2 - 1 IFK Skövde FK UN.    
29061904 sön 29/06 12:00 sön 29/06 Claesborg A P16 B-Slutspel 1/4 Final IFK Skövde FK 8 - 1 Kvelde IL    
29062303 sön 29/06 12:00 sön 29/06 Volvo Östra P14 A-slutspel Semifinal IFK Skövde FK 6 - 7 Carlstad United    
29061906 sön 29/06 15:00 sön 29/06 Claesborg A P16 B-Slutspel Semifinal IFK Skövde FK 2 - 1 IFK Österåker    
29061507 sön 29/06 16:30 sön 29/06 Lillegården D (kg) P14 A-slutspel Bronsmatch IFK Skövde FK 2 - 1 Boo FF    
29061908 sön 29/06 17:00 sön 29/06 Claesborg A P16 B-Slutspel Final IFK Skövde FK 8 - 0 Skultuna IS