Detta är resultaten från Åhus Beach Fotboll 2019. Se de senaste resultaten från Åhus Beach Fotboll 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
"Herren på täppan" Herr 17-19 Öppen
#ÖJAKROG Dam Aktiv
1337 Eliiiiit Dam Motion
99% gubbar Dam 17-19 Öppen
ABSOLUT Dam Aktiv
AC Kvarnby Herr Aktiv
aeee FC Dam 17-19 Öppen
ALLA AKTAR Herr 17-19 Öppen
All Swedish no finish Herr 17-19 Öppen
AMK Herr Motion
Andresen & Co Herr Motion
Armynia Herr Aktiv
Arvids Vänner Herr Motion
Asarums If Pojkar 11
Asarums If Pojkar 11
Asarums If Pojkar 15
Asarums IF FK Röd Pojkar 8
Asarums IF FK Blå Pojkar 8
Asarums IF FK Gul Pojkar 8
Asarums IF FK Vit Pojkar 8
Asarums IF FK Asarum IF/FK Pojkar 14
Bankeryds SK Getingarna Dam Aktiv
Bankeryds SK Bankeboa Dam Aktiv
Basses Boys Herr 17-19 Öppen
Baywatch Herr Motion
Berga Helldogs Herr 17-19 Öppen
Bisken Boyz Herr Motion
Bjäre United Herr Aktiv
BK Gäddastorp Herr Aktiv
BK Maskin Herr Motion
Blentarps BK Pojkar 14
Blonda Boysen FC Herr 17-19 Öppen
Bohmans brudar Dam 17-19 Öppen
Bois IF Herr 17-19 Öppen
Bois IF Dam 17-19 Öppen
Bolaget BK Herr 17-19 Öppen
Bolltrollarna Dam Motion
Brösarps IF Pojkar 9
Bukten Tunga Grabbar Herr Motion
Båset IF Herr 17-19 Öppen
Bänkvärmarna Herr 17-19 Öppen
Bärgarn Herr Aktiv
Böglarehults IF Herr Motion
Camillas änglar Dam 17-19 Öppen
Chefens Pågar Herr 17-19 Öppen
Compagnia svedese di gallerie CPG Herr Aktiv
D1 ck Dam 17-19 Öppen
Danderyds SK Pojkar 16
Degeberga GoIF Pojkar 10
Degeberga GoIF Pojkar 10
Dipphuvena Herr 17-19 Öppen
Donken Hässleholm Herr Motion
Dreamteam Dam Aktiv
Du behöver ju inte bli arg? Dam 17-19 Öppen
Ebisu Sushi Herr Motion
Edenryds IF Dam Aktiv
Eelcoast Herr Motion
Egenääääben Herr 17-19 Öppen
Egnahems BK Flickor 13
EL CAPITANOS Herr 17-19 Öppen
Eldorado Herr Aktiv
Eliten 2.6 Herr 17-19 Öppen
Eskilsminne IF Pojkar 9
Eskilsminne IF Pojkar 9
Eslövs Betonghåltagning AB Herr Aktiv
Eslövs BK Randig Pojkar 8
Eslövs BK Svart Pojkar 8
Eslövs BK Röd Pojkar 8
Eslövs BK Pojkar 13
Eslövs BK Pojkar 14
Eslövs BK Pojkar 14
Euromix Herr Motion
Everöds IF Pojkar 12
Everöds IF Pojkar 14
FC Bellevue Pojkar 11
FC Bellevue Pojkar 12
FC Bellevue Pojkar 12
FC Bellevue Pojkar 12
FC Bellevue Pojkar 12
FC Bellevue Pojkar 13
FC Bellevue Pojkar 13
FC Bellevue Pojkar 13
FC Bellevue Pojkar 14
FC Hessleholm Flickor 10
FC Hessleholm Flickor 10
FC Hessleholm Flickor 12
FC Hessleholm Blå Flickor 13
FC Hessleholm Vit Flickor 13
FC Hessleholm Flickor 14
FC Hessleholm 1blå Flickor 15
FC Hessleholm 2rosa Flickor 15
FC Jogo Bonito Herr Motion
FC KORPEN Dam 17-19 Öppen
FC Källargille Herr Aktiv
FC Oförutsägbara Herr 17-19 Öppen
FC podguznik Herr 17-19 Öppen
Fc Preem Herr Motion
FC Ryggbiff Herr 17-19 Öppen
FC Snesurr Herr Aktiv
FC Staffanstorp Flickor 12
FC ÖL Dam Aktiv
FC Östro Dam 17-19 Öppen
Fjälkinge IF Pojkar 10
Fjälkinge IF Pojkar 11
Fjälkinge IF Pojkar 16
Flames BK Herr Motion
Flamingo FC Herr 17-19 Öppen
Fortuna FF Röd Flickor 14
Fortuna FF Svart Flickor 14
Frasses 2 kockar Herr Motion
första klass Herr Motion
GabbesBody IF Herr 17-19 Öppen
General FC Herr 17-19 Öppen
Goal Diggers Herr 17-19 Öppen
GOF IF Flickor 15
GoF IF/Löberöds IF 2 Röd Pojkar 14
GoF IF/Löberöds IF 1 Blå Pojkar 14
Gossip Girls Herr Motion
Gott o Blandat Herr 17-19 Öppen
Grill-Anders Gossar Herr 17-19 Öppen
Gärds Köpinge IF Pojkar 12
Gärds Köpinge IF Akademi Pojkar 16
Gärsnäs AIS Pojkar 9
Gärsnäs AIS Blå Pojkar 14
Gärsnäs AIS Pojkar 16
Gärsnäs AIS Flickor 13
Gärsnäs AIS Flickor 14
Gärsnäs AIS Flickor 15
Göingeflickorna Dam Motion
Hanawood Angels Dam Aktiv
Harlösa IF Pojkar 10
Harlösa IF Pojkar 13
Harlösa IF/Veberöds AIF Flickor 15
Harlösa IF/Veberöds AIF Flickor 15
Helenas änglar Dam 17-19 Öppen
Hittarps IK Dam 17-19 Öppen
Hjältar som Tältar Herr Motion
Hoby GIF Herr Aktiv
Hoby GIF Flickor 16
Hummus Herr 17-19 Öppen
Husie IF Gul Flickor 14
Husie IF Vit Flickor 14
Husie IF Grön Flickor 14
Hybris FC Dam 17-19 Öppen
Hällsviks Änglar Dam Motion
Hässleholms IF Pojkar 9
Hässleholms IF Pojkar 9
Hässleholms IF Pojkar 9
Hässleholms IF Grön Pojkar 11
Hässleholms IF Vit Pojkar 11
Hässleholms IF GRÖN Pojkar 12
Hässleholms IF VIT Pojkar 12
Hässleholms IF Fantastic Pojkar 13
Hässleholms IF Pojkar 15
Höganäs BK Pojkar 9
Höganäs BK Pojkar 9
Höganäs BK Pojkar 9
Hökarängen Herr Motion
Hörby FF Pojkar 15
Hörja IF Pojkar 12
Höörs IS Flickor 16
IBK Sticket Herr Motion
IF Brommapojkarna Pojkar 13
IF Brommapojkarna Tompas Änglar Herr 17-19 Öppen
IF Brommapojkarna Puddes Pojkar Herr 17-19 Öppen
IF Brommapojkarna Flickor 15
IFK Fjärås Röd Flickor 16
IFK Halvmiss Dam 17-19 Öppen
IFK Hässleholm Svart Pojkar 14
IFK Hässleholm Gul Pojkar 14
IFK Hässleholm Gul Pojkar 16
IFK Hässleholm Svart Pojkar 16
IFK Karlshamn Pojkar 15
IFK Karlshamn Flickor 11
IFK Karlshamn Dam 17-19 Öppen
IFK Osby BLÅ Pojkar 12
IFK Osby VIT Pojkar 12
IFK Osby Pojkar 16
IFK Osby Flickor 11
IFK Osby Flickor 11
IFK Osby Flickor 13
IFK Osby Flickor 13
IFK Osby Flickor 14
IFK Osby Flickor 15
IFK Osby Flickor 16
IFK Osby Flickor 16
IFK Osby Renées barnbarn Dam Aktiv
IFK Simrishamn Pojkar 13
IFK Simrishamn Pojkar 14
IFK Ystad FK Blå Pojkar 13
IFK Ystad FK Röd Pojkar 13
IF Limhamn Bunkeflo Harrykanes Pojkar 8
IF Limhamn Bunkeflo Messis Pojkar 8
IF Limhamn Bunkeflo Pojkar 13
IF Pluss 2 röd Fotboll för Alla
IF Pluss 1 blå Fotboll för Alla
Ifö Bromölla IF Herr 17-19 Öppen
Ifö Bromölla IF Flickor 15
IK Carlstad Fotboll för Alla
IK Frej Täby Pojkar 16
Incredibirds Dam Motion
Inte helt 100 Dam 17-19 Öppen
Janstorps AIF Flickor 13
Joga Bonitoz Herr 17-19 Öppen
Johnnys Pågar Herr Aktiv
Kalle KK Herr 17-19 Öppen
Kiaby IF Pojkar 14
KIVA Dam 17-19 Öppen
Knackarna Herr 17-19 Öppen
Krigarna JIF Herr 17-19 Öppen
Kristianstad FC Pojkar 8
Kristianstad FC Pojkar 8
Kristianstad FC Pojkar 9
Kristianstad FC Pojkar 10
Kristianstad FC Pojkar 10
Kristianstad FC Pojkar 10
Kristianstad FC Orange Pojkar 12
Kristianstad FC Svart Pojkar 12
Kristianstad FC Vit Pojkar 12
Kristianstad FC Orange Pojkar 13
Kristianstad FC Svart Pojkar 13
Kristianstad FC Pojkar 14
Kristianstad FC Pojkar 14
Kristianstad FC Orange Pojkar 16
Kristianstad FC Svart Pojkar 16
Kristianstad FC Herr 17-19 Öppen
Kristianstad Montessori Skolan Herr Motion
Kristianstads DFF Flickor 10
Kristianstads DFF Flickor 10
Kyllingarna FC Dam 17-19 Öppen
Leffes Grabbar Herr 17-19 Öppen
LEV 06 Pojkar 10
LEV 06 Pojkar 12
LEV 06 Pojkar 12
Lidl Grabbarna Herr 17-19 Öppen
Listerby IK Pojkar 11
Listerby IK Pojkar 11
Listerby IK Pojkar 13
Listerby IK Pojkar 13
Listerby IK LIK Flickor 11
Listerby IK Flickor 15
Listerby IK Flickor 15
Lorita Rask Dam Motion
Lukas söner Herr 17-19 Öppen
Lunds BOIS Dam Aktiv
Lunds HIF 2 2 Fotboll för Alla
Lunds HIF 1 1 Fotboll för Alla
Lämmeltåget Dam Motion
Löberöds IF Pojkar 13
Löberöds IF Flickor 13
Lönsboda GoIF Pojkar 11
Lönsboda GoIF Flickor 13
Lönsboda GoIF Flickor 15
Maglasäte IF Svart Pojkar 12
Maglasäte IF Gul Pojkar 12
Mariebo IK Gul Flickor 12
Mariebo IK Svart Flickor 12
Mariebo IK ROSA Flickor 14
Mariebo IK GUL Flickor 14
Marieholms IS Flickor 11
Mingel Boys Herr Aktiv
Mjällby AIF Pojkar 8
Mjällby AIF Pojkar 15
Mjölksyra Dam 17-19 Öppen
Moffes töser Herr 17-19 Öppen
Mormors Lejon Herr Motion
Musses klubbhus Herr 17-19 Öppen
Mörrums GoIS FK Pojkar 14
Mörrums GoIS FK Pojkar 14
Mörrums GoIS FK Pojkar 14
Nosaby IF Pojkar 8
Nosaby IF Pojkar 8
Nosaby IF Pojkar 8
Not fast but furious Dam Motion
Oklart Dam Motion
Ovesholms IF Pojkar 12
Ovesholms IF Pojkar 12
Ovesholm with friends Herr Motion
Oxie SK Flickor 12
Palles springpojkar Herr 17-19 Öppen
PDL Harrys Herr Aktiv
Peaky Blinders Herr 17-19 Öppen
Pink Panther FC Herr 17-19 Öppen
Playboys Herr 17-19 Öppen
Pokerclub Hawaii Herr Aktiv
Puls AB Herr Motion
RCC Herr Motion
Real Ribbetuaröd Herr Aktiv
Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Pojkar 10
Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Pojkar 12
Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Pojkar 12
Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Pojkar 13
Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Pojkar 15
Räppe GOIF Pojkar 13
Röke IF Flickor 11
Saftblandarna Herr 17-19 Öppen
Sandlopporna Herr Aktiv
Sankt Olofs IF Flickor 13
SIF Herr 17-19 Öppen
Sjöbo IF 2 Sjöbo Vit Pojkar 13
Skjut & Njut FC Herr Aktiv
Skånes-Djurpark Herr Motion
SoGK Charlo Röd Flickor 15
SoGK Charlo Blå Flickor 15
Spjutstorps IF Pojkar 13
Staffanstorp United FC Pojkar 12
Stattena IF Vit Pojkar 9
Stattena IF Röd Pojkar 9
Stattena IF Blå Pojkar 9
Stattena IF Flickor 14
Stattena IF Flickor 15
Stehags AIF Flickor 12
Stoffes pågar Herr 17-19 Öppen
Stoke city Herr 17-19 Öppen
Strandmaskarna Herr 17-19 Öppen
Strandängens IF Herr 17-19 Öppen
Strend På Hemmaplan Herr 17-19 Öppen
Stress i Dress Herr 17-19 Öppen
Strövelstorps GoIF Flickor 13
Strövelstorps GoIF Flickor 13
Svenstorps IF Flickor 13
Systembo Laget Dam Aktiv
Södra Sandby IF Ebbas pågar Pojkar 16
Södra Sandby IF Rosa Flickor 13
Södra Sandby IF Blå Flickor 13
Sövestads IF Flickor 16
Tacoterian Dam 17-19 Öppen
Tantolundens Beach Soccer Club Flickor 16
Team Joza Herr 17-19 Öppen
Team Platina Herr 17-19 Öppen
The Fat Kids Dam 17-19 Öppen
The purple ladies Dam motion Dam Motion
Toivonens Lärjungar Herr 17-19 Öppen
Tollarps IF Pojkar 9
Tollarps IF 1 Vit Pojkar 10
Tollarps IF 2 Blå Pojkar 10
Tollarps IF födda 08 Pojkar 11
Tollarps IF VIT Pojkar 12
Tollarps IF BLÅ Pojkar 12
Tomelilla IF Pojkar 10
Tomelilla IF Pojkar 10
Tomelilla IF Flickor 13
Tomelilla IF Flickor 15
Tomelilla IF Flickor 15
Topless Herr 17-19 Öppen
Torget Dam Aktiv
Torkel i knipa Herr 17-19 Öppen
Torslanda IK 2 svart Flickor 14
Torslanda IK 1 röd Flickor 14
TRE KRONOR Herr Aktiv
Tre Pils Herr Aktiv
Trixans ELIT Dam 17-19 Öppen
Trollenäs IF Pojkar 9
Trollenäs IF Röd Pojkar 15
Trollenäs IF Vit Pojkar 15
Trollenäs IF Flickor 15
Träbenen Herr Motion
Tungelsta FF Herr Aktiv
Tyringe IF Pojkar 16
Ullared Dam Aktiv
Uppåkra IF Flickor 11
Utbynäs SK Dam Aktiv
Vadå Herr Aktiv
Vanneberga IF Pojkar 8
Vanneberga IF Pojkar 8
Vanneberga IF Flickor 16
Vanneberga IF Dam Aktiv
Vattenpojkarna Herr Motion
Veberöds AIF 1 Vit Pojkar 12
Veberöds AIF 2 Svart Pojkar 12
Vet Inte 2.0 Herr Aktiv
Viby IF Pojkar 8
Viby IF Pojkar 9
Viby IF Pojkar 10
Vinnö IF Flickor 12
Vinnö IF Flickor 14
Vinnö IF Flickor 15
Vinslövs IF Flickor 13
Vinslövs IF Flickor 14
Vittskövle IF Dam Aktiv
Wollsjö AIF Flickor 10
Wollsjö AIF Flickor 12
Wä IF Grön Pojkar 10
Wä IF Orange Pojkar 10
Wä IF Pojkar 14
Wä IF Flickor 15
Väla FF Herr 17-19 Öppen
Växjö BK Pojkar 8
Yngsjö IF - team white Pojkar 11
Yngsjö IF - team blue Pojkar 11
Åhus Horna BK lag Randig Pojkar 8
Åhus Horna BK lag Vit Pojkar 8
Åhus Horna BK lag Röd Pojkar 8
Åhus Horna BK Vit Pojkar 9
Åhus Horna BK Svart Pojkar 9
Åhus Horna BK Blå Pojkar 9
Åhus Horna BK Röd Pojkar 9
Åhus Horna BK Beachboys 4 Pojkar 10
Åhus Horna BK Beachboys 1 Pojkar 10
Åhus Horna BK Beachboys 3 Pojkar 10
Åhus Horna BK Beachboys 2 Pojkar 10
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Pojkar 11
Åhus Horna BK Svart Pojkar 12
Åhus Horna BK Röd Pojkar 12
Åhus Horna BK Vit Pojkar 12
Åhus Horna BK Randig Pojkar 12
Åhus Horna BK Pojkar 13
Åhus Horna BK Pojkar 13
Åhus Horna BK Pojkar 13
Åhus Horna BK Pojkar 13
Åhus Horna BK Vit Pojkar 15
Åhus Horna BK Röd Pojkar 15
Åhus IF Flickor 10
Åhus IF Flickor 10
Åhus IF Vit Flickor 11
Åhus IF Grön Flickor 11
Åhus IF 1 Vit Flickor 12
Åhus IF 2 Grön Flickor 12
Åhus IF Flickor 13
Åhus IF Flickor 13
Åhus IF Flickor 14
Åhus IF Flickor 15
Åhus IF Flickor 15
Åsums BK Pojkar 9
Åsums BK Pojkar 10
Åsums BK Pojkar 13
Åsums BK Pojkar 15
Änglarna Herr 17-19 Öppen
Öja FF Pojkar 15
Önnestad BoIF Pojkar 8
Önnestad BoIF Pojkar 11
Önnestad BoIF Pojkar 13
Örby IS Röd Pojkar 13
Örby IS Blå Pojkar 13